Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepięcia od spawarki, zamontować przeciwprzepięciówki?

03 Kwi 2008 09:34 1573 4
 • Poziom 26  
  Mam problem ze spawarką jednofazową w zakładzie produkcyjnym. Ze względu na dziesiątkowanie sprzętu przez przepięcia piorunowe zamontowane mamy Dehn Guard'y na szynach zasilania. Jednak załączanie spawarki trafo wywołuje przepięcia od drugiej strony i od czasu do czasu zakłócenia torów danych. Co z tym zrobić skoro:
  1. Spawarka jest wpinana w losowe linie gniazd
  2. Montaż osobnych zabezpieczeń "D" na każdym urządzeniu i torze odpada.

  Czy ma sens montaż przeciwprzepięciówki w spawarce? Ile pożyje takie zabezpieczenie?
  PS Tak podczas spawania są gorsze zakłócenia niż przy podłączaniu, przepraszam za niejasny opis
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 25  
  Czy spawarka zawsze powodowała te przepięcia czy się to pojawiło niedawno? Napisz jaka to spawarka jej moc, typ itd. Przy załączaniu trafo to raczej napięcie powinno przysiadać a nie piąć się w górę. Przeciwprzepięciowe zabezpieczenie można dodać w układ spawarki, nie wiem tylko jak długo to wytrzyma, dodatkowo jakiś filtr by się zdał. Pozdrawiam.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 33  
  Może jakiś układ który załączał by spawarkę w "zerze" napięcia? A może jakiś układ miękkiego startu, który w najprostszym przypadku składał by się z przekaźnika czasowego i rezystora? Po włączeniu spawarki udary prądowe zmiejszone by były przez włączony szeregowo rezystor, by po 2 - 3 sekundach został zwarty przez styki czasówki.
 • Poziom 27  
  Podczas odrywania elektrody, szczegulnie w tym przypadku gdy łuk się nie zajarzy. powstają piki wysokiego napięcia ,tak jak w cewce zapłonowej podczas rozwierania styków.To samo zjawisko.W zakładzie produkcyjnym instalacja powinna być solidna ,i napoiecie stabilne. Co innego gdzieś na wsi .Gdzie kable są cienkie A i odległość od trafa duża. Tam mogą być wielkie spadki ,i podskoki napięć. Najlepszym rozwiązaniem byłaby spawarka wirowa ze wzgledu na bezwładność wirników . lub choćiaż 3 fazowa.Która równomiernie obciąża 3 fazy. Pozatym każdy filtr by tutaj się przydał [W spawarce].
 • Poziom 33  
  Autor napisał że te przepięcia występują wyłącznie podczas podłączania spawarki do sieci. Podczas spawanie już nie. Przynajmniej ja tak zrozumiałem.