Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Narzędzia i sprzęt warsztatowy

goldwinger 12 Kwi 2017 14:48 137830 240
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Kto poleci sprawdzone rękawice nitrylowe? Czarne.
  • Testo
    Dead0k
    Poziom 4  
    Dzień dobry!

Czy może ktoś polecić konkretne zestawy (numer zestawu czy link na niego) od znanych firm bądź to będzie Stahwille, King Tony, Hazet z górnej półki które moge kupić w Polsce i są jakościowe w 2017 r? Gwarancja na lata ma byc

Potrzebuję uniwersalnego zestawu albo kilka mniejszych zestawów dla odkręcania śrub, świec, plastików, hamulców, i td w moim VW GOLF i BMW 3seria.

Z tego co widze w zestawach, to polowa rzeczy może nigdy się nie przydać oraz rzeczy jak kombinerki albo szczypce to też nie potrzebuję.
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Dead0k napisał:
    Z tego co widze w zestawach, to polowa rzeczy może nigdy się nie przydać oraz rzeczy jak kombinerki albo szczypce to też nie potrzebuję.

Kup co potrzeba na sztuki. NEO,King Tony starczy do tego.
    Dead0k
    Poziom 4  
    andrzej20001 napisał:
    Dead0k napisał:

Kup co potrzeba na sztuki. NEO,King Tony starczy do tego.

Ja nie wiem czego ja będę potrzebował, bo grzebie mało ale jak trzeba to proszę od znajomych te czy inne klucze.

Właśnie kupię King Tony gdy się dowiem co konkretnie mam kupić, bo patrzeć na śruby potem biec po nasadki do sklepu to troche bez sensu wg mnie. Więc potrzebowałbym jakiś Starter-kit poczatkującego mechanika czy cos w tym stylu ale na lata :)
  • Testo
    agrafek
    Poziom 17  
    dariusz19877 napisał:
    jonnesway się jużż popsuł z jakością nasadki się rozchiodzą

I tak i nie, tzn. już wyjaśniam o co mi biega. Zauważyłem że dalej robią świetne nasadki na 1/2" i 3/4", grzechotki też są dość dobre porównując do konkurencji. Ale np. zestawy 1/4" i 3/8" oraz niektóre nasadki udarowe są tak jak opisałeś tragiczne bo momentalnie się wyrabiają. No ale cena, nie okłamujmy się Jonnesway ma bardzo niską cenę, w wielu przypadkach niższą od Toptul-a który btw. też ma trochę dziadostwa w ofercie. Z Azji dalej ufam firmie SATA, raczej się nie zawiodłem no ale niestety cena nie jest niska.

Plusy Chińskich czy Tajwańskich narzędzi to na pewno cena ale minusem jest to że mają oni w ofercie 25% chłamu. Mam tutaj na myśli te droższe marki. I jedyna opcja żeby wyłapać co jest dobre a co nie to sprawdzić samemu. Jak ktoś nie może sobie na to pozwolić to oczywistym wyborem jest znana i dobra marka jak np. Facom czy Hazet. Płaci się za pewność.

Kupuje stosunkowo dużo narzędzi po części bo jest to moje hobby, lubie narzędzia mimo że wykorzystuje może 40% tego co kupię. Ale pozwala mi to wyłapać dobre i złe strony niektórych producentów. Np. firma KS Tools (cena dość wysoka, prawda?) a kupując ich zestawy oraz kiedyś zestawy z Lidla okazuje się że to dokładnie te same narzędzia od tego samego producenta w Chinach. Obecnie nie do końca już ma to zastosowanie ponieważ lidl w 2017r zmienił zestawy narzędzi. Obecne grzechotki mają bardzo duży luz w osi nasadki i są mniej wytrzymałe. Co ciekawe w sklepie spotkałem się już z zestawem KS który miał te same grzechotki. Nasadki z nowych zestawów są OK, nie wyrabiają się przy intensywnej pracy ale raczej bym ich nie polecił.

Dead0k napisał:
    Potrzebuję uniwersalnego zestawu albo kilka mniejszych zestawów

Z narzędzi dobrych firm raczej nigdy nie kupisz całego użytecznego zestawu w jednej walizce który zaspokoi więcej jak 70% potrzeb przy nowszych samochodach. Szukałem takiego zestawu dość długo i okazało się że tylko KS Tools miał sensownie dobrany zestaw 917.0779 z którego używało by się praktycznie każdego narzędzia (spodobała mi się obecność bitów 5/16" które są świetnym kompromisem dla 10mm). PS. Stawianie King Tony na równo z Stahlwille czy Hazet ? Bądźmy poważni ^^ Wracając do tematu to dość dobrze dobrane zestawy ma Craftsman ale są ciężko dostępne w Polsce i obecnie też dużo w nich Tajwanu.

Porównywalne zestawy z Hazeta Czy Stahl. muszą być złożone indywidualnie np. 888ZN + zestawy z grzechotkami i podstawowymi krótkimi nasadkami. Cena raczej zamknie się w 2000 euro za użyteczny zestaw z bitami, nasadkami torx czy długimi nasadkami. Dlatego osobiście wole zarabiać tańszymi narzędziami a w między czasie dokupywać powoli zestawy dobrych firm.

PS: Chciał bym poznać opinie ludzi którzy faktycznie używali narzędzi pneumatycznych M7 a nie tylko generalizują że Chińczyki czy Tajwany to wszystkie są takie same :-)
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Jak nie wiesz sam jakich narzędzi używać potrzeba ci top górna półka? No ok. Wkretaki płaskie i pz 1 2 3 . Torx od 10 do 30. Klucze płasko oczkowe od 7 do 24. To samo nasadki zwykłe i torx grzechotka i przedłużki. Szczypce knipex kobra i ucinaki boczne.
    Frost160
    Poziom 14  
    Jak nie wiesz co potrzebujesz i generalnie zaczynasz to kup sobie walizke z Yato okolice 240-300zł nie jest to żaden top ale na początek mysle wystarczy. Duża grzechotka 1/2 w warsztacie 3lata praktycznie codzienie odkreca, mała wytrzymała półtora roku ale nie oszczedzana była. Chyba tylko bity dosc szybko złamałem.

Dobrymi narzedziami są też produkty firmy SATA a czasami można nie drogo kupić.
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Frost160 napisał:
    mała wytrzymała półtora roku ale nie oszczedzana była

A co w niej zepsułeś , może wystarczy odbezpieczyć i wyczyścić środek.
    Jackall
    Poziom 27  
    Przecież grzechotki Yato to badziewie, tak samo jak bity. Zbyt kruche, ratuje ich tylko to, że bity można wymienić sztuka za sztukę, grzechotki nie wiem. W poprzednim warsztacie kupowali nam to uparcie, starczało grzechotek na kilka miesięcy jak nie katowane. Koledzy z sąsiednich stanowisk nawet po tygodniu ukręcali. Teraz na swoim nawet nie pomyślę, żeby kupić grzechotki i bity yato, za to reszta z tej firmy jakoś daje radę. Mam 1/2 cala topexa już z dziesięć lat i ciągle działa (cud normalnie) 1/4 i 3/8 honiton już ze dwa lata męczę dzień w dzień i nic, ale używam sam i bez przedłużek typu 1,5 metrowa rura. Natomiast bity Jonnesway kupiłem w zestawie i dokupuję na sztuki jak się ukręci, ale to trzeba się postarać, żeby urwać. Ogólnie jeśli robi się własnymi narzędziami, to wytrzymują dużo dłużej, niż jeśli pracujesz u kogoś i robisz jego sprzętem. U mnie zasadniczo nie ma strat w narzędziach, raczej zdarzy się zostawić na aucie, ale stali klienci przeważnie oddają, jesli tylko znajdą.
    dylek007
    Poziom 2  
    Osobiście do osobówki używam zestawu 94 el. Honiton mam go już z 8 lat i wszystko śmiga, nie polecam zaś zestawu 110 el. King Tony kupiłem go do ciężarówki dałem za niego około 450 zł, bity połamałem przy odkręcaniu mocowania błotnika, grzechotki po roku poszły do śmietnika porażka odradzam.
    Zinek13
    Poziom 1  
    Ja osobiście polecam bity, grzechotki i nasadki firmy Jonnesway. Używam ich na warsztacie i są niezawodne. Ale cenowo to wygląda trochę gorzej.
    lukaszpuma
    Poziom 10  
    Ja mam większą część narzędzi firmy facom i tutaj muszę napisać ze bardzo fajnie się sprawują. Co do gwarancji jest dożywotnia, nie ma problemu z wymiana. Mam tez kilka zestawów wurth 1/4 sprawują się naprawdę dobrze. Klucze plaski i imbusy stare dowidat tools narzędzia praktycznie nie do zniszczenia. Pozdrawiam
    Frost160
    Poziom 14  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Frost160 napisał:
    mała wytrzymała półtora roku ale nie oszczedzana była

A co w niej zepsułeś , może wystarczy odbezpieczyć i wyczyścić środek.

"Ząbki" własnie się w tym mechanizmie się okrągłe zrobiły.

Panowie mój miernik elektryczny dogorywa już 2 rok. Musiał bym sobie kupić coś nowego, czego uzywacie ? Kupić jakiś zwykły z un-toma, yato ? Budżet bo ja wiem ? 60-200zł.
    ociz
    Moderator Samochody
    Do "katowania" na warsztacie to UNI-T UT33C. Mały, poręczny, czytelny (podświetlenie) i bardzo tani, nie szkoda go nawet rozjechać samochodem. Oczywiście do precyzyjniejszych prac jeszcze jakiś inny.
    Frost160
    Poziom 14  
    Nawet fajny tylko ten wyświetlacz dość mały się wydaje jest jakiś analogiczny model z większym ?

Mierniki Neo to ponoć przereklamowane nic poza nazwą wiecej nie oferują.

Co do rozjechania to już tak lampę załatwiłem :D

A ten ?:
    UNI-T UT-55
    moto-kord
    Poziom 28  
    Witam,muszę zakupić żuraw do wyciągania silników,gdyż stary własnej roboty nie nadaje
    się już do pracy i reanimacji.Macie jakąś sprawdzoną markę?.
    Pozdrawiam.
    mechanic_lstr
    Poziom 7  
    witam ktos podpowie jak sie sprawuja podnosniki 2 kolumny takie nowe po7-8 tysiecy? chce sobie taki kupic do warsztatu tylko rozne rzecz mozna poczytac o nich w necie
    nie chce wywalac na podnosnik 15-20 tysiecy bo to za duzo. a znalazlem kilka takich za 7-8 tysiecy na allegro...ja sie nie znam bo tylko na nich pracuje, ale wygladaja sensownie po opisie

co jeszcze oprocz podlogi B25 musze miec by pracowac podnosnikiem w warsztatcie?
    Poziom 43  
    mechanic_lstr napisał:
    znalazlem kilka takich za 7-8 tysiecy na allegro

Ja kupiłem te po 4,5 tys 4ton hudrauliczne i codziennie śmigają , busa bez problemu robią tylko są wiotkie górą, musiałem zakotwiczyć górą do budynku, bo rękami je skręcisz.
    Na samą myśl o śrubowych wymioty mnie biorą.
    Frost160
    Poziom 14  
    Jak mają dopuszczenie(a chyba muszą?) i 4 tony nośność to osobówki przecież nawet 50% tego w 90%? nie ważą.
    mechanic_lstr
    Poziom 7  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    mechanic_lstr napisał:
    znalazlem kilka takich za 7-8 tysiecy na allegro

Ja kupiłem te po 4,5 tys 4ton hudrauliczne i codziennie śmigają , busa bez problemu robią tylko są wiotkie górą, musiałem zakotwiczyć górą do budynku, bo rękami je skręcisz.
    Na samą myśl o śrubowych wymioty mnie biorą.

a jaki kupiles? od kogo kupiles taka dwukolumnowke? widzialem na allegro ze np ATS-a sa podnosniki 2 kolumny w fajnych cenach, ale jak tu jest z jakoscia?

w sumie mam od tej firmy wywazarke kupiona pare lat temu i w sumie smiga jakos...i tak wszyscy straszyli ze chinol i nie ma serwisu, a jak mi sie rozkalibrowala to szybko ogarneli.
    ale powiem że ich podnosnikow wogle nei znam. Ktoś podpowie? A może jakaś inna marka? nie chce kupic jakiegoś dziada co sie rozleci po roku. a poza tym to podnosnik, wiec lepiej zeby byl bezpieczny.
    Poziom 43  
    mechanic_lstr napisał:
    a jaki kupiles? od kogo kupiles taka dwukolumnowke?

Z tarnowe ul ks indyka.
    mechanic_lstr
    Poziom 7  
    ok dzięki. ja w sumie kupiłem tego ATS-a z automatem + pare innych fantów do warsztatu. W sumie dałem 7 tysięcy, z czego ponad 5 to sam podnośnik. Zobaczymy jak to będzie hulać...wygląda na solidny i dobrze zrobiony.

Jeszcze inna sprawa. Jaki komp diagnostyczny wg. Was będzie najlepszy? Mam jakiś uniwersalny, ale chciałbym trochę bardziej pójść w obsługę konkretnie vag-a, bo od zawsze lubiłem te aut i w nich grzebać.
    powiedzcie czy te kable z allegro po pare stowek cos warte? ew. moze jakis program warto kupić i łączyć się np jakimś adapterem? (jak te co są na blutooth).

podpowiedzcie coś. !
    andrzej20001
    Poziom 43  
    jak tylko vag to tylko vcds adako
    Frost160
    Poziom 14  
    Do sensownej naprawy grupy VAG tylko VCDS.
    Jackall
    Poziom 27  
    7 tysięcy za chiński podnośnik, a szkoda 1,8 tysiaka na legalny kabelek do grupy VW?
    mechanic_lstr
    Poziom 7  
    właśnie dlatego pytam co wybrać...gdzie napisałem że szkoda mi kasy? moge wydac wiecej na kompa pytanie tylko jaki warto wziasc
    Jackall
    Poziom 27  
    Tak jak kolega frost160 napisał. Jeśli jednak do cofania liczników, edycji pamięci, lub problemów z immo to coś z szarej strefy jednak.
    Poziom 43  
    Jackall napisał:
    Jeśli jednak do cofania liczników,

Tylkoże stare vaginy zrobisz kablem za 100, a nowe od 2000pln.
    Alfred_92
    Poziom 33  
    Panowie jakie macie sprawdzone grzchotki pneumatyczne w cenie do 300PLN (wiem że mało) :D