Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Narzędzia i sprzęt warsztatowy

goldwinger 25 Dec 2008 21:00 146902 252
    ociz
    Moderator of Cars
    Raz tylko próbowałem użyć takiego klucza, na markę nawet nie zwróciłem uwagi ale zaraz ten klucz trafił spowrotem na półkę bo niestety nie spełnił moich oczekiwań nawet w najmiejszym stopniu.
  • TermopastyTermopasty
    wopor
    Level 32  
    witam, kolego robokop mam wiertarkę Krresa już chyba z 5 lat w/g mnie rewelacja, dlatego że jest solidna i łożyskowana jak profesjonalne narzędzia, co do szlifierki pewnie też ok bo firma jest dobra i ceny umiarkowane
    arekj2007
    Level 2  
    Dudi_1981 wrote:
    Witam , ktoś z was ma jakieś porównanie jeśli chodzi o klucze udarowe zasilane baterią ? ja myślę nad zakupem DeWALT DC800KL 36v CORDLESS IMPACT WRENCH ewentualnie cos z Black&Dacker
    Podrawiam Mariusz

Jeżeli masz zamiar urzywać tego często to osobiście nie polecam gdyż klucze udarowe zasilane bateriami mają wiele mankamentów.Pracowałem na takich narzędziach kilka lat i miałem z nimi wiele problemów głównym z nich są wspomniane baterie także od razu polecam zakup dwóch sztuk na wszelki wypadek.Dlatego sprawdź kto oferuje najlepszy serwis i njdłuższą gwarancję.
    pozdro
    Arek
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kiedyś widziałem na alledrogo (teraz już nazwy firmy nie pamiętam) ale dowiadywałem się później o to w sklepie to się okazało że i owszem gwarancja jest tylko w razie co to są problemy z jej uznaniem.
    Z tego co mi wiadomo YATO nie sprawia problemów przy np. wymianie narzędzi na nowe
    User removed account
    User removed account  
    goldwinger
    Kupiłem kiedyś, kiedyś, nasadki stanleya to musze przyznać że dzisiejsze jonnesway, yato czy draper nie wytrzymają tyle samo przy tak cienkich ściankach jak w stanleyu.
    Co do wykonania yato i jonnesway to masz rację czasami nawet mi się pochrzani i wkładam jonneswaya do pudełka od yato lub na odwrót (torxy na małą tryczkę są wręcz identyczne)
    dkamyk
    Level 11  
    panowie a co powiecie o firmie SNAP-ON? dla mnie jest to najlepsza firma pod słońcem, narzędzia są tak wytrzymałe ze ciężko je specjalnie zepsuć żeby wymienili na nowe. sa nie do zniszczenia. nie wiem czy w Polsce jest tego dystrybucja i czy ktoś sie tym zajmuje. ewentualnie jeszcze firma CRAFTSMAN.
    goldwinger
    Robiłem na snap-on i przyznaję że nie ma równych, jedna wada (choć dotyczy wielu firm) po kiego robią taką gładź i kładą na to chrom? - wyślizguje się z ręki
    User removed account
    User removed account  
  • TermopastyTermopasty
    goldwinger
    Mnie ona nie przeszkadza za bardzo (może dlatego że staram sie utrzymywać je w czystości) ale są sytuacje gdzie wolałbym żeby się lepiej ręki trzymały.
    Pod tym względem jonnesway mi pasuje
    User removed account
    User removed account  
    dkamyk
    Level 11  
    panowie chodzi mi czy może wiecie czy ktoś to rozprowadza po Polsce i czy można to w jakiś sposób wymieniać, myśle trochę kupić tych narzędzi w USA ale nie wiem czy jeśli sie coś zepsuje czy będę mógł wymienić, to nie jest tania firma. za komplet nasadek trzeba zapłacić nawet 300 dolców. za pojedynczą grzechotkę 200 dolców to trochę szkoda wywalić tyle kasy i potem nic z tym nie zrobić. może coś wiecie o tych firmach. przyznaje ze CRAFTSMAN jest dużo tańszy ale też niezły.
    User removed account
    User removed account  
    Zdzich50
    Level 11  
    Co sądzicie o wysysarkach do wymiany oleju? Czy to jest duże ułatwienie,bo przecież żeby odkręcic filtr to i tak trzeba podnieść auto lub wjechać na kanał.a jeżeli kupic to jaką? Czy z komorą kontrolną czy bez? Proszę o poradę.
    User removed account
    User removed account  
    ociz
    Moderator of Cars
    Jest jeszcze plus że nie trzeba korka spustowego odkręcać a czasem są gwinty uszkodzone w miskach.
    Minus jest taki że nie w każdym aucie da radę wszystko wyciągnąć. W nowszych autach raczej nie ma z tym problemu a filtr przeważnie jest u góry więc jest to spora wygoda.
    Jak już kupować to z komorą kontrolną bo widzisz co i ile wyciągasz.
    Zdzich50
    Level 11  
    Dzięki za poradę. Nie spotkałem auta bez korka spustowego.Ale odkręcanie osłon miski tez chwile trwa.Mając wysysarke nie trzeba tego robić
    User removed account
    User removed account  
    goldwinger
    Wiem że dobra firma ale mam do niej uraz od czasu kupienia szczypców do ściągania izolacji, żyły pojedyńcze rozbiera bardzo ładnie, ba zdejmuje nawet powłokę z wielożyłowych nie uszkadzając izolacji pojedyńczej żyły ale pod jednym warunkiem - przewód ma być nowy, stary lekko stwardniały itp jest nie do ruszenia bez nerwów i niepotrzebnej walki.
    Za tą cenę jaką dałem kupiłbym pewno z 50szt. jakiegoś dziadostwa w markecie, a coniektóre egzemplaże radzą sobie wręcz z każdym przewodem.
    Drugi raz byłem rozczarowany jak chciałem kupić kątowe szczypce do segerów głęboko osadzonych - jak zobaczyłem cenę i jakość wykonania, to czapka na głowę i wyszedłem ze sklepu
    trabicek
    Level 13  
    Witam.
    Jaki sprzęt do geometri polecacie? Wady, zalety. Co sądzicie o BEISSBARTH ML400, albo GEOMASTER?
    wopor
    Level 32  
    witam, koledzy gdzie kupić dobrą praske do rozkuwania i zakuwania łańcuchów, miałem dziś do zdjecia głowice do vito i trzeba rozkuc łąńcuch a natej mojej wiosce ni ma :(, a kolego trabicek popytaj w Precyzji Bydgoszcz, dobre i polskie, powodzenia
    marekwegl
    Level 10  
    Jakiej firmy polecacie wyważarki i montażownice , z tańszych dostępnych na allegro.
    User removed account
    User removed account  
    progar
    Level 2  
    Witam,

Wybaczcie za reklamę ale akurat posiadamy na sklepie ostatnią sztukę montażownicy i wyważarki po cenie z zeszłego roku. Porządne włoskiej firmy Werther.
    Montażownica - 5400 brutto
    Wyważarka - 8800 brutto
    Szczegóły możesz zobaczyć na stronach:
    http://sklep.narzedzia.auto.pl/hydra-montazownica-polautomatyczna-obreczy-1021-p-266.html
    http://sklep.narzedzia.auto.pl/altair-wywazarka-p-267.html

Na stronie są już nowe ceny.
    tel 609606378
    Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    robokop
    Moderator of Cars
    Oprócz grzałek to raczej nic, sąsiad ma taką ponad rok, używana dość często właśnie do spawania plastików, działa bezawaryjnie.
    Ja mam okazyjnie kupioną ZD-912, co prawda nie ma ani regulacji nadmuchu, ani wystudzania grzałki, ale jak na moje potrzeby może być.
    AdamWro
    Level 18  
    PT 803 moze być. Mam taka od ponad roku i nawet grzałka sie nie spaliła, ale to pewnie kwestia czasu. Jest regulacja grzania, powietrza, wystudzanie po wyłączeniu no i w jednej obudowie całkiem poręczna kolbówka z regulowana temperaturą. Za te pieniądze to całkiem dobre urządzenie. Koncówek do hota tylko mogłoby być więcej.