Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera cyfrowa Hitachi VM-E548LE jaki kabel połączeniowy?

elmor368 03 Kwi 2008 12:21 4003 6
  • #1 03 Kwi 2008 12:21
    elmor368
    Poziom 20  

Witam, kupiłem kamerę jak w temacie bez instrukcji obsługi, jaki powinienem dokupić kabel aby połączyć kamerę z komputerem. Widok
    gniazda jak na zamieszczonej fotce. Jak fachowo nazywa się ten typ gniazda, oraz przewód połączeniowy. elmor368

Kamera cyfrowa Hitachi VM-E548LE jaki kabel połączeniowy?

0 6
  • #3 03 Kwi 2008 12:39
    elmor368
    Poziom 20  

Witam, no właśnie mam problem jak ją załadować do mojego postu.Nigdy tego nie robiłem.Ściągnąłem opis jak wklejać ale w końcowej fazie opisu :
    kopiujemy link i wklejamydo ramki z tekstem nie wiem co dalej zrobić.Proszę o poradę.elmor368

0
  • #5 03 Kwi 2008 21:18
    AnnoDomi
    Poziom 27  

Załączam instrukcję serwisową (nie instrukcja obsługi) do tej kamerki - więc może ci się przyda nie tylko do znalezienia opisu kabla. Jest to multimanual - czyli pasuje do wielu kamer m.in: VM-E548LE, VM-E545LE, VM-E543LE, VM-E330E (R), VM-E340E
    Pobierz 4 części i otwórz winrarem pierwszą - poskleja z tego cały manual.
    Service Manual zawiera opis kamery, spis podzespołów, schematy mechaniki i elektroniki.

Z tego co widzę to ta kamera NIE ma innego wyjścia jak typowe AV na chinchach. Tak, że do komputera możesz ją podłączyć poprzez frame grabber np. kartę telewizyjną - ma ona wejście composite video, a audio podłączasz do gniazda LineIn w karcie dźwiękowej poprzez przejściówkę chinch-->jack. Czyli potrzebujesz kabel 2xchinch + 1x przejsciówka chinch->jack

Widzę, że ktoś (moderator) wykasował mi pliki z multimanualem - kto chce niech się odezwie to podam linka aby nie drażnić rekina ;)

0
  • Pomocny post
    #7 06 Kwi 2008 12:08
    AnnoDomi
    Poziom 27  

Jest to, cytuję: 20-pin AV jack - zawierający w sobie audio (kanały osobno: L i R), video oraz sterowanie.

Występuje w opisie w manualu serwisowym który tutaj zamieściłem i który ktoś mi skasował - ukłony w kierunku któregoś z moderatorów.

Kabel widok jest na stronie 6, a rozpiska kabla w prawym górnym rogu na stronie 51 - JK0200

Zamieszczam go jeszcze więc raz. Jeśli się komuś przyda... A na pewno mogą się przydać rozpiski elementów i schematy do naprawy takiej kamery. Zawiera w sobie opisy VM-E330E, VM-E340E, VM-E543LE, VM-E545LE, VM-E548LE.

0
    Załączniki: