Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Świecąca kontrolka ręcznego podczas hamowania TICO

24aga24 03 Kwi 2008 12:38 6965 9
  • #1 03 Kwi 2008 12:38
    24aga24
    Poziom 2  

Witam,
    szukałam podobnego tematu, jednak nie znalazłam, jeżeli przeoczyłam to przepraszam.

Problem jest taki:
    W moim Tico z 97r, podczas jazdy kiedy hamuję czasem zapala się kontrolka od hamulca ręcznego, nie ma reguły kiedy i czy zawsze. Odpada oczywiście jazda z zaciągniętym ręcznym :)
    Ponadto nie świeci się kontrolka pasów.
    Nie wiem czy to coś z elektryką siada, jak ktoś wie coś na ten temat to proszę o radę.

pozdrawiam

0 9
  • Sklep HeluKabel
  • #2 03 Kwi 2008 12:45
    cranky
    Poziom 26  

To nie kontrolka ręcznego, tylko hamulców prawdopodobnie. Dolej płynu hamulcowego żeby pływak nie opadał i przestanie świecić. Mało elektryczna usterka.

1
  • Sklep HeluKabel
  • #3 03 Kwi 2008 12:56
    24aga24
    Poziom 2  

ok, sprawdzę.
    dziękuję za wskazówkę.

A co do tematu nie świecącej kontrolki zapięcia pasów?

1
  • #4 03 Kwi 2008 14:26
    williams
    Poziom 30  

sprawdz czy nie wysunęła sie wsuwka od czujnika tam gdzie wpinasz pas. albo żarówka padła.

0
  • #6 04 Kwi 2008 14:46
    micha1981
    Poziom 13  

Niski poziom płynu hamulcowego może być spowodowany zużyciem klocków hamulcowych.

1
  • #7 04 Kwi 2008 18:18
    kocio66
    Poziom 10  

Jak pisali poprzednicy kontrolka ta (h-ca ręcznego) zapala się kiedy mało płynu hamulcowego w zbiorniczku lub sygnalizuje zużycie klocków hamulca (zobacz czy od klocków są wyprowadzone kabelki) nie wiem czy twoje autko posiada ten "system".

1
  • #8 06 Kwi 2008 18:17
    pioart
    Poziom 37  

Witam
    Płynu się nie dolewa , jest to wskaźnik uszkodzenia układu lub cienkich okładzin co kwalifikuje je do wymiany.
    Posprawdzaj stan okładzin

0
  • #9 06 Kwi 2008 20:12
    doktor-arek
    Poziom 2  

Witaj.
    Pierwsze co sprawdz to poziom płynu hamulcowego,bo klocki nie mają czujników jak ktoś wspomniał.Zanim dolejesz płynu powinno się zlokalizować przyczynę ubytku.Zacznij od sprawdzenia grubości przednich klocków,gdy są zużyte wymień i przy wciśnięciu tłoczków płyn wróci w zbiorniczku do normy.Jesli są ok to zobacz czy nie widać wycieku na tylnych bębnach,najlepiej je ściągnąć,sprawdzić czy nie jest cylinderek upocony i grubość szczęk przy okazji.Jak to jest ok to optycznie sprawdzić wszystkie przewody (metalowe,miedziane)oraz elastyczne.Sprawdź też czy pompa ham od tył nie puszcza do środka samochodu lub do (serwa o ile tico ma bo nie pamiętam).
    Gdy wszystko będzie ok to wtedy dolej płynu.
    Pamiętaj że to hamulce i od nich zależy Twoje życie i innych użytkowników,jeśli nigdy nie robiłeś tego lub nie jesteś czegoś pewien zaprowadź do mechnika.

0
  • #10 07 Kwi 2008 14:25
    TOMASZVTS16
    Poziom 15  

Dokładnie sprawdź cylinderki czy nie ma wycieku.Bo mało prawdopodobne żeby pompa lała.

0