Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen SAXO 1,1 99r-bosch monotr MA3.1 - złe obr biegu jał

lgum 03 Kwi 2008 13:09 2372 3
  • #1 03 Kwi 2008 13:09
    lgum
    Poziom 9  

Witam!
    Mam pewien problem z samochodem jak w temacie. Problem jest tego typu że silnik dla biegu jałowego na obroty ok. 900 (książkowo 850 obr/s) schodzi dopiero po 2-5 sekundach od bezwzględnego zatrzymania się kół pojazdu. Dopóki samochód się toczy na luzie obroty na obrotomierzu są rzędu 1200 - 1400. Często da się zauważyć w ostatnim momencie fazy zatrzymania pojazdu lekką oscylację obrotów w górę ( na obrotomierzu do 1500). Bezwładność i niedokładność obrotomierza pewnie nieznacznie tłumią takie oscylacje. Z rok temu wymieniałem silniczek krokowy. Może ktoś ma jakiś pomysł co można sprawdzić, albo ciekawą lekturę o wytrysku jednopunktowym BOSCH MONOTRONIC MA3.1.

Regulamin pkt 10,9 i 11 proszę poprawić. goldwinger

0 3
  • Pomocny post
    #2 03 Kwi 2008 13:45
    Tomasz008
    Poziom 19  

sprawdzić zestyk biegu jałowego w nastawniku obrotów. przy zamkniętej przepustnicy ma być zwarty
    napięcie na potencjometrze przepustnicy. zwrócić szczególną uwagę na ścieżkę wolnych obrotów
    obadał bym też czujnik prędkości pojazdu

0
  • #3 03 Kwi 2008 15:50
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

lgum napisał:
    Z rok temu wymieniałem silniczek krokowy. Może ktoś ma jakiś pomysł co można sprawdzić, albo ciekawą lekturę o wytrysku jednopunktowym BOSCH MONOTRONIC MA3.1.

Lektura się przyda, doczytasz się w niej że nie ma tam krokowego

Ps.
    Podpowiedź: VSS

0
  • #4 03 Kwi 2008 20:46
    lgum
    Poziom 9  

[quote="Tomasz008"]sprawdzić zestyk biegu jałowego w nastawniku obrotów. przy zamkniętej przepustnicy ma być zwarty
    - ten temat sprawdzałem jakiś czas temu był bliski 0Ω;
    napięcie na potencjometrze przepustnicy. zwrócić szczególną uwagę na ścieżkę wolnych obrotów
    - to muszę sprawdzić wkrótce;
    obadał bym też czujnik prędkości pojazdu
    - jako amator może ktoś mi powie gdzie znaleźć taki czujnik

0