Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos - płynna regulacja wycieraczek

wwwsokol 03 Kwi 2008 15:48 3623 4
  • #1 03 Kwi 2008 15:48
    wwwsokol
    Poziom 24  

Witam.
    Zakupiłem do Lanosa przełącznik wycieraczek z płynną regulacją, której oryginalnie nie było. Potencjometr jest wyprowadzony na oddzielnej kostce (2 przewody). Moje pytanie brzmi gdzie go podłączyć. Czy do płynnej regulacji był stosowany inny przekaźnik i do niego się podłącza potencjometr? Czy jeszcze jakiś inny patent? Niestety na schemacie którym dysponuję jest umieszczona tylko zwykła, 3-biegowa regulacja.
    Z góry dziękuję za wskazówki.

• #2 05 Kwi 2008 12:19
    wwwsokol
    Poziom 24  

Po obejrzeniu przekaźników do Lanosa doszedłem do wniosku, że wszystkie mają tyle samo i takich samych wyprowadzeń. Być może różnią się czasem przerwy, ale na pewno żaden nie ma dodatkowych wyprowadzeń na ten potencjometr. W zwiazku z tym zamieszczam schemat, gdzie wg mnie może być wpięty ten potencjometr. Powiedzcie czy dobrze myślę.

Lanos - płynna regulacja wycieraczek

Zrobiłem tak jak narysowałem i działa bez zastrzeżeń. Mam nadzieję że kiedyś komuś się to przyda.
    Pozdrawiam.

• #3 06 Kwi 2008 15:34
    Usunięty
  • #4 06 Kwi 2008 23:10
    wwwsokol
    Poziom 24  

Właśnie nad tym myślałem, bo teraz w położeniu FAST mam czas przerwy ok. 4 sekundy i mogę go tylko wydłużać. Pewnie po takiej modyfikacji jak piszesz będę mógł regulować praktycznie od pracy ciągłej. Może kiedyś w to jeszcze zaingeruję, na razie i tak jest postęp :)

• #5 23 Cze 2009 22:55
    insane_painkiller
    Poziom 10  

Witam,
    wybaczcie, że odgrzebuję temat sprzed roku.
    Walczę teraz z instalacją elektryczną, której nie dokończył poprzedni właściciel budowanego auta. Chciałbym mieć płynną regulację pracy wycieraczek. Widziałem na forum, że możliwe jest wstawienie gotowego regulatora z innego auta.
    Czy np. taki regulator z Espero nada się do każdego układu? Czy on tylko wydłuży czas przerwy w pracy wycieraczek, a nie spowolni ich ruchu?

Mam obecnie działające funkcje: pracy bez przerwy lub jeden ruch wycieraczek. Czy wystarczy wpiąć w któryś z tych układów taki regulator?
    Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

P.S. Moja znajomość elektroniki ogranicza się do lutowania i obsługi miernika. Weźcie to proszę pod uwagę ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME