Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

maly samochód na baterie/akumulator

damian00793 03 Kwi 2008 16:48 5471 8
  • #1 03 Kwi 2008 16:48
    damian00793
    Poziom 10  

Witam wszystkich. Chcial bym zbudowac samochód zasilany elektrycznie, tylko nie bardzo wiem;
    -jaki silnik mógl by go napedzac
    -jak mógl by skrecac
    -jak mógl by byc sterowany
    Mysle ze jego masa byla by w granicach 5/7 kg predkosc jaka by mial osiagnac to 30/60 km/h. Sluzyl by glównie do zabawy w terenie (piasek, bloto, glina itp. ) Prosze o pomoc wszystkich którzy cos by na ten temat wiedzieli i mogli pomóc prosze o kontakt na gg(12278294) maila (damian007135@wp.pl) albo najprosciej o wypowiedz na forum.
    Ja myslalem o silniku od wycieraczek od autosana do napedzania, poniewaz nie mam zawiele forsy na ta zabaweczke. A moze silniczek spalinowy. JAKI?????

0 8
  • #2 03 Kwi 2008 17:16
    Zygaqra
    Poziom 34  

Nie ma nic za darmo,5-7 kg i prędkość 30/60 km/h i to miałby zrobić silnik od wycieraczek bez żartów, proszę. Z takimi wymaganiami to proszę następne wejście(wróżka)

0
  • Pomocny post
    #3 04 Kwi 2008 11:49
    miekisz1
    Poziom 10  

Sam myślałem nad czymś takim. Napewno silnik od wycieraczek się nie nadaje, ale na allegro można kupić za 60-100zł silnik do skutera elektrycznego o mocy od 200 do 400W. Silniki te pracują na napięcie 24 lub 46V. Proponuje taki silniczek i do tego jakąś przekładnie żeby zmniejszyć prędkość a zwiększyć moc. Skręcanie można zrealizować na 4 mocnych serwach bo jak rozumiem duże siły będą oddziaływały na układ kierowniczy. Zamontować je można w parach po 2 na każde koło. Do sterowania można samemu wykonać nadajnik i odbiornik na układach firmy TELECONTROLLI. Niektóre z nich mają nawet do 400m zasięgu w terenie otwartym. Nadajnik musi być proporcjonalny. Odbiornik który montujemy w samochodzie należy wyposarzyć w mostek H do sterowania kierunkiem i mocą silnika. Zasilanie z 2 lub 3 akumulatorów motocyklowych w zależności od silnika.

0
  • #4 08 Kwi 2008 20:45
    damian00793
    Poziom 10  

ZYGAPRA nie mówię że ten silniczek od wycieraczek to strzał w 10 ale jak się spalił takowy w vw polo to trochę się dowiedziałem przy naprawie. Tamten ma napięcie 12 ale od autosana 24V i dlatego mówię o 7 kg i prędkości od 30 (co najmniej) a 60 to bym był happy i to bardzo. na trop silniki wycieraczkowego naprowadził mnie silniczek który napęzał takiego jeppa na którym jeżdziłydzieci po 20 parę kilogramów i dlatero o nim myślałem. Myślałem i prosze o porade bo jak na razie to nie bardzo wiem jak to zrobić.

Dodano po 4 [minuty]:

http://www.rik.com.pl/sklep/auto-jeep-na-akumulator-1181c-p-482.html Tu mam link o takim jeepie a inne większe są na allegro, ale z tego co mi wiadomo to nie można umieszczać linków aukcji

0
  • #5 08 Kwi 2008 23:15
    kamilk21
    Poziom 13  

Ale ten pojazd, który jest w linku osiąga tylko 6km/h. Jak chcesz 10 razy tyle to potrzeba więcej mocy. Poza tym, żeby zrobić coś takiego naprawdę potrzeba poświęcić trochę czasu i mimo wszystko trochę pieniędzy. Uważa, że poprzednia propozycja elementów była nawet udana. Z mocniejszym silnikiem, może wyjść coś naprawdę fajnego. Czekam na postępy Twojej pracy. :)

0
  • #6 09 Kwi 2008 16:34
    damian00793
    Poziom 10  

Ale jedzie tyle z obciążeniem wiem bo brat miał taki i też nim się czasami przejechałem (miałem z 8,9 lat ) nie mówię że moje propozycje są trafne ale chciał bym mieć coś takiego. Z kasą jakoś tam będzie z czasem no gorzej dlatego chcę mieć cały projekt i części do wakacji :vamp: :vamp:

Dodano po 24 [minuty]:

http://www.sklep.modelarnia.pl/ na tej stronie znalazłem ciekawe rzeczy (jest tam kilka modeli które są ciekawe) a co myślicie żeby wykonać trwałą konstrukcje z kleju (mam taki który po zaschnięci jest twardy wzmocnił) bym go tylko drucikiem miedzianym był by o wiele lżejszy niż z tego płaskownika o którym myślałem. Waga wynosiła by z 2/2.5 kg. Skoro spada waga to i zapotrzebowanie mocy. CZEKAM NA WASZE OPINIE I POMYSłY

0
  • #7 09 Kwi 2008 17:11
    Doominus
    Poziom 34  

damian00793 napisał:
    Ale jedzie tyle z obciążeniem wiem bo brat miał taki i też nim się czasami przejechałem (miałem z 8,9 lat )

Mogły tam być zamontowane silniki speed*. Sam rozebrałem kiedyś taką zabawkę na jedno koło przypada silnik (nie pamiętam numeru) i duża przekładnia zębata.

Może lepiej się zainteresuj wkrętarkami akumulatorowymi .

*Silniki tej serii używa się w modelarstwie.

0
  • #8 09 Kwi 2008 18:13
    damian00793
    Poziom 10  

Macie pole do popisu ja nie rozbierałem takiej maszyny i nie mam zielonego pojęcia o tym ale jak ktoś miał to proszę o wypowiedź

Dodano po 26 [sekundy]:

Macie pole do popisu ja nie rozbierałem takiej maszyny i nie mam zielonego pojęcia o tym ale jak ktoś miał to proszę o wypowiedź

0
  • #9 15 Kwi 2008 21:12
    damian00793
    Poziom 10  

No kontynułujmy temat bo jest ciepło na dworze a chciałbym się takim czymś pobawić :silly:

0