Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

filtr do instalacji samochodowej

03 Kwi 2008 17:39 2805 4
  • Poziom 12  
    Witam. Kupiłem sobie prosty FM transmiter do samochodu, wpinany w gniazdo zapalniczki. I niestety w moim samochodzie jak go używam słychać dosyć głośny pisk. W innych samochodach tego problemu nie ma. Tzn słychać szum, ale tylko jak jest pauza włączona na transmiterze. Natomiast u mnie pisk ten przeszkadza podczas słuchania muzyki. Czy mógł by mi ktoś podsunąć pomysł jak sobie z tym problemem poradzić?? może jakiś filtr przy gnieździe od zapalniczki??

Pozdrawiam
    Tomek
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    najlepiej namierzyć źródło zakłóceń i usunąć musisz przybliżyć jaki samochód i wyposażenie często są to zakłócenia z alternatora i wystarczy zmienić szczotki z reglatorem napięcia. namierz przyczynę zakłóceń i spróbuj naprawić. radze poprowadzić zasilanie do radio odbiornika bezpośrednio z akumlatora, nie zapomnij o zabezpieczeniu przeciw zwarciu(bezpiecznik) i do takiej instalacji podepnij odbiornik i poszukaj na forum coś na temat dławików i sprawdź masę anteny
    a tu reszta postów
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...cenia+cb&sid=f7ce8428e80c7e87a66c3b6f692d12f6
    http://szukaj.elektroda.net/search.php?mode=results&sid=f7ce8428e80c7e87a66c3b6f692d12f6

Dodano po 9 [minuty]:

a jeszcze stosowanie dławików tzw filtrów pomaga ale zależy od zakłóceń na allegro je kupisz a schemat

Zadaniem filtrów wygładzających jest korekcja kształtu przebiegów czasowych
    napięcia i prądu prostownika. Układ filtru ma niewielki wpływ na wartość składowej stałej,
    ogranicza natomiast składową zmienną, a tym samym współczynnik tętnień.
    Własności oraz skuteczność działania filtru prostowniczego określa współczynnik
    wygładzania:

===============================================

Często rolę filtru spełnia włączony w szereg z obciążeniem dławik wygładzający ED1W
    (Rys.1a). Indukcyjność dławika wygładzającego pracującego w obwodzie wyjściowym
    prostownika m – pulsowego zasilającego odbiornik o rezystancji R, przy zadanym
    współczynniku wygładzania napięcia i prądu wyjściowego bs, wyraża się zależnością:

===============================================

a tu w całości artykuł pana Mirosław Łukiewski

[Posty scaliłem. Mariusz Ch.]
  • Poziom 12  
    Witam ponownie. Samochód to Peugeot 405. Problem w tym ze gdy silnik jest wyłączony, to zakłócenia są takie same wiec odpada alternator. Zasilanie do radia mam podpięte bezpośrednio pod akumulator, ale wydaje mi się, że gniazdo zapalniczki tez jest bezpośrednio podłączone pod akumulator bo przy wyłączonym zapłonie tez działa. Spróbuje Podłączyć pod zasilanie radia i jak nie pomoże to jakiś filtr założę i zobaczymy.

Pozdrawiam
    Tomek
  • Poziom 14  
    pomiń zapalniczkę często te gady wytwarzają zakłócenia i zauważ że jak masz cały czas to może to być klimatyzacja webasto nawiewy lub inne generatory szumów sprawdzaj pokoleji
  • Poziom 12  
    hmm, ale po wyłączeniu stacyjki to pracuje tylko zegarek, podtrzymanie radia, sterownik centralnego zamka i chyba to wszystko? Jutro jak znajdę chwile czasu to podepnę na krótko i zobaczymy co się będzie działo.

Pozdrawiam
    Tomek