Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B 1996 rok 1.8 prędkościomierz

03 Kwi 2008 19:39 17792 18
  • Poziom 25  
    Witam. Mam problem z prędkościomierzem w Oplu Vectra B z 1996 roku. Wskazówka nie wskazuje prędkości a ilośći przejechanych km się nie zmienia. Abs działa, samochód był podłączany pod komputer i nie wykazało żadnych błędów. Czujnik jest powiązany z Abs z lewym przednim kołem o ile się nie mylę. Może ktoś pomóc?
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 35  
    Sprawdź czy do licznika dochodzą wogóle impulsy drogi / prędkości. Można podłączyć woltomierz (kabel niebiesko-czerwony) i powoli przetaczać samochodem. Powinno być na przemian 0V i jakieś tam napięcie dodatnie. Impulsy drogi / prędkości wystepują tez np w kostce od radia.
  • Poziom 25  
    A jeśli nie dochodzą to gdzie szukać przyczyny? Sygnał jest z komputera czy z pompy ABSu? Zapomniałem dodać, że podłączałem drugi licznik tylko że anglika i też nie działał prędkościomierz.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 35  
    Z ABSu. Ale jeżeli nie ma impulsów wogóle to sterownik silnika będzie niezadowoloni i zamanifestuje swoje niezadowolenie lampką check i stosownym błedem...
    A radio jakie, orginalne czy zmienione ? Bo jeżeli coś było przy radiu grzebane to częstą usterką jest zwarcie kabelka przy kostce od radia. Niektóre radia mogą też dawać zakłócenia... Proponuję spróbować z odłączonym radiem i ew. wyjęta przejściówką.
    Jeżlei to nie pomoże to pozostaje prześledzenie całej drogi sygnału....
  • Poziom 25  
    Kontrolka check gaśnie po uruchomieniu silnika. Zobaczę w poniedziałek przy radiu i czy dochodzi jakieś napięcie do licznika. A przy radiu jest taki sam kolor jak do licznika czy inny?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Mam ten sam przypadek tyle że po podłączeu innego licznika co prawda z anglika bo sygnał docierał do samego licznika licznik ruszył do prędkości 20 km/h i nic więcej i umarł . Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?:?:
  • Poziom 24  
    Czytałeś powyższe posty? Jakie masz radio? Próbowałeś bez niego?
  • Poziom 12  
    Witam, posprawdzaj też bezpieczniki w skrzynce bezpieczników nad lewym kolanem w kabinie a szczególnie te od ABS, u mnie nie łączyły i ABS i prędkościomierz wariował. A tak generalnie to impulsy są brane z czujnika ABS w lewym przednim kole i docierają do ABS a potem do licznika.
  • Poziom 11  
    Sprawdziłem wszystko jak wyżej. Po tym kablu od sygnału prędkości idzie sygnał wacha się od 0 do 2,5V i dlaczego następny licznik wykończył. ABS działa poprawnie , sterownik silnika nie widzi prędkości, a kontrolka szek po zapaleniu się nie pali.
  • Poziom 12  
    To musisz pogadać już z kimś kto naprawia elektronikę w oplu, bo ja więcej nie wiem a to wahanie napięcia może być też spowodowane tym że czujnik jest indukcyjny i mierzy prędkość obrotową tarczy metalowej zamocowanej na piaście koła z wycięciami i tak jak nie ma wycięcia to jest 0V a jak jest dziura to jest 2,5V albo na odwrót, ale sam dokładnie to nie wiem.
  • Poziom 2  
    Witam. Mam podobny problem w vetrze b 97. Po zmianie radia prędkościomierz nie działa przy włączonym radiu, gdy wyłączę radio to prędkościomierz działa. O co chodzi?
  • Poziom 2  
    To co mam wypiąć jeden przewód z kostki ISO? Bo jak wypnę kostkę to radio nie będzie działać-prawda?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 42  
    Gość wyrażnie napisał jaki to "kabelek" , czytaj ze zrozumieniem.
  • Poziom 1  
    U mnie prędkościomierz działa czasem a czasem nie. W sumie to przestaje działać po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów, wyłączeniu i włączeniu silnika. Co ciekawe, często gdy prędkościomierz nie działa licznik kilometrów dalej je nalicza, co powiecie?
  • Poziom 35  
    Zimne luty w zegarach. Bo żeby impulsu nie dostawało, to by i nie liczyło kilometrów.