Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

70003 problem z przeróbką, 70004 nie reaguje

melon721 03 Kwi 2008 19:42 974 0
  • #1 03 Kwi 2008 19:42
    melon721
    Poziom 9  

Witam! Problem kieruje do osób które znają sie na przeróbkach konsol. Otóż posiadam ps2 slim v12 70003, wlutowałem ostatnio chip modbo760, sprawdziłem czy konsola czyta kopie ps2 i psx i wszystko chodziło besproblemowo, na drugi dzięń wlutowałem zabezpieczenie slimfix v4 (dowiedziałem sie że otrzymałem podróbke, bo posiada zieloną diode, na scalaku nie było napisu comsoft no i fabrycznie przylutowane czerwone kabelki do wszystkich punktów łącznie z punktem przy dizodzie), myśałem że źle przeciąłem ścieżke ale chyba wszystko dobrze wykonałem, bo fix mruga na zielono. konsola czytała kopie ps2, ale te z psx to nie bardzo laser dziwnie piszczy i stuka jak włoże płyte cd. W związku z powyższym mam kilka
    pytań

1. co może być przyczyną takiego stanu rzeczy??

2.Nie wiem czy wina leży po stronie chipa czy fixa, dodam że logo modbo chip zawsze sie pokazuje i nie mam problemu wejścia do menu konfiguracyjnego więc chyba kabelki od chipa są wszystkie dobrze wlutowane.

3.Może ktoś napisać za co odpowiadają poszczególne punkty w chipie modbo(z wyjątkiem gnd, 3v,reset bo to wiadomo), moze musze jeszcze raz je przelutować te które odpowiadają za odczyt cd,,

chciałem dodać że sprawdzałem czy konsola czyta cd bez fixa(wylutowałem kabelki z chipa z wyjątkiem gnd) i efekt był ten sam

4. Ostatnio kwestia, która mnie nurtuje to kwestia czujnika tego w środku konsoli który musze go palcem blokować żeby ruszył laser, po złożeniu obudowy laser nie chodzi, czy pozostaje mi zakleić od środka czujnik?? czy jakoś na maxa skręcić obudowe i tak próbować??

To narazie tyle problemów jakie nasunęły mi sie myśl, nie przetestowałem wszystkich funkcji jakie oferuję modbo a powinienem, ale jak będzie troche czasu to posprawdzam

Licze na jakieś porady forumowych elektroników za które z góry będe ogromnie wdzięczny
    Pozdrawiam

Teraz jeszcze chciałbym opisac problem który dotyczy drugiej konsoli która nie jest przerobiona
    Zakupiłem ostatnio uszkodzoną pstwo za grosze do własnych celów, w opisie pisało że jest uszkodzony włącznik, ale nie sugerowałem sie zbytnio nim. Konsola nie ma uszkodzonego włącznika bo sprawdzałem na drugim sprawnym z mojej slimki, po włączeniu do sieci nie świeci się żadna kontrolka,
    -w związku z czym , orientuje sie ktoś co może być prawdopodbną przyczyną tego że konsola w ogóle nie odpowiada
    -Jak sprawdzić jaki element uległ uszkodzeniu??
    - w jaki miernik sie zaopatrzyć??

Za wszelkie porady i pomoce z góry dziękuje
    Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo