Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra g 1998 x18xE1 błąd p0505

03 Kwi 2008 19:52 18714 22
  • Poziom 25  
    Witam szanowne grono fachowców po wymianie i czyszczeniu kolejnej przepustnicy (trzeciej) wyskakuje błąd p0505 zaraz po właczeniu zapłonu.Wcześnie czyli przed zakupem auta silnik był mocno myty karcherem (woda zostala w gniazdach swiec).Proszę o pomoc auto nie reaguje na pedał gazu przy jeżdzie jak powinno no i lampka i bląd 505.Czy adaptacja przepustnicy odbywa sie przez odłaczenie aku czy tech 2.

Regulamin pkt 10,9 proszę poprawić. goldwinger
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    ten błąd to regulacja prędkości obrotowej biegu jałowego.
    Faktycznie jest to mocno związane z przepustnicą.
    Proponuję sprawdzić czy przepustnica działa poprawnie (nie jest zacięta), skontrolować siłownik przepustnicy i jej czujnik położenia, a także przewody (przejścia, zwarcia do plusa, masy). Na wyłączonym zapłonie zmierz rezystancję (przy odłączonej kostce) między 6 a 7 pinem. Ma być 4 do 8 Ohm.
    powodzenia.
  • Poziom 25  
    Witam czy uszkodzenie zaworu egr może mieć wpływ na wyświetlanie błędu p0505 (podobno w aucie był zatkany katalizator który wymieniono )?
  • Poziom 28  
    Na upartego zawór egr można nawet zaślepić. Masz zabrudzony lub uszkodzony krokowiec (jego czyszczenie nie zawsze przynosi spodziewane efekty), dodatkowo sprawdź jak pisał kolega wyżej czujnik położenia przepustnicy.
    Nie przejmuj się adaptacją, nie to auto ;)
  • Poziom 25  
    Ale chyba w tej przepustnicy krokowiec jest nie do wyjęcia może się mylę ?
  • Poziom 28  
    Dwie śrubki imbus, uważaj na uszczelkę.
  • Poziom 38  
    może byc to problem związany z usterką przepływomierza ,sprawdz co pokazuje .
  • Poziom 25  
    Pokazuje tylko błąd p505 żadnych innych nie pomogło odłaczanie akumulatora ,błąd był kasowany kts-em.Lampka chek pojawia sie kilka sekund po odpaleniu silnika.Podmieniałem już 3 przepustnice nie możliwe ze wszystkie trzy były wadliwe.Jaki element może być przyczyną wyskakiwania błędu i brakiem płynności jazdy . Do kolegi adam7009 jak ewentualnie sprawdzić przepływomierz (czy jak by był uszkodzony to nie wyskoczył by błąd)?
  • Poziom 28  
    Błąd jest kasowany automagicznie po 20 (30?) poprawnych uruchomieniach silnika, jak również po odłączeniu zasilania (akumulatora). Przepływkę możesz spróbować podmienić na próbę.
    Masz do sprawdzenia - czujnik temperatury powietrza, czujnik temperatury silnika, przepływomierz, czujnik położenia przepustnicy, silnik krokowy, szczelność wężyków podciśnienia, szczelność układu dolotowego.
  • Poziom 38  
    ze sprawdzeniem przepływomierza mam na myśli co pokazuje w blokach pomiarowych.
  • Poziom 25  
    Chodzi czy miernikiem ta przepływkę sprawdzę
  • Poziom 14  
    musisz sprawdzić co pokazuje np KTS w wartościach rzeczywistych. Przepływomierz może np bardzo zaniżać sterownikowi informację o masie przepływającego powietrza. Zatem błąd z przepływką się nie zapisze, bo sterownik cały czas będzie widział np zasysanie powietrza na poziomie biegu jałowego - tyle że Ty w tym momencie np chcesz dziurę w podłodze od naciskania gazu zrobić.
  • Poziom 17  
    Czy usterka została opanowana?
  • Poziom 25  
    Nie bo narazie nie miałem dostępu do kts-a a co jakiś pomysł ?
  • Poziom 23  
    Witam jaka jest wartość napięcia TPS- u na wolnych obrotach ma być ok 0.5V
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Czy problem jest już usunięty?
  • Poziom 25  
    Nie jeszcze nie
  • Poziom 10  
    Walczę z tym błędem kilka dni, okazało się że te sterowniki Simtec 70 to kupa złomu, jadę dzisiaj wymienić sterownik-potwierdziłem to KTS-em,kolega elektronik powiedział mi że to częsta usterka tego sterownika.Dla ciekawsich to steownik błędnie steruje 6 i 7 pinem na przepustnicy nie zamienia polaryzacji albo daje dwa " + "
  • Poziom 2  
    witam ja tez mam blkad p0505 astra II 1,8 16 v benzyna wwymienilem przepustnice silnik krokowy wszystkie przewody wyczyszczone czujnik temp nowy a blad dalej wychodzi check in auto przy ok 3 tys obrotach zaczyna przerywac
  • Poziom 10  
    Człowieku zła droga, szkoda kasy-popłynołeś, to jest wina samego sterownika silnika-brak napięcia na jednej z 2 ścieżek na potencjometrze gazu.Wymień sterownik silnika no i immo chyba bo kluczyki i adaptacja jest przesrana !.-Powodzenia
  • Poziom 25  
    Sterownik uwalony wszystkim dziękuje za pomoc.
  • Poziom 10  
    na co mam zwrócić uwagę przy kupnie używanego sterowika? numery jakieś muszą się zgadzać czy wystarczy ze dobiorę komplet(z immo i chipem do kluczyka) od identycznego silnika ? Z góry dziękuję za odp