Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłaczyć mikrofon ART25

avision 04 Apr 2008 02:03 1422 2
    avision
    Level 12  
    Jak prawidłowo podłączyć ten mikrofon:
    http://dane.sound.pl/prod/1387/ATR25.pdf
    do złącza XLR ?
    Zrobiłem przejściówkę z minijacka na XLR ale mikrofon jest bardzo cichy. Złącza XLR w kamerze Sony PD170. ten sam mikrofon w kamerze z gniazdem minijack działa prawidłowo.
    Ewentualnie jaki polecalibyście mikrofon stereo XLR do nagrywania dźwięku dookólnego w dobrej jakości (zakres od zwykłej mowy po bardzo głośną muzykę)
  • Helpful post
    slawek3
    Level 10  
    Jak podłaczyć mikrofon ART25

Kabel montujesz zgodnie z powyższym schematem (nie mogłem znaleźć symbolu wtyku, więc umieściłem symbol gniazda TRS 1/8″…). W wtyku XLR zwieramy styki 3 i 1 - łączysz je z ekranem kabla, na styku 2 pojawia się sygnał z mikrofonu - łączymy go z kondensatorem (kondensator o jak najmniejszej pojemniści 1-10uF 10-16V) a kondensator z żyłą kabla. Sygnał z mikrofonu pojawia się na wejściu L i R urządzenia. Jeżeli wejście mikrofonowe jest monofoniczne to należy zakupić wtyk monofoniczny TR. Kondensatorek umieszczamy w obudowie wtyku XLR.
    avision
    Level 12  
    Czyli mam połączyć w sumie 3,1 i masę wtyku ? Bo na schemacie 3 nie jest połączone z 1.
    I drugie pytanko czy przy takim połączeniu ma byc włączone zasilanie phantomowe ?