Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie efektu gitarowego

04 Kwi 2008 07:41 1558 4
  • Poziom 9  
    Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś napisze czy mogę użyć zasilacza do zasilania przesteru gitarowego o parametrach 9V/500mA gdy w instrukcji od tego przesteru jest napisane ze potrzebny jest zasilacz 9V/100mA?
    Chodzi mi o ten prąd wyjściowy-czy ta różnica 400mA nie spowoduje uszkodzenia efektu?????????

[Wydzielono i scalono z tematem głównym tego autora. Mariusz Ch.]
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Możesz dać ten co masz. Przester i tak nie pobierze więcej prądu niż potrzebuje a zasilacz się nawet podczas pracy nie rozgrzeje co jest dla niego dobre. Podobnie może zabrzmieć pytanie dla czego zasilasz komputer z sieci energetycznej, skoro ta dysponuje wydajnością wielokrotnie większą niż komp potrzebuje.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Ważne byś zachował prawidłową biegunowość!
  • Poziom 9  
    Dzięki za szybką odpowiedz!!!
    No to jeszcze zapytam o tą biegunowość.Jak poznać czy na zewnętrznej stronie wtyczki jest plus bo z taką polaryzacją ma być zasilacz do efektu(zreszta chyba wszystkie efekty tak mają).Ja mam zasilacz taki uniwersalny czyli z zakresem napięcia 1,5 do 12 volt i można rownież zmienić polaryzację.Tylko nie wiem jak to poznać czy jest ustawiona właściwa.Jestem totalnym głąbem z elektroniki!Czy jeżeli połączę efekt z tym zasilaczem a polaryzacja bedzie zła to może sie nic nie stanie jesli szybko ją zmienie?
  • Poziom 37  
    Większość efektów zza oceanu ma 9V DC z minusem na bolcu środkowym