Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam instrukcji obsługi alaramu. Jak zaprogramować piloty?

Voytas 04 Kwi 2008 10:59 1007 0
 • #1 04 Kwi 2008 10:59
  Voytas
  Poziom 14  

  Witam
  Dostałem od znajomego alarm samochodowt. Mówił że wymienił go jakiś czas temu na inny bo mu potrafił się rozprogramować i trzeba było do nowa ustawiać piloty. Jak narazie alarm lezy podłączony u mnie na biurku i nie sprawia problemów. Na wszelki wypadek wymienie wszystkie kondensatorki elektrolityczne.
  Mam dwa piloty. Udaj mi się zaprogramować tylko jeden z dwóch pilotow, ale nie oba jednocześnie (oba działaja). Dlatego jeśli ktoś miałby instrukcje obsługi to prosiłbymo udostępnienie. Dodam że programowanie wygląda tak że wciskam mikrostyk (wyprowadzony z płytki na przewodzie niebieskim i czerwonym) i wtedy przyciskam przycisk P1 na pilocie. I tak wciskają pare razy, dłużej lub krócej, ten mikrostyk i P1 w pilocie wkońcu połączą się. Nie wiem jak dokładnie ma wyglądać programowanie pilota i dlatego szukam instrukcji obsługi.

  I druga sprawa, czy czujki ruchu będą działały u mnie w pokoju. Bo kręce ich czułością, ale w ogóle nie reagują na ruch. Czy będą działały dopiero w samochodzie (mniejsza przestrzeń)?

  Układy znajdujące się na płytce drukowanej:
  PIC16F628-04I/P
  LM258D
  Dziękuje za pomoc

  0 0