Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 22 Wrz 2016 22:46 810909 2329
  • #1081 22 Wrz 2016 22:46
    mazawada
    Poziom 15  

władekv napisał:
    SKM 1964 napisał:
    Ciekawy jestem jakie osiągała ciśnienie robocze ?? Więcej niż 300 atm ?? :|

W zależności od potrzeb. Tu wybrane od 1000 atm.
    http://tiny.pl/gwdjd

Odpowiedziałeś "trochę" nie na temat tego forum. Myjki z podanego linku posiadają ogromne ciśnienia, ale ich wydajności są niskie, to tylko trochę ponad 10 l/min. (to też nie jest mało!!). Tak, widzę, że są i silniejsze. Zamontowane na autach, może na czołgach.
    Te wszystkie myjki są specjalnego zastosowania. Nigdy nie pracują "wśród ludzi". Wymagają wydzielenia strefy pracy, wyłączenia zakładu, o kwalifikacjach nie wspomnę. Znajdują zastosowanie w .............. (spróbuj podać kilka)..

• Sklep HeluKabel
  • #1082 23 Wrz 2016 13:04
    władekv
    Poziom 10  

Myślę, ze forumowicz Mazawada powinien jeszcze raz przeczytać tytuł wątku.
    Pytanie było proste, podałem bardzo skrajny przykład.
    Co do reszty dywagacji polecam prezentację firmy Flach:
    https://www.youtube.com/watch?v=w2UpasrLdlQ

Przykłady zastosowań nie są trudne do znalezienia w sieci.
    Ja szukam "taniej" myjki do ciągłej pracy 270-300 bar.

Link z tiny nie działa, tu jest właściwy:/Przykłady myjek 1000 bar.
    Można sobie na górze strony wybrać ciśnienie i wydajność.

• #1083 26 Wrz 2016 10:52
    mazawada
    Poziom 15  

władekv napisał:
    Myślę, ze forumowicz Mazawada powinien jeszcze raz przeczytać tytuł wątku.
    Pytanie było proste, podałem bardzo skrajny przykład.
    Co do reszty dywagacji polecam prezentację firmy Flach:
    https://www.youtube.com/watch?v=w2UpasrLdlQ

Przykłady zastosowań nie są trudne do znalezienia w sieci.
    Ja szukam "taniej" myjki do ciągłej pracy 270-300 bar.

Link z tiny nie działa, tu jest właściwy:/Przykłady myjek 1000 bar.
    Można sobie na górze strony wybrać ciśnienie i wydajność.

Czuję się wywołany "do tablicy". Dziękuję, bo ostatnio to forum staje się nudnawe. Krytyka jest pożądana!
    Ale po kolei:
    1). Aktualnie piszemy w temacie: Jaką myjkę ciśnieniową kupić. Dlatego odpisałem ogólnikowo, nie namawiając nikogo do kupna myjki stacjonarnej. Podałem tylko kilka najczęstszych parametrów. Jeśli są chętni do wymiany poglądów - temat możemy rozwijać.
    2). Chyba niewiele wiesz o firmie FALCH, skoro przeinaczyłeś nazwę (napisałeś: "Flach").
    3). U mnie link działa, skoro ustosunkowałem się do jego zawartości.
    4). Szukasz: "taniej" myjki do ciągłej pracy 270-300 bar. Może właśnie FALCH, o którym sam wspomniałeś? Jest też wiele innych firm. Ale, Kolego, właśnie oczekiwane parametry nie pasują do tego forum dyskusyjnego o myjkach amatorskich/domowych/warsztatowych/budżetowych. Również ceny takich maszyn raczej odbiegają od oczekiwań większości forumowiczów.

• #1084 28 Wrz 2016 09:04
    władekv
    Poziom 10  

mazawada napisał:

...
    Ale po kolei:
    1). Aktualnie piszemy w temacie: Jaką myjkę ciśnieniową kupić. Dlatego odpisałem ogólnikowo, nie namawiając nikogo do kupna myjki stacjonarnej. Podałem tylko kilka najczęstszych parametrów. Jeśli są chętni do wymiany poglądów - temat możemy rozwijać.
    2). Chyba niewiele wiesz o firmie FALCH, skoro przeinaczyłeś nazwę (napisałeś: "Flach").
    4). Szukasz: "taniej" myjki do ciągłej pracy 270-300 bar. Może właśnie FALCH, o którym sam wspomniałeś? Jest też wiele innych firm. Ale, Kolego, właśnie oczekiwane parametry nie pasują do tego forum dyskusyjnego o myjkach amatorskich/domowych/warsztatowych/budżetowych. Również ceny takich maszyn raczej odbiegają od oczekiwań większości forumowiczów.

ad 1. Nie odpowiadałem na pańskie pytanie i nie mam zamiaru dyskutować.

ad 2. Pojęcie tzw. czeskiego błędu jest panu znane?

ad. 3 Link poprawiłem dla innych forumowiczów.

ad. 4 Poradzę sobie sam. Podałem swoje potrzeby, bo wg. pańskich teorii nie są potrzebne myjki na wyższe ciśnienia. To że panu coś nie pasuje do tematu to nie znaczy, że to jest prawda obiektywna. Jeden z kolegów pytał o ciśnienia 300 bar dostał odpowiedź .

Na tym kończę ponieważ dalsza dyskusja nic nie wnosi do tematu a ciułanie pkt biciem piany, nie jest w mojej naturze.

• #1085 28 Wrz 2016 12:50
    jammmo
    Poziom 14  

władekv napisał:
    mazawada napisał:

...
    Ale po kolei:

ad 1. Nie odpowiadałem na pańskie pytanie i nie mam zamiaru dyskutować.

ad 2. Pojęcie tzw. czeskiego błędu jest panu znane?

ad. 3 Link poprawiłem dla innych forumowiczów.

ad. 4 Poradzę sobie sam. Podałem swoje potrzeby, bo wg. pańskich teorii nie są potrzebne myjki na wyższe ciśnienia. To że panu coś nie pasuje do tematu to nie znaczy, że to jest prawda obiektywna. Jeden z kolegów pytał o ciśnienia 300 bar dostał odpowiedź .

Na tym kończę ponieważ dalsza dyskusja nic nie wnosi do tematu a ciułanie pkt biciem piany, nie jest w mojej naturze.

Skoro twierdzisz , że poradzisz sobie sam, to po jakiego grzyba zaśmiecasz forum. Weź się ogarnij mądralo i daj na luz.

• #1086 30 Wrz 2016 21:16
    władek115
    Poziom 9  

Witam ponownie!
    Ciąg dalszy wątku odnośnie wadliwych Kranzle 1050. Kranzle wymienił mi myjkę na nowe urządzenie, ponoć przyznali się w końcu do tego, że poszła partia wadliwych myjek. Nowe urządzenie po jednym użyciu (mycie auta) jak na razie (jako myjka) działa poprawnie, jednak po podłączeniu pianownicy znów świruje (tj, załącza się i wyłącza ze dwa razy na sekundę). Pianownica oczywiście nie firmowa w sensie "Kranzlowska", tylko oryginalna PA. Ma ktoś takie urządzenie i taką pianownicę może, aby mi powiedzieć, czy u niego to razem działa poprawnie czy nie?

• #1087 01 Paź 2016 09:07
    JACU626

Poziom 27  

Za mała średnica dyszy w pianownicy, większość myjek tak się zachowuje. Wielokrotnie już rozwiercałem dyszę i pianownica zaczyna śmigać.

Co do 1050 od lipca dostępnę są nowe zestawy tłoczek-prowadnica-korek każdy kto ma probelm od razu dostaje nowy i myjka działa. Można powiedzieć że choroba wieku dziecięcego mineła i mielmy nadzieję że innych nie będzie. Jak tłumaczyli Niemcy więcej testów poświęcili na pracę ciągłą z czym myjki sobie w miarę radzą a zawór regulacyjny przechodził wiele zmian wynikających z eksploatacji.

Przyznali się do błędu zestawy naprawcze są dla mnie szkoda też że tak późno ale lepiej w ogóle niż wcale. Ciekaw jestem kiedy oficjalnie będzie napisane że nowa K7 fulcontrol ma w środku aluminium.

• Sklep HeluKabel
  • #1088 01 Paź 2016 09:55
    władek115
    Poziom 9  

JACU626 napisał:
    Za mała średnica dyszy w pianownicy, większość myjek tak się zachowuje. Wielokrotnie już rozwiercałem dyszę i pianownica zaczyna śmigać.

JACU626, pocieszyłeś mnie, bo już myślałem, że znów mam jakąś wadliwą nową myjkę, a tak jest szansa, że jednak jest sprawna. Takie rozwiercenie można wykonać w domowych warunkach, czy jednak trzeba do jakiegoś serwisu zawieźć?Jest gdzies jakaś instrukcja, co i jak trzeba rozwiercić :?: A może odesłać pianownicę na gwarancję, może z tym zrobią?

• #1090 01 Paź 2016 20:22
    trenx90
    Poziom 14  

władek115 napisał:
    wyłącza ze dwa razy na sekundę). Pianownica oczywiście nie firmowa w sensie "Kranzlowska", tylko oryginalna PA. Ma ktoś takie urządzenie i taką pianownicę może, aby mi powiedzieć, czy u niego to razem działa poprawnie czy nie?

Mam identyczny zestaw od kwietnia 2016 roku - i nie mam z niczym problemu. Całe lato myjka i pianownica eksploatowana średnio intensywnie (2 samochody) + prace przydomowe (kostka, taras, kosze na śmieci, trampolina, elewacja, płot.)

Nie powiem, miałem kilka zwiech myjki: np wyłączyła mi się sama po 10 minutach użytkowania - oczywiście szybko forum i strach w oczach, że mam wadliwa serię..... ale po 20 minutach przerwy wszystko wróciło do normy. Innym razie myjka po podłączeniu co 5 sekund zmniejszała ciśnienie: czyli odpaliła na maxa a po 5-10 sekundach moc spadała jak gdyby o połowę i tak w kółko. Zmieniłem złączkę na wężu wodnym i jest ok.

• #1091 03 Paź 2016 21:55
    władek115
    Poziom 9  

Czyli wygląda na to, że pecha kur#@ ciąg dalszy... :( Jak nie myjka to pianownica... .

• #1092 04 Paź 2016 20:39
    mazawada
    Poziom 15  

JACU626 napisał:

Potwierdzam. Tak zachowuje się większość myjek, nie tylko przy pianownicy, ale też przy lancy. Jeśli średnica (dowolnej) dyszy jest zbyt mała, to ciśnienie wzrasta do wartości odcięcia i maszyna staje, a następnie na moment pulsacyjnie się załącza. Ważne jest, żeby dyszę powiększyć "z czuciem", żeby stracić jak najmniej ciśnienia.

• #1093 13 Paź 2016 22:57
    jacek.zoo
    Poziom 10  

JACU626 napisał:

Co do 1050 od lipca dostępnę są nowe zestawy tłoczek-prowadnica-korek każdy kto ma probelm od razu dostaje nowy i myjka działa. Można powiedzieć że choroba wieku dziecięcego mineła i mielmy nadzieję że innych nie będzie. Jak tłumaczyli Niemcy więcej testów poświęcili na pracę ciągłą z czym myjki sobie w miarę radzą a zawór regulacyjny przechodził wiele zmian wynikających z eksploatacji.

Przyznali się do błędu zestawy naprawcze są dla mnie szkoda też że tak późno ale lepiej w ogóle niż wcale. Ciekaw jestem kiedy oficjalnie będzie napisane że nowa K7 fulcontrol ma w środku aluminium.

jak latałem za moją myjka to odwiedziłem salon karcher i bez żadnej tajemnicy gość mówił, żę nowa k7 jest aluminiowa. dlatego na siłe szukałem k7 premium poprzedni model. ona ma mosiężną pompę, ponoć :)

i mam pytanie dot tej mojej k7, czy to jest normalne że grzeje sie kabel zasilający? po 20 min czuć, że jest wyraźnie ciepły, nie gorący ale ciepły.

i drugie pytanie czy wyczyszczenie ok 700m2 kostki dla tej myjki jest wykonalne czy moge ją w jakiś sposób zajechac?

Jak rozpoczynamy nowe zdania? Proszę poprawić!
    _P_

• #1095 14 Paź 2016 00:19
    jacek.zoo
    Poziom 10  

JACU626 napisał:
    A ten kabel to do przedłużacza nie był wpięty??

W starej K7 pół głowicy jest aluminiowe pół mosiężne

nie, byl wpięty bezpośrednio do gniazdka w którym jest kabel 3x2,5.

wczesniej jak podpiałem pod przedłużacz na szpuli 3x1,5mm 25m to tak przedłużacz sie nagrzał ze wyskakiwało zabezpieczenie na szpuli. od tej pory podpinam pod gniazdko.

pytanie o ten parking z 700m2, brac sie za to czy szkoda sprzetu i odpuscic? jak mozna czyscic to jakiej grubosci przedluzacz na 30-40m pod k7? 3x2,5 wystarczy czy dac 3x4?

Jak rozpoczynamy nowe zdania? Proszę poprawić!
    _P_

• #1096 15 Paź 2016 20:50
    jacek.zoo
    Poziom 10  

Podbijam, bo sprawa dla mnie dość istotna :)

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

• #1098 15 Paź 2016 21:50
    jacek.zoo
    Poziom 10  

Jak to powinno wyglądać? Jechać na czas tzn np godzina pracy 15min przerwy czy np dotykać karchera, jak gorący to przerwa?

Jak szukałem myjki to ktoś tu pisał że raz w tygodniu leci posadzke przez 3h bez przerwy i dobrze śmiga k7

• #1099 15 Paź 2016 22:06
    janek1815
    Poziom 38  

To ja pisałem co prawda karcher uległ awarii było to z mojej strony nie dopilnowanie gdyż jeszcze na gwarancji pojawiały się pod nim plamy oleju. Nie zwracałem uwagi na to. Skończyło się póki co na wymianie sprężyn na tloczkach. Czekam również na prowadnice. Zresztą kolega Jacu pewnie więcej może powiedzieć na ten temat. Ja dalej tak samo używam karchera po trzy godziny jednym ciągiem. W tym tygodniu już mam jedną posadzkę do umycia w następnym dwie.

• #1100 15 Paź 2016 22:11
    jacek.zoo
    Poziom 10  

A Tobie grzeje się kabel? Jak grubego przedłużacza używasz? Jak duża jest posadzka?

• #1101 15 Paź 2016 23:15
    JACU626

Poziom 27  

No wszystko najczęściej psuje się przez brak wiedzy. W brew temu co widać mniejsze obciążenie jest przy dyszy rotacyjnej. Spada ciśnienie robocze a ruch wirowy daje lepszy efekt, gdzieś tam wkleiłem fotki k5 z vario ma 115 bar roboczego a z rotacyjną 90. Przekłada się to na mniejszy prąd pobierany przez myjkę i niższą temperaturę silnika. Przy kostce sprawdzają się też t-racery od 350 w gorę lub profesjonalne z kółkami.

• #1102 15 Paź 2016 23:25
    karol5608
    Poziom 28  

Generalnie myjka k 7 ma silnik ok 3 kW. Ogólnie kabel 3 x 1,5 mm2 stosuje się do prądów do 10 A , a 2,5 mm2 do 16 A. Myjka z serii k7 pobiera ok 14A , więc myślę , że to wszystkie przemyślenia na temat przedłużaczy rozjaśni. Pozdrawiam.

• #1103 15 Paź 2016 23:57
    JACU626

Poziom 27  

Pod warunkiem iż nie będzie dodatkowych spadków na połączeniach a tak nie będzie bo będą, kabel będzie miał podane 2,5 a nie napisane to będziemy mieć spadek 1,2 do 1,4 na każdych 10mb. I liczmy od licznika nie od gniazdka no jakieś 50 mb niech będzie.

A praktycznie sprawdziłem swoją HD 6/13 na wynajem na przedłużaczu 30 mb amperomierz pokazywał 17,2A i silnik grzał sie ale tragedii nie było. Wychodziło by że na myjce jest coś koło 170 do 190 V nie zmierzyłem ale wkrótce to uczynię.

• #1104 16 Paź 2016 08:24
    jacek.zoo
    Poziom 10  

JACU626 napisał:
    Pod warunkiem iż nie będzie dodatkowych spadków na połączeniach a tak nie będzie bo będą, kabel będzie miał podane 2,5 a nie napisane to będziemy mieć spadek 1,2 do 1,4 na każdych 10mb. I liczmy od licznika nie od gniazdka no jakieś 50 mb niech będzie.

A praktycznie sprawdziłem swoją HD 6/13 na wynajem na przedłużaczu 30 mb amperomierz pokazywał 17,2A i silnik grzał sie ale tragedii nie było. Wychodziło by że na myjce jest coś koło 170 do 190 V nie zmierzyłem ale wkrótce to uczynię.

Czyli sugerujesz że 3x2,5 może być za cienki? Bo info o amperach, obciążeniach itp to dla mnie czeski film

• #1105 16 Paź 2016 08:55
    janek1815
    Poziom 38  

jacek.zoo napisał:
    A Tobie grzeje sie kabel? Jak grubego przedłużacza używasz? Jaka duża jest posadzka?

Posadzka to pomieszczenie 72 m2 do tego dochodzi wyposażenie znajdujące się w nim. Myję również sufit i ściany. Takich pomieszczeń mam 13. Co do grzania się przewodu nie zauważyłem jednak wtyczka jest lekko ciepła. Nie stosuję przedłużaczy elektrycznych. Na korytarzu przy każdym pomieszczeniu mam dedykowane gniazdko i z niego korzystam. Natomiast wąż pomiędzy karcherem a pistoletem został przedłużony do 18-20 metrów. Czasem udaje mi się umyć dwa takie pomieszczenia. Choć ręką boli od naciskania na przycisk pistoletu i ciągłe nim machanie. Wyposażenie myję duszą rotacyjną resztę zwykłą.

• #1106 16 Paź 2016 16:06
    jacek.zoo
    Poziom 10  

janek1815 napisał:
    jacek.zoo napisał:
    A Tobie grzeje sie kabel? Jak grubego przedłużacza używasz? Jaka duża jest posadzka?

Posadzka to pomieszczenie 72 m2 do tego dochodzi wyposażenie znajdujące się w nim. Myję również sufit i ściany. Takich pomieszczeń mam 13. Co do grzania się przewodu nie zauważyłem jednak wtyczka jest lekko ciepła. Nie stosuję przedłużaczy elektrycznych. Na korytarzu przy każdym pomieszczeniu mam dedykowane gniazdko i z niego korzystam. Natomiast wąż pomiędzy karcherem a pistoletem został przedłużony do 18-20 metrów. Czasem udaje mi się umyć dwa takie pomieszczenia. Choć ręką boli od naciskania na przycisk pistoletu i ciągłe nim machanie. Wyposażenie myję duszą rotacyjną resztę zwykłą.

To Ty masz jakąś hurtownie rybną czy rzeźnie że tyle pomieszczeń i myjesz całe razem z sufitami :) to bede brał sie za ten plac, pytanie tylko czy przedłużacz 3x2,5 wystarczy biorącpod uwage to co pisaliście o oporach amperach itp

• #1107 16 Paź 2016 16:44
    janek1815
    Poziom 38  

Nie trafiłeś co tam się znajduje ale ściśle związane jest to z przemysłem spożywczym. Niech to pozostanie tajemnicą.
    Ja bym próbował na tym 2,5mm2 tylko żeby tam było właśnie tyle. Jakoś tym pomarańczowym przedłużaczą ogrodowym nie wierzę. Dawniej k5 u mnie chodziła na takim co miał niby 1,5mm2 jednak musiałbyć rozwinięty ze szpulki ponieważ się dość znacznie rozgrzewał.

• #1108 16 Paź 2016 20:13
    mazawada
    Poziom 15  

Nie chciałbym wsadzać kija, ale ta wymiana poglądów (i wątpliwości) utwierdza mnie w pytaniu:
    dlaczego delikatny K7, a nie mocniejszy HD1090 bez ograniczeń czasowych?
    A w temacie przedłużacza: lepiej dokupić (droższy, oczywiście) wąż ciśnieniowy, niż posiłkować się przedłużaczami. Długie węże są (wcześniej, niż później) bardzo przydatne. I nie ryzykujesz, że będzie spadek napięcia (czyli - przeciążenie silnika).

• #1109 16 Paź 2016 20:50
    jacek.zoo
    Poziom 10  

Bo za używaną hd 1090 trzeba dać o 1/3 wiecej jak za nowa k7? To raz, dwa że do moich potrzeb miała byc k5 ale zaszalałem z k7 :) a trzy na moje potrzeby k7 jest az nadto, chyba laczy sie to z powodem nr 2, ale tak jest. Te 700m placu to jednorazowy wyskok. Dlatego nie bedd kupowal ani przedluzacza ani weza. Przedluzacz na szpuli 3x2,5 moge pozyczyc, dlstego pytalem czy wystarczy.

• #1110 17 Paź 2016 02:11
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

O co ja tu prosiłem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15993565#15993565
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15993724#15993724 ?