Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 14 Nov 2011 00:10 1214361 3954
Bosch
    mazawada
    Level 18  
    Napisał "marian miki": co z tego że ma się super myjkę jak do kitu jest chemia.
    przyszła kontrol zrobili badania i stwierdzili że mam mocno przekroczone normy w ściekach po myciu auta i mandat 4 tys.od stanowiska razem 12 tys. poszło.
    i to chemię miałem od renomowanej firmy .
    zaczołem szukać innego producenta chemi i okazało się że tylko jeden producent w Polsce ma chemie która nie przekracza norm i dostali nagrodę na targach w Warszawie , co ciekawe płacę mniej niż przedtem i jest bardziej wydajna , kłopot mam zgłowy ale co straciłem to nie moje.
    jak kogoś by interesowało to niech sobie poszuka WEMIR tylko nie wiem jak daleko wożą swoją chemie.

Kolego "marianmiki", czy nie masz wrażenia, że Twój styl wypowiedzi nie pasuje do tego forum? Czytają Cię także mieszkańcy Będzina. A może cała Polska!
    Ale do tematu. Jaką chemię używałeś do mycia tak delikatnej materii, jak lakier na autach, że okazała się ona szkodliwa nawet dla kanalizacji? Jaki wspóczynnik był przekroczony w ściekach?
  • Bosch
    marianmiki
    Level 2  
    Wiem że mój styl wypowiedzi może nie pasuje do forum ale jestem już trochę starszej daty a co do chemii to sam tego nie bardzo rozumie ale są pewne normy jakie można odprowadzać w ściekach w moim przypadku wzieli próbki w czasie mycia auta czyli wody po myciu i za 2 tygodnie miałem odpowiedź o przekroczeniu norm i z wypiską co zostało przekroczone .Sorki ale nie napiszę jakiej wcześniej używałem chemii ale z tego co wiem to mają producentom chemii coś dołożyć jakieś dodatkowe opłaty za zanieczyszczanie środowiska i chemia ma zdrożeć i z tego co wiem do mandaty dla myjnii to są za Polskie normy ale prawdopodobnie wejdziemy w normy Unii i mandaty mogą być dużo większe.
  • Bosch
    kuba1961
    Level 13  
    Kolego "marianmiki", czy nie masz wrażenia, że Twój styl wypowiedzi nie pasuje do tego forum? - ostro "mazawada "pojechałeś. Chyba przekroczyłeś tę granicę "dobrego smaku". Zwracanie uwagi -,tak, ale dzielenie na pasujących i niepasujących.
    prusball
    Level 11  
    Ja kupiłem Black&Decker PW 1700 TX. Ciekawe jak się będzie sprawować :)
    Brencik
    Level 26  
    Zimą na dworze raczej kiepsko jak będzie -20st C :(
    kuba1961
    Level 13  
    Najlepszy czas na kupowanie. Teraz powinno być taniej.
    Brencik
    Level 26  
    Powinno, ale to nie znaczy że musi. Raczej taniej nie będzie niż było. Jedyne co staniało za rządów Ryżego to ponoć lokomotywy...
    Ja w sumie tez muszę w końcu myjkę jaka kupić, tak około 500zł. Miałem na oku B&D także.
    kuba1961
    Level 13  
    Dozbieraj z lekka i kup jednak karchera. Łatwiej z częściami. Warto.
    neo_plonsk
    Level 18  
    Witam.
    Potrzebuję pomocy w kupnie myjki ciśnieniowej.
    Myjki które wchodzą w grę:
    Karcher K 4.80 MD Gabe
    Karcher K 4.130
    Karcher K 4.650
    albo jakąś inną tej firmy do 700 zł
    Będę mył 2 samochody na tydzień i od czasu do czasu elewację budynku
    Brencik
    Level 26  
    neo_plonsk wrote:
    Będę mył 2 samochody na tydzień i od czasu do czasu elewację budynku

W tym wypadku kup jakąś z biedronki itp za 200zł.
    neo_plonsk
    Level 18  
    A z wymienionych mógłby ktoś polecić?
    neo_plonsk
    Level 18  
    A czemu? W czym jest lepszy od pozostałych ?
    kuba1961
    Level 13  
    W zestawie można wyrwać szczotkę do mycia a to jest już model z rodziny X, podobno lepszych.
    neo_plonsk
    Level 18  
    Trochę przesadziłem z ceną, 4650 kosztuje około 800 PLN, a to troche za dużo. Możecie mi doradzić jakiś Kärcher do ~600PLN?
    konrado9
    Level 11  
    Dołacze sie do pytania SHIL RE 98 około 600 zł ma ona juz pompe aluminiowa? bo ze karchera nie wiem czy za taka cene sie kupi a czesci tez chyba będą łatwo dostępne ?

WIEM ze 5.20 super ale juz cena dużo większa ,Uzywana bedzie najczeciej do mycia auta maszyn w gospodarstwie ciągniki itd
    KdF
    Level 16  
    Stihl nie produkuje z pompami plastikowymi. Również dysz rotacyjnych nie produkują z plastikowym elementem wirującym (co niestety zdarza się w marketówkach Karchera).
    konrado9
    Level 11  
    Na pewno całe pompy głowica i pompa jest aluminiowa nawet w r e98 . bo np karcher k 5.55 zastępczyni 5.20 ma tylko głowice aluminiowa a reszta pompy z kompozytu czyli lepiej już sthila re 108 lub 118 ?

czy warto bo jest jedna na allegro 5.20 m karchera ale unikają odpowiedzi o przedmiot a to niby sklep
    pietrzakrydzyn
    Level 9  
    Witam,Proszę o pomoc - planuję kupić myjkę wysokociśnieniową do mycia 2 samochodów osobowych ,rowera, i ewentualnie w przyszłości kostki brukowej. Czy model karcher k5. 520 jest dobry? czy ktoś użytkuję taką myjkę. Skłaniam sie do karchera bo faktura będzie na firmę i będę miał trochę taniej. Kwota to tak do 800 zł.

Dziekuję za pomoc
    Weezy02
    Level 2  
    Ten model jest dobry do domowej pracy, ma około 130 bar. Cena za używanego karchera k520 to 450 zł do małej negocjacji, z gwarancją i możliwością wypisania faktury.

Dodano po 1 [minuty]:

Ewentualnie z używanych do 800 zł jest model k720.
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Proszę na przyszłość nie podpinać się pod archiwalny temat/ wydzieliłem do nowego!
    marcin112233pl
    Level 11  
    w tej chwili w lidl jest myjka parkside PHD 150 A1 za 444 moc jak Kercher K5,2012 .
    ja chętnie zaoszczędziłbym co nieco, ale zastanawiam się czy warto, czy lepiej dołożyć i mieć coś na kilka ładnych lat.
    czy już ktoś kupił i używał?
    i ciekawi mnie kto robi te myjki dla lidla(może sam karcher)

Dodano po 49 [minuty]:

no ale cena i tak wygrywa, jakość napewno jest poruwnywalna i gwarancja 3 lata, także wezmę a jak sie coś sypnie to lidl za rok też bedzie sprzedawał to drugi raz kupie .
    Parkside 444zł karcher K 5,2012 890zł

moc ta sama
    marcin112233pl
    Level 11  
    no ale ja raczej na gwarancje jeszcze zwracam uwagę, lidl 3 lata a allee do 3miesięcy
    wojber
    Level 11  
    jestem bardzo ciekawy jak ta gwarancja trzy letnia wygląda i czego dotyczy... wg polskiego prawa są 2 lata gwarancji zawsze, chyba ze napiszesz sprzedawcy ze zrzekasz sie gwarancji. masz paragon masz gwarancje, chyba ze ktos sprzedaje prywatnie...

pozdarwiam
    wojber
    Level 11  
    w Lidlu jest teraz myjka Parkside phd 150A1 czy jest jakaś różnica w porównaniu z wcześniejszą parkside phd150 i jak jest z jej jakością, tylko proszę nie piszcie ze najlepszy jest karcher za ok 2000zł, szukam myjki za ok 350-500zł do mycia aut i kostki brukowej pod domem.
    krzys-iek
    Level 20  
    Tez jestem zainteresowany ta z poniedzialkowej (12 marca) oferty LIDL, cena 444 zl 3 lata gwarnacji i bez kosztow wysylki, oferta z allegro odpada (moga to byc jakies powystawowe, naprawiane, nie wiem ale trzeba uwazac). Lidl nie robi problemu z gwarancjami (ale jak jzu reaklamowalem to przedmioty malej wartosci).
    wojber
    Level 11  
    Kupiłem te myjkę Parkside 150A1 chodzi jak odkurzacz (glosno), ale ciśnienie ładne daje, moze porównywalne z karcher K2.9... z głowicą plastykową. zobaczymy jak długo pozyje... bede posał w temacie jak sie sprawuje myjka bo mało informacji w necie w tym zakresie...
    krzys-iek
    Level 20  
    Ja na razie nie kupilem, 12 myjek jeszcze czeka na klientow na sklepie. Kusza 3lata gwarancji, wyglada na przemyslana konstrukcje. W praktikerze reklamuja myjke za 199, taki "samochodzik" na 4 kolach ;) Czy ten wąż od parkside jest sztywny? Wiesz o co chodzi, myje auto a myjka sie przewala (nie ma 4 podparc) i wpada w bloto a co gorsza peka obudowa. Waz cisnieniowy nie moze byc gietki jak zwykla guma przeciez. A z drugiej strony jest zwijanie - to co sztywny czy nie tak bardzo i myjka sie nie przewali przez chwile nie uwagi?
    krzys961r
    Level 13  
    Witam
    Moze podzielicie sie swoimi opiniami na temat myjki KARCHER K2.105 za249zł z TESCO.