Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 11 Feb 2017 19:01 1213968 3954
Bosch
    JACU626

Level 27  
    Było w tym wątku o tym ale najprościej tłumacząc wolniej się kręci dłużej działa.
  • Bosch
    pociemu
    Level 10  
    Witam

Po przeczytaniu tego wątku zakupiłem myjkę KRANZLE K1152TST. Pierwsze testy już za mną. Ogólnie rewelacja, nic więcej nie potrzeba. Działa idealnie, domywa to co ma i lakier zostaje na swoim miejscu.

Mam niestety mały wyciek z pod króćca do którego jest połączona rurka stalowa zasilająca bęben i dalej wąż. Patrzyłem na schematy i budowa myjki w instrukcji jest nieco inna niż w rzeczywistości. Nie wiem czy mam martwić się takim przeciekiem(kapanie)? Nie chciałbym oddawać jej do serwisu ze względu na odległość.
    Może mi ktoś podpowiedzieć jaki jest tam rodzaj uszczelnienia? Oczywiście na styku króciec - korpus głowicy.
    JACU626

Level 27  
    Zależy od modelu może być oring lub stożek, dociągnij nakrętkę powinno pomóc.
    Admus19
    Level 7  
    Witam,
    Interesuje mnie zakup nowej myjki wysokociśnieniowej (agregatu wysokociśnieniowego)- spalinowego, 500 Bar.

Odbyłem rozmowy z kilkoma producentami i dystrybutorami, m.in. Falch, Oertzen, Comet, Weema, Dynajet, Karcher, Den Jet. Każdy z nich ma w ofercie interesujący mnie sprzęt.
    Oczywiście udało mi się pozbierać parę informacji, ale każdy zachwala własny produkt. Ceny za myjki jakie mnie interesują zaczynają się od 34 do 55 tys.
    Pomyślałem, że być może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia związane z urządzeniami wysokociśnieniowymi i podpowie mi na co zwrócić uwagę lub o co ewentualnie zapytać producenta. Jaki rodzaj pompy jest lepszy, korbowodowa czy osiowa, itp.

Być może macie jakieś inne sugestie. na jaki sprzęt powinienem zwrócić uwagę? Dzięki i pozdrawiam
  • Bosch
    123456654321
    Level 1  
    Witam, proszę o pomoc która myjkę wybrać w kwocie DO ~1500zl głównie zastanawiam się nad 3 modelami

Karcher K5 premium full Control
    Bosch AdvancedAquatak 150
    Bosch AQT 45-14 X

Generalnie potrzebuje jej do mycia motocykla , 2 samochodów , elewacji kostki itd .. Mile widziana skuteczna pianownica :)

Z góry dziękuję za pomoc
    gsekulski
    Level 16  
    Witam. Planuje kupić myjką ciśnieniową. Jej generalne zastosowanie to mycie auta, busa oraz trochę cięższa praca czyli umycie ciągnika. Ewentualnie umycie kostki przed domem itp. Nie znam się zupełnie jakie parametry wybrać. Nie chce aby była słaba ale nie sądzę abym potrzebował demona wydajności. O jakich parametrach byście polecili? Tzn jakie ciśnienie będzie w miarę dobre? oraz czym się różni standardowe ciśnienie od EW?
    Grzesiek0690
    Level 9  
    Witam
    Poszukuję myjki ciśnieniowej gorącowodnej i żeby sama zasysała wodę np z beczki mauser 1000L bez potrzeby podawania pod ciśnieniem. Zależy mi na jakiejś dobrej jakościowo myjce. Proszę o porady i informację czy są takie dostępne, które zasysają.
    jacekwwy
    Level 19  
    99 % myjek sama zaciąga wodę mam karcher to nawet z wiadra sobie daje rade tam jest pompa wysokiego ciśnienia, to nawet jak w sieci jest słabe ciśnienie to nie warto podłączać(bo myjka będzie miała mało przepustowość wody) tylko już lepiej z beczki. Ogólnie w dobrych myjkach ogrzewanie jest spalinowe, na rynku jest spory wybór zależy jaka kieszeń :) ale coś dobrego i na lata to kosztuje chyba najlepszy to by był karcher ale niech się inni wypowiedzą. Tylko nie rób coś takiego ze wlewasz gorąco wodę do beczki i zwykło myjko tak myjesz bo woda chłodzi też silnik i uszczelki może potopić
    Tenkolejny
    Level 1  
    Witam, i chciałbym się przywitać jako nowy na forum. Przeczytałem temat prawie cały, jednak mam jeszcze kilka pytań.

-mój budżet to 3 -4 tys (wiadomo im mniej tym lepiej)
    -szukam czegoś do wszystkiego, najważniejsze mycie kostki brukowej, elewacji, graffiiti
    -tak więc musi mieć dobrą regulacje ciśnienina
    -możliwość podłączenia różnych akcesoriów (szczotka obrotowa do kostki, pianownica, może przystawka do piaskowania domowego)
    -sprzęt może być używany,

Zastanawiam się nad k7 (może K5), lub coś z serii hds z podgrzewaniem wody wiadomo używane.

Co powiecie(napiszecie) na ten temat? Czy do serii hds mogę podpiąć akcesoria z serii K są jakieś przejściówki.
    mazawada
    Level 18  
    123456654321 wrote:
    Witam, proszę o pomoc która myjkę wybrać w kwocie DO ~1500zl głównie zastanawiam się nad 3 modelami

Karcher K5 premium full Control
    Bosch AdvancedAquatak 150
    Bosch AQT 45-14 X

Generalnie potrzebuje jej do mycia motocykla , 2 samochodów , elewacji kostki itd .. Mile widziana skuteczna pianownica :)

Z góry dziękuję za pomoc

Dziwisz się, dlaczego tak długo nikt nie odpowiedział? Dlatego, kolego "123 ... itd". że napisano na te tematy już 41 stron i 1205 listów. Warto zagłębić się w tę lekturę, a dowiesz się dużo więcej.
    Po przeczytaniu całości napisz, który model wydaje Ci się najodpowiedniejszy. Uzasadnij swój wybór. Zapewne wówczas ktoś odpisze. Wiele to wniesie do dalszej dyskusji. A Czytelnicy będą Ci wdzięczni.
    genuś33
    Level 8  
    Posiadam kilka lat tanią myjkę Lavor model Skipper Junior 130.Sezon wiosenny coraz bliżej robota już czeka a tu pistolet się rozszczelnił,szukałem jaki tam jest rodzaj przyłącza/gwintu na pistolecie/wężyku ale brak info na pudełku czy stronce producenta.Pobrana instrukcja obsługi też uboga jak to często bywa.
    Nowy pistolet od producenta to koszt 100 zł,raczej skłaniam się do zamiennika i pytanie czy takie coś będzie pasować ?

Mam na oku takie coś http://allegro.pl/pistolet-lanca-do-myjki-lavor-makita-karcher-i6661406401.html

Dzięki za info
    Sentensed
    Level 14  
    witam Koledzy mam pytanie o te 2 modele
    KARCHER K 7.91 MD http://www.narzedzia.pl/myjka-wysokocisnieniowa-kaercher-k-7-91-md,29947.html
    KARCHER K7 http://www.emag.pl/karcher-myjka-cisnieniowa-...tQsNeUQBmx8IWt-XQGbR5nKl1ChdSD6zwgaAr4u8P8HAQ niecałe 1600 zł
    Który polecicie ze względu na mosiężno /aluminiową głowice, z tego co wyczytałem obie myjki taką mają - czy silnik +pompa są w nich takie same ?
    Model -7,91 md jest już bodajże mało osiągalny
    Kolego Jacu626, małe pytanko , kranzle 1050 ts na ten rok będziesz mieć ?
    Cygmat
    Level 9  
    Witam, swoje pytanie chciałbym skierować do użytkownika "mazawada" .
    przeczytałem cały temat bez ociągania się i mam prośbę byś odpowiedział mi na co zwrócić uwagę kupując karcher hds 895 . Mój wybór padł na ten model, ponieważ będzie czyścił maszyny rolnicze i koparko-ładowarkę. podgrzewanie wody jest niezastąpione choć model hd 1090 jest kuszący cenowo względem hds'a. Nie miałem wcześniej nic z tej klasy a potrzebuje wiedzy praktyka. Moje wątpliwości:
    1. Jaką wartość podczas pracy powinien wskazywać manometr w hds 895 ?
    2. czy na hds 895 z mosiezną głowica jest symbol 10l/min 150 bar ? czy wartosci te powinny być inne ? (podejzenie być moze niesłuszne niewłasciwie dobranego podzespołu)
    3. lanca nowa - zamiennik czy używany orginal ?
    4. czy jest sposob na ocene wężownicy ? objawy uszkodzenia
    5. Na co jeszcze zwrócic uwagę by nie wkopać się w ładnie wyglądający szrot.

Proszę o pomoc, Pozdrawiam
    JACU626

Level 27  
    Kranzle wprowadzilo modyfikacje w modelach 1050 i będą dostępne dopiero od kwietnia, z informacji wynika że głowica będzie jak w modelach 1152.

Cygmat 895 to cała rodzina myjek od wolnoobrotowych silników po wysokoobrotowe, od tłoków 18 do 20 z tulejami porcelanowymi. To co napisałeś wygląda mi na "tuningowaną" (bo jak inaczej ją nazwać) 695 - parametry pasują.
    JACU626

Level 27  
    Ostatnie zdjęcie to głowica myjki k 7.20 mx a nie tego hdsa. Z zdjęć to ostatni wypust myjek z silnikiem 2800 obrotów tłoki 18 mm rocznik okolice 2000r, głowica po modyfikacji.
    Cygmat
    Level 9  
    Ok, więc ostatnie zdjęcie to pomyłka. Na co zwrócić uwagę podczas oględzin ? i tak jak pisałem w pierwszym poście : jakie powinno być wskazanie manometra podczas pracy z dyszą szpachelką? jaka lance wybrać, nowy zamiennik czy używany oryginał ?
    mazawada
    Level 18  
    Cygmat wrote:
    Witam, swoje pytanie chciałbym skierować do użytkownika "mazawada" .
    przeczytałem cały temat bez ociągania się i mam prośbę byś odpowiedział mi na co zwrócić uwagę kupując karcher hds 895 . Mój wybór padł na ten model, ponieważ będzie czyścił maszyny rolnicze i koparko-ładowarkę. podgrzewanie wody jest niezastąpione choć model hd 1090 jest kuszący cenowo względem hds'a. Nie miałem wcześniej nic z tej klasy a potrzebuje wiedzy praktyka. Moje wątpliwości:
    1. Jaką wartość podczas pracy powinien wskazywać manometr w hds 895 ?
    2. czy na hds 895 z mosiezną głowica jest symbol 10l/min 150 bar ? czy wartosci te powinny być inne ? (podejzenie być moze niesłuszne niewłasciwie dobranego podzespołu)
    3. lanca nowa - zamiennik czy używany orginal ?
    4. czy jest sposob na ocene wężownicy ? objawy uszkodzenia
    5. Na co jeszcze zwrócic uwagę by nie wkopać się w ładnie wyglądający szrot.

Proszę o pomoc, Pozdrawiam

Tak powinno być! Kolega CYGMAT odrobił lekcje i ma rzeczowe pytania. Aż miło odpowiedzieć.
    Mam spore doświadczenie jako użytkownik HDS-895S (i HD-1090), a prawie żadne jako "naprawiacz".
    HDS-895 ma obroty 2800 i średnicę tłoków fi18. HDS-895S na obroty 1400 i średnicę tłoków fi20. Na logikę lepiej mieć silnik wolnoobrotowy. Różnią się też głowicami. Może jeszcze czymś?
    Jeśli moje odpowiedzi wymagają rozszerzenia - zapraszam specjalistów. Ale po kolei:

Pkt. 1. HDS-895S ma ciśnienie robocze 180 bar. Wartość ciśnienia zależy od wielkości założonej dyszy. Sprawdź w internecie, czy typowa dysza to ma być 050 czy 055 (nie pamiętam). Możesz pracować każdą z nich. Sprawdź, czy w spoczynku manometr wskazuje "0" (bo bywają manometry "przeciągnięte".
    Pkt. 2. Na mojej głowicy znalazłem: 215 bar, 20 l/min. Kolega Jacu odpowiedział szerzej.
    Pkt. 3. Lanca - moim zdaniem obojętne. Ważniejsze są pistolety. Nowe oryginały dłużej są szczelne, szczególnie przy pracy na gorąco (ale - NOWE). Z kolei do tanich pistoletów kupisz tanie komplety naprawcze. Używam oba rodzaje.
    Pkt. 4. Nie znam sposobu "oceny wężownicy". Jeśli będzie "zamrożona" to będzie nieszczelna (pęknięta). Nie miałem potrzeby wymiany. Czasami odkamieniam wężownicę kwasem solnym.
    Pkt. 5. Przeczytaj mój wpis #1115, a potem zadaj sprzedającemu kilka pytań. Zgłoś sprzedającemu, że wstawił inną głowicę. Zwróć uwagę, że ten "ktoś" handluje myjkami. Ponadto: wąż 10 metrów to dla Ciebie stanowczo za mało! Kupując myjkę wytarguj dodatkowo "gratis" przynajmniej 20 metrów.

Uwaga: próbuję dodać 5 fotografii mojej HDS-895S, ale nie jestem pewien czy wejdą.
    Cygmat
    Level 9  
    Dziękuję za wyczerpująca wypowiedź. Dzieki Wam mam poszerzone horyzonty w zakresie hds.
    Mam jeszcze pytania
    1. Czy hds s taki jak posiada kolega MAZAWADA to to samo co hds super ? Jak np. :
    https://www.olx.pl/oferta/karcher-895-super-CID628-IDg9I4B.html
    - przepraszam że Was zalewam tym olx'em ale chce realnie cos kupić a nie bujać w obłokach " ze kupie może za rok albo dwa ale popisze sobie bo mam czas"
    2. Co to jest ta dysza turbo ?
    3. Teraz wiem że przegnę... Z tych dwóch linków który byście brali pod uwagę?

P.s. Podziękowania za zdjęcia w poście wyżej :)
    JACU626

Level 27  
    Ten link co podałeś to nie hds super nie ten silnik i głowica. To taka swoista hybryda głowica 895 2800 obr silnika rozbudowana o automatyczną regulację ciśnienia z 895S poprzedniej co fotki powyżej a nosiła oznaczenie VEX - z tego co pamiętam. A jeżeli była by to hds super to silnik by miała chłodzony powietrzem to coś jak hds 698 w innej obudowie.
    Cygmat
    Level 9  
    Rozumiem, proszę zwrócić uwagę jaką wiedzą trzeba dysponować by nie dać się oszukać. Silniki wolnoobrotowe mnie przekonują bo jak to we wcześniejszych postach wyczytałem "wolniej się kręci, wolniej się zużywa" . Szukam hds'a parametrami od 895 i wyżej a budżet pozwala na max 3500 zł przez co szukam "okazji ?" chyba nie... Nauczyliście mnie może niecelowo koledzy JACU i MAZAWADA że nie ma co polować na tanie bo to z reguły jakiś fake.
    Kontynuuje pytanie z 2 linków jakie zamieściłem, która oferta jest bardziej przystępna ?
    Czy może skłonić się do handlarza z Radomia i kupić szybkoobrotowego hds 895 ?
    JACU626

Level 27  
    Ja mogę ci doradzić tylko kupno jak nalbliżej miejsca zamieszkania tak abyś był w stanie pojechać i reklamować urządzenie gdyby padło po tygodniu.
    Cygmat
    Level 9  
    Problem w tym, że odległości od potencjalnych maszyn są zwykle ponad 300 - 400 km
    Mimo to chce jechac zobaczyć b nie kupic kota w worku bo to jednak kwota po której dziurę trudno załatać
    janek1815
    Level 38  
    @JACU626 Ty nie sprzedajesz takich myjek czasami? Pytam ponieważ chodzi mi również taki zakup po głowie.
    JACU626

Level 27  
    Jak mam to sprzedaję teraz będę składam 695, 895 meco i kranzle 895, już zrobione jest kranzle 1165 wystarczy wpisać karcher - sandomierz na olx i wyskoczy co jest zrobione.

Co do myjek które podane są wyżej z fotek nic się nie da wywnioskować proponuję poszukać sprzedawców na allegro i poczytać opinie
    User removed account
    Level 1  
    marbla
    Level 16  
    biolmol,
    z tego co piszesz masz gospodarstwo i sporo mycia :)
    Według mnie dołóż trochę i pomyśl o mocniejszych urządzeniach.
    Jeśli Stihl to re 163, nilfisk p160 lub coś z Kranzle lub Karchera hd.
    A o nilfisku C nawet nie myśl :)
    Z plastikowym cleanerem będziesz mógł mieć problem z myciem kostki granitowej.
    To się na daje do oczyszczenia równych powierzchni(taras, ew.kostka brukowa)