Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OxomiOxomi
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 12 May 2017 21:10 1075827 3632
    JACU626

Level 27  
    Tak wyglądają zestawy naprawcze

Głowica konstrukcyjnie podobna do 1152 tylko manometru brak 3 już wymieniałem i dzwięk pracy myjki zupełnie inny.

Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?
  • OxomiOxomi
    Twig
    Level 11  
    To prawda, dźwięk jest inny, pompa zachowuje się zupełnie inaczej.
    Zastanawiam się czy to nie jest po prostu głowica z 1152 tylko z zaślepionym króćcem od manometru i pokrętła regulacji ciśnienia. Nie miałem "w ręku" 1152, ale na pierwszy rzut oka tak to właśnie wygląda.
    Jeśli tak, to może w łatwy sposób dałoby się zrobić upgrade i mieć regulację? ;)
    Zastanawiam się też czy ciśnienie robocze na nowej pompie jest zgodne z założeniem, i jak to jest uzyskiwane, czy jest w jakiś sposób regulowane?
    Po chwili pracy miałem wrażenie że ciśnienie na lancy jest mniejsze niż na starej pompie - sam "odrzut" może być mylący, bo trudno go zmierzyć, ale na starej pompie nie byłem w stanie przekręcić lancy w pistolecie podczas pracy, na nowej da się obrócić lancę osiowo w gnieździe pistoletu - to chyba świadczy o mniejszym ciśnieniu na wyjściu?
    tomrom1985
    Level 30  
    A propos karchera 5/15 - wyżej pytałem czy faktycznie ma 150bar. Co powiesz kolego o tym modelu karchera? Skuteczność, móc realna itd.
    JACU626

Level 27  
    Na temat nowych HD kiedyś już się wypowiedziałem, nie wiem nie sprzedaję. Co do ciśnienia to uważam że każda myjka profesjonalna powinna mieć manometr ale to moje zdanie.
    marbla
    Level 16  
    To prawda.
    Ale manometr manometrowi też chyba nie zawsze równy ? :D
  • OxomiOxomi
    JACU626

Level 27  
    Przyjmijmy tolerancję 5% ciekaw jestem ile pokaże przy tych myjkach które mają podane ciśnienia 240 czy 270 (EW) może ktoś udostępni taką do pomiarów??
    tomrom1985
    Level 30  
    Ja tam jestem ciekawy myjki, która na 100% pracuje na nominalnym ciśnieniu przynajmniej te 130bar. Jeśli będę miał pewność to manometr jest mi zbyteczny. Oczywiście powinna też pozwolić mi pracować nieprzerwanie przez kilka h.
    marbla
    Level 16  
    Napisz co i jak często myjesz i jaki masz budżet.
    tomrom1985
    Level 30  
    Myjka ma kilka razy w roku myć stare fundamenty, elewacje kamienne, kostka czasem, raz w tygodniu 2 samochody. Najważniejsze , że ma mieć możliwość ciągłej powiedzmy 3-4 h pracy bez odpoczynku. Potem jak zrobię sobie przerwę na kawę to może trochę odpocząć :-) Budżet to 2500pln Zależy mi aby miała co najmniej 130bar prawdziwego, roboczego ciśnienia a nie jakieś tam wyssane z palca.
    JACU626

Level 27  
    nasu wrote:
    Ciśnienie zależy od dyszy, jak założyć mniejszą będzie większe, aż zacznie się wyłączać. Można podkręcić na wyższe ale wtedy silnik będzie przeciążony.

Że tak zapytam co miał wnieść ten post?? Logiczne że urządzenie ma pracowac na dyszy zalecanej przez producenta.
    marbla
    Level 16  
    tomrom1985 wrote:
    Myjka ma kilka razy w roku myć stare fundamenty, elewacje kamienne, kostka czasem, raz w tygodniu 2 samochody. Najważniejsze , że ma mieć możliwość ciągłej powiedzmy 3-4 h pracy bez odpoczynku. Potem jak zrobię sobie przerwę na kawę to może trochę odpocząć :-) Budżet to 2500pln Zależy mi aby miała co najmniej 130bar prawdziwego, roboczego ciśnienia a nie jakieś tam wyssane z palca.

W tym budżecie wybierałbym między 1050 TST a P160 i hd 5/15.
    tomrom1985
    Level 30  
    No i właśnie dlatego staram sie dowiedzieć o ciśnienie - hd 5/15 :-) 1050 oczywiście też brane pod uwagę. Nilfisk? sceptycznie podchodzę do tego.
    Wojteksw49
    Level 15  
    Kupiłem nową HD 5/15C szarą, nie posiadam manometru, ale uważam, że to dobra myjka.
    Do moich zastosowań typowo domowych powinna służyć kilka ładnych lat, serwis mam blisko, a więc czynności pogwarancyjne też nie będą problemem.
    Twig
    Level 11  
    JACU626 wrote:
    Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Myjka kranzle 1050TST manometr wpięty na trójniku pomiędzy wężem a pistoletem, jakie ma ciśnienie widać.

To miło że trzyma wartość deklarowaną przez producenta.
    Czy taki manometr dałoby się bez problemu dokręcić do nowej pompy 1050TST tak jak jest to zrobione w 1152? A jeśli tak to idąc dalej czy dałoby się zamontować również regulację ciśnienia tak jak w 1152?
    Jaki w ogóle jest koszt takiego oryginalnego manometru Kranzle?
    monia2016
    Level 9  
    Witam, jako że chłopak ma niedługo urodziny chcę mu kupić myjkę. Poczytałam posty i okazuje się że aby umyć dwa auta, i podjazd trzeba wydać ponad dwa tyś :-(
    a co powiecie na :

BRIGGS AND STRATTON MODEL SPRINT 2300EPF
    DANE TECHNICZNE;

Silnik elektryczny
    Wolt (V) 230
    Maksymalne ciśnienie 160 Bar
    Ciśnienie (PSI) 2320
    Maksymalny przepływ 900L/h
    Przepustowość (l/min) 15
    Moc 2500 W
    Moc (kW) 2,5
    Szybkie uruchamianie/zatrzymywanie
    Dysza 7w1 Powerflow+

nie znam się na parametrach tyle tylko co tutaj wyczytałam co powinno mieć najwięcej.Ale chyba ma dobre?

I jeszcze jedno pytanie, w miejscu gdzie myjemy quady czy samochody mamy słabe ciśnienie-woda leci ale spłukanie auta trwa długo- czy w takim wypadku jest sens kupować myjkę?
    tomrom1985
    Level 30  
    To ja troszkę żartem - @monia2016- może chcesz zmienić chłopaka? Hihi ja myjkę kupię sam :-)
    Trochę humoru na początek dnia.
    mazawada
    Level 17  
    JACU626 wrote:
    Też chciał bym to zobaczyć 160 bar i 900 litrów, aby osiągnąć te parametry potrzeba silnika min 5,5 kW.

Ależ oczywiście, że jest to możliwe :D !
    Wyłącza się (czasami z hukiem) po dobiciu do 160 bar, a "leci" z niej 900 l/min. pod warunkien, że włączysz ją bez węża i pistoletu (bo wspomaga ją ciśnienie z wodociągu).
    Realnie jest zapewne 2-3 razy słabiej. Bo to taki suplement diety.
    kamyk2112
    Level 9  
    Panowie chyba mam mały problem. Jak podłączam myjkę i zaczynam myć to przy puszczeniu pistoletu myjka standardowo od razu sie wyłącza ale jak już jakiś czas myję to wtedy po puszczeniu pistoletu myjka dalej chodzi jakiś czas. Czy to jest jakiś problem ze sprzętem czy chodzi po to aby ostudzić silnik? Nie wiem czy to ma wpływ ale to może wina przedłużacza?
    Wrzucam jeszcze dawnooo obiecane zdjęcia :)
    Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?
    kamyk2112
    Level 9  
    Czyli jednak czeka mnie znów podroż 160 km w jedna stronę :(
    Wojteksw49
    Level 15  
    kamyk2112 wrote:
    Czyli jednak czeka mnie znów podroż 160 km w jedna stronę :(

Masz pecha, ja boję się kupować używanych maszyn, bo różnie bywa.
    Ja niestety mam zawsze zezowate szczęście nawet przy kupnie nowego sprzętu, a co dopiero po przejściach.