Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 09 Mar 2018 14:03 1221456 3984
Bosch
    Marcin Cz
    Level 10  
    marbla
    Myjkę będę używał do mycia 1 samochodu, kostki brukowej (wyłazi mech) około 300 m2(może nawet 2 razy w roku) podmurówka z klinkieru (płot) o długości 50m. Cena nie jest najważniejsza, czasem warto dołożyć tak aby myjka nie była wyżyłowana na maksa. Który z podanych modeli wybrać? Najlepiej jak by ktoś podał w kolejności od najlepszej (parametry) do najsłabszej.
  • Bosch
    marbla
    Level 16  
    Z tych 3 modeli wybrałbym 6/13.
    A standardowo jako fan Kranzle 1152 TST, według mnie lepszą alternatywę w tym budżecie.
    JACU626

Level 27  
    Najlepiej podjedź i obejrzyj z bliska 6/13 i 1152 tst (obecnie w promocyjnej cenie) kiedyś polecił bym ci w ciemno 6/13 ale starego. Nowy kanciaciasty to nik innego jak stara K7 a największy minus dla mnie to silnik nawijany aluminium.
    marbla
    Level 16  
    Oleomac jak i wiele innych firm nie jest producentem myjek.
    Jest to tylko brandowanie produktu swoim logo, żeby zarabiać dodatkowe pieniądze na rozpoznawalności marki; patrz także Bosch, Makita, Hitachi itd.
    Większość to włoskie lub chińskie fabryczki.
    Jeśli chodzi o Oleomaca to chyba to samo co Comet, czyli włoska manufaktura.
    Niewiele jest tego ja rynku, osobiście nie widziałem też tego od środka.
    Z opisu wygląda w miarę porządnie, mówię oczywiście, o droższych modelach.
    Jeśli nie jestem czegoś pewien staram się nie wymądrzać,
    więc najlepiej poszukaj uczciwych serwisów, które się tym zajmują i popytaj o żywotność, dostępność i ceny części oraz kto jest gwarantem.
    rafal24821
    Level 9  
    Dzieki. Tak jak piszesz sprzęt wyglada w miarę ok. Chodzi mi o model PW 145C. Model ten posiada całkiem niezle parametry pracy no i mosiężną pompe. W swoim mieście mam serwis więc popytam. A co sądzisz o nilfisku E150.1-10 X-tra. Żadnych opinii na temat tego modelu nie znalazłem a w leroy jest teraz do kupienia w promocjii.
    marbla
    Level 16  
    Praktycznie to samo co stihl 129.
    Pewnie realnie około 120 bar i 450 l/h.
    Nie pisałeś wcześniej do czego potrzebujesz myjki.
    Jeśli typowo do auta czy lekkich prac przydomowych to będzie ok.
  • Bosch
    rafal24821
    Level 9  
    Dokładnie jak piszesz. Raz w tygodniu dwa auta i trochę prac porządkowych wokół domu. Co do oleomaca to faktycznie comet. Części dostępne w serwisie. Pan z serwisu stwierdził że myjki bezawaryjne, dodam że również je sprzedaje więc może to być chwyt marketingowy ;)
    kornik125p
    Level 9  
    Witam poszukuję jakiejś w miarę dobrej myjki w kwocie 400-500zł Wiem że z budżetem nie ma szału ale może coś się znajdzie. Używana głównie będzie do mycia 2 samochodów i motocykla, Czasem kostkę z brudu/nalotu i jakieś inne małe prace. Aktualnie patrzę na Black&Decker BXPW1700E 399zł / NILFISK C 120.7-6 za 390zł / LAVOR PRIME 135 399zł
    mati8201
    Level 10  
    Która wybrac
    Myjka ciśnieniowa Karcher K3 Full Control Car - 500 zł na alledrogo

lub

Myjka wysokociśnieniowa Black & Decker 1700 W - 380 Castorama
    mazawada
    Level 18  
    pavel.cz wrote:
    Witam co wybrać karcher hd 5/15 czy stihl re163, czy może coś z używanych a 230v do gospodarstwa . Będę mył ciągnik, rozrzutnik, maszyny, często z przyschniętym brudem.

Jak zapewne wiadomo (z tego forum), jestem zwolennikiem solidnych urządzeń. Nie wydaje mi się, żeby jakikolwiek sprzęt zasilany z jednej fazy sprostał Twoim oczekiwaniom.
    Moja (subiektywna) uwaga: przeczytaj to forum (współczuję :D ) i zastanów się, czy jednak nie powinieneś pochylić się nad myjkami trójfazowymi (już nie będę sugerował modelu, bo to byłoby nudne). Używane modele typu "profi" są znacznie żywotniejsze od nowych "no-name". A cena - podobna.
    prezess100
    Level 10  
    z racji tego ze sezon sie zaczyna ja tez zaczalem rozgladac sie za myjką.
    srednio ogarniam producentow i jaka moc potrzebuje do umycia samochodu
    bo myty bedzie raczej 1 samochod czasem taras.

moja uwage przykula fajna promo na allegro. k3 full control za 499zl
    Link

wiem, doczytalem ze sa pompy plastik i alu i to wplywa na zywotnosc. ale czy przy takim moim srednim uzytkowaniu to odczuje? czy to pwlywa tez na komfrot pracy?
    natomiast parametry srednie tej k3 dlatego rozejrzalem sie po sieci. co byscie polecili do mycia auta przy czym zaznaczam ze nie chce miec takiego problemu ze myje auto, auto schnie i brud zostaje widoczny golym okiem.
    prawdopodobnie bede potrzebowal pianownice w zesatawie, prawda?
    ponizej kilka propozycji ode mnie w zakresie 500-1000 zl (myśle ze tyle przeznacze - wiadomo, im mniej tym lepiej)

Myjka 1
    Myjka 2
    Myjka 3
    Myjka 4
    Myjka 5

Powiedzcie jeszcze czy jest sens interesowac sie innymi producentami niz karcher?
    Bo tez slyszalem/czytalem opinie ze karcher przereklamowany.
    wujeq
    Level 7  
    dzień dobry,
    przeczytałem cały temat :( byłem na etapie k5 full full full... ale już mi przeszło. Użytkowanie niezarobkowe, dom, ogród, 1 samochód 1 raz w tygodniu/lub 1 na 2 tygodnie mycie. Mam pytanie czy może znacie adres gdzie w dobrej cenie (promocji) zakupię kranzle K 1050 TST? jestem ze śląska (Rybnik). Dziękuję za pomoc
    Brencik
    Level 26  
    wujeq wrote:
    przeczytałem cały temat

niepotrzebnie, szkoda czasu

Jesteś typowym przedstawicielem ludzi poszukujących zwykłej myjki za kilkaset zł to prostych, sporadycznych prac a kończących na zakupie sprzętu za tysiące zł który będzie przez większość swego życia stał i się kurzył...
    Też tak można ale po co.
    Można przecież kupić rower za 10 tyś zł do jeżdżenia do sklepu po bułki ale po co?
    mati8201
    Level 10  
    Ja tez myślałem o K5 ale stwierdziłem ze do mycia samochodu i kostki szkoda przepłacać kupie w castor... black&decker za 400 i mam 2 lata gwarancji jak cos to za dwa lata kupie nowa i 4 lata pewne w najgorszej opcji a o k5 tez duzo złego słyszałem ze to ju nie ten karcher co kiedyś.

Ale mam jeszcze jedno pytanie czy jest jakiś adapter (mam wąż z końcówkami od starego karchera) aby pod black&decker podpiąć wąż ciśnieniowy z karachera. Wąż ciśnieniowy od Karchera kończy sie gwintem M22x1,5 a w myjce black decker jest wejscie na szybko zlącze. Pomoże ktoś w temacie
    cos tego typu
    Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?
    yarkk
    Level 11  
    Może komuś się przyda.
    Dodam swoje "3 grosze" po jednym sezonie użytkowania Stanley Fatmax 21 z silnikiem indukcyjnym .
    Też jakiś czas temu pytałem w tym wątku o myjkę do prostych prac przydomowych, jak spora część pytających tu szukałem produktu, który ogarnie 2 samochody oraz trochu kostki (u mnie jakieś 30m2).
    Przypuszczam, że jak większość zacząłem brać pod uwagę używane myjki. Jednak tak jak napisał @Brencik, mam kupić coś co przerasta mój budżet i potrzeby ? W dodatku myjka używana, jest używana - ten kto ją naprawiał/regenerował - tylko on wie co w niej siedzi. Ze sprzętami chińskimi jest tak, że albo się wydarzy i będzie działać, albo poleci zaraz. Na przykładzie pilarki łańcuchowej z biedronki, mogę to potwierdzić - kupiona była, żeby ściąć jedno drzewo, a opierdzieliła kilka i całą budowę - do tej pory działa.

A wracając do meritum.
    Jedyny minus po roku użytkowania Stanleya to twardy wąż, którego nie chce mi się nawijać na bęben wbudowany w myjkę.
    Co do ciśnienia i mycia. Auta bez problemu, kostkę może dłużej ale też daje radę - a kostka jest z gatunku tych z chropowatą powierzchnią.

Aha, dodam że dałem wtedy za myjkę1000zł.

Jak nadal - mam nadzieję - będzie ok, to napiszę tu za rok :)
    fenix35
    Level 2  
    Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy i poszukujących myjek.Po przeczytaniu 62 stron postów z chęci kupna myjki z Lidla poprzez nilfiska stihla i innych dzisiaj dokonało się i stoi używany K7.85 Wygląd jak nowy a ma około 10 lat. Stała jako rezerwa w myjni a główne to jakieś HD na siłę 2 sztuki. Sprzedajacy nic przy niej nie robił .Ma przepracowane kilkanaście godzin Próba wypadła super Ciśnienie i wydajność bez porównania do chińszczyzny Uzywana bedzie jak większość tutaj do pracy przy domu mycie auta Teraz do Was pytanie czy jakiś serwis zapodac na co zwrócić uwagę(olej-jaki i ile) ogólnie na temat tego typu karchera jest mało informacji pozdrawiam i oby do wiosny
    arek810316
    Level 12  
    Witam. Chciałem wybrac pianownice do myjki Kranzle 2175 firmy PA i troche sie zakrecilem.
    Chce ja kupic na allegro .
    W jednym sklepie mowia mi ,ze nie konfiguruje sie pod kranzla a w innych dwoch mowia ze skonfigurowac trzeba,czyli dobrac koncowke dyszy po 2175 dysza to 1,3mm ?
    JACU626

Level 27  
    Fenix35 zmień olej przez 10 lat sam z siebie wymaga wymiany

Arek pianownica pa zadziała bez względu na konfigurację masz dyszę koło 0,4 a tu najmniejsza 1.2
    rafal24821
    Level 9  
    Po kolejnych kilku dniach czytania zdecydowalem się na Kranzle. I tu pytanie kupić nową z serii 1050 czy używaną 1150/51 lub 135/145t. Skłaniłbym się do tych ostatnich. Dodam że myjka będzie miała co robić, 250m kostki, elewacja na 2 budynkach, 300m płotu. Proszę o pomoc w wyborze.
    fenix35
    Level 2  
    Dzięki Jacu spróbuje to to sam opanować .Olej to mineralny samochodowy 15w 40 czy jakiś lepszy- przekładniowy?
    arek810316
    Level 12  
    JACU626 chodzi mi o to czy dysza np 1,25 mm da taki sam efekt jak np 1,3mm zeby byl ladny efekt piany ja smietana...
    podam przyklad z allegro ktora moge kupic i w tej aukcji podane ze lanca piany 1,25mm
    http://allegro.pl/pianownica-pa-do-myjka-kranzle-m22-wloska-podajnik-i6495412156.html
    lub
    http://allegro.pl/pianownica-pa-karcher-kranzle-hd-hds-macallister-i4808131694.html
    a w tym 3 sklepie mowili ze nie zmieniaja dyszy
    http://allegro.pl/pianownica-pa-do-myjki-kranzle-macallister-oleomac-i5810233921.html
    tgrzebien
    Level 9  
    Od lutego biję się z myślami, czy kupować lidla https://www.lidl-flyer.com/?_ga=2.219419792.8...-005056ab0fb6/locale/pl-PL/view/flyer/page/26 za 400zł co 3 lata jak skończy się gwarancja, czy lepiej kupić najtańszego kranzla 1050p za 1500zł. Nie mam nikogo znajomego w serwisie, (może ktoś ma zaufany w warszawie i okolicach, który naprawia lub sprzedaje już zregenerowane używane myjki) żeby kupić używaną, a bez tego kupuje się kota w worku, za duże ryzyko jak na 1500 zł.

Może mi ktoś powiedzieć czy różnią się czymś kranzle 1050p od 1050ts, poza tym, że ts ma kółka i dirtkillera w zestawie?

No i pytanie czy warto kupić 1050, czy przy takiej kwocie na nowy sprzęt lepiej kupować co parę lat marketówkę?
    marbla
    Level 16