Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 11 Sie 2018 13:38 793746 2231
  • #2191 11 Sie 2018 13:38
    boydrom
    Poziom 3  

"...myjki bez zbiornika mogą mieć inżektor, który zasysa chemię już za pompą (z tym że to rozwiązanie jest średnio wydajne w domowych myjkach, chemia znika a piany tyle co nic)."

No właśnie, interesuje mnie Karcher K4. Czyli lepiej od razu dokupić pianownicę?

• Arrow Multisolution Day
  • #2192 11 Sie 2018 18:07
    mazawada
    Poziom 15  

boydrom napisał:
    .................. Chodzi o to, że detergent jest agresywny.

Zależy jaki detergent.
    Są detergenty "kwaśne" (mają pH poniżej 7), stosowane np. do zmywania osadów wapiennych. Są one agresywne.
    Są detergenty "alkaliczne" (mają pH powyżej 7), stosowane np. do usuwania tłuszczów, olejów. Są one agresywne, szczególnie dla pomp z głowicami AL.
    Są detergenty "obojętne" (mają pH zbliżone do 7), stosowane do mycia karoserii samochodowych i felg Al. Nie są agresywne, nie uszkodzą pompy.
    Przeczytaj na opakowaniu, czy jest tam coś o zagrożeniach (typu: oparzenia, korozja).

• #2193 12 Sie 2018 09:11
    elektryku5
    Poziom 37  

boydrom napisał:
    "...myjki bez zbiornika mogą mieć inżektor, który zasysa chemię już za pompą (z tym że to rozwiązanie jest średnio wydajne w domowych myjkach, chemia znika a piany tyle co nic)."

No właśnie, interesuje mnie Karcher K4. Czyli lepiej od razu dokupić pianownicę?

K4 potrafi zassać tylko gdy nie ma dyszy (sam pistolet), a dyszy stricte do piany nie widziałem pod ten model.
    Możesz spróbować z pianownicą PA, z tym że może być trochą za mała wydajność myjki.

• Arrow Multisolution Day
  • #2194 12 Sie 2018 10:45
    boydrom
    Poziom 3  

Dziękuję. Z tego co rozkminiam od kilku dni, to wychodzi na to, że zależy mi na sprzęcie od 600 do 1000 zł, taki, żeby nie trzeba było go wyrzucać za 3 lata, wyposażonym w w miarę (jak na tą cenę) solidną pompę i silnik oraz painownicę i dyszę z płaskim natryskiem (wydaje mi się najfefktywnijszy). Im większa masa myjki tym lepiej. Jeśli ktoś mógłby coś doradzić, z góry dziękuję.

Mam 3 typy na razie:

Karcher K4, ale tu widzę w poście wyżej cenna uwaga już.
    https://www.oleole.pl/myjki-wysokocisnieniowe/karcher-k-4.bhtml

Nilfisk Alto 130.2-8
    https://www.mall.pl/myjki-cisnieniowe/nilfisk...-myjka-wysokocisnieniowa-c-1302-8-car-de-luxe

Stihl RE98
    https://abexil.pl/product-pol-2160-STIHL-Myjka-wysokocisnieniowa-RE-98.html

• #2196 12 Sie 2018 12:20
    elektryku5
    Poziom 37  

Nilfisk, Wap, Stihl drogie części, K4 kiedyś używałem i jeszcze leży, aczkolwiek zdążyła się tam zepsuć dysza regulowana i pistolet, zaciął się też nie tak dawno tłoczek presostatu (dało się rozruszać), głowica była jeszcze aluminiowa, napęd to silnik szczotkowy z przekładnią (z tym że mowa o starszej wersji niż ta z linku).
    Generalnie coś tym się dało umyć po zastosowaniu dyszy rotacyjnej, w tej cenie jeszcze można szukać jakiegoś starocia profi do potencjalnego remontu.

• #2197 13 Sie 2018 09:51
    boydrom
    Poziom 3  

Powiedzcie jeszcze czy do domowego użytku pianownica Karchera PJ6 wystarczy czy lepiej kupić PA? I jeszcze jedno: czy pianę nakłada się na auto spłukane wcześniej wodą, czy na brudne i suche?

• #2198 13 Sie 2018 21:13
    robertwroc30
    Poziom 4  

Krótkie pytanie do JACU626:

czy Kranzle 1152 może zasysać wodę bezpośrednio ze zbiornika? (możliwe że to pytanie już kiedyś padło ale teraz nie chce mi się, mówiąc szczerze, przeglądać ok 60 stron - przejrzałem ostatnie 13 - a raz już to zrobiłem gdy rozważałem zakup myjki - dla zainteresowanych strona 57) Pytam bo czasami mam problemy z właściwym ciśnieniem (ten model wymaga minimym 10l/min) a zasysanie ze zbiornika rozwiązałoby mój problem (rozważam też dodatkową pompę ale to już się robi mega instalacja do prostej czynności jaką jest umycie samochodu) :roll:

• #2199 14 Sie 2018 06:22
    SKM 1964
    Poziom 32  

Powiem Ci o K 7.21 którą posiadam już od dawna . W instrukcji jest napisane o zasysaniu samoczynnym wody np. ze stawu lub innego zbiornika . Nawet mam do tego specjalny filtr fabryczny na wyposażeniu . :|

Dodano po 2 [minuty]:

Nie wiem czy częściowo nie trzeba zalać pompy wodą , bo one nie powinny chodzić na sucho .

• #2200 14 Sie 2018 19:11
    mazawada
    Poziom 15  

robertwroc30 napisał:
    Krótkie pytanie do JACU626:

czy Kranzle 1152 może zasysać wodę bezpośrednio ze zbiornika? (możliwe że to pytanie już kiedyś padło ale teraz nie chce mi się, mówiąc szczerze, przeglądać ok 60 stron - przejrzałem ostatnie 13 - a raz już to zrobiłem gdy rozważałem zakup myjki - dla zainteresowanych strona 57) Pytam bo czasami mam problemy z właściwym ciśnieniem (ten model wymaga minimym 10l/min) a zasysanie ze zbiornika rozwiązałoby mój problem (rozważam też dodatkową pompę ale to już się robi mega instalacja do prostej czynności jaką jest umycie samochodu) :roll:

Jako odpowiedź na Twoją wątpliwość zacytuję swój post (nr. #2178) napisany dla innego Kolegi, ale z podobnymi wątpliwościami. Myjki nie potrzebują dużo wody. Naprawdę, 10 l/min. to niewiele! Wówczas chodziło o 1000 l/godz. :

[cytat] """Kolego, napisałeś ...... żeby napisać. Policz, zanim napiszesz. Zużycie 1000 l/h = 17 l/min = 0,3 l/sek. Czyli: na sekundę jedna szklanka. Nawet mały hydrofor daje więcej.
    Kolega Gozn posiada hydrofor 300 litrów. To duże urządzenie. Zapewne jest tam pompa hydroforowa typu S (lub SK) o odpowiednio dużej mocy.
    Kolego Gozn: sprawdź doświadczalnie, czy wody wystarczy (wystarczy na pewno!), a potem kup HD1090 (na przykład na OLX za mniej niż 1800 zł., a za resztę kup np. 30 metrów węża) i śmiej się z innych wynalazków. [koniec cytatu]

• #2201 15 Sie 2018 23:34
    mazawada
    Poziom 15  

Dawno temu napisałem, że kupiłem "w ciemno" myjkę Karcher HD1090. W różnych okresach czasu kupiłem "w ciemno" dwie sztuki. Stan ich był "nieznany", ale były szokująco tanie. Zleciłem remont, w takim zakresie, jaki uznałem za stosowny. Teraz pracują niezawodnie. Opisałem to w kilku postach (są na forum).
    Kilka osób pytało o podobne okazje. Teraz jest taka:
    (https://www.olx.pl/oferta/karcher-230-bar-hd-1090-napiecie-400v-profesjonalny-CID628-IDvatef.html#a7b50666df).
    Gdybym potrzebował trzecią HD1090 - to bym (po ostrym wytargowaniu) na pewno kupił. Ma obcięty kabel, jest chyba "zupełnie zepsuta", więc zapewne będzie do kupienia znacząco tańsza.
    Kolego jacu, spójrz na fotografie, to chyba HD1094 (z elektroniką)?

• #2202 16 Sie 2018 08:50
    elektryku5
    Poziom 37  

O ile silnik nie jest spalony, a głowica nie stała zalana zimą, to może być ciekawa opcja, ale w przeciwnym wypadku można popłynąć w koszty.

Prawdopodobnie powyższa ma tylko dekiel z HD1090 a w środku jest HD1094.

• #2203 16 Sie 2018 23:12
    golons
    Poziom 2  

Stałem się dziś posiadaczem HD 5/12c do swojego nowego domu.
    Mając zero doświadczenia (pierwsza myjka) kierowałem się uwagami zaczerpniętymi w tym wątku i nabyłem używkę po remoncie z półroczną gwarancją - chociaż początkowo przymierzałem się do nowego K5.
    Zrealizowałem swoje dwa startowe założenia - zasilanie 230V i budżet do 1300 i jak dla laika wszystko jest OK - pierwsze mycie auta, na razie bez pianownicy, przebiegło wg moich oczekiwań. Sąsiad jednak, bardziej w temacie myjek oblatany, zasiał we mnie ziarno niepewności mówiąc mi, że moc jest taka sobie.
    Na OLX widzę, że za podobne pieniądze chodzą poremontowe 5/14 lub 5/15 i mam w sumie dwa pytania:
    - myśleć o zwrocie i szukaniu mocniejszej do obsługi jednego auta + dwa razy w sezonie taras 30m2 ?
    - mam w kpl tylko płaską dyszę, zostawiajac 5/12 co jeszcze mogę dokupić (oprócz pianownicy) aby podnieść komfort użytkowania ?

• #2204 17 Sie 2018 08:55
    elektryku5
    Poziom 37  

Taki jest urok myjek jednofazowych, wszystkie wymienione mają wydajność po 500l/h, 5/15 niby ma nieco większe ciśnienie, ale czy to będzie jakoś mocno zauważalne nie wiem.

• #2205 17 Sie 2018 10:38
    mazawada
    Poziom 15  

golons napisał:
    Stałem się dziś posiadaczem HD 5/12c do swojego nowego domu.
    Mając zero doświadczenia (pierwsza myjka) kierowałem się uwagami zaczerpniętymi w tym wątku i nabyłem używkę po remoncie z półroczną gwarancją - chociaż początkowo przymierzałem się do nowego K5.
    Zrealizowałem swoje dwa startowe założenia - zasilanie 230V i budżet do 1300 i jak dla laika wszystko jest OK - pierwsze mycie auta, na razie bez pianownicy, przebiegło wg moich oczekiwań. Sąsiad jednak, bardziej w temacie myjek oblatany, zasiał we mnie ziarno niepewności mówiąc mi, że moc jest taka sobie.
    Na OLX widzę, że za podobne pieniądze chodzą poremontowe 5/14 lub 5/15 i mam w sumie dwa pytania:
    - myśleć o zwrocie i szukaniu mocniejszej do obsługi jednego auta + dwa razy w sezonie taras 30m2 ?
    - mam w kpl tylko płaską dyszę, zostawiajac 5/12 co jeszcze mogę dokupić (oprócz pianownicy) aby podnieść komfort użytkowania ?

Napisałeś (cytuję): "kierowałem się uwagami zaczerpniętymi w tym wątku".
    Więc zapewne nie masz trzech faz? Jak słusznie (dalej) napisał elektryku5, nigdy z jednej fazy nie będzie rewelacji, bo ograniczona jest moc urządzenia.
    A może jednak 3 fazy? A może jednak używana HD1090?
    Tak, wiem, że wiele osób zada pytanie: po co profesjonal? Właśnie po to, żeby w podobnych pieniądzach mieć sprzęt o kilka klas lepszy (niezawodność, ciśnienie, wydajność, serwis, uniwersalność, komfort pracy, ........).

• #2206 17 Sie 2018 13:21
    golons
    Poziom 2  

Cytat:
    Napisałeś (cytuję): "kierowałem się uwagami zaczerpniętymi w tym wątku".
    Więc zapewne nie masz trzech faz? Jak słusznie (dalej) napisał elektryku5, nigdy z jednej fazy nie będzie rewelacji, bo ograniczona jest moc urządzenia.
    A może jednak 3 fazy? A może jednak używana HD1090?
    Tak, wiem, że wiele osób zada pytanie: po co profesjonal? Właśnie po to, żeby w podobnych pieniądzach mieć sprzęt o kilka klas lepszy (niezawodność, ciśnienie, wydajność, serwis, uniwersalność, komfort pracy, ........).

Jak napisałem na wstępie szukałem urządzenia jednofazowego w nieprzekraczalnym budżecie. Mam za sobą budowę domu i wiem, że tylko dzięki podejściu polegającemu na sprecyzowaniu potrzeb i określeniu na nie budżetu on powstał i spełnia nasze oczekiwania.
    Mimo, że mam oczywiście "siłę" to z różnych powodów musiała być myjka na 230V. Jestem świadom ograniczeń z tego wypływających, ale szukałem rozwiązania na to zasilanie.

Odnośnie HD1090 to gdybym szukał czegoś na 3f to zapewne brałbym ją pod uwagę, ale czytając wątek dość dogłębnie mam wrażenie, że zbyt bardzo zafiksowałeś się na tym urządzeniu - doszło do tego, że jak trafiałem na Twój wpis w którym widniało "HD1090" to go nie czytałem ;-)

Zakupione urządzenie jest w bardzo dobrym stanie wizualnym (mam nadzieję, że i technicznym) więc chyba zostanę przy niej. Aktualne jest tylko drugie pytanie - co mógłbym do niej jeszcze dokupić ?

• #2207 17 Sie 2018 19:12
    elektryku5
    Poziom 37  

Możesz pomyśleć nad pianownicą, dodatkowym filtrem przed myjką, może też dyszą rotacyjną.

• #2210 17 Sie 2018 23:45
    szturak
    Poziom 2  

Tylko żebym to ja wiedział jak to zrobić? I jak ocenić czy jest dobrze lub źle?

• #2213 24 Sie 2018 14:48
    Cezar_07
    Poziom 3  

Cezar_07 napisał:
    Słuchajcie ja się zdecydowałem na K7 full control plus ale mam problem. Otóż na wyświetlaczu mamy cały czas obrazek trybu pobierania płynu z podajnika. Jak przekręcam lancę to nic się nie zmienia. Do tego regulacja ciśnienia jest tylko 3 stopniowa i jakby odwrócona tj. na pierwszym stopni jest maks a na 3 min. Do tej pory wszystko działało, stało się nagle. Nie wiem czy wystarczy jakoś ponownie to ustawić czy to efekt usterki?

Przepraszam, że cytuję swój post.
    Jakby ktoś miał taki problem to nie jest wina pistoletu tylko czegoś w myjce. Nie zagłębiałem się w temat(dopiero ją oddałem do serwisu) ale nie tylko u mnie taka usterka się pojawiła. Mieli już takie przypadki z tymi nowymi modelami.

• #2214 24 Sie 2018 21:49
    rado084
    Poziom 10  

Witam. Tez przymierzam sie do zakupu myjki do max 2500zł. Sluzyc bedzie do mycia kostki raz na rok, dwoch aut i ciezarowki 2 szt w miesiacu. Wolalbym hd1090 ale to na sile wiec trzeba ciagac przewod 400V. Ogolnie powaznie mysle o Kranzle 1050 ts. Czy jest mozliwosc kupna aby ustrzec sie przed wadliwa serią? Czy 1p50 ma mozliwosc poboru plynu bezposrednio do myjki? Czy ktos uzywal slyszal o mycje Stanley Fatmax 30? Jest na alll za 2 ys zl brutto... Oto jej dane:

SPECYFIKACJA

Nazwa urządzenia: Stanley Fatmax 30
    Silnik: Indukcyjny 3 kW / 3000 W
    Pompa: Mosiężna
    Ciśnienie robocze: 160 bar
    Ciśnienie maksymalne: 250 EW bar
    Przepływ wody: 600 l/h
    Czas pracy: do 2h
    Max temperatura doprowadzanej wody: 50°C
    Napięcie: 230V
    Wąż ciśnieniowy: gumowy
    Długość węża: 12 m
    Zwijacz na wąż: tak
    Manometr: tak
    Auto-stop pracy: tak
    Regulacja pompy ciśnienia: tak, pokrętło
    Rodzaj złączek: metal,gwint
    Waga: 30kg
    Wymiary: 380 / 520 / 910 mm

• #2217 25 Sie 2018 10:16
    rado084
    Poziom 10  

Czyli nie ma co sobie gitary zawracac... Myjka 1050 ts bedzie dobrym woborem? Czy lepiej dolozyc do czegos innego? Prosze mi wytlumaczyc jaka jest roznica miedzy 1050 a 1152? Czy warto tysiaka dolozyc do uzytku domowego/mycie ciezarowki czasami...

• #2219 25 Sie 2018 16:23
    rado084
    Poziom 10  

SKM 1964 napisał:
    Mi się wydaje , że HD 1090 był by najlepszym wyborem . A co do przewodu siłowego to nie jest aż taki ciężki ?! :|

Kolego A czy nie jest tak że to loteria w przypadku myjki HD 10 90? No bo na znanym portalu kosztują one 2500 brutto i w sumie nie wiadomo która jak mocno jest wyeksploatowana. Widziałem że głowica mosiężna do niej kosztuje 1400 zł więc to jest bardzo dużo...

• #2220 25 Sie 2018 22:36
    mazawada
    Poziom 15  

rado084 napisał:
    SKM 1964 napisał:
    Mi się wydaje , że HD 1090 był by najlepszym wyborem . A co do przewodu siłowego to nie jest aż taki ciężki ?! :|

Kolego A czy nie jest tak że to loteria w przypadku myjki HD 1090? No bo na znanym portalu kosztują one 2500 brutto i w sumie nie wiadomo która jak mocno jest wyeksploatowana. Widziałem że głowica mosiężna do niej kosztuje 1400 zł więc to jest bardzo dużo...

1]. Na olx widzę dużo tańsze, niż 2500. Kup jak najtaniej. Dołożysz np. 400-500 zł za naprawę (robocizna), 200 zł za tłoki (jeśli będzie trzeba), 120 za zaworki (jeśli będzie trzeba), łożyska 85 (jeśli będzie trzeba), 500 za wszystko inne (jeśli będzie trzeba). Policz sumę. Wyciągnij wnioski.
    2]. Przy takim podejściu wykonasz "remont", zamiast (tak zwanego) "przeglądu".
    3]. Zamiast przedłużacza siłowego - kup "dużo-dużo" węża ciśnieniowego - na pewno będzie przydatny, bo myjka jest ciężka.
    4]. Temat głowicy: sprawdź, czy po podłączeniu wody nie pojawiają się wycieki (pęknięcia). Uzgodnij, że w każdym wypadku możesz myjkę oddać.

Do dyskusji namawiam też tych Kolegów (jednofazowych), którzy zarzucili mi bezgraniczną miłość do HD1090 :D.
    Jestem praktykiem - użytkownikiem - nie prowadzę serwisu.