Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 25 Sie 2018 22:51 817332 2375
  • #2221 25 Sie 2018 22:51
    partyzancik
    Poziom 17  

SKM 1964 napisał:
    Mi się wydaje , że HD 1090 był by najlepszym wyborem . A co do przewodu siłowego to nie jest aż taki ciężki ?! :|

To ile mniej więcej kW można pociągnąc na trójfazowym którego waga byłaby najbardziej porównywalna do jednofazowego 3g2,5.
    4g1,5 raczej najbliższe ale za dużej myjki na takim ze 20metrów to nie puszcze więc 1090 to za duża harchara byłaby dla mnie .Kwartał temu była taka za prawie 2,5k w b-stoku i nawet chciałem obejrzeć ale cięzko temat czasu było ogarnąć .

• #2222 25 Sie 2018 23:01
    rado084
    Poziom 10  

mazawada napisał:
    rado084 napisał:
    SKM 1964 napisał:
    Mi się wydaje , że HD 1090 był by najlepszym wyborem . A co do przewodu siłowego to nie jest aż taki ciężki ?! :|

Kolego A czy nie jest tak że to loteria w przypadku myjki HD 1090? No bo na znanym portalu kosztują one 2500 brutto i w sumie nie wiadomo która jak mocno jest wyeksploatowana. Widziałem że głowica mosiężna do niej kosztuje 1400 zł więc to jest bardzo dużo...

1]. Na olx widzę dużo tańsze, niż 2500. Kup jak najtaniej. Dołożysz np. 400-500 zł za naprawę (robocizna), 200 zł za tłoki (jeśli będzie trzeba), 120 za zaworki (jeśli będzie trzeba), łożyska 85 (jeśli będzie trzeba), 500 za wszystko inne (jeśli będzie trzeba). Policz sumę. Wyciągnij wnioski.
    2]. Przy takim podejściu wykonasz "remont", zamiast (tak zwanego) "przeglądu".
    3]. Zamiast przedłużacza siłowego - kup "dużo-dużo" węża ciśnieniowego - na pewno będzie przydatny, bo myjka jest ciężka.
    4]. Temat głowicy: sprawdź, czy po podłączeniu wody nie pojawiają się wycieki (pęknięcia). Uzgodnij, że w każdym wypadku możesz myjkę oddać.

Do dyskusji namawiam też tych Kolegów (jednofazowych), którzy zarzucili mi bezgraniczną miłość do HD1090 :D.
    Jestem praktykiem - użytkownikiem - nie prowadzę serwisu.

Dziękuję ci kolego za wyczerpująca odpowiedz na temat hd1090 jednak zdecyduje się na zakup nowej myjki Kranzle tylko nie wiem czy 1050 czy 1152... Warto dopłacić tysiąca? Muszę kupić na FVAT bo też będę używał do mycia ciężarówki ale raz na miesiąc... Czy w 1152 jest mozliwosc podawania srodka myjacego prosto z urzadzenia? Jak to wyglada w 1050?

Ok zamówiona Kranzle 1152 TST ze szczotką Ufo Long... Zobaczymy potestujemy. Pozdrawiam serdecznie :)

• #2223 04 Wrz 2018 21:58
    Tomia
    Poziom 6  

A nie lepiej by było podjechać do myjni bezdotykowej, niż kupować myjkę? Do takiej myjni możesz przecież zabrać wszystko, nie tylko samochód, a nawet jakiś sprzęt (nieprzemakalny oczywiście) zapłacić 2, 3 czy te maksymalnie 5zł za jeden program i tyle. Bo to w sumie tanie, a i ciśnienie na pewno będzie znacznie większe niż w takiej myjce kupnej. Co jak co, ale to już mocny sprzęt wtedy jest. Bo takie myjnie, co buduje firma Aspera na przykład, to znane są własnie z tej niezawodności ich sprzetu.

• #2225 05 Wrz 2018 12:14
    partyzancik
    Poziom 17  

Tomia napisał:
    A nie lepiej by było podjechać do myjni bezdotykowej, niż kupować myjkę? Do takiej myjni możesz przecież zabrać wszystko, nie tylko samochód, a nawet jakiś sprzęt (nieprzemakalny oczywiście) zapłacić 2, 3 czy te maksymalnie 5zł za jeden program i tyle. Bo to w sumie tanie, a i ciśnienie na pewno będzie znacznie większe niż w takiej myjce kupnej. Co jak co, ale to już mocny sprzęt wtedy jest. Bo takie myjnie, co buduje firma Aspera na przykład, to znane są własnie z tej niezawodności ich sprzetu.

widze ten sam trol i kryptoreklama co tu https://www.agrofoto.pl/forum/topic/1025-myjk...-wybrac/?page=27&tab=comments#comment-2452542
    większość to pewnie z wierzchu umyć do osobówek tylko i do busa trochę sie nadaje a nic więcej , żadnej wzmianki o parametrach wody do mycia

• #2226 05 Wrz 2018 22:35
    rado084
    Poziom 10  

Hehe dobry gosc :))) Zabrac wszystko na myjke Hahahaha ;))) Potestowałem juz troche 1152 i szczerze powiedziawszy wiecej wody z niej leci niz na myjce stacjonarnej jak kolega wyzej doradza... Cisnienie tez jest super, jestem pod wrazeniem :)

• #2227 10 Wrz 2018 23:25
    andrzej-kan
    Poziom 7  

Kupiłem ogólnie tą myjke k5 compact. Już uzytkuje ją prawie 5 miesięcy i jestem zadowolony

• #2228 11 Wrz 2018 15:05
    bajdon
    Poziom 11  

bajdon napisał:
    JACU626 napisał:
    No to masz prawdopodobnie myjkę z wadliwą głowicą, udaj się do serwisu i zapytaj co oni na to.

Jutro oddaję do serwisu. Faktycznie wadliwa seria ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi czy naprawa po gwarancji będzie bezpłatna. Chyba mój błąd, że za mało jej używałem. Trochę się zawiodłem bo chciałem solidne urządzenie na lata a tu taki klops.
    W Karcherze, którego miałem wcześniej 2x popsuł się włącznik i miałem dość jeżdżenia po serwisach.

Odzyskałem myjkę. Wymienili pompę i obudowę bezpłatnie. Wszystko byłoby ok gdyby nie czas jaki byłem bez myjki. Oddałem ją 20 lipca a odebrałem dzisiaj. Dzwoniłem kilka razy pospieszyć towarzystwo ale przedstawiciel Kranzle nie bardzo się przejmował, był na urlopie i jakieś inne historyjki opowiadał za każdym razem.
    Pozbyłem się psującego Karchera, kupiłem coś niby lepszego Kranzle 1050TST z wadą fabryczną a dziś serwisant powiedział, że to wyjątkowo nieudana seria.

• #2229 11 Wrz 2018 20:09
    JACU626

Poziom 27  

Z poprzednią głowicą tak z nową bezawaryjna, jeden warunek częsta wymiana oleju. Na jakieś 40 sztuk sprzedanych od 2 lat żadna się na gwarancji nie pojawiła.

• #2230 13 Wrz 2018 00:55
    mazawada
    Poziom 15  

golons napisał:
    Cytat:
    Napisałeś (cytuję): "kierowałem się uwagami zaczerpniętymi w tym wątku".
    Więc zapewne nie masz trzech faz? Jak słusznie (dalej) napisał elektryku5, nigdy z jednej fazy nie będzie rewelacji, bo ograniczona jest moc urządzenia.
    A może jednak 3 fazy? A może jednak używana HD1090?
    Tak, wiem, że wiele osób zada pytanie: po co profesjonal? Właśnie po to, żeby w podobnych pieniądzach mieć sprzęt o kilka klas lepszy (niezawodność, ciśnienie, wydajność, serwis, uniwersalność, komfort pracy, ........).

Jak napisałem na wstępie szukałem urządzenia jednofazowego w nieprzekraczalnym budżecie. Mam za sobą budowę domu i wiem, że tylko dzięki podejściu polegającemu na sprecyzowaniu potrzeb i określeniu na nie budżetu on powstał i spełnia nasze oczekiwania.
    Mimo, że mam oczywiście "siłę" to z różnych powodów musiała być myjka na 230V. Jestem świadom ograniczeń z tego wypływających, ale szukałem rozwiązania na to zasilanie.

Odnośnie HD1090 to gdybym szukał czegoś na 3f to zapewne brałbym ją pod uwagę, ale czytając wątek dość dogłębnie mam wrażenie, że zbyt bardzo zafiksowałeś się na tym urządzeniu - doszło do tego, że jak trafiałem na Twój wpis w którym widniało "HD1090" to go nie czytałem ;-)

Zakupione urządzenie jest w bardzo dobrym stanie wizualnym (mam nadzieję, że i technicznym) więc chyba zostanę przy niej. Aktualne jest tylko drugie pytanie - co mógłbym do niej jeszcze dokupić ?

Mocno mnie skrytykowałeś. To dobrze, bo na tym polega wymiana poglądów (szkoda, że nie jest to praktykowane w polityce :cry: ). Poinformuj PT Czytelników, jakie są Twoje odczucia, czy kupiona myjka jest godna polecenia (minął już miesiąc od zakupu)? Przypomnij, jaką myjkę kupiłeś, jak śmiga, czy spełniła Twoje oczekiwania. A może wymieniłeś na inną? Śmiało!
    Moje, jak napisałeś: "zafiksowanie", wynika stąd, że intensywnie używam HD1090, czasami wiele godzin "non-stop". A ona przyjemnie mruczy i cieszy się, dając non-stop ciśnienie robocze ponad 220 bar.

• #2231 15 Wrz 2018 10:03
    milosch
    Poziom 1  

Witam,
    Mam zamiar kupić w miarę tanią (do 1500) myjkę do użytku domowego. Po przeczytaniu tego wątku odstąpiłem od K5, na którego już byłem w zasadzie zdecydowany. Mój wybór wstępnie padł na nową Kranzle 1050P.

Zastanawiam się jeszcze nad jakąś używką np Kranzle 115 (może 125) i teraz pytanie co jest bardziej użyteczne w praktyce 115bar i 600 l/h czy 130bar i 450l/h?

Pozdrawiam,

• #2233 22 Wrz 2018 22:58
    mazawada
    Poziom 15  

Pomyślałem, że warto przywrócić życie naszemu forum, bo ostatnio - tak jak polscy siatkarze w Warnie.
    Myślę, teoretycznie, o równoległym podłączeniu dwóch myjek. Nie mam wyznaczonego celu ani powodu, to takie teoretyczne rozważania.
    W wypadku słabych myjek uzyskalibyśmy podwojenie ilości wody.
    Ale, chyba, nastąpi wówczas niejednoczesne załączenie, więc może tak być, że zawsze będzie pracowała tylko ta myjka, która wcześniej wystartuje.
    Może ktoś już próbował?
    Mam problem z takim eksperymentem, bo dla dwóch Karcherów HD1090 potrzebuję silnego zasilania elektrycznego. Może kiedyś ..............

• #2234 23 Wrz 2018 00:25
    partyzancik
    Poziom 17  

Nie głupi pomysł . Chyba sugerowałeś się tą harharą karcherem HDS2000 i jej parametrami. Co do twojego pomysłu to i pewnie lanca do wymiany bo ta chodząca z tym HDS2000 ma większy przepływ , chyba że się mylę . Ja widzę to w innym wykonaniu . 3 myjki jednofazowe o dość wysokim ciśnieniu ale nie za dużym wydatku wody i podłączone każda pod inną fazę byle stycznik od załączania był zasilany jednym wyłącznikiem ciśnieniowym bądź wszystkie 3 połączyć równolegle.Tylko nie wiem czy sa jakies takie jednofazowe z przedziału 150-200 bar ciśnienia .

• #2235 23 Wrz 2018 08:10
    janek1815
    Poziom 38  

mazawada napisał:
    Ale, chyba, nastąpi wówczas niejednoczesne załączenie, więc może tak być, że zawsze będzie pracowała tylko ta myjka, która wcześniej wystartuje.

Pomysł nie głupi.Skoro łączysz je hydraulicznie to połącz również elektrycznie. Będą razem startowaly jeśli któraś się załączy ruszą obie.

• #2236 23 Wrz 2018 17:15
    JACU626

Poziom 27  

Zrobiłem taką myjkę kiedyś na 2 pompach interpump z silnikami 5,5 kw. Pompy ws201 900l 200 bar wyszło że mają 1800 litrów kopa to ma napędza głowicę do mycia cystern. Na dyszy 0,9 podkręciliśmy ciśnienie do 180 BAR to utrzymać się nie dało, start z niskiego ciśnienia oba silniki na raz bezpiecznik 25A nie wyskakuje.

• #2237 24 Wrz 2018 20:20
    mazawada
    Poziom 15  

janek1815 napisał:
    mazawada napisał:

Pomysł nie głupi.Skoro łączysz je hydraulicznie to połącz również elektrycznie. Będą razem startowaly jeśli któraś się załączy ruszą obie.

Niby tak, ..... ale......
    (nie wiem, czy to miałeś na myśli) Trzeba je połączyć równolegle do sieci poprzez np. stycznik, ze sterowaniem pod dowolny, dodatkowy, wyłącznik ciśnieniowy, a koniecznie wyłączniki ciśnieniowe w myjkach zmostkować, żeby razem startowały.
    Jeśli nie ruszą jednocześnie, to druga już nie wystartuje (gdyż ciśnienie będzie wyższe, niż "polecenie startu").

• #2238 24 Wrz 2018 22:34
    janek1815
    Poziom 38  

Przecież jak dobrze kojarzę hd1090 ma już stycznik więc wystarczy styk sterujący obu myjek połączyć równolegle i masz start zapewniony bez dokłądania wyłącznika ciśnieniowego. Przy założeniu że w obu wtyczkach jest taka sama kolejność faz wszystko powinno działać bez problemu.

• #2239 24 Wrz 2018 23:12
    mazawada
    Poziom 15  

janek1815 napisał:
    Przecież jak dobrze kojarzę hd1090 ma już stycznik więc wystarczy styk sterujący obu myjek połączyć równolegle i masz start zapewniony bez dokłądania wyłącznika ciśnieniowego. Przy założeniu że w obu wtyczkach jest taka sama kolejność faz wszystko powinno działać bez problemu.

Tak. Moja hd1090 ma stycznik. Zgoda - wystarczy połączyć równolegle ....... Ale w tym wypadku konieczna jest ingerencja w układ sterujący/elektryczny. Czyli - trzeba wyprowadzić do drugiej myjki kilka drucików i rozpiąć dotychczasowe sterowanie. To jest wykonalne, ale wymaga: gniazdka przyłączeniowego (bezpieczeństwo), a w drugiej myjce też gniazdko (bezpieczeństwo), więc w warunkach przemysłowych - same kłopoty. Ponadto problem- zgranie faz (czasami różne, oddalone gniazda).
    Wiem, że tak można, a problem wywołałem, bo było nudno.
    Może, ktoś, inne pomysły?

• #2240 25 Wrz 2018 18:42
    elektryku5
    Poziom 37  

Dysza o takiej wydajności, że w razie gdy jedna myjka wystartuje wcześniej, to druga także, ponieważ ciśnienie i tak będzie mniejsze, z tym że to już zależy od histerezy sterowania w obu myjkach, w swojej mam bypass z wyłącznikiem ciśnieniowym i tam do uruchomienia wystarczy spadek o kilkanaście atm.

• #2241 25 Wrz 2018 20:41
    JACU626

Poziom 27  

Z innej beczki

Dziś przyszedł klient na sklepie stoi taka myjka

KARCHER K7 Full Control Plus Home 1.317-032.0

Klient naładowany wiedzą z neta ja z realnego świata to zapieliśmy manometr

Klient zaskoczony ja też ale po kolei

Stawiałem że będzie 130 max 140 a tu zaskoczenie dla mnie 147 bar na fabrycznej dyszy, klient że nie ma 180 bar no życie. Musze jeszcze zapiąć dysze celem ustalenia dla własnej wiedzy jak jest z wydajnością o czym poinformuję :)

• #2244 27 Wrz 2018 14:24
    KowalQ
    Poziom 7  

Witam

Jaką uzywana myjka kranzle lub karcher polecacie do 1500 zl?będę nia myl głównie 3 auta i 2 traktory i kawałek polbruku.

Jest w mojej okolicy kranzle 195 tst za 1500 zl z białą obudową.Model ten ma obroty 1400 ,podobno te modele niskoobrotowe sa lepsze tak?Sprzedajacy tylko mowil ze ma końcówkę dyszy 0.3 i przez to nie osiąga maksymalnego ciśnienia.Co o tym sądzicie?

• #2245 29 Wrz 2018 11:37
    marbla
    Poziom 14  

Po pierwsze:
    Dysza 03 jest dedykowana do pracy z tą maszynką.
    Więc mamy jakiś problem.
    Powodów zbyt niskiego ciśnienia na wyjściu może być kilka.

Po drugie:
    Myjka bardzo fajna, mimo tego że wiekowa, ale niekoniecznie będzie Ci pasowała do gospodarstwa.
    Szukaj czegoś z większym wydatkiem wody.

• #2246 29 Wrz 2018 14:15
    partyzancik
    Poziom 17  

To ja tą 1150 tez kupiłem z myślą również o ciągniku i paru maszynach (rozrzutnik , rozsiewacz nawozów , betoniarka i maszyny uprawowe ) .Na razie jedno autko pod myjke ale w planach zakup drugiego jest.
    Po tym co napisał marbla trochę się zaniepokoiłem co do parametrów bo 1400zł poszło na części i doposażenie (wąż 10m , pistolet M2000 , łożysko krzywki , lanca płaskostrumieniowa i rotacyjna, uszczelniacze tłoków od str wody i oleju)bo jedyną sprawną rzeczą była bardzo stara przestawna lanca .P pistolet do wywalenia bo chyba rozmrożony był i spawany mosiądzem lepiony dwuskładnikami i dalej ciekł u poprzedniego właściciela pomimo napraw.
    Dopiero po sprawdzeniu parametrów 195 widzę że to fajna alternatywa do równoległego łączenia myjek jednofazowych pod różne fazy dla uzyskania sporego wydatku wody przy sporym ciśnieniu czyli tego co proponował mazawada

• #2247 05 Paź 2018 21:34
    KowalQ
    Poziom 7  

Siedmioletni Kranlze 2175 TST na sile, za 2200 zl.Mial wymieniony komplet uszczelek i pracowal na myjni , z wygladu zadbany. Warto?

• #2248 05 Paź 2018 22:43
    mazawada
    Poziom 15  

KowalQ napisał:
    Siedmioletni Kranlze 2175 TST na sile, za 2200 zl.Mial wymieniony komplet uszczelek i pracowal na myjni , z wygladu zadbany. Warto?

Siedem lat na myjni? A pomimo tego "z wyglądu zadbany"? Co to znaczy? Może starannie umyty? Ładnie sfotografowany w słońcu?
    Kiedy wymieniono uszczelniacze (co jeszcze)? Jakiej długości wąż (minimum 12-15 metrów)? Czy w komplecie: pistolet, lanca, filtr? Czy manometr sprawny?
    Pamiętaj, że cena jest wielkością wirtualną :D .
    A na poważnie: większość naszych Czytelników szuka maszynki do zastosowań domowo-amatorskich, to znaczy tylko kilka godzin w miesiącu. To niewiele, jak na 2175, nawet używanego.
    Odbierz osobiście, zdejmij obudowę, włącz na pracę ciągłą na 5-10 minut, oceń ciśnienie, posłuchaj dźwięków.
    Na koniec: aż krępuję się o tym napisać, bo zaraz ktoś mnie skrytykuje, ale w tej cenie kupisz dobrego Karchera HD 1090 (dużo mocniejszy, też na "siłę").

• #2249 06 Paź 2018 19:31
    partyzancik
    Poziom 17  

A tego HD690 dużo by kosztowało zreanimować ? Kupiłem bo silnik sprawny, jest wyłącznik stycznik itp ale i tłoki do wymiany bo czuć w dotyku że wyślizgane po uszczelniaczach i brakuje głowicy. W Karcher effect w B-stoku powiedzieli że z 2k5 zł trzeba co najmniej i już jakiś hd jednofazowy by za to był chyba że chcą po prostu wyruchac na grubą kasę . A patrze po internecie że głowica to tyle . https://www.northwesttradingcompany.co.uk/com...ure-washer-parts/487-karcher-hd-pump-kit.html https://archiwum.allegro.pl/oferta/karcher-gl...hd-690-myjka-wysokocisnienio-i5730225689.html

• #2250 06 Paź 2018 20:01
    elektryku5
    Poziom 37  

Głowica, wszystkie zaworki (nie tylko te na tłokach), sprężyny, korki i mnóstwo innych rzeczy, kwoty nie jestem w stanie podać, bo to trzeba byłoby posiedzieć i wszystkie te części po kolei znaleźć i sprawdzić czy w ogóle są do kupienia, ewentualnie zaślepić co niepotrzebne i założyć jakiś uniwersalny bypass, ale to też są koszty.

Lepiej szukać drugiej takiej myjki (zajechanej) chyba...