Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 16 Paź 2018 13:45 807582 2327
  • Metal Work Pneumatic
  • #2282 17 Paź 2018 13:09
    partyzancik
    Poziom 17  

Te pierścienie po lewej to jaki mają nr i które to nr wg rysunku? po kilku rysunkach i listach części nie potrafię tego dość. one mają siedzieć tą "cienką" stroną w kierunku simeringów komory olejowej?

• #2283 17 Paź 2018 20:48
    JACU626

Poziom 27  

Tak to tuleje zabezpieczające pierścienie olejowe

• #2284 19 Paź 2018 17:35
    nike0018
    Poziom 4  

Myjka Kranzle 1050P kupiona, za dobre pieniądze! Mała, poręczna ale robi swoją robotę. W porównaniu do poprzedniej myjki przeskok w kulturze pracy a przede wszystkim w wydajności ciśnienia i wody ogromny. Dodatkowo samo wykonanie myjki nie ma co porównywać z innymi firmami, proste, ale solidne i o to chodzi.
    Po pierwszych testach radzi sobie doskonale z pianownicą PA i różnymi pianami aktywnymi, Spłukiwanie na wysokim poziomie.
    Jeśli chodzi o maszyny rolnicze i traktory, to pozwolę sobie napisać kolejny post jak jej poszło z ich myciem.

Naprawdę nie żałujcie ani złotówki na tę myjkę, jeśli macie kilka aut w domu do mycia kilka razy w miesiącu, lub macie małe/średnie gospodarstwa, bo myjki naprawdę się zwróci i odwdzięczy za wydane na nią pieniądze.

• #2285 20 Paź 2018 21:52
    partyzancik
    Poziom 17  

A jaka jest prawda z pozycją użytkowania myjek z pompami i napędem krzywkowym ? Może i sie to przewineło i przegapiłem a może nie był poruszany temat
    W kranzle mam napisane w instrukcji że musi poziomo być ustawiona myjka przy pracy . W karcherach tego nie ma. Jaka jest prawda i jak lepiej korzystać ?

• Metal Work Pneumatic
  • #2286 21 Paź 2018 19:46
    mazawada
    Poziom 15  

[quote="nike0018"]Myjka Kranzle 1050P kupiona, ........ W porównaniu do poprzedniej myjki przeskok w kulturze pracy a przede wszystkim w wydajności ciśnienia i wody ogromny.

Napisałeś we wcześniejszym poście, że wcześniej używałeś "Macallister Mac140Xtra". Ta zabawka, według specyfikacji, ma moc 2100wat i ciśnienie 140 bar. Zapamiętajmy te parametry! Są fikcyjne!
    Teraz używasz Kranzle 1050P. Według specyfikacji ma moc 2200 wat i ciśnienie (robocze) 130 bar. Czyli, można-by sądzić, że jest podobna lub ....... słabsza!
    Ale, w rzeczywistości, jest o wiele silniejsza. Bo jest - FIRMOWA - a więc nie oszukana.
    Teraz widać, jak jesteśmy wprowadzani w błąd przez nieuczciwych sprzedawców nędznych "maków", "lawatorów", "kenbludów", "parkensidów" i wielu innych.
    Napisałem o tym, aby jeszcze raz przestrzec amatorów myjek za 100 zł, o mocy 3000 wat i ciśnieniu 230 bar. Takich nie ma, to oszustwo! Szkoda pieniędzy!

• #2287 21 Paź 2018 21:54
    elektryku5
    Poziom 37  

Moc mocą, ale dostęp do części to po pewnym czasie też jedna z istotniejszych rzeczy, taki np WAP też robił mocne myjki, ale ceny części zabijają, ostatnio udało się taką jedną uruchomić dorabiająca elementy zaworków na tokarce, ale jak siądą uszczelniania i/lub tłoczki to raczej można się z myjką pożegnać.

• #2289 25 Paź 2018 15:19
    mazawada
    Poziom 15  

janek1815 napisał:
    Co myślicie o tym?

Widzę ją na Olku. Zapytaj, czy była zamrożona, czy po podpięciu wody (i zatkaniu wylotu) jest jakiś wyciek, czy głowica nie jest pęknięta, jakie słychać dźwięki po włączeniu. Zwróć uwagę, że ten sprzedający ma też do sprzedania inną myjkę, więc może się na tym zna i wie, że to złom?
    Jeśli odpowiedzi będą optymistyczne - po zbiciu ceny na 800-900 - ja bym kupił.
    Ale wolałbym z Olka podobną cenowo ze spalonym silnikiem. Uzasadniałem ten wybór kilka postów wczesniej.
    Właśnie kiedyś, jeszcze taniej, kupiłem moje dwie sztuki HD1090.

• #2290 25 Paź 2018 16:19
    partyzancik
    Poziom 17  

elektryku5 napisał:
    Moc mocą, ale dostęp do części to po pewnym czasie też jedna z istotniejszych rzeczy, taki np WAP też robił mocne myjki, ale ceny części zabijają, ostatnio udało się taką jedną uruchomić dorabiająca elementy zaworków na tokarce, ale jak siądą uszczelniania i/lub tłoczki to raczej można się z myjką pożegnać.

to ci którzy wykupili WAP-a nie kontynuuja produkcji na podobnych podzespołach? od niczego innego nie dopasuje nic ?

• #2291 25 Paź 2018 17:19
    marcinn998
    Poziom 10  

janek1815 napisał:
    Co myślicie o tym?

Co tam chcecie wiedziec dokladnie o myjce? Myjki nie rozbierałem nie zaglądałem do srodku. Głowica nie popekana myjka chodzi cicho.
    Nie wiem czy dobrze robie ze sie przyznaje ale moze ktos cos jeszcze kupi. Sam nasz Jacu wział odemnie kiedys HDSa do remontu i nie narzekał :)

• #2292 25 Paź 2018 19:32
    elektryku5
    Poziom 37  

partyzancik napisał:
    elektryku5 napisał:

to ci którzy wykupili WAP-a nie kontynuuja produkcji na podobnych podzespołach? od niczego innego nie dopasuje nic ?

Zaworki sprzedawane pod szyldem Nilfiska za granicą są, ale 69€ za jeden to trochę przegięcie, nie mówiąc o konieczności ściągania tegoż...

• #2293 25 Paź 2018 22:08
    JACU626

Poziom 27  

Nilfisk obecny czyli stary vap tani nie jest...

karcher zawory i pierścienie powtarzalne w latach 90 00 1.

kranzle powtarzalne w latach 80 90 00 1.

• #2294 31 Paź 2018 17:54
    Diospyros
    Poziom 10  

Przebrnąłem przez cały wątek i nadal nie wiem, co kupić. Wydaje mi się, że mycie 2 samochodów osobowych. 1x w miesiącu nie wymaga sprzętu za kilka tysięcy. W dalszym ciągu nie mam pojęcia, co kupić poniżej 1 tys. żeby to spełniło swoje zadanie?

• #2295 31 Paź 2018 18:05
    elektryku5
    Poziom 37  

Do okazyjnego "popsikania" samochodu to i K4 starczy, jak mi się nie chce rozkładać węża 15m do większej myjki, to właśnie takiego K4 biorę, dyszą rotacyjną coś tam już się da umyć (z awarii to pistolet, dysze, zacięty presostat ale poza tymi "szczegółami" działa, sama pompa mimo budżetowej konstrukcji jeszcze pompuje, a myjka ma już dobre kilka lat).

Jak masz 3f, to możesz dozbierać i szukać jakiegoś zabytku.

• #2296 31 Paź 2018 18:15
    Diospyros
    Poziom 10  

elektryku5 napisał:
    Do okazyjnego "popsikania" samochodu to i K4 starczy, jak mi się nie chce rozkładać węża 15m do większej myjki, to właśnie takiego K4 biorę, dyszą rotacyjną coś tam już się da umyć (z awarii to pistolet, dysze, zacięty presostat ale poza tymi "szczegółami" działa, sama pompa mimo budżetowej konstrukcji jeszcze pompuje, a myjka ma już dobre kilka lat).

Jak masz 3f, to możesz dozbierać i szukać jakiegoś zabytku.

Czy przeciąganie "chemii" przez pompę, ma duży wpływ na jej trwałość? Np taki nilfisk ma ten zbiornik montowany na tej części, gdzie jest dysza, więc raczej pompie nie zaszkodzi.

• #2297 31 Paź 2018 18:58
    elektryku5
    Poziom 37  

Przy chemii z pianownicy myjce nic się myjce nie stanie, teoretycznie przy inżektorze też (myjki bez zbiornika wodnego, bo właśnie w takich ze zbiornikiem chemia idzie przez pompę, np HDSy), ale nie polecam tego rozwiązania, w tym K4 właśnie trochę słabo się to spisywało.

• #2298 31 Paź 2018 20:10
    Diospyros
    Poziom 10  

Ale ten nowsze K4 (włączając wersję FullControl) chyba nie mają już zbiornika, tylko zakłada się taką końcówkę ze zbiorniczkiem na ten pistolet. To chyba dobrze?

• #2299 01 Lis 2018 09:42
    elektryku5
    Poziom 37  

Trochę niejasno być może się wyraziłem, w domowych myjkach z reguły chemia nie idzie przez pompę, nawet jak jest wężyk, to inżektor stoi na wyjściu pompy.

Wszystko jedno w jakiej wersji, bo w praktyce i tak najlepiej dokupić pianownicę PA, z tym że K4 może być do niej za mało wydajne (piana leci, ale słychać że w myjce jest w tym momencie małe ciśnienie).

• #2300 05 Lis 2018 22:06
    martini7
    Poziom 2  

Witam.
    Pytanie do specjalistów
    Standartowe użytkowanie przydomowe - raz do roku kostka i elewacja poza tym 2 auta do mycia
    Czy Karcher k5 z serii 1 180 833 ma szansę przetrwa dłużej niż 3-4 lata? Rzekomo ma pompę alu ale nie ufam sprzedawcom stąd moje pytanie - na forach też różne informacje że tylko obudowa pompy Alu a środek z kompozytu więc jak z tym modelem jest naprawdę?.

• #2302 09 Lis 2018 08:39
    JACU626

Poziom 27  

Ty to na złomie pracujesz :) stary kwadraciak serii 570

• #2303 09 Lis 2018 10:21
    partyzancik
    Poziom 17  

A jak to podłączyć ? W sumie porównywalne z 1050 kranzla. Czy da się do tego uszczelniacze dokupić ? Jak to podłączyć do sprawdzenia ? Znalazłem takie coś https://docplayer.net/40763552-Service-handbook-karcher-570.html ale nic o kolorach przewodow bo połaczone wewnętrznie na silniku a multimetr heresje jakies pokazuje . Mam 2 zielone fioletowy i biały .

• #2304 09 Lis 2018 10:36
    JACU626

Poziom 27  

Boczne wsuwki zawsze był kondensator ale mi to wynika z nalepki ze ma 80 bar więc raczej porównać się nie da. Po za tym różni od kranzla ją dwa podstawowe elementy - stalowe tłoki i aluminiowa głowica :)

• #2305 10 Lis 2018 11:39
    partyzancik
    Poziom 17  

Może nie chodzi o parametry tyylko o poręczność i mobilność konstrukcji bo sugerowałem sie tym że na odlewie było 120bar 9l/min więc temu się pomyliłem. Dopiero później trafiłem fotki w obudowie i na dane z tabliczki na plastikowej obudowie .
    Bardziej mam pytanie jeszcze o 1150 bo dopiero skompletowałem części i składam do qpy . Trafiłem na różne rysunki złożeniowe tego samego modelu 1150 . Chodzi mi o podkładki do łożyska od strony wentylatora . Na jednym z rysunków mam podkładkę dystansową 29 (43.063) choś wygląda mi to bardziej na tulejkę blaszana jak w dużych karcherach. Ale w starym typie komory tego nie mam . Czy trzeba zakładać falista podkłądkę sprężystą ?
    https://obrazki.elektroda.pl/1196967600_1534068531.png
    https://obrazki.elektroda.pl/8691485900_1534068531.png

• #2306 12 Lis 2018 07:48
    martini7
    Poziom 2  

martini7 napisał:
    Witam.
    Pytanie do specjalistów
    Standartowe użytkowanie przydomowe - raz do roku kostka i elewacja poza tym 2 auta do mycia
    Czy Karcher k5 z serii 1 180 833 ma szansę przetrwa dłużej niż 3-4 lata? Rzekomo ma pompę alu ale nie ufam sprzedawcom stąd moje pytanie - na forach też różne informacje że tylko obudowa pompy Alu a środek z kompozytu więc jak z tym modelem jest naprawdę?.

Czy naprawdę nikt nie wie jak jest z tym modelem?

• #2307 12 Lis 2018 10:42
    partyzancik
    Poziom 17  

JACU626 napisał:
    Boczne wsuwki zawsze był kondensator ale mi to wynika z nalepki ze ma 80 bar więc raczej porównać się nie da. Po za tym różni od kranzla ją dwa podstawowe elementy - stalowe tłoki i aluminiowa głowica :)

kilkadziesiąt stron wcześniej (jakieś 2 lata) czytałem że nie bierzesz tego do naprawy . Aluminium sie utlenia i sypie się biały pył
    Czy anodowanie głowicy by cos pomogło?

• #2308 13 Lis 2018 09:52
    JACU626

Poziom 27  

Nie wiem nie mam wiedzy na ten temat.

Szukaj w 5mln produktów