Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 13 Nov 2018 20:47 1165080 3818
    marbla
    Level 16  
    martini7 wrote:
    martini7 wrote:
    Witam.
    Pytanie do specjalistów
    Standartowe użytkowanie przydomowe - raz do roku kostka i elewacja poza tym 2 auta do mycia
    Czy Karcher k5 z serii 1 180 833 ma szansę przetrwa dłużej niż 3-4 lata? Rzekomo ma pompę alu ale nie ufam sprzedawcom stąd moje pytanie - na forach też różne informacje że tylko obudowa pompy Alu a środek z kompozytu więc jak z tym modelem jest naprawdę?.

Czy naprawdę nikt nie wie jak jest z tym modelem?

Kolego,
    prawdę piszą na forach, że to plastik w aluminiowej obudowie.
    Natomiast nie wszystkie myjki na pełnych głowicach alu przeżyją tę k5, bo to też nie jest najlepszy materiał na głowicę.
    Ta myjka według mnie to takie "minimum przyzwoitości" na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o parametry i jakość wykonania.
    Nie jestem w stanie stwierdzić, czy przetrzyma 3-4 lata bo to zależy od kilku czynników.
    Na pewno maksymalnie przedłużysz jej żywotność korzystając z porad zawartych w instrukcji obsługi i zwykłą dbałością o sprzęt :D

Jeśli planujesz zakup to proponuję omijać maszynki z Full Control.
  • IGE-XAO
    partyzancik
    Level 20  
    elektryku5 wrote:
    Bez urazy ale nie ma sensu grzebania w takich trupach, szkoda czasu a przede wszystkim pieniędzy, tym bardziej że nie są to jakieś mocne "potwory".

Dysze znając ciśnienie i wydajność możesz sprawdzić sobie w takiej tabeli:
    https://www.bednarz.com.pl/sklep/content/17-dobor-dyszy-do-myjki-cisnieniowej

Może i racja z tą nieopłacalnoscią ale chciałbym poprostu w miare możliwości doszykować coś co mogłoby chodzić na zmianę z kranzlem 1150 i
    przy niedużej wydajności wodnej mogłoby pracować w połaczeniu z wężownicą i palnikiem kotła olejowego bądź nagrzewnicą warsztatową na ON .
    Kwadraciak jest w całkiem fajnym stanie od strony mechanicznej bo łożysko krzywki jak nowe , tłoki zdrowe i sprzęzyny eleganckie bo w kranzlu to zaczyłały rdzewieć a ta od pokrętła cisnienia to całkiem na wpół zgniła była. Za to dałem 35zł a brakuje tylko kondensatora , wiatraka z osloną no i serwany gwint na wyjściu ale fachman może mi go dorobi w robocie.
    Trochę martwi stan głowicy od środka kanałów wodnych ale pewnie pomogłoby po rozebraniu porządne mycie w myjce ultradźwiękowej.
    Szkoda że zrobić hd690 to takie koszmarne pieniądze bo pomimoże też nie potwór to jednak całkiem porządne leje podług parametrów ale za niepewną używkę też z cięzkim sercem dać ponad półtorej tys tym bardziej że co juz mam u siebie od niej w dobrym stanie to w drugiej raczej nie wysiądzie. No i mam pytanie dlaczego tłoki przy pracy robią lekkie ruchy oscylacyjne wokół włąsnej osi przy obracaniu ręką silnika ? Tak ma być ?
    radeon87
    Level 2  
    Witam Szanownych !

Przeczytałem cały materiał od 50 strony ponieważ tak mi wyrzuciło google gdy szukałem informacji o karcher 5/15c nowym małym kanciku;)
    Kurcze, aż oczy bolały tyle czasu... Do rzeczy jak już wspomniałem chcę kupić myjkę i raczej karchera bądź kranzle ta droga sporo droższa. Myjka będzie służyła głównie albo raczej tylko do detailingu i do mycia aut. W domu posiadam starego dziadka wielkości małego malucha HDS-a który mocą odrzuca przy włączeniu pistoletu lecz w innym miejscu i nie jest tam wyglądnie myć auto. Też z racji tego nie chce czegoś z małymi parametrami dla przykładu gdy nie mogłem z mamuta skorzystać pożyczyłem od kolegi K2 myślałem, że się popłaczę i załamie.
    Praktycznie już byłem zdecydowany na K 5/15cjest teraz bowiem na to jakaś promocja więc cena 2140zł netto . Parametry rzekomo 150 bar i chyba 500l/ha oczywiście, bez regulacji ciśnienia i manometru.
    Dziś szperając olx jest tego w pytę trafiłem na k 5-15c opływowego szaraka ( wersja starsza?) Z regulacją ciśnienia bez manometru oczywiście używany. Opis sprzedawcy
    "Oferujemy Państwu profesjonalną myjkę wysokociśnieniową na wodę zimną Karcher HD 5/15 C

Maszyna jest w idealnym stanie.

Urządzenie przeszło przez na serwis remont generalny, posiada nowe tłoki, zawory oraz uszczelnienia, a także inne wyeksploatowane podzespoły zostały wymienione na nowe.

Jesteśmy autoryzowanym partnerem firmy Karcher, stąd też wszystkie wymienione elementy są oryginalne."

Dzwoniąc podpytałem o tą maszynę i pytając o porównanie między nowa mniejszą wersją a tą z ogłoszenia czyli szarą lecz opływową powiedział, że jest różnica w wytrzymałości podzespołów a czy w parametrach ? I czy ma rację ?
    Dodał, że ma również karchera 6/15c z manometrem i również regulacją ciśnienia na to miast jeszcze chyba starsza bo żółta opływową opis ogłoszenia dosłownie takie same wymiany-naprawy.
    Używać będę tego raczej rzadko raz w tygodniu dwa razy ? A może raz na dwa tygodnie.
    Czy faktycznie jest tak jak gość mówi ? Czy stara żółta opływowa myjka karcher 6/15c będzie z nich najlepsza tzn chodzi o ciśnienie a w tym wypadku raczej tylko o spłukiwanie ?

Pozdrawiam serdecznie.
  • IGE-XAO
    elektryku5
    Level 38  
    Jak masz HDS (pytanie który?) to taki 5/15 będzie miał małą wydajność w porównaniu do starej myjki, szukaj raczej HD1090, HD1094 ewentualnie jak ma być nowsza to HD10/25, tylko w przypadku tej ostatniej musisz zapytać kolegi Jacu jak wygląda sprawa z awaryjnością, bo tej nie miałem okazji użytkować.
    radeon87
    Level 2  
    Nie stety nie wiem który to HDS mam gdzies zdjęcia, ale jest mocny na prawdę spokojnie można uszkodzić z paru cm lakier w aucie. A wlasnie tego nie chce. Nie chce też żadnej hd1090 ponad 200bar jest niewygodne do mycia auta chyba,że ma regulację ciśnienia, i można spokojnie ustawić 160 180 bar ale nie widziałem w Waszych i w tych na internecie . 230 czy siła bez różnicy i to i to mam w tym garażu. A te 6/15 ?
    elektryku5
    Level 38  
    Jak chcesz niskim kosztem ograniczyć ciśnienie w myjce, to kupujesz dyszę o większym rozmiarze, jak trochę większym kosztem to pistolet lub dodatkowy regulator servo press, wówczas regulacja jest przy samym pistolecie.
    radeon87
    Level 2  
    elektryku5- nie zostawmy w spokoju takiego potwora raczej nie potrzebuje nie będę tego używał codziennie ;) Tak jak pisałem raz na tydzień może kiedyś częściej. A na pewno nie jakieś kombinację z lancami i pistoletami. Pistolet i lance tez mam już upatrzone wszystko będzie na szybko złączach. Powiedzcie mi tak, która z tych myjek będzie najmocniejsza i przy takiej pracy efektywna? Nowy kanciak czy żółta 6/15c chociaż manometr jest więc może będzie te 150bar... No i regulacja.
    elektryku5
    Level 38  
    Wydajność to 9l/min, jeśli przy tych 150bar tyle da, to może być ok, z tym że tak czy inaczej stosunek cena/jakość wypada korzystniej dla 1090, zresztą rozumiem, że to nie sprzęt dla każdego, raczej dobra opcja by postawić gdzieś w rogu warsztatu i zaopatrzyć się w długie węże ciśnieniowe, w moim przypadku 15m było w miarę optymalne i z reguły nie ma potrzeby myjki przemieszczać.
    radeon87
    Level 2  
    Mi niby wychodzi 10l 600l/ha/60=10 ? Czy może się mylę ? I stara żółta owalna 6/15c nie ma takiej ? Gdyby 1090 miała regulacja jak HDS czy choćby ta o której wspominam wcześniej brał bym w ciemno chociaż to krowa i tyle. Generalnie chciałbym kranzla jednak w sklepach nie widzę nic z sensownym ciśnieniem , patrzę raczej an same silniki z pompą bo tylko kranzl zauważyłem ma taką opcję. A projekt docelowa chcę żeby tak wyglądał... https://www.youtube.com/watch?v=4doicUurk3A

Nie koniecznie z filtrami oczywiście. Natomiast mus to bęben i szybko złącza.

No nic nie pozostaje mi nic tylko wypożyczyć nową kanciatą 5/15c i sprawdzić.

Chyba, że powiecie mi jasno, że ta nowa to szmelc i w ogóle nie trzyma parametrów tam nawet manometru nie ma....

P.S jeszcze w tej chwili widzę Kranzle 155 oraz 205 ale czy warto takie dziadki ? Ktoś wie jakie to ma parametry ani google ani sprzedawca za bardzo nie pomogli ...
    bodyxx
    Level 6  
    Witam prosił bym o poradę jaką myjkę kupić:
    MYJKA CIŚNIENIOWA NILFISK P 160.2-12 - PROFESIONAL
    Kranzle 1050 TS
    Myjka cisnieniowa Karcher K7
    dzięki z góry za odpowiedzi.
    elektryku5
    Level 38  
    nasu wrote:
    W nocy temperatury na minusie moja hds została przepłukana płynem niezamarzającym. Wcześniej musiałem ogrzać, ale nic się nie zepsuło. Stała w murowanym garażu.

Ja puszczam myjkę bez wody i jak już nic nie chce lecieć to jeszcze resztę wydmuchuję kompresorem, ale będzie trzeba za niedługo przenieść w ciepłe miejsce.

Jak już myjka zamarznie, to potem jest fontanna z głowicy po podłączeniu.
    nasu
    Level 21  
    U mnie HDS z ubiegłego tysiąclecia zamarzła Odkręciłem węże od pompy grzałem opalarką z daleka, jak pociekło i dało się ruszyć ręką włączyłem i dmuchałem ciepłem w dmuchawę przytykając nieco komin. Nalałem do kibla gorącej wody poskręcałem i włączyłem. Dobiło do 200bar i stop po pewnym czasie kilka minut przepłukało kocioł. Uffff. Działa tylko pompa paliwa nie podaje, ale to kiedyś ogarnę. Mam do mycia sporo gratów a tu zima mnie zaskoczyła. Ciekawe jak najnowsze modele znoszą zamrożenie.
    partyzancik
    Level 20  
    Czy trzymanie myjki bez spuszczenia wody w nieogrzewanej ale niazamarzającej piwnicy z ziemniakami , przetworami i warzywami jest bezpieczne ? nie ukrywam że w domu nie mam miejsca by w cieple trzymać a to jedyne miejsca poza domem gdzie mróz nie sięga.
    czy do myjki jednofazowej mozna zamontować wyłąznik trójfazowy, Chodzi mi o założenie do 1150 wyłącznika condor okn z karchera . Oryginalny trochę zfatygowany a chce załozyć zamiast oryginalnego taki https://rawiko.pl/wp-content/uploads/2017/07/wylacznik-kb-01-kt.jpg lecz nie ma wyzwalacza przeciążeniowego.
    GPScenter
    Level 13  
    Mam dylemat co wybrać do swoich potrzeb :-)
    Aktualnie mam K5.55, niestety jest to plastikowa zabawka, która nie spełnia moich oczekiwań. Zbyt mało wody i zbyt małe ciśnienie.
    Dwa samochody + motocykl + rowery + dom i wszystko co z nim związane.

No i po lekturze na forum dobrym wyborem wydaje się HD 1090 ale wolałbym coś nowszego, nie chce się bawić w remonty generalne. Wolę ustrzelić okazje od osoby prywatnej gdzie sprzęt nie był "katowany" ew. jakiś w miarę świeży od firmy z FV i gwarancją. Korci mnie też HDS 5/15 tylko nie wiem jak się będzie miała ciepła woda do ciśnienia np z HD9/20 HD10/21 HD10/23.
    Inne HDSy odpadają, ze względu na ograniczone miejsce. Raczej szukam z EasyLockiem, tylko czy ogólnie warto ? Wczoraj się pojawił roczny HD6 w dobrej cenie, szybko zszedł ale był na 230V :-)

Na wiosnę załatwiłem firmę z karcherem HDS6/14C (lub coś podobnego ale na 230V) Niestety nie poradzili sobie z osadami żelaza na kostce od nawozu do trawy. Diagnoza jaką wtedy dostałem była -kostka do wymiany.
    Nie dałem za wygraną, poradziłem sobie K5.55 z odpowiednią chemią.

Chemia jakiej użyłem to Tenzi PRIX. Miałem też osady wapienne z którymi poradził sobie Tenzi BetoRust w czystej postaci. Wszystkie inne dedykowane środki nie dały rady. BetoRust też sobie radzi z rdzą , jednak starałem się go używać punktowo. PRIX poszedł na całość, nakładany ławkowcem... Oczywiście, wszystko zależne od kostki, moja nie jest barwiona i jej to nie rusza. PRIX nie wyrządzi krzywdy raczej, ale gorzej z BetoRust :-)
    GPScenter
    Level 13  
    No właśnie tylko 400V, zabawki mnie nie interesują ;)
    GPScenter
    Level 13  
    Mam jakąś alternatywę inną niż HD 9/20 ? HD 10/25 też mógłby być, jednak w mojej ocenie nie ma wielkiej różnicy pomiędzy HD10 a wymiarem mi zdecydowanie mniej pasuje. Z nowych myślę nad HD 7/18.
    Czy może faktycznie lepiej tego HDSa 5/15? Tylko wydajność zdecydowanie mniejsza? Co myślicie o tych nowych lancach? Jest sens? Wydaje mi się, że wydajność o 50% da lepszy efekt niż ciepła woda, ale mogę się mylić. Spotkałem się z zapisami, że ciepła woda poprawia mycie o 20-30%.
    partyzancik
    Level 20  
    Witam , wesołych świąt wszystkim
    Opłaca sie kupić HD650SX lub inne najtańsze zunifikowane z nią ale dobrze wyposażone
    jednofazowe myjki i przełożyć silnik z 690ki ? Wytrzyma to?
    partyzancik
    Level 20  
    Mam taka wężownicę.Nie wiem od czego pochodzi i jaką ma wytrzymałość . Czy nadaje sie do spalinowego podgrzewacza wody ? Nie zależy mi na wrząrku i parze , woda max 80° C satysfakcjonowałoby mnie. Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić? czy wszystkie zwoje w fabrycznych węzownicach są ze sobą zespawane? czy dałoby się tam wepchnąć rurę pomiędzy zwoje obu warstw ?
    elektryku5
    Level 38  
    Sprawdź najpierw czy drożna i przede wszystkim szczelna, budowa od podstaw kotła do myjki to raczej sporo roboty, jak sobie policzysz podstawowe elementy takie jak pompa paliwa, wentylator, transformator wysokiego napięcia, czy kilka innych drobnostek, to uzbiera się niezła kwota.
    mazawada
    Level 17  
    nasu wrote:
    Ciekawe jak by zrobić na lpg z butli 11kg zamiast OO ??

W dniach 27 i 28 grudnia moja HDS895S zużyła ponad 50 litrów ON. Zużycie LPG byłoby podobnie, a nie wiem, jak go dozować. Może instalacją samochodową? Ponadto, gdyby zapłon LPG nie nastąpił w oczekiwanym momencie, tylko nieco później - byłby noworoczny fajerwerk.
    Teraz ciekawostka: pracowaliśmy na bardzo twardej wodzie i mocno zakamieniła się wężownica. Tak mocno, że bez podpiętego węża (na swobodnym wypływie) manometr pokazał ok. 80 bar! Za 2-3 dni będę odkamieniał, ale to niewielki problem.
    Szczęśliwego Nowego Roku życzę i wysokich ciśnień!!!
    partyzancik
    Level 20  
    elektryku5 wrote:
    Sprawdź najpierw czy drożna i przede wszystkim szczelna, budowa od podstaw kotła do myjki to raczej sporo roboty, jak sobie policzysz podstawowe elementy takie jak pompa paliwa, wentylator, transformator wysokiego napięcia, czy kilka innych drobnostek, to uzbiera się niezła kwota.

Brałem to pod uwagę . Pisałem o tym z pewnym gościem z agrofoto to zrobił sobie narzewnice wody do myjki z palnika kotła olejowego .Szczegółów za wiele nie znam bo gość zdjęć nie podesłał ale pisał ze 70-80°C woda ma i do gospodarstwa rolnego starczyła przez dłuższy czas a trafiłem na niego bo na olx w podlaskim to wystawiał na sprzedaż. A co do palnika to mam używane ze złomu palnik olejowy 40kw i olejową nagrzewnice warsztatową 20kW więc części by się znalazły w razie potrzeby . Co do drożności to jest drożna ale prób ciśnieniowych nie wykonywałem jeszcze na ciśnieniu takim jak daje myjka. Puściłem powietrze ze sprzężarki to było szczelne. Czy wytrzyma to nie wiem . Poskładałem kranzla 1150 i myłem ciągnik to oleje i smary kiepsko schodzą ale ze starego konnego rozsiewacza nawozów zmywa pioch sklejony do olejów i smarów elegancko, tylko manometr przestał działać po płukaniu w rozpuszczalniku.
    miałem zakładać do 1150 podwozie ze starego wozka bagażowego ale darowalem sobie i poskładałem na wzór kranzli z serii hd Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

nasu wrote:
    Zrobić by się może dało. Zamiast rurek i pompki paliwa ON puścić węże gumowe do gazu oraz nową dyszę i elektrozawór przed dyszą połaczony z termostatem. Może i mniej smrodu oraz sadzy byłoby choć jeszcze by trzeba było wozić kawał butli na podwoziu myjki .

mazawada wrote:
    nasu wrote:

W dniach 27 i 28 grudnia moja HDS895S zużyła ponad 50 litrów ON. Zużycie LPG byłoby podobnie, a nie wiem, jak go dozować. Może instalacją samochodową? Ponadto, gdyby zapłon LPG nie nastąpił w oczekiwanym momencie, tylko nieco później - byłby noworoczny fajerwerk. ...
    Do czego potrzebna byłaby samochodowa instalacja lpg? W zwykłych nagrzewnicach z reduktora wkręcanego do zaworu butli idzie gaz prosto do elektrozaworu sieciowego umożliwiającego podanie gazu dopiero po podłączeniu do zasilania. więc może ten elektrozawor trzeba zaprzęgnąc do dozowania gazu jak to jest i w kotłach na olej. Tylko dyszę trzeba pewnie z tego modelu 50kW by miało w miare wydajność
    karcher z reszta już robi tak opalane myjki
    https://abexil.pl/product-pol-1062-Karcher-HDS-12-14-4-ST-GAS-LPG.html a i są gorącowodne że i benzyniak na tym samym gazie z butli chodzi co i kocioł jest ogrzewany
    Mateusz601
    Level 2  
    Tyle się napisałem i przepadło, od nowa:
    Cześć Wszystkim,
    Przeczytałem temat od 20 strony do końca. Wiem już, że potrzebuję myjki używanej ale z wyższej półki. Zależy mi na wysokiej wydajności a konkretnie szybkiej, efektywnej pracy. Bedzie używana w domu- dwie posesje więc kawał podjazdu, dachu, ogrodzeń do systematycznego mycia, dodatkowo samochody, w przyszłości chciałbym spróbować piaskowania na mokro elementów w trudno dostępnych miejscach (zajmuje się budową aut). Do wydania mam około 2000zł netto, mam dwóch faworytów:
    1. Karcher HD 1094 (w ostateczności 1090)
    2. Karcher HD 7/18 M (silnik wolnoobrotowy)

W jakich latach były produkowane te modele? 1094 jest chyba starszy? Przez ile lat można jeszcze liczyć na dostępność oryginalnych części? U mnie nie nabije dużo godzin ale chciałbym kupić sprzęt na długie lata z możliwością serwisu.

Ostatnie pytanie: głowice są drogie, z jakiego powodu ulegają uszkodzeniu? Czy przy w/w modelach przy dbaniu o sprzęt należy brać ten wydatek pod uwagę?

Proszę o podpowiedz który model będzie bardziej odpowiedni.

Pozdrawiam, Mateusz
    partyzancik
    Level 20  
    @nasu Czyli jakbym do karchera mobile 570 (100bar 500l/min) podłączył podgrzewanie wody na ropę to ugrałbym więcej jak z zimnowodnego kranzle 1150 (120bar 600l/h)? ktoś wie jaki gwint ma 570 na wyjściu ? u mnie jest zerwany i na paqły był nypel wkręcony