Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 30 Mar 2019 00:28 1122804 3752
    partyzancik
    Level 20  
    Dziś 1150 odpalona po zimie już z nowym manometrem. Troche pracowała przy sprzataniu obory no i nie jestem zadowolony z efektów remontu. Na płaskiej dyszy max 110 bar a na rotacyjnej 115. Znów się nagrzała mocno komora olejowa i sporo opiłków błyszczy w oleju więc zlałem i jutro kolejna wymiana na nowy po płukaniu komory olejowej olejem napędowym.
    Żebym wiedział to zajechanego dziadostwa używanego za marne grosze więcej do ręki na remonty i sprzątanie portfela nie brałbym.
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    partyzancik
    Level 20  
    Wczoraj po zalaniu nowym olejem pracowała trochę przy myciu auta i części z rozsiewacza nawozów. Watomierz ORNO OR-WAT-435 wskazał 2,5kW przy max ciśnieniu zarówno przy rotacyjnej dyszy i płaskostrumieniowej. 0,97 cos fi pod obciążeniem i 0,85 przy biegu luzem i trochę ponad 800W. Pomimo użycia Dimmera na zasyfone w rdzy ,piachu, smarze i resztkach nawozu części trzeba jednak ukropu bo efekt nie najlepszy.
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    elektryku5
    Level 38  
    Na świeże resztki ziemi/błota moja myjka 3.5kW daje rady, ale nie zaszkodziłoby "podrapać" smar mechanicznie po zastosowaniu Dimera, jeśli warstwa jest jakaś konkretniejsza.

Ze smarem gorąca woda pewnie by lepiej sobie radziła, ale takie myjki też mają pewne wady...
    partyzancik
    Level 20  
    Muszę jeszcze uruchomić przez przejściówkę z gniazda trójfazowego bo może to i m.in. przez spadki napięcia takie jaja z za niskimi parametrami. Watomierz w gniazdku wskazywał poniżej 200V przy pełnym obciązeniu. Ten manometr glicerynowy to zawsze tak wolno ma wskazówka sie podnosić przy pracy?
    nasu
    Level 21  
    elektryku5 wrote:
    Na świeże resztki ziemi/błota moja myjka 3.5kW daje rady, ale nie zaszkodziłoby "podrapać" smar mechanicznie po zastosowaniu Dimera, jeśli warstwa jest jakaś konkretniejsza.

Ze smarem gorąca woda pewnie by lepiej sobie radziła, ale takie myjki też mają pewne wady...

Jedyna wada gorącowodnej to rozmiar i waga. Żadna chemia nie zastąpi gorącej wody. Aby legalnie używać chemii trzeba mieć zbiornik na odpady niebezpieczne. Sanepid podczas kontroli w gospodarstwie na razie nie czepia się gorącej wody, mocno pyta jakiej chemii się używa.
    mazawada
    Level 17  
    partyzancik wrote:
    Muszę jeszcze uruchomić przez przejściówkę z gniazda trójfazowego bo może to i m.in. przez spadki napięcia takie jaja z za niskimi parametrami. Watomierz w gniazdku wskazywał poniżej 200V przy pełnym obciązeniu. Ten manometr glicerynowy to zawsze tak wolno ma wskazówka sie podnosić przy pracy?

Nie powinien manometr opóźniać wskazań! Poza gliceryną, aby zminimalizować drgania, jest jeszcze dławik na wejściu manometru. Ma bardzo-bardzo-bardzo małą średnicę. Otworek w dławiku czasem się zapycha. Wykręć, jakoś-jakoś udrożnij, i do roboty :D .
    Konar94
    Level 2  
    Cześć wszystkim. Czy warto zainteresować się myjka Karcher HD 790 po remoncie w autoryzowanym punkcie Karcher za 1550zl? Bo ogólnie mialem kupic K7 (zwykla nie Full Control z mosiezna glowica tak przynajmniej podaje sprzedawca) na Ole Ole jest za 1580zl i ma dysze rotacyjna w zestawie. Jeszcze też rozważam uzywane HD 650 za 1540zl na allegro (sprzedawca Karcher Center) ale szczerze to nie mam za bardzo zaufania do używek dlatego rozważam to K7 a cena jest naprawdę dobra. Też wolałbym myjke na 220V ze względu na to iz mam tylko jedno gniazdo siłowe u siebie i jest ono dosyć często zajęte przez inne urządzenia a 220 mam na każdym kroku. Gdyby to HD 790 było na 220 to bym się chyba nie zastanawiał.
    partyzancik
    Level 20  
    mazawada
    Jakim cudem w nowym manometrze by sie zatkał dławik ? Wrzuce jutro fotki i nakrece kawałek filmiku w jakim tempie to działa.
    ansu
    Gdzie tak trzepią rolników? konteno z agrofoto pyta

no i jeszcze parę pytań z mojej strony odnośnie części do myjek z ogłoszenia
    https://apollo-ireland.akamaized.net/v1/files/5k0xcq7ekc331-PL/image;s=1000x700

ten pomposilnik z głowicą i wentylatorem co na płasko leży na dywaniku koło żółtej obudowy to z jakiego modelu może być?
    bajdon
    Level 11  
    bajdon wrote:
    bajdon wrote:
    JACU626 wrote:
    No to masz prawdopodobnie myjkę z wadliwą głowicą, udaj się do serwisu i zapytaj co oni na to.

Jutro oddaję do serwisu. Faktycznie wadliwa seria ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi czy naprawa po gwarancji będzie bezpłatna. Chyba mój błąd, że za mało jej używałem. Trochę się zawiodłem bo chciałem solidne urządzenie na lata a tu taki klops.
    W Karcherze, którego miałem wcześniej 2x popsuł się włącznik i miałem dość jeżdżenia po serwisach.

Odzyskałem myjkę. Wymienili pompę i obudowę bezpłatnie. Wszystko byłoby ok gdyby nie czas jaki byłem bez myjki. Oddałem ją 20 lipca a odebrałem dzisiaj. Dzwoniłem kilka razy pospieszyć towarzystwo ale przedstawiciel Kranzle nie bardzo się przejmował, był na urlopie i jakieś inne historyjki opowiadał za każdym razem.
    Pozbyłem się psującego Karchera, kupiłem coś niby lepszego Kranzle 1050TST z wadą fabryczną a dziś serwisant powiedział, że to wyjątkowo nieudana seria.

Była zima więc użyłem od czasu odzyskania myjkę aż 2 razy może po 10 min. Dziś postanowiłem umyć auto i myjka podczas pracy dłuższej jak minuta wpada w dziwne wibracje. Już mam dość tego wynalazku i tej firmy. Czy ktoś mi powie co z tym zrobić ?
    Filtr czysty. Woda ma u nas duże ciśnienie więc wykluczam niewydolność wodociągu.
    marbla
    Level 16  
    Na początek:

1.Zapowietrzona pompa lub za mało wody.
    2.Sklejony zaworek po zimie.
    3.Zanieczyszczony zawór zwrotny.

Opisz dokładniej.
    Czy wąż drga, czy ciśnienie spada?

Przepuściłeś wodę przez instalację i wąż ogrodowy przy pierwszym odpaleniu?
    Odpowietrzasz myjkę przed pracą?
    bajdon
    Level 11  
    marbla wrote:
    Na początek:

1.Zapowietrzona pompa lub za mało wody.
    2.Sklejony zaworek po zimie.

Opisz dokładniej.
    Czy wąż drga, czy ciśnienie spada?

Przepuściłeś wodę przez instalację i wąż ogrodowy przy pierwszym odpaleniu?
    Odpowietrzasz myjkę przed pracą?

Myjka stoi w garażu w którym jest ciepło podłączona do węża długości 1,5m. Wąż drga po ok minucie pracy. Ciśnienie wydaje się być ok.

Myjkę zawsze włączam na wciśniętym pistolecie.
    Wojteksw49
    Level 15  
    Do sprawdzenia wąż przyłączeniowy, może coś siedzi w środku.
    marbla
    Level 16  
    Jeśli ciśnienie jest ok, to zaworki powinny być w porządku.

Trzeba zacząć na początek od najprostszych rzeczy.

Zrób test wiaderka w minutę(jak będziesz lał to zobacz czy dużo powietrza leci z wodą)
    Sprawdź czy szybkozłącze w wężu dobrze dochodzi do filtra, ewentualnie podłącz bez filtra (tam może brać lewe powietrze)
    Sprawdz złącze węża przy zaworze, kranie(jak nie dochodzi szczelnie też może łapać dodatkowe powietrze)
    Jeśli masz szybkozłącze z total stopem wymień na zwykłe.

Przed odpaleniem myjki zawsze odpowietrzaj wciskając pistolet na co najmniej kilkanaście sekund przed włączeniem.
    mazawada
    Level 17  
    marbla wrote:

Zrób test wiaderka w minutę(jak będziesz lał to zobacz czy dużo powietrza leci z wodą)
    Sprawdź czy szybkozłącze w wężu dobrze dochodzi do filtra, ewentualnie podłącz bez filtra (tam może brać lewe powietrze)
    Sprawdz złącze węża przy zaworze, kranie(jak nie dochodzi szczelnie też może łapać dodatkowe powietrze)

Przed odpaleniem myjki zawsze odpowietrzaj wciskając pistolet na co najmniej kilkanaście sekund przed włączeniem.

Wczytując się w posty bez trudu można zauważyć, że Kolega bajdon jest człowiekiem myślącym, a pouczacie Go jak dzieciaka. Zapewne sprawdził, że woda z węża zasilającego leci z impetem. Jeśli tak, to nie szukajcie "fałszywego powietrza", gdyż nieszczelności byłyby widoczne w postaci wycieków. Ponadto, gdy woda na zasilaniu jest pod odpowiednim ciśnieniem - nie może być mowy o zasysaniu powietrza.
    Kolego bajdon: myjka się zepsuła, albo nadpsuła: np. zawiesza się tłok, pękła sprężynka zaworu, może myjka Cię nie lubi :D .
    bajdon
    Level 11  
    marbla wrote:

Zrobiłem test na wężu którym jest przyłączona myjka z szybkozłączką - wiaderko 10L pełne w 20 sekund.
    Tak pracuje po chwili od odpowietrzenia i włączenia:
    https://youtu.be/qznwDFAtUuU
    Gdy zaczyna terkotać (ok 20s filmu) i wpada w lekkie wibracje ciśnienie trochę spada. Wycieków nie stwierdziłem.
    marbla
    Level 16  
    Bajdon,
    rzeczywiście masz pecha z tą maszynką.
    Po filmie, nie bardzo można zdiagnozować problem.☹

Natomiast robisz olbrzymi błąd użytkując tę myjkę w pozycji stojącej!
    Albo kupiłeś ją przez internet, albo trafiłeś w sklepie na bardzo kiepskiego sprzedawcę, który nie przekazał Ci podstawowych informacji.

Round cleaner też jest źle dobrany, chyba że wymieniałeś w nim dysze.

Jeśli chcesz się pobawić i masz trochę umiejętności manualnych możemy sobie odhaczać po kolei kilka podstawowych czynności.

Jeśli nie to uderzyłbym do sprzedawcy/serwisu z żądaniem przeglądu myjki.

Ale najpierw sprawdziłbym stan oleju a następnie jeśli masz możliwość odpalił jeszcze urządzenie u jakiegoś znajomego czy sasiada.
    Myjka koniecznie na leżąco😊
    JACU626

Level 27  
    Marbla miałem pisać ale widzę czuwasz, pytanie jak długo bajdon myjka tak pracowała? Trudno ocenić ale możliwe że tłok się przyciera jak złapie temperaturę i stąd te drgania. Jak nie masz blisko serwisu lub masz go dość spuść stary olej sprawdz czy nie ma w nim już opiłków i zalej nowym więcej niż mówi instrukcja. Przez otwór wlewowy widać kawałek tarczy zataczającej ma ja delikatnie przykryć, pomyj z 15 min wylej olej i zalej świeżym.

Swoją drogą instrukcja i nalepka na myjce mówią o pozycji pracy a ludzie ciągle ten błąd popełniają ale niestety takie są skutki zakupów przez internet.

A to filmik który pokazuje co dzieje się z myjką jak idzie powietrze z wodą lub jest za mało wody.

https://www.youtube.com/watch?v=2DZ8JFSXloU
    elektryku5
    Level 38  
    Co sądzicie o myjce Karcher 720MX?
    Zastanawiam się czy brać uszkodzoną (cieknie, albo nie pompuje, trzeba byłoby dopiero sprawdzić), bo czasem jednofazowa też może się przydać, a i tak mocniejszych niż 3kW raczej nie robią na 1f.
    NdtController
    Level 6  
    elektryku5 wrote:
    Co sądzicie o myjce Karcher 720MX?
    Zastanawiam się czy brać uszkodzoną (cieknie, albo nie pompuje, trzeba byłoby dopiero sprawdzić), bo czasem jednofazowa też może się przydać, a i tak mocniejszych niż 3kW raczej nie robią na 1f.

Z tego co wiem to ze starych rzeczy to dobre jest wino i skrzypce :wink:
    JACU626

Level 27  
    Mało wiesz :) 720MX to dobra konstrukcja która powstała na bazie HD-650, wszystko zalezy w jakim jest stanie. Cieknie to uszczelniacze brak ciśnienia do przeglądu zawory i tłok.
    elektryku5
    Level 38  
    I jednak wziąłem, ogólnie strasznie ciężko było zdjąć blaszkę trzymającą zaworki, bo była zardzewiała, tłoki jak nowe, tylko wyczyściłem, w jednym zaworku lekko przeszlifowałem grzybek, bo był trochę wżer, no ale ciśnienia nadal brak i nie wyłącza się, choć czasem jej się zdarzyło...

Zawór zwrotny jest i posiada oring, zaczynam podejrzewać zawór upuszczający o numerze 4.580-365.0, powierzchnia styku już jest w nim lekko starta, poza tym o dziwo nie było elementu 4.030-114.0 (Throttle complete).

Swoją drogą jak wyciągnąć środkowy zaworek po stronie wysokiego ciśnienia? Nie da się go niestety wypchnąć normalnie, bo otwór nie jest na wprost.
    mazawada
    Level 17  
    elektryku5 wrote:
    I jednak wziąłem, ogólnie strasznie ciężko było zdjąć blaszkę trzymającą zaworki, bo była zardzewiała, tłoki jak nowe, tylko wyczyściłem, w jednym zaworku lekko przeszlifowałem grzybek, bo był trochę wżer, no ale ciśnienia nadal brak i nie wyłącza się, choć czasem jej się zdarzyło...

Zawór zwrotny jest i posiada oring, zaczynam podejrzewać zawór upuszczający o numerze 4.580-365.0, powierzchnia styku już jest w nim lekko starta, poza tym o dziwo nie było elementu 4.030-114.0 (Throttle complete).

Swoją drogą jak wyciągnąć środkowy zaworek po stronie wysokiego ciśnienia? Nie da się go niestety wypchnąć normalnie, bo otwór nie jest na wprost.

Ja tak trochę w żartach. Napisałeś ("I jednak wziąłem ......"). Wiele osób może zawiadomić stosowne instytucje do spraw zwalczania narkomanii :D .
    A na poważnie: Trudno pojąć, że chodzi o wcześniejsze Twoje przemyślenia na temat 720MX. Proponuję korzystać z opcji cytowania, albo przynajmniej kilku słów wstępu.
    Kontynuuj swoje zmagania, trzymamy kciuki!
    elektryku5
    Level 38  
    Dłubanie w starych myjkach uzależnia, więc jednak coś w tym jest, jak się okaże, że problem leży w bloku regulacji, to może jej założę zwykły bypass, ewentualnie taki z przełącznikiem, żeby nie latała non-stop.

Zablokowałem zawór przelewowy tego 720MX i jest git, aż ciężko było lance utrzymać.

Tylko pytanie czy da się z tym coś jeszcze zrobić? Może sprężynka za słaba?
    okotbg
    Level 2  
    Witam użytkowników.
    Dłuższy już czas poszukuję myjki ciśnieniowej do moich potrzeb (prawie ukończona budowa domu przy jeszcze nie utwardzonej drodze,kilka aut które ogarniam sam a do tego półprofesjonalnie zajmuję się car detalingiem)
    Aktualnie używam jakiegoś chińskiego "no name-a" który jest dramatycznie niewystarczający pod każdym względem.
    Moim celem wyjściowym był sprzęt karchera (K5-K7) z uwagi na użytkowany odkurzacz piorący i ogólne zadowolenie z relacji cena/jakość,jednak po lekturze tego forum i wizycie w markecie przeszła mi chęć na modele komercyjne z wyświetlaczami przy lancach i "najnowocześniejszymi" kompozytowymi pompami itp...
    Oczywiście dzięki elektrodzie i jej użytkownikom dowiedziałem się że istnieje coś takiego jak wychwalany model 1090... ale po pierwsze jest ciężki,a ja rzadko ale czasem dojeżdżam do klientów po drugie jest na 400v a nie każdy ma w domu przyłącze a po trzecie jego parametry są po prostu dla mnie zbyt wysokie a i cena za używkę też nie mała.
    Miałem swego czasu okazję użyć na budowie znajomego karchera hd 5/15 który wyglądał jak trup ze śmietnika,łącznie z wnętrzem ale kamienne ogrodzenie przed domem ogarnął "jak zły" w czasie dość dla mnie zaskakującym.
    Chciałbym się dowiedzieć od was panowie i panie co sądzicie o moim wyborze sprzętu który chciałbym zakupić przy zakładanym budżecie max 2,2K
    Cechy jakie musi posiadać to zasilanie 230v,ciśnienie robocze koło 150 bar i obowiązkowo zwijak na wąż (bardzo lubię porządek i mnie coś trafia przy ogarnianiu węża z mojej aktualnej "myjki")
    oto potencjalne wybory: (wystarczy wkleić numery w wyszukiwarkę allegro)
    1.
    numer aukcji allegro 7809911300
    2.
    Numer aukcji allegro 7851524861
    3.
    Numer aukcji allegro 7906506689

Dodam że pierwsze dwie oferty sprzedającego są również na OLX-ie o 150 zł tańsze (prowizja allegro)
    Istnieje jeszcze alternatywa w postaci też chętnie polecanej myjki Kranzle do której jestem średnio przekonany a do tego ma słabsze parametry i pozycja pracująca jest leżąca , dało się także przeczytać coś o wadliwej serii z problematyczną głowicą czy jakoś tak co jednak nie zmienia faktu wielkiej przewagi nad wyżej wymienionymi karcherami w postaci tego że jest NOWA !
    4.
    Numer aukcji allegro 6941136878

Co wy użytkownicy o tym myślicie ?
    Dodam że nie boję się aż tak używanych myjek o ile są właśnie od autoryzowanych partnerów ale nowy sprzęt to jednak nowy mimo że przekracza założony budżet...

Pozdrawiam i czekam na odzew :)
    Arkady70
    Level 9  
    A ja stałem się nabywcą myjki Karcher HD 1090.
    Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Dziś użyłem jej pierwszy raz do mycia kostki. Kiedy założyłem dyszę rotacyjna to jakbym szpachelką ściągał brud z kostki. Nie wiedziałem, że mam taką ładną kostkę ;D Myjka jest super. I tylko się martwię by się w niej coś nie popsuło. Fajne wrażenie jest jak się próbuje pociągnąć wąż ciśnieniowy podczas mycia i nie można go uciągnąć bo taki jest sztywny. Trzeba na chwilę wyłączyć pistolet i wtedy jest ok.
    Po myciu dyszą rotacyjną zmiana na dyszę 25 stopni i ładnie wszystko zmyłem. Silnik chodzi równo i nawet mocno się nie nagrzał a z dwie godziny pracował non stop. Zabawa tą myjką jest super, Miałem wcześniej jakiegoś Malteca za 300 zł i Karchera HD 5/15 ale frajda przy tej myjce jest nie do opisania. Jedyną wadą tej myjki to jej waga. Waży ponad 50kg.
    Myjkę kupiłem używaną w dość dobrym stanie. Ciśnienie jak się ją włączy to 240 barów a przy pracy to zależy jaka dysza ale ciśnienie ponad 200 barów przy dość małej. Nie mam na tych dyszach opisów stąd nie powiem jaki ma rzeczywisty rozmiar. Mam jeszcze dyszę z większym przekrojem/otworem to i praca na tej dyszy jest około 160-170 barów. I muszę powiedzieć, że ładnie się przy takim ciśnieniu wszystko zmywa. Duży wydatek wody powoduje, że mycie nawet przy niższych ciśnieniach jest przyjemnością.
    To moje pierwsze spotkanie z myjką. I już widzę rząd kolegów chętnych do pożyczania.
    Jeszcze mam problem z pistoletem bo niestety delikatnie cieknie i myjka dobija do ciśnienia 240 z 205. Nie podoba mi się to i muszę zdobyć inny pistolet i zobaczyć czy to jest jedyna przyczyna?
    Jeszcze na koniec chcę szczególne podziękowania na forum złożyć mazawadzie bo był moim światełkiem w wyborze myjki. Dziękuję też specjaliście Jacu626 bo jego posty też przyczyniły się, że zdecydowałem się na zakup HD 1090.
    Polecam wszystkim taką myjkę!!!