Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 07 Maj 2019 09:41 877134 2736
    daster
    Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Słuchajcie kupiłem NILFISKA 140 o tabliczce znamionowej jak wyżej. Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić?

Niestety po pewnym czasie silnik zaczął mocno iskrzyć jak niżej we filmiku :
    http://www.deuz.w.inds.pl/www/nilfisk/Projekt002_1.mp4
    Nowy silnik to cena połowy myjki więc zastanawiam się czy jest nadzieja na ten sprzęt że jeszcze go poużywam ?
    Mamy tutaj speców co naprawiają myjki ? U mnie w Częstochowie nikt nie reflektuje.

Przepraszam, że pakuje to tutaj ale nie udało mi się znaleźc lepszego wątku o myjkach :(
  • Zasilacze UPS
    JACU626

Poziom 27  
    Tu też nikt tego nie naprawi, udaj się do sprzedawcy powinien zapewnić serwis i cześci.
    elektryku5
    Poziom 38  
    partyzancik napisał:
    @elektryku5 a to z lidla ? który dokładnie to model ? z tabliczki jakąś fotkę możesz zarzucić ? komora silnika zamknięta na głucho czy jest jakiś otwór odpowietrzający/ociekacz oleju jak w kranzle ?Zalezy jak silnik siedzi w myjce po złożeniu i podczas pracy . Jak głowicą w dół to może i warto chlapnąc tam co nieco.

Inna spożywka, ogólnie staroć, ale większość swojego czasu to przeleżało, bo tak pewnie prowadnicy tłoków już by nie było, gdyby popracowała kilkadziesiąt lub co gorsza kilkaset godzin.

Na dyszy 030 to tak może do zraszania kwiatków by się nadało, na plastikowej rotacyjnej odrobinę lepiej ale bez szału.
    JACU626

Poziom 27  
    O kingKraftach juz pisałem w rym wątku,to myjka z głowicami karchera 104 i 105. Naprawialna jak najbardziej i jak jest sprawna to coś nawet umyje.
    daster
    Poziom 9  
    JACU626 napisał:
    Tu też nikt tego nie naprawi, udaj się do sprzedawcy powinien zapewnić serwis i cześci.

tak tylko, że serwis sugeruje wymianę silnika który jest po prostu drogi ...
    JACU626

Poziom 27  
    daster napisał:
    JACU626 napisał:

Jak byś poczytał ten wątek to byś to wiedział że co jest tanie to jest drogie.

EDIT

Własnie sprawdziłem i to coś kosztuje około 1500 zł i części do tego zamiennych nie ma, w końcu jaki tam silnik jest indukcyjny?
  • Zasilacze UPS
    elektryku5
    Poziom 38  
    JACU626 napisał:
    O kingKraftach juz pisałem w rym wątku,to myjka z głowicami karchera 104 i 105. Naprawialna jak najbardziej i jak jest sprawna to coś nawet umyje.

A można zalać ją olejem? Bo w tej tylko odrobinka smaru była w komorze olejowej.
    daster
    Poziom 9  
    JACU626 napisał:
    daster napisał:
    JACU626 napisał:

Jak byś poczytał ten wątek to byś to wiedział że co jest tanie to jest drogie.

EDIT

Własnie sprawdziłem i to coś kosztuje około 1500 zł i części do tego zamiennych nie ma, w końcu jaki tam silnik jest indukcyjny?

Jest serwis NILFISK'a. Nilfisk jakością dorównuje Karcherowi myślę - choć się nie znam.
    Szczotki na silniku są ale w opisie marketingowym znalazłem info że jest to silnik indukcyjny ... ale znalazłem info, że indukcyjne mają szczotki ...
    Na alle*** znalazłem za ~ 1000 zł
    elektryku5
    Poziom 38  
    Silnik indukcyjny nie ma szczotek, na filmiku masz silnik komutatorowy, pewnie chwyt/bełkot marketingowy, jak padł wirnik to naprawa skrajnie nieopłacalna.
    daster
    Poziom 9  
    elektryku5 napisał:
    Silnik indukcyjny nie ma szczotek, na filmiku masz silnik komutatorowy, pewnie chwyt/bełkot marketingowy, jak padł wirnik to naprawa skrajnie nieopłacalna.

możemy zakładać że wymiana szczotek nic nie przyniesie ?
    elektryku5
    Poziom 38  
    Możesz dla spokoju sumienia sprawdzić czy nie są luźne, czy swobodnie się poruszają, długość musi być taka, by sprężyna miała z czego docisnąć, także możesz popatrzeć na lamelki komutatora, jeśli któraś jest wyraźnie ciemniejsza od przegrzania, to po wirniku, a nie wiem czy jakiś zakład chciałby się podjąć przezwojenia czegoś takiego, nawet jeśli, to też koszty mogą być niemałe (mały wirnik, duże obroty, kwestie wyważenia).
    MikiMiki777
    Poziom 3  
    marbla napisał:
    Różnice między tańszymi filtrami stockowymi dodawanymi do amatorskich myjek( i czasem o zgrozo do profesjonalnych) a porządnym filtrem są bardzo duże.

Poleciałem do komórki i jest fotka:

Wykonanie to jedno, drugie to powierzchnia i stopień filtracji.
    W jednym mały plastikowy koszyk z dużymi oczkami, w drugim znacznie większy z drobną siatką ze stali szlachetnej.

Tańsze filtry wyłapują nam tylko większe zabrudzenia; duże ziarnka piasku, rdzawka a reszta syfu leci do myjki na tłoki i zawory.

Mam oba, ale używam już tylko jednego :D

Dziękuję marbla i NdtController za odpowiedzi i nakierowanie.
    Myjka dotarła razem z Dirtkiller light, filtrem i przejściówką na M22 (na przyszłą lance do podwozi). Jak dostałem oba filtry do ręki, to śmiać mi się chciało z mojej wcześniejszej naiwności, że fabryczny filtr się do czegokolwiek nada.
    Mam pytanie do posiadaczy K1050P, czy skazy na głowicy mosiężnej są normalne - jak na fotce, czy dostałem myjkę po przejściach.
    Dodatkowo jedna śrubka jest luzem, ale może to być wynik wstrząsów w transporcie. Ogólnie prosiłbym o szczerą ocenę co sądzicie patrząc na zawartość.
    Swoją drogą myjka była w większym pudle profesjonalnie obłożona air packami i pudło owinięte folią bąbelkową....ale w pozycji pionowej (tzn. ucho do łapania na górze i na dole). Powinienem się martwić, sprawdzić/wymienić olej itp?

Może głupie pytania, ale ja z tych co chuchają i dmuchają na takie sprzęty (kupują drogo i dobrze, a następnie chuchają i dmuchają :) ).

Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić?

Edit: Myjkę włączyłem i działa jak powinna. Zgaduję, że przy wyłączonej myjce, podanej wodzie wejściowej i wciśniętym spuście lancy to normalne, że leci woda z małym ciśnieniem? Przejście na ciśnieniu z sieci.
    Po włączeniu jest jak trzeba - spust wciśnięty to woda pod ciśnieniem, a spust zwolniony nic nie cieknie.
    Jedyne co mnie nadal zastanawia to poobijana głowica - dodałem fotkę na słońcu. Na uspokojenie wpływa, że znalazłem parę filmików na youtube ze zbliżeniem na K1050p i tez głowica ma obicia. Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić?
    Tak czy siak dziękuję forum za dyskuje na wysokim poziomie, które mi pomogły w wyborze. Dodam, że pomacałem sobie Nilfiski w markecie budowlanym przy okazji kupowania łącznika wężowego do nowej myjki i to są po prostu zabawki :)
    MikiMiki777
    Poziom 3  
    Żeby coś oddać forumowiczom za to co skorzystałem, może się komuś przyda wiedza.
    Kupowałem w reinigungsberater.de
    372 EUR za wszystko: K1050p, Dirtkiller light, filtr mosiężny i przejściówka na M22, w tym wysyłka międzynarodowa.
    Jeden trik, że wyszukanie produktu przez idealo.de dawało kilka procent zniżki na wyszukane produkty. Cena myjki bezpośrednio na stronie 299 eur, natomiast przy przekierowaniu z idealo 285 eur. Również ujęło kilka eur na filtrze i lancy.

Uwaga: tylko K1050p wyślą paczką, od TS w górę na jednorazowej palecie co jest dużo drożej. Tak przynajmniej zrozumiałem.
    Wojteksw49
    Poziom 14  
    To, że głowica poobijana nic nie szkodzi, w procesie produkcji nie bawią się w owijanie poszczególnych elementów, wszystko trafia do pudła zbiorczego i do montażu.
    Bardzo dobrze kupiłeś i będziesz zadowolony z tego zakupu.
    NdtController
    Poziom 5  
    MikiMiki777 napisał:
    marbla napisał:
    Różnice między tańszymi filtrami stockowymi dodawanymi do amatorskich myjek( i czasem o zgrozo do profesjonalnych) a porządnym filtrem są bardzo duże.

Poleciałem do komórki i jest fotka:

Wykonanie to jedno, drugie to powierzchnia i stopień filtracji.
    W jednym mały plastikowy koszyk z dużymi oczkami, w drugim znacznie większy z drobną siatką ze stali szlachetnej.

Tańsze filtry wyłapują nam tylko większe zabrudzenia; duże ziarnka piasku, rdzawka a reszta syfu leci do myjki na tłoki i zawory.

Mam oba, ale używam już tylko jednego :D

Dziękuję marbla i NdtController za odpowiedzi i nakierowanie.
    Myjka dotarła razem z Dirtkiller light, filtrem i przejściówką na M22 (na przyszłą lance do podwozi). Jak dostałem oba filtry do ręki, to śmiać mi się chciało z mojej wcześniejszej naiwności, że fabryczny filtr się do czegokolwiek nada.
    Mam pytanie do posiadaczy K1050P, czy skazy na głowicy mosiężnej są normalne - jak na fotce, czy dostałem myjkę po przejściach.
    Dodatkowo jedna śrubka jest luzem, ale może to być wynik wstrząsów w transporcie. Ogólnie prosiłbym o szczerą ocenę co sądzicie patrząc na zawartość.
    Swoją drogą myjka była w większym pudle profesjonalnie obłożona air packami i pudło owinięte folią bąbelkową....ale w pozycji pionowej (tzn. ucho do łapania na górze i na dole). Powinienem się martwić, sprawdzić/wymienić olej itp?

Może głupie pytania, ale ja z tych co chuchają i dmuchają na takie sprzęty (kupują drogo i dobrze, a następnie chuchają i dmuchają :) ).

Edit: Myjkę włączyłem i działa jak powinna. Zgaduję, że przy wyłączonej myjce, podanej wodzie wejściowej i wciśniętym spuście lancy to normalne, że leci woda z małym ciśnieniem? Przejście na ciśnieniu z sieci.
    Po włączeniu jest jak trzeba - spust wciśnięty to woda pod ciśnieniem, a spust zwolniony nic nie cieknie.
    Jedyne co mnie nadal zastanawia to poobijana głowica - dodałem fotkę na słońcu. Na uspokojenie wpływa, że znalazłem parę filmików na youtube ze zbliżeniem na K1050p i tez głowica ma obicia. Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić?
    Tak czy siak dziękuję forum za dyskuje na wysokim poziomie, które mi pomogły w wyborze. Dodam, że pomacałem sobie Nilfiski w markecie budowlanym przy okazji kupowania łącznika wężowego do nowej myjki i to są po prostu zabawki :)

MikiMiki777 dokręć wyszystkie śrubki podłącz i działaj :-). Pracuje w branży metalowej jako operator badań nieniszczących i mogę Cię uspokoić jeśli chodzi o te "skazy" to są one normalne, mieszczą się w normach produkcyjnych i są akceptowalne. Jeśli pojawiłyby się jakieś głębsze uszkodzenia mechaniczne czy głębsze rysy a w najgorszym razie pęknięcia to miałbyś powód do obaw - a tak jest ok.
    Wg mnie do domowych zastosowań za tą cenę super sprzęcik. Chociaż Kranzle 1152 TST jest wydajniejsza ale i ponad dwa razy droższa.
    P.S. Sąsiedzi mają plastikowe karcherki k4, k5, które dumnie wyciągają z garażu i psiukają swoje samochody. Wzbudziłem ich zainteresowanie i zazdrość jak w ciągu kilku chwil umyłem swój samochód pod "normalnym" ciśnieniem :-)
    Kranzle is cool.
    rage24
    Poziom 4  
    Gdzie najpewniej przez internet kupić myjkę Kranzle 1050 ?
    cooler !
    Poziom 17  
    MikiMiki777 - jaką masz datę produkcji na tabliczce naklejce producenta?
    MikiMiki777
    Poziom 3  
    cooler ! napisał:
    MikiMiki777 - jaką masz datę produkcji na tabliczce naklejce producenta?

11-2018
    JACU626

Poziom 27  
    Cena dobra za 1050 tą z de ale proszę pamiętać że w Polsce te myjki nie są objęte serwisem gwarancyjnym, trzeba je odsyłać do Niemiec.
    cooler !
    Poziom 17  
    Dzięki temu tematowi i Waszym poradom kupiłem myjkę Kranzle 1050 TS, a do odbioru już czekał Karcher K7.
    Niby Karcher K7 mocniejszy bo 160-180 bar podają ale przestraszyłem się ich "nowej hybrydowej jakości".

Trochę kostki już nią umyłem (dyszą rotacyjną). Przepracowała może łącznie ze 3 godziny i na tą chwilę jest ok.
    Kupiłem ją nową w kwietniu 2019r. - trochę mnie martwiło, że data produkcji na naklejce to luty 2018r. ale jest ok.
    Chciałbym zapytać czy te 130 bar w tych myjkach jest dokładnie tak na styk czy może trochę więcej / mniej ?

Pytam bo mocno zastanawiałem się nad modelem A17TST 150 bar (max 170 bar)
    https://www.kraenzle.com/fileadmin/Dateien/Downloads/304800-GB_Flyer_A4_X-Serie_web.pdf

Czy taka różnica 20 bar pomiędzy 130 a 150 jest mocno odczuwalna podczas mycia ?
    Co oznacza to maksymalne dopuszczalne nadciśnienie, w przypadku K1050TS to 160 bar.

Do zestawu dokupiłem tylko wąż w stalowym oplocie 15 metrów (średnica wewnętrzna 6mm, 250 bar 155c) bo doradca Kranzle stwierdził, że 20 metrowym szkoda męczyć tą myjkę choć sama instrukcja dopuszcza stosowanie węża do maksymalnie 20 metrów. Ten oryginalny może i jest lekki ale raz, że ma tylko 8 metrów, dwa to mocno pamięta swój kształt jak był zwinięty.

Dokupiłem także Round Cleaner UFO light ale jeszcze tego nie używałem.
    MikiMiki777
    Poziom 3  
    JACU626 napisał:
    Cena dobra za 1050 tą z de ale proszę pamiętać że w Polsce te myjki nie są objęte serwisem gwarancyjnym, trzeba je odsyłać do Niemiec.

Tak jest. Z jednej strony ryzyk fizyk jeżeli trzeba skorzystać z gwarancji, z drugiej renoma Kranzle, że to nie będzie potrzebne. A trochę pieniędzy zostaje w kieszeni nie tylko z samej myjki ale akcesoriów. Od roku 3 w dal różnica się zaciera :)

Zresztą sam się zdziwiłeś, że taki Abexil ma ceny niższe niż dystrybutor, więc pewnie też z Niemiec ciągną i odsyłają gwarancje. Mogą się zdziwić jak trafią na świadomego konsumenta prywatnego domagającego się dotrzymania terminów, choć pewnie dadzą takiemu nową, a naprawianą pchną później następnemu nabywcy.
    cooler !
    Poziom 17  
    Coś chyba temat umiera albo wszyscy kupili już sobie myjki.
    Ktoś może użytkował, rozbierał tego potworka (Stanley Fatmax SXFPW30E 3000W).
    Niby pompa mosiężna 160 bar i całkiem spora waga - około 30 kg.
    mazawada
    Poziom 15  
    cooler ! napisał:
    Coś chyba temat umiera albo wszyscy kupili już sobie myjki.

Żeby temat nie umarł:
    Moimi myjkami Karcher HD-1090 pracowaliśmy ostatnio z wężami o długości około 140 metrów. Większość szeregowych węży była o średnicy 8 mm (2SN), część 6 mm (1SN). Na manometrze było ok. 220-230 bar, ale przy tej długości węży spadek ciśnienia na lancy był już zauważalny. To normalne.
    Myjki pracowały non-stop po kilka godzin. Dysze 050 lub 055.
    Fajna zabawa :D . Po kilkudziesięciu minutach nie było już siły, żeby utrzymać pistolet!
    Taka to różnica między marketem a profesjonałem.
    (czy fotografie udało się załączyć?)
    kropekkkk
    Poziom 10  
    Witam wszystkich
    Przeczytałem ten temat forum oraz przejrzałem sporo stron gdzie zachwalają różnego rodzaju myjki. Niestety często strony są promowane i opis nie zawsze idzie w parze z rzeczywistością.
    Potrzebuję myjki wytrzymałej na użytek domowy (mycie 3 aut, 2 domów i dużego budynku gospodarczego, około 150 metrów2 kostki i dwóch tarasów.
    Raz na jakiś czas mycie dachu z zanieczyszczeń i płukanie rury do przydomowej oczyszczalni ścieków.
    Chciałbym też od czasu do czasu wypiaskować kilka elementów metalowych za pomocą tej myjki.
    Pojawił się jednak problem, a mianowicie muszę wyczyścić dach wykonany z płaskiej blachy ocynkowanej. Dach był 2-3 krotnie malowany nn farbą, która już częściowo poodchodziła, popękała.
    Czy myjką ciśnieniową o ciśnieniu roboczym 180-200 bar jestem w stanie usunąć taką spękaną farbę? Nie chodzi mi o gołą blachę, bo tak to pewnie trzeba mieć ciśnienie 300 lub więcej bar jak piszą. Ale z dyszą turbo może jest to jakoś możliwe.
    Jaki wydatek wody powinien być na myjce do takich zastosowań?
    Zakupiłbym dyszę rotacyjną turbo i może jakoś da to radę.
    Do piaskowania też wymagane jest jakieś duże ciśnienie i wydajność l/min?
    Co o tym sądzą fachowcy forum, którzy mają styczność z takimi myjkami?
    Jaka zależność jest pomiędzy ciśnieniem roboczym, a wydatkiem wody l/min? Co jest ważniejsze przy usuwaniu takiej farby i mocniejszych zabrudzeń?
    Wodę mogę puścić ciepłą z kranu zgodnie z zaleceniami producenta myjki przeważnie 60 oC.
    Dobrze żeby można było stosować chemię ale nie przez pompę więc albo dodatkowa pianownica ze zbiornikiem lub inżektor za pompą.
    Z używanych to podoba mi się HD 1094 i taką jeszcze gdzieś idzie schować.
    Z nowych myślałem o Hydroline HD 55/200, AR1007 lub Kranzle, ale tu nie wiem jaki model. Jeśli nie ma szans wyczyścić dachu myjką to po prostu wezmę coś o parametrach 130-160 bar i wydajność tu nadal nie wiem.
    Czytałem sporo, ale nie wiem czym się kierować, czy nowa myjka koszt 4-5 tysięcy, czy używana?
    Gdzie można zakupić myjkę używaną z pewnego serwisu w rejonie świętokrzyskiego najlepiej Busko-Zdrój , Chmielnik, Kielce. Myjka dobrze żeby miała dostęp do części zamiennych w rozsądnych pieniądzach.
    Chcę zakupić cały zestaw.

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    elektryku5
    Poziom 38  
    Jeśli masz wystarczająco mocne przyłącze, to bierz HD1094, ja mam dużo słabszą myjkę 160bar i 12l/min i na upartego mocno zniszczona powłoka farby odchodzi, chociaż też zależy z czego.

kropekkkk napisał:
    Wodę mogę puścić ciepłą z kranu zgodnie z zaleceniami producenta myjki przeważnie 60 oC.

Nie polecam, znajomy tak zrobił w małym Karcherze, zarzekał się, że było 50 stopni i uszczelniacze popłynęły, woda lała na wszystkich tłokach...

kropekkkk napisał:
    Dobrze żeby można było stosować chemię ale nie przez pompę więc albo dodatkowa pianownica ze zbiornikiem lub inżektor za pompą.

Będę nudny, pianownica PA i po temacie.
    partyzancik
    Poziom 17  
    mazawada napisał:
    (czy fotografie udało się załączyć?)

Tak , udało sie .
    Te filtry takie brudne już ? ile czasu to chodziło na jednym wkładzie?
    To na manometrze to max co dają z siebie ? nie da sie tych baniek od filtrów zamocować do myjek by się nie ciągały po ziemi?
    jammmo
    Poziom 14  
    Witam, mam takie pytanie odnośnie węża ciśnieniowego do myjki. Od paru lat posiadam myjkę, którą kupiłem do użytku domowego, mycie aut i kostki brukowej. Jest to myjka Nilfisk E-130.2-9-X-TRA z przystawką do mycia tarasów. Jak na razie wszystko śmiga bez zarzutu, i co najważniejsze daje radę, ale jedno co mi w niej nie bardzo pasuje to właśnie ten wąż ciśnieniowy. Oryginalny wąż o długości 9m w który jest ta myjka wyposażona, jest wykonany chyba z jakiegoś tworzywa i dlatego jest stosunkowo sztywny, szczególnie na chłodzie, co utrudnia operowanie nim koło samochodu i nawijanie go na bęben myjki. Dlatego postanowiłem zakupić jakiś taki gumowy w oplocie stalowym, coś takiego jak w myjkach wyższych klas i bodajże tych HD, aby był bardziej wiotki. Przeglądałem allegro i trafiłem taki w stosunkowo dobrej cenie, tylko tyle, że nie widziałem tego naocznie i nie mogę tego sprawdzić poprzez dotyk, dlatego mam pytanie do kolegów ekspertów takich jak JACU626 lub innych, co o tym sądzą.Czy widzieliście te węże i czy warto to kupić. Z tego co wiem, końcówki będą pasować do mojego modelu. Tutaj przedstawiam link do tej aukcji. https://allegro.pl/oferta/waz-do-myjek-nilfis...-000af7f61150755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951
    bigber
    Poziom 11  
    Witam czy Myjka Karcher K7 Premium a Myjka Karcher K7 różnią się tylko bębnem czy czymś jeszcze. Popsuła się moja 11 letnia myjka 5.70 i teraz szukam zastępstwa lecz jak patrze na opinie o K7 to się trochę obawiam czy to dobry wybór do kwoty 2tys.
    Do mycia mam auta, dom, i kostkę ogólnie może się zdarzyć że myjka nie będzie chodzić często lecz może działać ciągiem 3 godziny raz na 4 miesiące.
    Jeśli patrzę na kartę techniczną to moc, ilość wody czy długość przewodu jest akurat taka jaka szukam. Zastanawiam mnie czy ta awaryjność jest faktyczna i czy jest jakaś alternatywa w tak niskim budżecie.
    elektryku5
    Poziom 38  
    Za 2 tysiące wolałbym szukać używanego HD lub Kranzle, tylko jak nie masz zaplecza serwisowego lepiej brać z gwarancją.
    bigber
    Poziom 11  
    elektryku5 napisał:
    Za 2 tysiące wolałbym szukać używanego HD lub Kranzle, tylko jak nie masz zaplecza serwisowego lepiej brać z gwarancją.

tylko czy te myjki nie są za słabe do kostki czy do elewacji betonowych bo one mają 130-140bar (chodzi oczywiście o przedział do 2tys). Moja stara miała 145 i jednak była za słaba a jak pożyczyłem właśnie hd7 to była zupełnie inna bajka jeśli chodzi o mycie kostki czy elewacji. Czy może bary i przepływ wody to nie wszystko na co jest potrzebne by dobrze czyściła.