Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 22 Mar 2015 09:37 794670 2234
  • #271 22 Mar 2015 09:37
    dddavid
    Poziom 8  

Witam, mam zamiar zakupić myjkę ciśnieniową za około 300 - 350 zł, potrzebuje ją do sporadycznego umycia elewacji czy tez kostki (oczywiście małe metraże). Myjka do użytku domowego. Zastanawiam się nad dwoma modelami:

Makita HW 101 lub black&decker pw1400tdk - którą wybrać??

http://allegro.pl/makita-hw101-myjka-cisnieniowa-360l-100bar-gratis-i5190316902.html

http://allegro.pl/black-decker-myjka-cisnieniowa-pw1400tdk-pompa-alu-i5181425835.html

Proszę o opinie lub może jakas inna myjka w tym przedziale cenowym??

Z gory dziękuje za opinie

Pozdrawiam

• Arrow Multisolution Day
  • #272 22 Mar 2015 11:46
    PiotrWawaNet
    Poziom 13  

- jak wygląda kwestia gwarancji / serwisu w przypadku Lavora czy innych firm bo na allegro jest napisane "door-to-door" ale to chyba nie jest tak do końca? Czy któraś firma posiada coś takiego bądź sieć serwisową w większych miastach?

• #273 22 Mar 2015 12:01
    martine1
    Poziom 7  

PiotrWawaNet napisał:
    - jak wygląda kwestia gwarancji / serwisu w przypadku Lavora czy innych firm bo na allegro jest napisane "door-to-door" ale to chyba nie jest tak do końca? Czy któraś firma posiada coś takiego bądź sieć serwisową w większych miastach?

Wiem tylko, że kupując Nilfisk w Castoramie przez 5 lat jak coś się będzie działo nie tak, to zanosisz sprzęt do najbliższej Castoramy. Nieważne w której myjka była zakupiona.

• #274 22 Mar 2015 12:38
    JACU626

Poziom 26  

Nie podniecał bym się tak tą gwarancją czy ktoś z was przeczytał ją ze zrozumieniem, polecam przeczytać.

Gwarancją jakości nie są objęte wady:

1. Części zamienne i wyposażenie, które przy zgodnej z zaleceniami eksploatacji podlegają zużyciu przed upływem gwarancji: sprzęt, zawory (ciśnieniowe, ssawne, sterujące, zwrotne, bezpieczeństwa), uszczelniacze pompy (wodne i olejowe), o-ringi, tłoki, dysze paliwa, dysze strumieniowe.
    2. Wywołane pracą lub składowaniem urządzenia w skrajnie niekorzystnych warunkach, np. dużej wilgotności, zapyleniu, zbyt niskiej (mróz) lub zbyt wysokiej temperaturze.
    3. Spowodowane zanieczyszczeniem wody, paliwa, powietrza.
    4. Spowodowane wadliwą instalacją elektryczną użytkowania lub pracą na nie właściwych przedłużaczach elektrycznych.
    5. Spowodowane zalaniem, zawilgoceniem podzespołów elektrycznych wodą.
    6. Powstałe wskutek stosowania innych środków chemicznych niż zalecane dla danego typu urządzenia, nie stosowanie się do uwag eksploatacyjnych przy korzystaniu ze środków chemicznych.
    7. Spowodowane stosowaniem niewłaściwego paliwa, zasysania cieczy łatwopalnych, zaburzeniem chłodzenia silnika, zaburzeniem wylotu spalin, zastosowaniu niewłaściwych bezpieczników, zasilaniem urządzenia wodą o temperaturze wyższej niż wskazana w instrukcji obsługi.
    8. Uszkodzenia wynikłe z zaniechania przez Użytkownika czynności konserwacyjnych i obsługowych przewidzianych w instrukcji obsługi i dokumentach towarzyszących.
    9. Uszkodzenia wynikłe ze stosowania nieoryginalnych, niewłaściwych dla danego modelu części zamiennych lub wyposażenia, wykonywaniem napraw i przeróbek przez osoby nieupoważnione.
    10. Usterki powstałe w skutek kontynuowania pracy niesprawnym urządzeniem lub osprzętem.

• Arrow Multisolution Day
  • #275 22 Mar 2015 12:58
    PiotrWawaNet
    Poziom 13  

JACU626, czyli pomimo, że istnieje gwarancja to tak naprawdę niczego nie obejmuje? Ale jeśli coś się zepsuje to wtedy sprzedawca czy jednak producent ma obowiązek przyjąć i choćby stwierdzić, że tego nie obejmuje gwarancja? Jak wyżej pisałem na allegro sprzedawcy piszą o gwarancji door to door ale na stronie http://lavorwash.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=125 jest jakaś informacja o centrach serwisowych?

• #276 22 Mar 2015 13:22
    jammmo
    Poziom 14  

door to door , znaczy tyle , że zgłaszasz awarię pod numer podany i przyjeżdza do ciebie kurier po odbiór myjki i zawozi do przedstawiciela, następnie po naprawie ci ją odwożą .Gdzie ją wysyłają do naprawy tego już nie wiesz,ewentualnie dostajesz informację , że uszkodzeń nie obejmuje gwarancja i trzeba płacić za części, albo że dostaniesz nową o ile uszkodzenie nie jest z twojej winy a koszty naprawy przekraczają cenę myjki.

• #277 22 Mar 2015 13:22
    JACU626

Poziom 26  

Myjki nilfisk dostarczała dla castoramy ta firma

http://www.koelner.pl/o-nas/aktualnosci/inne/serwis-narzedzi.html

I zgodnie z tym co kiedyś usłyszałem od przedstawiciela nilfisk oni zapewniają gwarancję.

Co do lavora nic nie powiem ale wiem jedno sprzedawca w markecie powie wam to co chcecie usłyszeć ale nie koniecznie prawdę bo by nic nie sprzedał. On nie rozpatruje gwarancji reklamacji on ma tylko sprzedać.
    Wracając do tych nilfisków z 5 letnią gwrancją pęka w nich zawór regulacyjny kilka juz takich miałem uszkodzenie rozpatrywanie jak przemrożenie myjki.

• #278 22 Mar 2015 14:33
    PiotrWawaNet
    Poziom 13  

wiem co znaczy door to door ale problem z urządzeniem zgłaszam do sprzedawcy czy do "producenta" - jego serwisu? Zgłaszanie do sprzedawcy to nieporozumienie - po pierwsze on przeciąga zawsze zgłoszenie do serwisu producenta (bo chyba sprzedawca sam nie będzie naprawiał urządzenia?) a po drugie sprzedawcy często odmawiają przyjęcia do naprawy właśnie twierdząc, że producent ma serwis a nie oni - jak to jest przy myjkach?

---
    Takie myjki są coś warte?
    http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-2200w-110bar-bass-mega-zestaw-i5146475657.html
    http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-2500w-mega-zestaw-bass-polska-i5122916677.html
    http://allegro.pl/myjka-wysokocisnieniowa-140-bar-1800w-alu-tracer-i5189772587.html

• #279 22 Mar 2015 15:18
    xoree
    Poziom 29  

Ja posiadam : Myjka wyskokociśnieniowa HW101 1300W 100bar MAKITA
    Jestem bardzo zadowolony, oczywiście używam ją tylko do celów domowych.

• #280 23 Mar 2015 11:11
    mazawada
    Poziom 15  

jammmo napisał:
    Witam ,w tamtym roku kupowałem myjkę dla siebie ,też miałem dylemat ,dużo dzwoniłem ,pytałem po serwisach, też na tym forum bo sam nie wiedziałem co kupić, a też mam 2 auta i 120 m/kw kostki no i i drobnica jak to w domu .Zastanawiałem się nad paroma modelami które mi w serwisach i sklepach polecali w cenie do 1400 zł ,ale po wielu dyskusjach ograniczyłem się do 2 typów, karcher k5 i opcjonalnie nilfisk który zresztą byl przez serwisy bardzo polecany.Niby zdecydowany byłem na K5 ze względu na bardziej rozpowszechniony serwis,ale trafiłem okazję na allegro ,facet sprzedawał myjkę z likwidacji sklepu Nilfisk E 130 2-9 za 900 zł z przesyłką (nowa na gwarancji) więc nie zastanawiałem się i zdecydowałem o zakupie i co ważne nie żałuję decyzji .Wyposażenie lepsze niż w K5 ,t-rex do patio i kostki rewelacja, mycie aut bdb,dodatkowo przewód do czyszczenia kanalizacji, jedynie co ,to trzeba zmienić pianownice na profesjonalną.W ciągu 2 dni umyłem 120 m/kw kostki i powiem że myje super ,nic się nie dzieje ,zresztą nie używam jej na co dzień jak w firmie więc nie ma co kasy więcej inwestować, zresztą jak się będzie o sprzęt dbało to i posłuży.

A jak rozumieć "dbanie o sprzęt"? Może śpiewne kołysanki przed wyłączeniem? Może woda święcona zamiast kranówy?
    To jasne, że "na razie nic się nie dzieje". Zazwyczaj awarie nie są poprzedzane e-mailem.
    Czy na pewno masz sensowny serwis? (nie jestem serwisantem).

• #282 23 Mar 2015 13:24
    jammmo
    Poziom 14  

mazawada napisał:
    jammmo napisał:
    Witam ,w tamtym roku kupowałem myjkę dla siebie ,też miałem dylemat ,dużo dzwoniłem ,pytałem po serwisach, też na tym forum bo sam nie wiedziałem co kupić, a też mam 2 auta i 120 m/kw kostki no i i drobnica jak to w domu .Zastanawiałem się nad paroma modelami które mi w serwisach i sklepach polecali w cenie do 1400 zł ,ale po wielu dyskusjach ograniczyłem się do 2 typów, karcher k5 i opcjonalnie nilfisk który zresztą byl przez serwisy bardzo polecany.Niby zdecydowany byłem na K5 ze względu na bardziej rozpowszechniony serwis,ale trafiłem okazję na allegro ,facet sprzedawał myjkę z likwidacji sklepu Nilfisk E 130 2-9 za 900 zł z przesyłką (nowa na gwarancji) więc nie zastanawiałem się i zdecydowałem o zakupie i co ważne nie żałuję decyzji .Wyposażenie lepsze niż w K5 ,t-rex do patio i kostki rewelacja, mycie aut bdb,dodatkowo przewód do czyszczenia kanalizacji, jedynie co ,to trzeba zmienić pianownice na profesjonalną.W ciągu 2 dni umyłem 120 m/kw kostki i powiem że myje super ,nic się nie dzieje ,zresztą nie używam jej na co dzień jak w firmie więc nie ma co kasy więcej inwestować, zresztą jak się będzie o sprzęt dbało to i posłuży.

A jak rozumieć "dbanie o sprzęt"? Może śpiewne kołysanki przed wyłączeniem? Może woda święcona zamiast kranówy?
    To jasne, że "na razie nic się nie dzieje". Zazwyczaj awarie nie są poprzedzane e-mailem.
    Czy na pewno masz sensowny serwis? (nie jestem serwisantem).

Nie mam ochoty dywagować na twoje zaczepki,ale wielu jest takich mądrali co wydaje im się , że zmysły pozjadali a potem płaczą w serwisie, że niby normalnie nią pracowali a ją i tak szlak trafił.Wiele jest rzeczy które można zaniedbać, kolega JACU626 jako fachowiec wiele by ci na ten temat powiedział, najprostsza sprawa filtr zewnętrzny,nie masz pojęcia ile z kranu może pójść piasku do pompy a głowę daję że masa osób tego nie używa,druga sprawa czas pracy,ludzie kupią sprzęt za 400 zł i chcą jednym ciągiem umyć 100 m kostki, następnie jak jesienią zostawiają myjkę w garażu nieogrzewanym i mróz rozwala pompę,sam widzisz że to są niby głupie sprawy a jednak zależą tylko od mądrości człowieka,a ty jak chcesz święconą wodę lać to wolno Ci ,pozdrawiam.

• #283 23 Mar 2015 18:35
    mazawada
    Poziom 15  

Kolego Jammmno, jak to dobrze, że przekazałeś mi te cenne uwagi. Oczywiście - piasek. Oczywiście - mróz. Oczywiście - praca periodyczna. Ale troszeczkę zbyt wcześnie mnie pouczałeś! Profesjonalnie używam HDS895 i HD1090. Czasami pracują non-stop przez kilka godzin (to nie myjnia samochodowa!).
    Nie chciałem być złośliwy, ale użyłeś myjkę 1-2 razy i napisałeś, że będzie długo służyć, bo będzie "zadbana". Serdecznie tego życzę!
    Ale sam fakt, że założysz filtr i nie pozwolisz jej zmarznąć nie jest "dbaniem", a jedynie postępowaniem zgodnie z instrukcją (i gwarancją).
    Więc napisz, proszę, na czym polega "dbanie o sprzęt". To będzie bardzo cenne dla PT Czytelników, którzy liczą na niezawodność ich myjek.

• #284 23 Mar 2015 19:25
    jammmo
    Poziom 14  

Jeżeli liczą na niezawodność swoich myjek to niech sobie kupią sprzęt HD za 3000 zł a nie w co drugim poście pytają, że szukają niezawodnego sprzętu za 300-400 zl. W moim poście w przeciwieństwie do twojego, nie było złości , odpowiedziałem na wątpliwości i doradziłem z własnego doświadczenia. Kupiłem nilfiska E130 2-9 i szczerze nie żałuję, bo w moim przypadku się sprawdza, ale jak Pan raczy zauważyć, ta moja myjka to już przedział cenowy powyżej 1100 zł a nie 400 zł. Nigdzie nie pisałem że użyłem jej 2 razy i wyrażam opinię , to jest pana zdanie, napisałem ,że umyłem 120 m/kw kostki w 2 dni, bo nie było sensu forsowania myjki, i tu masz Pan odpowiedz jak o nią dbać żeby nie spalić i nie przeciążyć. Do mycia 2 samochodów też starcza bez problemu , nie wierzę że wszyscy w lecie myją auta co tydzień .Jak bym chciał takie roboty(100 m kostka ,jakaś elewacja) robić w 1 dzień to kupiłbym sprzęt za 3000 zł.Pracowałem takimi myjkami jak karcher K2 czy inne jamniki i powiem ,że mech z kostki to ruszyła dopiero z odległości 10 cm dlatego nie polecam. Jeżeli już chcą mieć coś trochę lepszego to niech patrzą na ceny powyżej 1000 zł.Ja oscylowałem w granicach od 1000 do 1500 zł , bo lepszej mi nie potrzeba. Brałem pod uwagę też używki HD, ale zrezygnowałem, bo wiadomo ,że jak ktoś kupuje dużą HD to nie używa jej raz na tydzień i sprzedając ją albo ściągając z za granicy, nie inwestuje w remont. Mnie naprawdę nie potrzebna jest HD po to żeby pokazywać przed sąsiadem jaki to sobie sprzęt sprawiłem i potem używał go będę raz w miesiącu, mam to co chciałem kupić ,jestem bardzo zadowolony i polecam taki sprzęt innym a to że kiedyś Karcher był marką i teraz ma przewagę nad innymi tylko w ilości serwisów i dostępności części, to nie znaczy że wszyscy go muszą kupować.

• #285 23 Mar 2015 19:40
    JACU626

Poziom 26  

Dajcie na luz już z dbaniem o myjke nie ma wiele zachodu, oczywiście filtr i nie przemrożenie to podstawa. O domowo myjkę czy to karchera czy innej firmy poza czasem pracy, dobrą przedłużka elektryczną użytkownik nie ma jak zadbać. Nie zmieni oleju nie nasmaruje zaworu regulacyjnego bo wymaga to rozebrania urządzenia.

Profesjonalne co innego ""DBANIE"" o twoje modele

HD 1090 - jak ma olej będzie pracować - ale:
    - jak ma wycieki i cały czas dobija ciśnienie upali wyłącznik dwufazowy
    - wentylator na dole zaciąga śmieci kurz wilgoć potrafi szybko zniszczyć łożysko ale go słychać w porę wymienione zaoszczędzi dużo kasy na spalony silnik i pogięte żeberka

HDS 895
    - cieknący pistolet i ciągłe dobijanie rozwala po kolei stycznik, wentylator
    - wycieki z pompy - zużyte uszczelniacze - porysowane tłoki(pęknięte porcelany) skutkują zaciąganiem wody do komory z olejem w dobrej opcji padnięte łożyska w gorszej do wymiany prowadnica tłoków
    - układ paliwowy hmm ciekaw jestem kolego mazawada kiedy zaglądałeś do filtra paliwa??? zabity filtr paliwa syfy w zbiorniku czy woda prowadzą do uszkodzenia pompy. Praca bez paliwa niewłaściwe obroty powodują zatarcie pompy której nieraz nie da się reanimować.

I to nazwał bym dbaniem czyli mając wiedzę przewidywanie usterek jakie może spowodować użytkowanie urządzenia.

W domowej myjce też słychać że coś nagle zaczyna warczeć skrzypieć cieknąć ale zostało jeszcze 15 m2 kostki do umycia i trzeba skończyć a potem myjka do serwisu - a wtedy już nie ma często czego naprawić.

Jammo to prawda że karcher najbardziej rozbudował sieć serwisów i ma dostępne części ale inne firmy dbające o jakość urządzeń (kranzle ehrle) niczym mu nie ustępują. A firmy które jadą na ilości sprzedanych urządzeń w niskiej cenie nie mają zaplecza serwisowego ale są za to najczęściej wymieniane w tym wątku ze względu na cenę :D

• #286 23 Mar 2015 20:05
    jammmo
    Poziom 14  

Dzięki JACU626 za kolejną fachową i wyczerpującą odpowiedz.Myślę ,że ta wypowiedz usatysfakcjonuje gościa .Nie miałem zamiaru z gościem polemizować, ponieważ swoje uwagi czerpię tylko z własnego doświadczeni ze sprzętem oraz z fachowych porad na forum ,między innymi twoich. Najwyraźniej widać było , że gość szuka zaczepki, nie wnosząc przy tym nic od siebie aby doradzić innym , pozdrawiam JACU626 :D

• #287 24 Mar 2015 09:58
    mazawada
    Poziom 15  

JACU626 napisał:
    Dajcie na luz już z dbaniem o myjke nie ma wiele zachodu, oczywiście filtr i nie przemrożenie to podstawa. O domowo myjkę czy to karchera czy innej firmy poza czasem pracy, dobrą przedłużka elektryczną użytkownik nie ma jak zadbać. Nie zmieni oleju nie nasmaruje zaworu regulacyjnego bo wymaga to rozebrania urządzenia.

Profesjonalne co innego ""DBANIE"" o twoje modele

HD 1090 - jak ma olej będzie pracować - ale:
    - jak ma wycieki i cały czas dobija ciśnienie upali wyłącznik dwufazowy
    - wentylator na dole zaciąga śmieci kurz wilgoć potrafi szybko zniszczyć łożysko ale go słychać w porę wymienione zaoszczędzi dużo kasy na spalony silnik i pogięte żeberka

HDS 895
    - cieknący pistolet i ciągłe dobijanie rozwala po kolei stycznik, wentylator
    - wycieki z pompy - zużyte uszczelniacze - porysowane tłoki(pęknięte porcelany) skutkują zaciąganiem wody do komory z olejem w dobrej opcji padnięte łożyska w gorszej do wymiany prowadnica tłoków
    - układ paliwowy hmm ciekaw jestem kolego mazawada kiedy zaglądałeś do filtra paliwa??? zabity filtr paliwa syfy w zbiorniku czy woda prowadzą do uszkodzenia pompy. Praca bez paliwa niewłaściwe obroty powodują zatarcie pompy której nieraz nie da się reanimować.

I to nazwał bym dbaniem czyli mając wiedzę przewidywanie usterek jakie może spowodować użytkowanie urządzenia.

W domowej myjce też słychać że coś nagle zaczyna warczeć skrzypieć cieknąć ale zostało jeszcze 15 m2 kostki do umycia i trzeba skończyć a potem myjka do serwisu - a wtedy już nie ma często czego naprawić.

Jammo to prawda że karcher najbardziej rozbudował sieć serwisów i ma dostępne części ale inne firmy dbające o jakość urządzeń (kranzle ehrle) niczym mu nie ustępują. A firmy które jadą na ilości sprzedanych urządzeń w niskiej cenie nie mają zaplecza serwisowego ale są za to najczęściej wymieniane w tym wątku ze względu na cenę :D

HD1090: W miejsce zawodnego i drogiego wyłącznika dwufazowego już dawno założyłem solidny stycznik. Z cewką na 400 V, żeby przewód zerowy i uziemiający nadal nie pracowały, a tylko służyły ochronie (BHP). Stycznik mieści się w środku doskonale i jest zabezpieczony (szczelna obudowa) przed ewentualną awarią wodną (BHP). Łożysko dolne - nie stawiać na śmieciach i odpadach budowlanych. Olej wymieniam, chociaż zawsze wygląda jak nowy.

HDS895: Filtr paliwa ostatnio kontrolowałem przed miesiącem. Jak zwykle był (prawie) czysty. Jeśli lejesz ON ze stacji benzynowej to syfów jest niewiele. Obroty oczywiście muszą być prawidłowe, bo inaczej nie zadziała palnik.

Wszystkie myjki: Cieknące pistolety lub złączki to zabójstwo dla każdej myjki. W pistoletach wymieniam iglice i ceramiczne gniazda. W złączkach zmieniam, czasami na zapas, oringi. Nie mają prawa cieknąć!

Chłodzenie: Zarówno HDS895 i HD1090 mają silniki chłodzone wodą. Ale w HDS 895 założyłem dodatkowo wydajny wentylator pod pokrywą, żeby lepiej chłodzić żeberka pompy. Wentylator oczywiście na 400 V, żeby nadal zero i uziom nie pracowały (BHP).

Do jammmo: Nie miałem zamiaru wyzwolić tylu emocji! Przepraszam za niefortunne zwroty. Witamy w świecie myjkowiczów :D .

O mnie: Nie prowadzę serwisu.

• #288 24 Mar 2015 17:04
    JACU626

Poziom 26  

mazawada napisał:
    O mnie: Nie prowadzę serwisu.

Dlatego napisałem że użytkownik też powinien dbać o urządzenia bo inaczej naraża sie na koszty. Dziś trafiła do mnie myjka k 3.500 z autoryzowanego serwisu znanej francuskiej marki samochodów. Po podpięciu okazało sie że pistolet w ogóle się nie zamyka i cieknie cały czas, silnik sie nie włączał. Po rozebraniu okazało się że nie ma czego naprawiać, z myjki wyciekł olej poszły łożyska popękały sprężyny i zamocowania na tłokach, tłoki latały w prowadnicy jak ....... . Pomijam że zanim ją rozebrałem już był telefon ile będzie kosztować naprawa i na kiedy myjka będzie gotowa bo jest "niezbędna". Pomijam że to domówka ale kto ja użytkował, nie szary Jan Kowalski a mechanicy w autoryzowany serwisie, jak to o nich świadczy??? Jak oddać tam auto do naprawy???

• #289 26 Mar 2015 22:44
    koks5
    Poziom 11  

Witam.
    Rozglądam się za zakupem myjki, chodzi mi głównie o umycie samochodu raz w tygodniu i ewentualnie rower czy trochę kostki. Wykorzystywanie sporadyczne.
    Testowałem myjkę Karcher K2 BASIC, nie powiem, auto umyło, ale wąż zdecydowanie za krótki (3m).
    Zabrałem się za czytanie, po przeczytaniu poprzednich postów zdałem sobie sprawę, że jednak do 500 zł nie kupię niczego "w miarę".

Początkowo zastanawiałem się nad Black&Decker PW1700 - cen ok. 370zł

Jednak teraz, myślę o LAVOR STM 160.

Kolega jammmo - napisałeś naprawdę przekonująco, przyznaje całkowitą rację. Gdybym dostał Nilfisk E 130.2-9 X-TRA w cenie 900zł - wziąłbym :P ale z tego co widzę, 1200 zł minimum trzeba dołożyć.

Co sądzicie o Black&Decker PW1700 i LAVOR STM 160 ?

LAVOR STM 160 - mogę ją mieć za 570zł nową, aktualnie jest promocja.

• #290 27 Mar 2015 06:40
    PiotrWawaNet
    Poziom 13  

koks5, nie wiem czy wiesz ale Lavor STM to starszy model, aktualnie Lavor ma w sprzedaży modele Galaxy - znalazłem dwie wersje na allegro wiec uderzyłem z pytaniami do dystrybutora czy to to samo czy coś innego odp. był, że Galaxy jak pisałem wyżej jest nowsze...
    Dodatkowo dystrybutor dostał odemnie pytanie gdzie te modele są produkowane i odp. była dla mnie dość kiepska - kupiłbym Lavora ale po takiej odp. nie jest chyba warto:

Cytat:
    Myjki są produkowane w Chinach w fabryce Lavorwash, której właścicielem jest Lavorwash Italy.

- więc jak za produkt chiński to trochę drogo, osobiście rozważam zakup tańszego chińczyk - http://www.leroymerlin.pl/porzadki-w-ogrodzie...snieniowa-hpc2-plus-sterwins,p341835,l90.html - wygląda dość solidnie, można kupić przejściówki (ok. 7zł) do akcesoriów od Karchera.

• #291 27 Mar 2015 20:37
    koks5
    Poziom 11  

Hmm, w sumie, każdy sprzęt, który jest produkowany, pochodzi z Chin :P

Myjka ciśnieniowa HPC2 PLUS STERWINS - co podałeś, nic o niej nie słyszałem, widzę że ma 6m wąż, no i gwarancje 3 lata, ale nic o niej nie słyszałem.

Chyba przymierzę się jedank do Black&Decker PW1700

• #292 27 Mar 2015 20:51
    PiotrWawaNet
    Poziom 13  

Masz rację, że duża większość sprzętów pochodzi z Chin ale nie można tego ukrywać - a Lavor trochę to robi piszą wszędzie "Italy' - a ich sprzęty nigdy tego kraju nie widziały...

Widziałeś na żywo PW1700 - oglądałem go w Castoramie i jest dość małe i lekkie - http://www.castorama.pl/myjka-cisnieniowa-black-decker-pw1700spm-plus.html - ok. 6,5kg.

STERWINS to marka robiona dla Leroy Merlin - ciekawa jest 3 letnia gwarancja - można zawieść bez problemu sprzęt do sklepu, nie trzeba bawić się w kurierów itd. Do gwaranci wszyscy producenci wymagają filtra - STERWINS - ma ciekawą opcję w cenie filtra (44zł) można kupić coś lepszego - http://www.leroymerlin.pl/porzadki-w-ogrodzie.../waz-przylaczeniowy-sterwins,p248949,l91.html - filtr można odkręcić a wężyk się może przydać do wiaderka...

• #293 27 Mar 2015 21:19
    koks5
    Poziom 11  

PiotrWawaNet napisał:
    Masz rację, że duża większość sprzętów pochodzi z Chin ale nie można tego ukrywać - a Lavor trochę to robi piszą wszędzie "Italy' - a ich sprzęty nigdy tego kraju nie widziały...

Widziałeś na żywo PW1700 - oglądałem go w Castoramie i jest dość małe i lekkie - http://www.castorama.pl/myjka-cisnieniowa-black-decker-pw1700spm-plus.html - ok. 6,5kg.

STERWINS to marka robiona dla Leroy Merlin - ciekawa jest 3 letnia gwarancja - można zawieść bez problemu sprzęt do sklepu, nie trzeba bawić się w kurierów itd. Do gwaranci wszyscy producenci wymagają filtra - STERWINS - ma ciekawą opcję w cenie filtra (44zł) można kupić coś lepszego - http://www.leroymerlin.pl/porzadki-w-ogrodzie.../waz-przylaczeniowy-sterwins,p248949,l91.html - filtr można odkręcić a wężyk się może przydać do wiaderka...

Przyznam, że mnie zaciekawiłeś. Muszę poczytać o tej firmie / modelu.
    A leroy merlin mam w sumie niecałe 20km.

Tutaj są testy tego B&D Link

• #294 27 Mar 2015 21:23
    PiotrWawaNet
    Poziom 13  

B&D też mnie ciekawiła ale jest troszkę mała - najlepiej popatrz na żywo na sprzęty bo zdjęcie nie oddaje wszystkiego szczególnie wagi Ci nie odda a to też ma znaczenie spore na solidność.

• #295 27 Mar 2015 21:28
    koks5
    Poziom 11  

PiotrWawaNet napisał:
    B&D też mnie ciekawiła ale jest troszkę mała - najlepiej popatrz na żywo na sprzęty bo zdjęcie nie oddaje wszystkiego szczególnie wagi Ci nie odda a to też ma znaczenie spore na solidność.

Jutro będę przejeżdżał obok Leroy - zobaczę co mają.

Kolega był u mnie wczoraj z Karcher K2 Basic, tak jak pisałem wcześniej auto umyło, ale myjka ma za krótki wąż, do tego lekka - ciągle się przewracała. Przekonałem się, że jednak kupić coś lepszego.

Teraz tak czytam i patrze, ta myjka w Castoramie Link to SPM-PLUS - fakt, waży 6kg, ale wersja SUPREME Link waży już 12KG, a wersja SPL Link.

3 różne wersje, w sumie tej samej cenie.... :P

• #296 29 Mar 2015 10:45
    Jaco26
    Poziom 1  

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was wie coś na temat myjki ciśnieniowej firmy PROTECO PC51.06-MV-01. Czy jest warta swojej ceny?

• #297 01 Kwi 2015 19:48
    Stuki2
    Poziom 8  

Co do myjek Lavor, mam model Skipper Junior 130 od prawie 3 lat. Po roku popsuła się lanca "Turbo" - dyszę w lancy wymienili na nową. Zimą zapomniałem myjkę przenieść z garażu do cieplejszego pomieszczenia i rozerwało mi aluminiowy blok przy gwincie węża lancy. Spawanie niestety się nie powiodło. Wcześniej myjkę rozkręcałem, cały blok z 3 cylindrami alu, nie sprawdzałem z czego są tłoki.
    Na niekorzyść Lavora przemawiają dane które podają w specyfikacjach urządzeń. Zawsze piszą o maksymalnym ciśnieniu, przepływie wody itp. Nawet na ich oficjalnej stronie niema inf. o parametrach roboczych. Także dopiero po zakupie myjki z naklejki na obudowie dowiedziałem się, że ciśnienie robocze wynosi 90 bar a nie 130! Dlatego LAVOR STM 160 będzie miało około 125 bar ciśnienia roboczego.
    Teraz się zastanawiam czy kupić drugiego skippera na części i z 2 poskładać 1, czy zainwestować w coś mocniejszego jak LAVOR STM 160 lub np. BASS 2500W 135 bar.

• #298 01 Kwi 2015 20:16
    JACU626

Poziom 26  

Stuki2 napisał:
    Także dopiero po zakupie myjki z naklejki na obudowie dowiedziałem się, że ciśnienie robocze wynosi 90 bar a nie 130! Dlatego LAVOR STM 160 będzie miało około 125 bar ciśnienia roboczego.

Myślę że jak podepniemy manometr nie przeskoczy 110.

• #299 01 Kwi 2015 20:46
    nasu
    Poziom 19  

JACU626 napisał:

Myślę że

JACU626 pewnie wiele już widziałeś i naprawiałeś powiedz czy firmowa myjka w dobrym stanie z ubiegłego stulecia będzie lepszym wyborem niż dziś kupiona nowa ze sklepu w cenie używanej?
    Wielu moich znajomych jak i ja posiadamy jakieś stare 3 fazowe HDS czy WAP wiadomo coś się psuje zużywa ale mniej problemów niż z tymi nowymi, a za 2-3tys coś nowego to........ rower można umyć.