Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 26 Cze 2019 15:53 917259 2905
    ssawka
    Poziom 12  
    cooler ! napisał:
    Myjka jak sam napisałeś do użytku typowo domowego więc takie rzeczy kupuje się na paragon - dom to nie firma.

Haha! Nic takiego nie napisałem.
    Czyli firmy mają kupować np czajniki na paragon, bo Tobie wydaje się, że to "do użytku typowo domowego"? :D
    Wyobraź sobie, że cały zestaw mebli kuchennych, ze zmywarką, lodówką, kuchenką mikrofalową, stołem i krzesłami a i ze zlewozmywakiem kupiłem do firmy na fakturę! I nie są to produkty HoReCa. I co ciekawsze są zainstalowane w firmie. :)

cooler ! napisał:
    akiś "Janusz biznesu" będzie ją dzień w w dzień targał po budowach

Eee tam. Przecież wtedy to będzie zużycie a nie awaria wynikająca z wady. Z mojego doświadczenia wynika, że producent nie ma trudności aby udowodnić takie stanowisko. Tylko musiałby w gwarancji napisać, że żywotność wynosi np tyle (a to może okazać się niezgodne z image marki), poprzeć stosownym zużyciem egzemplarza testowego dla serii i po problemie.

cooler ! napisał:
    Mogą ograniczyć gwarancję ale nie w ogóle jej nie udzielać

Wg polskiego prawa sprzedawca nie może ograniczyć rękojmi przy zakupie konsumenckim, natomiast w kwestii gwarancji jest zupełna dowolność.
  • TermoPasty.pl
    alibabajaga
    Poziom 2  
    Czołem,
    Przymierzam się do zakupu myjki ciśnieniowej do domu - mycie od czasu do czasu, podjazd, samochód, może ścieżka w ogródku, płot, patio, narzędzia. Będzie to pierwsza myjka ciśnieniowa, więc nie chcę wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy (myślę, że 1000 zł max), ale dobrze, by urządzenie nie wysiadło po 5 myciach. Z myjek, które przeglądałem wpadły mi w oko:
    - Karcher K3 Full Control
    - Lavor Predator
    - Lavor R200
    - Annovi Reverberi Blue Clean 4.0 Twin Flow
    - Stanley Fatmax 21
    - Nilfisk C-PG 135.1-8 P X-TRA
    Zapewne na rynku znalazłoby się coś jeszcze (może lepszego), ale zdaję się na Waszą pomoc. Czy silnik indukcyjny będzie aż tak ważny przy zakupie urządzenia?
    partyzancik
    Poziom 18  
    alibabajaga napisał:
    Czy silnik indukcyjny będzie aż tak ważny przy zakupie urządzenia?

Jest ważny z tego względu że eliminuje przekładnię zębatą pomiędzy wirnikiem silnika a wałem pompy z krzywką, nie ma szczotek i komutatora oraz jest mniej uzwojeń które mogą ulec przepaleniu . Jedyny minus indukcyjnego to kilkukrotnie większa waga w porównaniu do silnika komutatorowego o tej samej mocy.
    I pytanie do znawców , fachowców ,serwisantów praktyków z dużym doświadczeniem itp
    Co to za model i producent myjki ? brak jakichkolwiek logo i oznaczeń liczbowych na odlewach i o zgrozo co gorsza ameliniowe uzwojenie silnika bo pod lakierem widać srebrno biały kolor. Zapewne jakiś chiński No Name ale czekam na opinie i sugestie Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?
    alibabajaga
    Poziom 2  
    Teraz już wszystko jasne. Sąsiad kupił myjkę z silnikiem szczotkowym, bo sprzedawca udowadniał mu, że nie ma sensu przepłacać. Dobrze wiedzieć, jaką część produktów można "odstrzelić".
    Pozostaje zatem pytanie, czy można kupić sensowną myjkę ciśnieniową do 1000 zł na indukcji, czy dać sobie spokój. Wstępnie rozważałem zakup Nilfiska, ale tam podobno jest silnik komutatorowy. Pozostaje zatem Fatmax 21 oraz Annovi Reverberi Blue Clean. Intryguje mnie podwójna pompa aluminiowa - spotkał się już ktoś z takim rozwiązaniem? Można liczyć w cenie ~1000 zł na dobre pompy w takim urządzeniu? Spotkałem się z opiniami, że AR robi dość dobre pompy dla serii PRO, nie wiem jak przy domowych.
  • TermoPasty.pl
    adam_b96
    Poziom 11  
    Witam ponownie. Za namową wielu użytkowników w 2016 zakupiłem myjkę kreanzle 1050 TS, wtedy kosztowała koło 2,2 tys zł. Praktycznie po dwóch latach ciągle mam z nią problemy.
    Najnowszy problem jaki mam na tą chwilę jest nie do pokonania przeze mnie samego.

W chwili gdy zwalniam pistolet i jest wypływ strumienia pod ciśnieniem to na zmianę myjka się włącza i wyłącza czyli strumień z 2 sekundy leci pod ciśnieniem, sekunda przerwy i znowu się załącza na 2 sekundy i na sekundę wyłącza.... sprawdzałem pod innym kranem z zasilaniem wodnym i jest tak samo. na innym przewodzie wysokociśnieniowym (krótszym 6m ) tak samo... głowica stara wersja bez tej czarnej sprężyny po boku.
    ssawka
    Poziom 12  
    @alibabajaga
    Kupiłem niedawno taką myjkę Nilfisk C130 z indukcyjnym silnikiem do opłukiwania samochodu dostawczego x na tydzień. Myślę, że nawet spokojnie sobie radzi z tym zadaniem. Jedyne co, to bęben nie ma zasilania w osi, więc służy tylko do nawinięcia węża ciśnieniowego. Do pracy trzeba rozwinąć.
    marbla
    Poziom 15  
    adam_b96 napisał:
    Witam ponownie. Za namową wielu użytkowników w 2016 zakupiłem myjkę kreanzle 1050 TS, wtedy kosztowała koło 2,2 tys zł. Praktycznie po dwóch latach ciągle mam z nią problemy.
    Najnowszy problem jaki mam na tą chwilę jest nie do pokonania przeze mnie samego.

W chwili gdy zwalniam pistolet i jest wypływ strumienia pod ciśnieniem to na zmianę myjka się włącza i wyłącza czyli strumień z 2 sekundy leci pod ciśnieniem, sekunda przerwy i znowu się załącza na 2 sekundy i na sekundę wyłącza.... sprawdzałem pod innym kranem z zasilaniem wodnym i jest tak samo. na innym przewodzie wysokociśnieniowym (krótszym 6m ) tak samo... głowica stara wersja bez tej czarnej sprężyny po boku.

Być może po prostu zatkana dysza, spróbuj przeczyscić lub odpal myjkę na nowej.

Jeśli masz starą głowicę, zadzwoń do Kranzle.
    Mimo, tego że masz ją już 3 lata jest szansa, że ci jakoś pomogą.
    adam_b96
    Poziom 11  
    marbla napisał:
    adam_b96 napisał:

Być może po prostu zatkana dysza, spróbuj przeczyscić lub odpal myjkę na nowej.

Jeśli masz starą głowicę, zadzwoń do Kranzle.
    Mimo, tego że masz ją już 3 lata jest szansa, że ci jakoś pomogą.

dysza - rozumiem że chodzi o tą dyszę w lancy to pistoletu?.. z lancą turbo i pianownicą jest tak samo. Sam wyłącznik ciśnieniowy też dobry. problem jest chyba gdzieś w głowicy, może w tym trzpieniu ze sprężyną sterującym pracą wyłącznika ciśnieniowego bo efekt jest taki jak by nabijało za wysokie ciśnienie pomimo włączonego pistoletu..
    amarantus24
    Poziom 11  
    Witam dziwne, wygląda na wyłącznik ciśnieniowy lub jakiś zawór zwrotny, prawdopodobnie pompa nie jest w stanie utrzymać ciśnienia albo gdzieś się wraca.

Z moje strony polecam Nilfiska mam stary model 100 od 6 lat używam i zero problemów.
    Zostawiam na zimę z woda bo jakoś tak zapominam ( oczywiście nie polecam) . Jedynie to zmieniłem dysze, za 600 można kupić przyzwoity model 130, za 160 trzeba zapłacić powyżej 2000.
    JACU626

Poziom 27  
    Adam_b96 tak się zastanawiam bo czasami nie rozumiem, jesteś na forum od 2008 roku od 2 lat piszemy o wadliwej serii i wymianie głowic. Masz dokument sprzedawcę mogłeś to już dawno rozwiązać a sprzedawca powienien ci podpowiedzieć jak coś było nie tak? Ja na kilkadziesiąt sprzedanych 1050 miałem 6 wadliwych wymienione głowice problem rozwiązany ludzie zadowoleni.

Mam pytanie gdzie zakupiłeś urządzenie podaj sprzedawce tu rodo nie obowiązuje bo nazwa i adres firmy nie jest tajemnica jeżeli zostałeś niewłaściwie obsłużony niech dotrze to do przedstawicieli KRANZLA i niech zweryfikują sprzedawcę.
    adam_b96
    Poziom 11  
    sprzedawca umywa ręce bo twierdzi że o wadliwej serii kranzle nie słyszał... widać to typowy "sprzedaj i zapomnij" bo jest po gwarancji 2 letniej.. nie dziwie się skoro jeszcze sprzedaje myjki i sprzęt Husqvarna, Stiga, karcher, Stihl itd więc tu pomocy nie znajdę...

JACU~~ Ty się specjalizujesz w naprawach, czy słyszałeś o gestach handlowych Kranzle, rękojmi i takie głowice wymieniają?? szczerze mówiąc strona główna https://www.kraenzle.com/pl.html 3 lata temu wyglądała dużo lepiej - tam też była sieć dystrybutorów i serwisów... dzisiaj to tylko przechwalanie się o jakości i jeden telefon do centrali.
    partyzancik
    Poziom 18  
    Czy ktoś kojarzy jakie to modele karcherów współprodukowane sa pod marką john deere ?https://www.deere.pl/pl/cz%c4%99%c5%9bci-i-serwis/cz%c4%99%c5%9bci/akcesoria-konserwacja-i-warsztat/myjki-wysokoci%c5%9bnieniowe/
    podobno goracowodna 2k netto tańsza od karchera w fabrycznych barwach czyli przebicie monopolowe koncernów jest duże
    partyzancik
    Poziom 18  
    Gdzieś wyczytane na af. Co do lokalizacji i dealera ciężko określić ale podejżewam że rabat na myjke jest związany z zakupem przy okazji innych droższych maszyn. jd 12k a karcher 14k
    adam_b96
    Poziom 11  
    myjka 1050 poszła na gwarancję/rękojmie. kontakt to przedstawicielem kranzle na Południe wyśmienity.
    arek810316
    Poziom 11  
    Zbliża sie wymiana oleju w myjce Kranzle 2175 TST.
    Jaki olej zalac,silnikowy czy przekładniowy? Skłaniam sie bardziej ku przekładniowym ,wkoncu oryginalny kranzla jest własnie przekładniowy. Tylko jaka lepkosc wybrac GL-5 75W90 czy 80W90? Syntetyczny c zy polsyntetyczny? Dobrze zrobie jak wleje taki zamiast mineralnego? cena wysoka nie jest bo ok 30zl litr i bym mial na dwie wymiany..
    feeling7
    Poziom 7  
    Witam,

Co sądzicie o kupnie używanej myjki, rozważam dwie opcje
    - zakup używanej (po remoncie, części podobno oryginalne - serwis w Dębicy) od autoryzowanego partnera, przykładowo któraś z tych:
    https://allegro.pl/oferta/myjka-wysokocisnieniowa-karcher-720-mx-gwarancja-8208621046#
    https://allegro.pl/oferta/profesjonalna-myjka-karcher-hd-645-gwarancja-8175985175
    https://allegro.pl/oferta/myjka-karcher-hd-650-gwarancja-tloki-ceramiczne-8203682177
    https://allegro.pl/oferta/myjka-wysokocisnieniowa-karcher-hd-655-s-gwarancja-7917861941
    https://allegro.pl/oferta/myjka-wysokocisnieniowa-karcher-hd-755-gwarancja-7727577963
    https://allegro.pl/oferta/profesjonalna-myjka-karcher-hd-5-17-c-gwarancja-7809877157

- zakup nowej
    https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-karcher-k5-full-pianownica-xxxl-7180208466
    lub (podobno zdecydowanie lepsza od K5, lepiej wykonana chociaż też czytałem ze jest seria której należy unikać).
    https://allegro.pl/oferta/kranzle-myjka-cisnieniowa-k1050p-mosiezna-pompa-7159832771

Przeczytałem kilkanaście ostatnich stron i dalej mam wątpliwości, na plus jest to że odbiór osobisty z Dębicy nie jest dla mnie problemem, będzie to moja pierwsza myjka i głównie ma służyć do mycia kostki, auta/roweru itp, kwota do około 2000 zł, no chyba że jednak warto dopłacić do czegoś lepszego.

co do ciśnienia to te używane z seri hd - mają około 150 a nowa k5 niby 145 - jak to będzie wyglądać w praktyce ? niby różnica żadna a cena używanej taka sama jak nowej k5.
    zauważyłem ze seria k5 jest bardzo popularna na allegro a kranzle k1050p w zasadzie nikt nie kupuje.
    arek810316
    Poziom 11  
    Myjke Kranzla 2175 kupywalem u przedstawiciela i mowil mi,ze zalane sa olejem castrol 10W40 RS taki idzie na caly swiat,ta myjka musi miec wysokie API.
    Jak sie nie myle to tak jak pisal Mazawada olej przekladniowy GL-5 75W90 lub 80W90 bedzie lepszy od silnikowego..
    LadyEm
    Poziom 2  
    Witam,

Bardzo proszę o pomoc w wyborze myjki. Myjka ma służyć do prostych prac przy domowych typu: mycie tarasu, kostki brukowej, kosiatki itp. Ewentualnie sporadycznie mycie samochodu. Także jakiejś wielkiej eksploatacji tutaj nie będzie. Czytałam troche o tych silnikach, tu szczotkowe tu indykcyjne, jakies pompy z aluminium, a nie kompozytu itp, ale dalej nie wiem co wybrać.
    Biorę 3 opcje pod uwagę:

1. C 135.1-8 PC EU (135bar, 520l/h) myjka Nilfisk 8w1 w zestawie :
    Patio Cleaner, Aluminiowa pompa, Pistolet wysokociśnieniowy G3, Lanca G3 Komplet, Dysza C&C POWERSPEED, Dysza TORNADO G2, Wąż standardowy 8 m, Opryskiwacz do piany z butlą C&C, System łączenia akcesoriów Click&Clean, Igła
    700 zł

2. LAVOR MYJKA CIŚNIENIOWA INDUKCYJNA IKON 160 w zestawie:
    Pistolet ciśnieniowy, Lanca do piaskowania, Wąż ciśnieniowy 8m, Żmijka do kanalizacji 6m, Lanca do wymiennych dysz, Dysza turbo, Dysza z regulacją strumienia wody, Dysza z podawaniem chemii, Szczotka rotacyjna, Biała szczotka, Patio Cleaner, Pianownica
    700 zł
    3. Karcher K5 bez zestawu

Będę bardzo wdzieczna za przeanalizowanie tych zestów i pomoc :) Dziękuje :)
    partyzancik
    Poziom 18  
    w instrukcji kranzle 1150 miałem by lać silnikowy 15w14 , w niektórych karcherach w instrukcjach było SAE90 i nie wiadomo czemu , kwestia prędkości obrotowej silnika czy co?
    mazawada
    Poziom 16  
    partyzancik napisał:
    w instrukcji kranzle 1150 miałem by lać silnikowy 15w14 , w niektórych karcherach w instrukcjach było SAE90 i nie wiadomo czemu , kwestia prędkości obrotowej silnika czy co?

Wątpliwości? Proste pytanie: czy myjka bardziej przypomina silnik spalinowy, czy skrzynię biegów? Chyba nie ma nic wspólnego z silnikiem spalinowym (spaliny, nagar, sadza).
    Więc na pewno lepszy będzie olej przekładniowy.
    Pisałem o tym przed rokiem. Kup w markecie POLSKI olej przekładniowy. Zapłać nie więcej niż 20 zł/litr.
    Na przykład: Wejdź na stronę: https://organika.com.pl/produkty/chemia-motoryzacyjna/oleje-do-przekladni/
    W razie wątpliwości zajrzyj do mojego dawnego wpisu na temat olejów.
    iwan.me
    Poziom 1  
    Po przeanalizowaniu tematu i odrzuceniu tanich myjek wylicytowałem dość okazyjnie bo za 570 zł używaną Karcher K7 Compact.
    Myjka jest dość sfatygowana z zewnątrz, ale śmiga dobrze, nic nie cieknie, ciśnienie w porównaniu z K2 to niebo a ziemia.

I teraz mam pytanie, czy w takim wypadku warto jest robić jakiś mniejszy serwis, wymienić olej, jakieś uszczelki czy jak działa dobrze to nie ruszać?
    ssawka
    Poziom 12  
    arek810316 napisał:

Czy to jest wymiana w okresie gwarancji?
    arek810316
    Poziom 11  
    mazawada napisał:
    partyzancik napisał:

Wątpliwości? Proste pytanie: czy myjka bardziej przypomina silnik spalinowy, czy skrzynię biegów? Chyba nie ma nic wspólnego z silnikiem spalinowym (spaliny, nagar, sadza).
    Więc na pewno lepszy będzie olej przekładniowy.
    Pisałem o tym przed rokiem. Kup w markecie POLSKI olej przekładniowy. Zapłać nie więcej niż 20 zł/litr.
    Na przykład: Wejdź na stronę: https://organika.com.pl/produkty/chemia-motoryzacyjna/oleje-do-przekladni/
    W razie wątpliwości zajrzyj do mojego dawnego wpisu na temat olejów.

A czy mogę zalac przekładniowy np 75W90 półsyntetyk albo syntetyk? Orginalne oleje Kranzla nawet są przekładniowe...

Dodano po 1 [minuty]:

ssawka napisał:
    arek810316 napisał:

Czy to jest wymiana w okresie gwarancji?

Tak jeszcze ok pól roku na gwarancji...
    Majin47
    Poziom 1  
    Witam wszystkich forumowiczów. Z racji tego że jestem całkiem zielony w materii myjek ciśnieniowych chciałbym zasięgnąć porady. Planuję kupić myjkę głównie do mycia auta ale na lata. Wstępnie wybór padł na karcher K5 (w Obi obecnie za 899) ale zacząłem czytać ,że obecnie karcher jest coraz gorszy. Interesuje mnie tylko nową myjka-nie mam dostępu do używanych i za bardzo się nimi nie interesuje żeby wymieniać po kolei w nich elementy. Zacząłem dalej drążyć temat myjek i już wiem że najważniejszym elementem wpływającym na żywotność to głowica. W tych z serii K5 piszą że aluminiowa ale już nie to samo co kiedyś. Na wystawie w OBI obok K5 stała taka proHD 400(podobno z mosiężną głowicą) za 1759 - wiem, że rozrzut cenowy x2 ale może lepiej dopłacić tylko nie wiem czy to HD400 to nie jakiś specjalny wypust właśnie dla marketów i kasa pójdzie w błoto. Pytanie jeszcze o koszt akcesoriów do takiej myjki. Co będzie mi jeszcze potrzebne na start. Pianownicę pomijam. Woda będzie podpinana z normalnego kranu pod domem :).
    ssawka
    Poziom 12  
    arek810316 napisał:
    A czy mogę zalac przekładniowy np 75W90 półsyntetyk albo syntetyk? Orginalne oleje Kranzla nawet są przekładniowe...

Skoro robisz to na gwarancji to lej zgodnie z instrukcją. Jak wlejesz inny to gdy coś Ci się posypie ryzykujesz odmowę producenta w związku z niewłaściwą obsługą.
    Silnikowy będzie droższy, ale nie wlewasz 100l a dodatkowo będzie trwalszy, więc na kolejną wymianę przyjdzie czas gdy olej wyraźnie zmieni swój wygląd lub konsystencję. A to może być długo zakładając, że urządzenie będzie sprawne. Tak przynajmniej bym zrobił ja.
    LadyEm
    Poziom 2  
    LadyEm napisał:
    Witam,

Bardzo proszę o pomoc w wyborze myjki. Myjka ma służyć do prostych prac przy domowych typu: mycie tarasu, kostki brukowej, kosiatki itp. Ewentualnie sporadycznie mycie samochodu. Także jakiejś wielkiej eksploatacji tutaj nie będzie. Czytałam troche o tych silnikach, tu szczotkowe tu indykcyjne, jakies pompy z aluminium, a nie kompozytu itp, ale dalej nie wiem co wybrać.
    Biorę 3 opcje pod uwagę:

1. C 135.1-8 PC EU (135bar, 520l/h) myjka Nilfisk 8w1 w zestawie :
    Patio Cleaner, Aluminiowa pompa, Pistolet wysokociśnieniowy G3, Lanca G3 Komplet, Dysza C&C POWERSPEED, Dysza TORNADO G2, Wąż standardowy 8 m, Opryskiwacz do piany z butlą C&C, System łączenia akcesoriów Click&Clean, Igła
    700 zł

2. LAVOR MYJKA CIŚNIENIOWA INDUKCYJNA IKON 160 w zestawie:
    Pistolet ciśnieniowy, Lanca do piaskowania, Wąż ciśnieniowy 8m, Żmijka do kanalizacji 6m, Lanca do wymiennych dysz, Dysza turbo, Dysza z regulacją strumienia wody, Dysza z podawaniem chemii, Szczotka rotacyjna, Biała szczotka, Patio Cleaner, Pianownica
    700 zł
    3. Karcher K5 bez zestawu

Będę bardzo wdzieczna za przeanalizowanie tych zestów i pomoc :) Dziękuje :)

Ponawiam prośbę, niebawem męża urodziny, a ja nadal nie wiem co kupić, żeby za chwilę nie żałować.
    mazawada
    Poziom 16  
    ssawka napisał:
    arek810316 napisał:

Skoro robisz to na gwarancji to lej zgodnie z instrukcją. Jak wlejesz inny to gdy coś Ci się posypie ryzykujesz odmowę producenta w związku z niewłaściwą obsługą.
    Silnikowy będzie droższy, ale nie wlewasz 100l a dodatkowo będzie trwalszy, więc na kolejną wymianę przyjdzie czas gdy olej wyraźnie zmieni swój wygląd lub konsystencję. A to może być długo zakładając, że urządzenie będzie sprawne. Tak przynajmniej bym zrobił ja.

1). Nie ma prostych metod analitycznych, aby zbadać czy wlałeś przekładniowy, czy silnikowy (mówię o oleju "zużytym"); nikt tego nie udowodni.
    2). Jeśli instrukcje zalecają olej SILNIKOWY 10W40, to jest to popularny, tani olej semisyntetyk, to olej klasy wg. ACEA A3/B4, żadna rewelacja. Można go kupić po ok. 12 zł/litr.
    3). Jeśli już ktoś upiera się na olej silnikowy (dlaczego?), to powinien zastosować olej klasy wg. ACEA np. C1, C2, C3. Tylko po co? To są drogie oleje, posiadające wysoką liczbę zasadową, odporne na siarkę, wysoką temperaturę, sadzę, niskopienne, stabilne wiskozowo. Ale myjka to nie silnik spalinowy.
    4). Myjka posiada łożyska, elementy cierne, uszczelniacze. Przypomina skrzynię biegów, a NIE silnik SPALINOWY. Nie występują w niej wysokie naciski i temperatury. Właściwy dla niej jest olej PRZEKŁADNIOWY, praktycznie dowolny, np. SAE 75W-90, 80W-90 (np. polski Hipol GL-4, polski Hipol MF). Kosztują poniżej 20 zł/litr.
    5). Warto zrozumieć, co znaczy "SAE", "ACEA", "API". I stosować odpowiednio.
    6). Namawiam do zgłębiania tematu w Internecie, zamiast pisania w stylu: "bo mnie się wydaje".
    7). Nie dam się namówić do wlania do moich Karcherów HDS895S i HD1090 oleju silnikowego. Wlewam DOWOLNY olej przekładniowy, np. po 15 zł/litr.
    8). A teraz dyskusja? Namawiam.
    arek810316
    Poziom 11  
    Mannol Extra Getriebeoel 75W90 pelen syntetyk,taki moge lac? kosztuje ok 25zl L
    https://oil-land.pl/pl/p/Mannol-Extra-Getriebeoel-75W90-1L/1440

Dodano po 1 [minuty]:

ssawka napisał:
    arek810316 napisał:

Kranzle tego nie wymaga...