Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 02 Maj 2020 02:24 991290 3212
    Tektronik
    Poziom 8  
    dawidxcom napisał:

-Używany stary HDS gorąco-wodny ciśnienie 85-130bar (Wydaje mi się że ciepła woda lepiej zmyje smar i olej ale znowu ciśnienie dużo niższe)

W przypadku gorąco-wodnych to temperatura i odpowiednio dobrany detergent robią całą robotę, ciśnienie tu nie ma aż takiego znaczenia. Max 150bar przy ok 13l/min w zupełności wystarczające
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
    marbla
    Poziom 16  
    dawidxcom napisał:
    Witam, planuje kupić myjkę ciśnieniową do "domu" będzie mi służyć do mycia: terenówki, kostki brukowej, tarasu drewnianego, podwozi aut, silników (ostatnio używałem myjki black@decker 130bar i chemii do silników) efekt był kiepski a elementy dalej tłuste.
    Zastanawiam się co kupić do około 1,5-2tys zł:
    -Nowy lavor lub coś co ma około 180-200bar
    -Używana zimnowodna karcher HD lub kranzle o podobnym ciśnieniu jak wyżej
    -Używany stary HDS gorąco-wodny ciśnienie 85-130bar (Wydaje mi się że ciepła woda lepiej zmyje smar i olej ale znowu ciśnienie dużo niższe)
    i jak z dostępnością części do np hds 750, 610, 790, 600 CI, 555c, i nowszej 895S

Jesteś jednym z wielu, które padły ofiarą marketingowego oszustwa.
    Twój black & decker ma około 90 do 100 bar ciśnienia roboczego i trochę ponad 300 l/h wydatku wody.
    Tak samo jak lavory 180 - 200 bar, o których wspominasz mają parametry rodem z księżyca.
    Według mnie nie kupisz za 2 tys. zł przyzwoitej i zadbanej myjki gorącowodnej, żeby po krótkim czasie nie władować się w kosztowne naprawy.

Zostają używane zimnowodne Kranzle lub Karcher na 230 lub 400V lub nowe o przyzwoitych parametrach.
    Np. Z bardziej profesjonalnych Kranzle XA 17 lub 1152 TST a w wersji bardziej budżetowej np. Nilfisk p 160.

Z używek maszyn jest mnóstwo.
    dawidxcom
    Poziom 9  
    Co do tej ceny gorąco-wodnych to różnie bo ostatnio był hds750 za 1.5tys w idealnym stanie (chciałem kupić) teraz jest u handlarza za 2.8tys więc można coś trafić.
    Te zaproponowane myjki zimnowodne zmyją olej z smarem??? Bo nie ukrywam ,że lubię robić przy autach (4 auta na firmie i 2 do zabawy) a to by było fajne rozwiązanie. Używałem ostrej chemii co aluminium zjada lekko a elementy po myciu dalej tłuste. Dodam że myłem wtedy na lancy rotacyjnej.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
    marbla
    Poziom 16  
    Wybacz, ale ciężko mi uwierzyć 25-30 letnią w maszynę w idealnym stanie za 1500-2000 zł
    Do karcherowskich "kańciaków" jest również coraz gorszy dostęp do części.
    O ile np. uszczelnienia czy zawory dobierzesz to z resztą części jest problem i jest to bardzo kosztowne.
    4-5 tys. to według mnie minimum za sprawną i dobrą gorącowodną używkę z ciągłym dostępem do części.

Dobrą chemią dedykowaną do olejowych, tłustych zanieczyszczeń i przyzwoitą myjką zimnowodną dasz radę.

Gorącą wodą oczywiście poszłoby szybciej, w przypadku bardzo ciężkich zabrudzeń,od czasu do czasu możesz podać do zimnowodnej myjki wodę gorącą do 50-60 stopni
    dawidxcom
    Poziom 9  
    Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?
    Dla mnie wyglądała dobrze ale może się nie znam i nie była warta 1.5tys.
    mazawada
    Poziom 16  
    dawidxcom napisał:
    Witam, planuje kupić myjkę ciśnieniową do "domu" będzie mi służyć do mycia: terenówki, kostki brukowej, tarasu drewnianego, podwozi aut, silników (ostatnio używałem myjki black@decker 130bar i chemii do silników) efekt był kiepski a elementy dalej tłuste.
    Zastanawiam się co kupić do około 1,5-2tys zł:
    -Nowy lavor lub coś co ma około 180-200bar
    -Używana zimnowodna karcher HD lub kranzle o podobnym ciśnieniu jak wyżej
    i jak z dostępnością części do np hds 750, 610, 790, 600 CI, 555c, i nowszej 895S

Zimna woda nie umyje smaru/oleju/nagaru itp. Ja używam HDS895S. Ciśnienie robocze (bez problemu) ok. 185 bar (dysza 050-055). Temperatura do 100 st.C. Z częściami nie ma żadnego problemu. Ale Twój budżet jest za cienki - potrzeba ok. 4000 (różnie, są też okazje).
    Jako początkujący na tym forum masz do zdania egzamin :D . Jak jest różnica pomiędzy HDS-895 i HDS-895-S?
    dawidxcom
    Poziom 9  
    S i M silnik wolnoobrotowy czyli dłużej po działa bo nie kręci milion obrotów jak chińczyk typu odkurzacz. Na elektrodzie już 6 lat jestem i się nauczyłem ,że pierw nie wiesz ile ci wiedzy brakuje a później już tylko wiesz że nie wiesz. :D
    mazawada
    Poziom 16  
    dawidxcom napisał:
    S i M silnik wolnoobrotowy czyli dłużej po działa bo nie kręci milion obrotów jak chińczyk typu odkurzacz. Na elektrodzie już 6 lat jestem i się nauczyłem ,że pierw nie wiesz ile ci wiedzy brakuje a później już tylko wiesz że nie wiesz. :D

Właśnie tak się zdaje egzaminy :D ! Z małą uwagą: odmiana bez żadnej literki nie ma silnika typu "odkurzacz", ale także silnik indukcyjny, dwubiegunowy, czyli 2900-3000 1/n. W związku z tym całkiem inne są też głowice i wielkość tłoków. Chyba też dmuchawa (nie wiem). Może jeszcze coś?
    elektryku5
    Poziom 38  
    Mi tam też gdzieś ciepła woda chodziła po głowie, tylko zawsze niewiadomą jest wężownica, znajomy już miał 2 myjki z odzysku na przestrzeni kilkunastu lat, bo ktoś się pozbywał ze względu na brak opłacalności jej wymiany, może i są na alledrogo zamienniki po kilka stów, tylko pytanie jak z trwałością?

Co do części w pompach, uszczelnienia i tłoki są wspólne dla wielu modeli, więc nawet do starocia HDS600Ci coś da się dopasować.
    motyka8
    Poziom 10  
    W moim budżecie mieści się K5 K7 kranzle 1050. Potrzebuje od czasu do czasu coś tam prysnac na podwórku. Którą z tych myjek wybrać? ( tylko do domowych potrzeb, czasem auto troche kostki.)
    Tektronik
    Poziom 8  
    marbla napisał:
    Wybacz, ale ciężko mi uwierzyć 25-30 letnią w maszynę w idealnym stanie za 1500-2000 zł

To prawda, są jeszcze "jedynie takie" "Made In Germany" "Po pełnym serwisie"
    Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

KEW 3040H :| :cry:
    dawidxcom
    Poziom 9  
    To zapytam inaczej jakich modeli hds odradzacie a jaki polecacie (i jaka dostępność części) do tych 3.5tys (wolał bym te 2tys :P) myślałem nad 895/895s/895m (wolnoobrotowe) ,698c, 698, 797 CI, Z tego co rozumiem w kanciaste hds nie warto iść? Ewentualnie jakie inne myjki?
    Tektronik
    Poziom 8  
    dawidxcom napisał:
    To zapytam inaczej jakich modeli hds odradzacie a jaki polecacie (i jaka dostępność części) do tych 3.5tys (wolał bym te 2tys :P) myślałem nad 895/895s/895m (wolnoobrotowe) ,698c, 698, 797 CI, Z tego co rozumiem w kanciaste hds nie warto iść? Ewentualnie jakie inne myjki?

Czy wolno czy szybko obrotowy w przypadku indukcji gdzie zużywają się w zasadzie tylko łożyska nie ma to większego znaczenia. Kanciaste są fajniejsze, tylko musisz mieć kogoś kto ogarnie Ci taki sprzęt :wink: . Ja np nowych HDS nie robię za bardzo bo wieją mi nudą i nie mój design :-?

Możesz też rozejrzeć za KEW/Alto 3040/3840/40H , w tym budżecie zmieścisz na dobrą bazę do wyremontowania, poniżej to już raczej loteria co widać w moim poprzednim poście :D :|
    dawidxcom
    Poziom 9  
    Co do remontu nie boję się jakoś tylko pytam o dostęp do części bo do tamtego hds750 nie widziałem części w internecie dlatego nie kupiłem go ,ponieważ bałem się że nie naprawie przy awarii myjki z 91roku. (skrzynię biegów potrafię w renault z 2008r wyjąć rozłożyć na części i zmontować to chyba z myjką bym sobie poradził. I ta robota skłoniła mnie do potrzeby zakupu myjki wszystko w błocie ze smarem bo rozerwało simering i 3l oleju były rozchlapane pod maską). Jeśli masz łatwy dostęp do części lub myjek :D to warto mięć kontakt możesz podać numer na priv lub email.
    Tektronik
    Poziom 8  
    Dostęp do części mam taki, że wszystko analizuję i dobieram stosując identyczne jak fabryczne bądź z wytrzymalszych materiałów.Czasem stosuję własne rozwiązania ,które albo zgodne z fabrycznym sznytem. Problem zaczyna się wtedy gdy ktoś kto nie ma pojęcia zaczyna grzebać.

Np DX820 kupiłem od mechanika, który obstukał i oszlifował wał silnika by... koło pasowe lepiej weszło ? :| Stosując polskie łożyska w niemieckim silniku gdzie oryginalne kosztują może z jedną przysłowiową flaszkę. Kondensatory leżały sobie luzem a jeden z nich był przecięty szlifierką...podobno to działało :|

Z kolei w pompie np dwa z zaworów zostały dosztukowane ze zwykłej stali, która skorodowała i zasyfiła całą pompę i blok regulacji rdzą... można by opowiadać..

Link

8-) 8-)
    mazawada
    Poziom 16  
    dawidxcom napisał:
    Co do remontu nie boję się jakoś tylko pytam o dostęp do części bo do tamtego hds750 nie widziałem części w internecie dlatego nie kupiłem go ,ponieważ bałem się że nie naprawie przy awarii myjki z 91roku. (skrzynię biegów potrafię w renault z 2008r wyjąć rozłożyć na części i zmontować to chyba z myjką bym sobie poradził. I ta robota skłoniła mnie do potrzeby zakupu myjki wszystko w błocie ze smarem bo rozerwało simering i 3l oleju były rozchlapane pod maską). Jeśli masz łatwy dostęp do części lub myjek :D to warto mięć kontakt możesz podać numer na priv lub email.

Bardzo popularne, bo bardzo żywotne i z dostępem do części, są gorącowodne HDS-895 oraz HDS-895S. Jeśli jesteś zdolniacha manualny i sam sobie poradzisz, to podpowiadam: łożyska od 30 zł, tłoki od 38-50 zł/szt, komplety uszczelnień od 180 zł, zaworki od 240 zł/6 szt. Te ceny nie rujnują. Sceptykom odpowiadam na zapas: do domowego użytku nie musi być "ceramika" i drogie oryginały; wystarczą zamienniki.
    Kup najtańszą, najlepiej "całkiem zepsutą", skorodowaną z zewnątrz i zrób sam z niej cacko. Rozbierzesz, poznasz jej budowę i będziesz specem od naprawdę świetnej myjki dla siebie. W dodatku bardzo dumnym specem :D .
    Wszystkie moje myjki HD i HDS tak kupiłem (zepsute, nie działające, spalony silnik, brak ciśnienia).
    Trzy posty wyżej zobacz na fotkach, jak wygląda wewnątrz myjka "po przeglądzie". To fikcja dla naiwnych. Tak samo byłoby "po remoncie" u handlarza.
    Szukaj myjki niekoniecznie na Allegro. Wbij w wyszukiwarkę model myjki, wyszukaj i wynegocjuj cenę.
    dawidxcom
    Poziom 9  
    mazawada napisał:
    Bardzo popularne, bo bardzo żywotne i z dostępem do części, są gorącowodne HDS-895 oraz HDS-895S. Jeśli jesteś zdolniacha manualny i sam sobie poradzisz, to podpowiadam: łożyska od 30 zł, tłoki od 38-50 zł/szt, komplety uszczelnień od 180 zł, zaworki od 240 zł/6 szt. Te ceny nie rujnują. Sceptykom odpowiadam na zapas: do domowego użytku nie musi być "ceramika" i drogie oryginały; wystarczą zamienniki.
    Kup najtańszą, najlepiej "całkiem zepsutą", skorodowaną z zewnątrz i zrób sam z niej cacko. Rozbierzesz, poznasz jej budowę i będziesz specem od naprawdę świetnej myjki dla siebie. W dodatku bardzo dumnym specem :D .
    Wszystkie moje myjki HD i HDS tak kupiłem (zepsute, nie działające, spalony silnik, brak ciśnienia).
    Trzy posty wyżej zobacz na fotkach, jak wygląda wewnątrz myjka "po przeglądzie". To fikcja dla naiwnych. Tak samo byłoby "po remoncie" u handlarza.
    Szukaj myjki niekoniecznie na Allegro. Wbij w wyszukiwarkę model myjki, wyszukaj i wynegocjuj cenę.

To mnie zainteresowało a ktoś tu potrafi przezwajać silniki z spalonym uzwojeniem bo mi z reguły wychodziły silniki z elektro-masażem. :D
    Rozumiem że jak kupie takie uszkodzone hds z lat 90 to spokojnie dostanę każdą część do niego i nie stanę "przed ścianą" ?(Jak w moim audi cabriolet gdzie nie produkuje nikt tylnych amortyzatorów :not: )
    mazawada
    Poziom 16  
    dawidxcom napisał:
    mazawada napisał:

To mnie zainteresowało a ktoś tu potrafi przewijać silniki z spalonym uzwojeniem bo mi z reguły wychodziły silniki z elektro-masażem. :D
    Rozumiem że jak kupie takie uszkodzone hds z lat 90 to spokojnie dostanę każdą część do niego i nie stanę "przed ścianą"?

Silniki się "przezwaja" :D . I nie jest to trudne (dla przezwajacza!). Jedna z moich HD1090 była przezwajana, chyba przed pięcioma laty, bo kupiłem ją spaloną. Wtedy - przezwojenie - chyba ok. 450 zł. I właśnie wtedy, przy okazji rozbiórki, zrobiłem remont kapitalny (naprawdę - kapitalny, bo była okazja). Pytasz o części? Jeśli zrobisz prawidłowy remont, to pytanie brzmi: po co mi części? Jeśli zrobisz to prawidłowo, to starczy do końca epidemii :D .
    dawidxcom
    Poziom 9  
    mazawada napisał:
    Silniki się "przezwaja" :D . I nie jest to trudne (dla przezwajacza!). Jedna z moich HD1090 była przezwajana, chyba przed pięcioma laty, bo kupiłem ją spaloną. Wtedy - przezwojenie - chyba ok. 450 zł. I właśnie wtedy, przy okazji rozbiórki, zrobiłem remont kapitalny (naprawdę - kapitalny, bo była okazja). Pytasz o części? Jeśli zrobisz prawidłowy remont, to pytanie brzmi: po co mi części? Jeśli zrobisz to prawidłowo, to starczy do końca epidemii :D .

Części mam na myśli łożyska, uszczelniacze, pompka paliwa (nie widzę w googlu nowych na sprzedaż) , dysze palnika,
    Tektronik
    Poziom 8  
    Większość tych podzespołów pochodzi z różnych gałęzi przemysłu.
    marbla
    Poziom 16  
    Karenz napisał:
    Chce kupić (1.168-502.0) K 7 *EU
    katalog części
    https://www.yellow.lv/rus/showfile/18/6f1a3d7119f0cf9168060883935734e4e5477775

czy tam jest funkcja pobieranie wody wolnostojące ?
    To jest poziom jakości 1050P ? u mnie w okolicy jest tylko karcher dlatego preferuję tą markę

Nie, to nie jest poziom jakości Kranzle.

Tak, możesz zasysać wodę tą myjką z zewnętrznego źródła.
    rage24
    Poziom 6  
    Witam,
    Mam problem z myjka kranzle 1050 ts. Po zimie cieknie z niej olej. Przed zimowaniem niby nie zauważyłem żeby coś było nie tak. Myjka przed pierwszymi przymrozkami była już w domu, więc mróz nic nie mógł zrobić. Myjka działa prawidłowo tylko ten olej. Pewnie pójdzie na gwarancję, ale może miał ktoś taki przypadek?
    Karenz
    Poziom 9  
    marbla napisał:

Czym objawia się ta jakość. Na papierze K7 ma lepsze parametry , dużą sieć serwisową i części do kupienia nawet przez internet/używki

W jaki sposób realizowana jest zasys wody, czy jest dodatkowy wężyk z pompy który ma swój zawór ? w K5 non stop ten zasys zacinał się w głowicy co odłączało pompę

K7:
    150 bar ciśnienia roboczego
    10 l /min wydajności
    3000 W silnik

1050p
    130 bar ciśnienia roboczego
    7.5 l /min wydajności
    2200 W silnik
    KBM
    Poziom 10  
    Karenz napisał:
    marbla napisał:

Czym objawia się ta jakość. Na papierze K7 ma lepsze parametry , dużą sieć serwisową i części do kupienia nawet przez internet/używki

W jaki sposób realizowana jest zasys wody, czy jest dodatkowy wężyk z pompy który ma swój zawór ? w K5 non stop ten zasys zacinał się w głowicy co odłączało pompę

K7:
    10 l /min wydajności
    3000 W silnik

1050p
    7.5 l /min wydajności
    2200 W silnik

Papier wszystko przyjmie, a jak jest w rzeczywistości to wyjdzie po odpaleniu :)
    Za cene 1050 TST masz w prawdzie K7 z akcesoriami, ale i tak wybrał bym 1050.
    Najlepiej w miarę możliwości podjechać do kogoś kto serwisuje sprzęt tego typu i zerknąć co te maszyny maja w środku. Odpowiedź sama przyjdzie.
    1050 jest w prawdzie najmniejszą z oferty Kranzle i dedykowaną do domowych obciążeń, ale materiałami z ktorych jest wykonana nie ustępuje wyższym modelom.
    Przy właściwej eksploatacji nie widze potrzeby przez najbliższe lata rozglądania sie za serwisem.

Dodano po 59 [sekundy]:

rage24 napisał:
    Witam,
    Mam problem z myjka kranzle 1050 ts. Po zimie cieknie z niej olej. Przed zimowaniem niby nie zauważyłem żeby coś było nie tak. Myjka przed pierwszymi przymrozkami była już w domu, więc mróz nic nie mógł zrobić. Myjka działa prawidłowo tylko ten olej. Pewnie pójdzie na gwarancję, ale może miał ktoś taki przypadek?

A skąd cieknie???
    marbla
    Poziom 16  
    Karenz napisał:
    marbla napisał:

K7:
    10 l /min wydajności
    3000 W silnik

1050p
    7.5 l /min wydajności
    2200 W silnik

Pytałeś o jakość, nie o wydajność, tu K7 będzie mocniejsza.

Podstawowe różnice:
    K7 / 1050
    Pompa-głowica: aluminium / mosiądz
    Uzwojenia silnika: aluminium / miedź
    Tłoki: stal / stal+ceramika

Różnice w jakości osprzętu, zaworów i plastików obudowy najlepiej porównać organoleptycznie😀

Odnośnie serwisu, to według mnie nie ma bardziej przyjaznych maszyn w serwisie od Kranzle.
    Nawet ktoś o małych zdolnościach manualnych podstawowy serwis(wymiana oleju, czyszczenie, wymiana zaworów) może zrobić sobie sam.
    Wszystko na wierzchu z błyskawicznym dostępem.
    Osprzęt to samo, wymiana uszczelnień w pistolecie, wymiana dyszy w lancy.

Zresztą nie wiem czy jest na rynku producent, który klientowi końcowemu dostarcza z nową myjką pełen manual z dosłownie każdą częścią, którą często można sobie zamówić samemu i pomijając tym samym koszty robocizny serwisu.

Do zasysania nie potrzebny jest wąż z zaworem zwrotnym
    rage24
    Poziom 6  
    Ogółem w miejscu gdzie myjka stała na zimę jest troszkę oleju.
    Po odkreceniu obudowy widać jak olej ciekł po silniku aż do kółek myjki. Od razu tego nie zauważyłem i używałem myjki tak z 15 min bo potem na posadzce pod myjka była kropka oleju.
    Odkręciłem korek od oleju, ale całe szczęście jeszcze dużo zostało go w pompie bo w środku wszystko się błyszczy. Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?
    Karenz
    Poziom 9  
    marbla napisał:

Podstawowe różnice:
    K7 / 1050
    Pompa-głowica: aluminium / mosiądz
    Uzwojenia silnika: aluminium / miedź
    Tłoki: stal / stal+ceramika

R

Hej a zauważyłeś że ja pisze o modelu 1.168-502.0 czyli STAREJ K7 EU
    dlatego dałem linki do zdjęć i pdf z częściami
    marbla
    Poziom 16  
    Hej,
    Zauważyłem i opisałem Ci różnicę.
    Z czymś się nie zgadzasz, coś nie jest jasne?