Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 21 Maj 2020 11:44 994851 3250
    Dobromir pomysłowy
    Poziom 19  
    cooler ! napisał:
    Dzisiejsze Karchery K5 to z lekka badziewia.
    Też to widzę w najnowszej wersji K5 i co mi z 2letniej gwarancji?. Chyba ciśnienie wody w kranie ma tęż znaczenie . Pierwszą k5 miałem ,15 lat ? temu i słabe wapienne tynki , mocne farby itd.odpadały. Fundamenty , odnawianiu - podbijaniu . Właśnie skończyłem czyszczenie 100m2 betonu ( z 20 lat nie sprzątany ) dał radę szybko ale tylko rotacyjną dyszą płaska zasłabe ma ciśnienie- za duży obszar rozpyla. Pierwszą myjkę pożyczyłem 25lat temu karcher z podgrzewaniem i polecam wypożyczenie bo sam sprawdzisz sprzęt. Wiem że w PL wypożyczenie jet drogie ale to tańsze niż kupisz popracujesz i sprzedajesz -20%. póżniej tak robiłem ale wyjeżdzałem na rok za granicę i wolałem stracić ale mieć mniej kłopotu. Właśnie mam k5 gdzie troszkę wody zostało, przyszedł mróz i osłona silnika -rozbieraj nową myjkę , ( zimna woda chłodzi go ) jest małe pęknięcie. Masz zużytą K5, to za 1/3- 1/4 ceny będziesz miał ,,nową ,,:) silnik bez ołony -sprzedam - kontakt na@. Niestety nie można w życiu wszystkiego przewidzieć. Teraz nie mam czasu ale prawdopodobnie kupił bym coś innej firmy o podobnych parametrach w podobnej cenie ale raczej znanych firm.
  • HelukabelHelukabel
    dawid123l1
    Poziom 2  
    Witam stoję przed zakupem myjki gorącowodnej za około 20 tysięcy. Do wyboru wpadły mi 2 modele a mianowicie Lavor HTR 2021 oraz Kranzle Therm z serii RP 1200 lub 1400 RP. W Lavorze jest pompa liniowa MPWJ5 zaś w Kranzle Korbowodowe. Ogólnie myjki potrzebuje na gospodarstwo do mycia budynków inwentarskich, maszyn rolniczych, kostki brukowej itp. Co będzie lepszym wyborem oczywiście na lata i najmniej awaryjnym. Czy warto dorzucić jakieś 5 tysięcy do Kranzle ew. co innego byście polecili. Pozdrawiam.
    Rado4048
    Poziom 1  
    Nie znam Lavora i nie mogę nic o nim powiedzieć, natomiast użytkuję już dłuższy czas Kranzle Profi 160 (średnia półka) i złego słowa nie mogę powiedzieć. Wymieniam regularnie olej, dbam o sprzęt, nie zostawiam na zimę z wodą i nie musiałem nigdy biegać do serwisu.
    marbla
    Poziom 16  
    dawid123l1
    Przy sprzęcie za takie pieniądze przed zakupem starałbym się obejrzeć i choć przez chwilę przetestować myjkę.
    dawid123l1
    Poziom 2  
    Po kilku minutach pracy pewnie będzie ciężko coś stwierdzić bo parametry mają podobne lecz do Kranzle trzeba dopłacić jakieś 5/6 tysięcy złotych. Lavor ma ciśnienie robocze 200 bar i wydatek 1260 litrow zaś Kranzle RP 1200 ma robocze 190 bar i niecałe 1200 wydatku wody. Więc czy warto aż tyle dopłacać do Kranzle.
  • HelukabelHelukabel
    cooler !
    Poziom 17  
    Należałoby wywalić jakoś ten dławik. Nie wiem po co oni to montują w standardzie.
    kazo35
    Poziom 9  
    Zobaczymy co odpisze Kranzle. Mam ochotę oddać myjkę jako niezgodna z umową.
    kazo35
    Poziom 9  
    Tak, kupiłem przetestowałem i stoi w garażu. Po sprawdzeniu miałem mieszane uczucia, wylumaczylem sobie że miałem za duże oczekiwania i porównywałem lepszej myjki którą mam w pracy.
    cooler !
    Poziom 17  
    Wiesz sama myjka jest bardzo ok. Jeszcze jakby dało wywalić się ten dławik byłoby super.
    mazawada
    Poziom 16  
    cooler ! napisał:
    Wiesz sama myjka jest bardzo ok. Jeszcze jakby dało wywalić się ten dławik byłoby super.

Dlaczego chcesz usunąć dławik? Bo ciśnienie jest za niskie? A no właśnie ......... jest za niskie :cry: .
    Gdy pisałem, żeby kupować myjki 3-fazowe zostałem zakrzyczany: na co komu takie wysokie ciśnienie, jestem amatorem, myję tylko 2 auta i tylko kawałek kostki itd.
    A tu lamenty: 110 bar to za mało? Oczywiście, że za mało. U mnie roboczego jest ponad 200 bar (zależy od dyszy, bywa nawet 235 bar), a czasami żałuję, że nie jest wyższe.
    "Bezdławikowcom" życzę wyższych ciśnień :D .
    kazo35
    Poziom 9  
    Tu bardziej chodzi o robienie ludzi w bambuko. Jak bym wiedział, że myjka ma ciśnienie 110 psi to pewnie wybrał bym coś innego.
    Wszyscy na forum pisali, że parametry Kranzle są niższe od konkurencji, ale zawsze realne i prawdziwe.
    cooler !
    Poziom 17  
    mazawada napisał:
    cooler ! napisał:

Dlaczego chcesz usunąć dławik? Bo ciśnienie jest za niskie? A no właśnie ......... jest za niskie :cry: .
    Gdy pisałem, żeby kupować myjki 3-fazowe zostałem zakrzyczany: na co komu takie wysokie ciśnienie, jestem amatorem, myję tylko 2 auta i tylko kawałek kostki itd.
    A tu lamenty: 110 bar to za mało? Oczywiście, że za mało. U mnie roboczego jest ponad 200 bar (zależy od dyszy, bywa nawet 235 bar), a czasami żałuję, że nie jest wyższe.
    "Bezdławikowcom" życzę wyższych ciśnień :D .

Cieszę się Twoim szczęściem.
    marbla
    Poziom 16  
    kazo35 napisał:
    Tu bardziej chodzi o robienie ludzi w bambuko. Jak bym wiedział, że myjka ma ciśnienie 110 psi to pewnie wybrał bym coś innego.
    Wszyscy na forum pisali, że parametry Kranzle są niższe od konkurencji, ale zawsze realne i prawdziwe.

kazo35 napisał:
    https://m.youtube.com/watch?v=-hZL03ORDZc
    Czyli jednak Kranzle oszukuje podając ciśnienie robocze myjki 1152.

Na jakiej podstawie oszukuje, kto cię zrobił w bambuko?
    Ten gość z filmu ma wiedzę i to jest fajny film, ale chyba trochę poniosła go ułańska fantazja podczas eksperymentów😀

Masz w tej myjce bardzo porządny manometr, który podaje ciśnienie na zaworach na pompie i jest książkowe.

Gdzie jest zamontowany mamometr z filmiku?
    Przed pistoletem, więc jak jesteś w stanie określić ciśnienie na wylocie z lancy?
    Gdzie może Ci podbić ciśnenie zarówno pistolet jak i dysza w lancy.

Masz lancę Vario Jet, jak zmierzysz ciśnienie na wachlarzu czy na punkcie?

Weż myjkę innego producenta o zbliżonych parametrach i wtedy porównaj.
    Myślę, że nie będziesz zawiedziony.

Na tym forum wypowiadało się wiele osób bardzo zadowolonych z tego modelu.

Sam użytkuję od jakis 8 lat 2160 Tst, gdzie jest ten sam system z inżektorem i to jest mega sprzęt.

A jeśli ty czujesz się oszukany, zwróć się do sprzedawcy.
    Masz takie prawo jako konsument, tylko na jakiej podstawie?
    Nie za bardzo wiem.
    kazo35
    Poziom 9  
    Inne firmy są krytykowane za podawanie danych z kapelusza, a Kranzle może?
    W myjce 1152 mam mniejsze ciśnienie niż deklaruje producent i to nie jest ok.
    Co mnie interesuje jakie maksymalne ciśnienie daje pompa jeżeli później producent wprowadza ograniczenia.
    marbla
    Poziom 16  
    kazo35 napisał:
    Inne firmy są krytykowane za podawanie danych z kapelusza, a Kranzle może?

Przecież krytykujesz.

W myjce 1152 mam mniejsze ciśnienie niż deklaruje producent i to nie jest ok.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że ciśnienie nie jest tożsame z tym co deklaruje producent?

Co mnie interesuje jakie maksymalne ciśnienie daje pompa jeżeli później producent wprowadza ograniczenia.

Brawo, wielokrotnie to pisaliśmy, że przy myjkach podawane przez producentów ciśnienie maksymalne nie powinno nas interesować, ale jakie ograniczenia wprowadził producent w tym modelu?

Bardzo dobrze, że trafiłeś na to forum bo to właściwe miejsce zarówno do ostrej krytyki jak i zachwalania tego co namy w swoich warsztatach😀
    Bo obejrzeniu tego filmiku jesteś negatywnie nastawiony i żądny krwi i ja to rozumiem(bo nikt nie lubi być dymany a dymają nas prawie wszyscy(przepraszam za slang).
    Ale według mnie w tym wypadku nieco niesłusznie.
    Dlatego napisałem wcześniej, że kolega "Spod samiuśkich Tater" trochę ta filmową produkcją namieszał innym w głowach(szczególnie używając słowa dławik, bo samo słowo dławienie, źle się kojarzy)😀

Według mojej skromnej opini, powinieneś bazować jednak na tej wartości, którą widzisz na skąd inąd dobrym jakościowo manometrze.

Dlaczego?
    Ano dlatego, że w myjce ten manometr pokazuje kompilację tego co wychodzi z pompy oraz tego co na końcu lancy siedzi😀

Innymi słowy, gdybyś zamontował np. dyszę o innej, odpowiednio mniejszej średnicy(zachęcam gorąco do takiej próby) ciśnienie, które wskazywałby manometr fabryczny na pompie mogłoby wprawić cię w stan euforii a co najmniej wywołać "banana" na twarzy.

W drugę stronę, jeśli zastowałbyś dyszę o większej średnicy ciśnienie widoczne na zegarze byłoby mocno rozczarowujące.

Na koniec zaznaczę, że jest to jedynie moja subiektywna opinia, nazwijmy ją opinią nieco zaawansowanego amatora.
    cooler !
    Poziom 17  
    Ale kolega Marbla próbował Ci powiedzieć, że tak naprawdę nie wiesz jakie jest ciśnienia na końcu lancy vario jet i dirtkiller. Jak wiadomo średnica dyszy ma tu ogromne znaczenie i może okazać się, że na końcu tych lanc masz deklarowane przez Kranzle ciśnienie tylko nie ma tego jak na dziś sprawdzić.
    Twój model tak jak 2160 TST ma dysze 0,42.
    https://www.sklepkranzle.pl/sklep/male_superpakiety/k_1152_tst

Na dziś ja widzę jedną opcję ominięcia tego dławika.
    Odpinasz ten oryginalny waż na bębnie wchodzący tym metalowym, sztywnym złączem do pompy i zaślepiasz otwór.
    Inny wąż podłączasz w górnej części pompy bezpośrednio tak jak ma to miejsce w modelu 1150 lub 2160 bez dopisku TST.
    Wtedy rezygnujesz z bębna, węża kranzle i funkcji i zasysania środka myjącego ale woda idzie bez żadnych zwężek bezpośrednio na wąż i pistolet.

Zostawiając wąż kranzle na bębnie musiałbyś dokupić sobie jakiś inny wąż w cenie 100-150zł za 15 metrów dobrego węża lub wymienić myjkę na model 1150 bez TST i tam zdemontować ten inżektor.

Może ktoś bardziej w temacie podpowie czy ja dobrze rozumuję.
    slawekps
    Poziom 1  
    Witam jestem nowy na forum, chcę kupić myjkę do domu ale żeby była mocna i posłużyła parę lat, brałem pod uwagę k7 kerchera albo coś takiego
    keffner.pl/pl/p/Myjka-cisnieniowa-3200-W-225-bar-TURBO/11 pompa mosiężna podobno
    co o tym sądzicie z góry dziękuję za podpowiedzi.
    albo czy to będzie lepsze od K7
    allegro.pl/oferta/mocna-myjka-cisnieniowa-dewalt-002e-turbo-mosiezna-8350823256
    prosze o pomoc.
    kazo35
    Poziom 9  
    Czy aby napewno dysza mogła zwiększać ciśnienie? Dysza zwiększa prędkość wody to napewno.
    partyzancik
    Poziom 18  
    Panowie. Cieknie mi tutaj woda na przejściówce z gwintu w głowicy 1/4" na ten M22x1,5 . Jak kupiłem to już luźno było wkręcać w głowicę zarówno rurkę od zwijaka jak i ten adapter choć gwint w głowicy zerwany nie był . Nawinięte było do oporu taśmy teflonowej i było spokój choć jak chcę odkręcać wąż z myjki to wykręca sie adapter z głowicy a nie nakrętka węża z adaptera. Zaczyna się pocić/kapać i co kilkanaście sekund bypas puszcza ciśnienie. Można wkleić to bezpiecznie na klej do śrub/połączeń cylindrycznych CX RC38? czy lepiej rozwiercać i przegwintować na jakiś nieco większy gwint i dobierać pod niego adapter na M22x1,5?
    elektryku5
    Poziom 38  
    kazo35 napisał:
    Czy aby napewno dysza mogła zwiększać ciśnienie? Dysza zwiększa prędkość wody to napewno.

Jak dasz dyszę o mniejszej średnicy niż jest, to ciśnienie powinno wzrosnąć. Swoją drogą jak na moje oko Kranzle daje te dysze trochę za duże, do starego 125 podpiąłem kiedyś na próbę dyszę 030 i dawał ciśnienie większe niż nominalne. (Ja w swojej myjce różne dysze testowałem i wybrałem taką, która była najbliżej max ciśnienia i max wydajności, ale wymagało to przetestowania kilku różnych.)

partyzancik napisał:
    czy lepiej rozwiercać i przegwintować na jakiś nieco większy gwint i dobierać pod niego adapter na M22x1,5?

A gwint w głowicy jest zniszczony? Następny rozmiar to 3/8" i wtedy ścianka głowicy mogłaby być już dość cienka.
    dawidxcom
    Poziom 10  
    JACU626

Szukam dalej tego karchera hds i trafiłem hds 790c z uszkodzonym napełnianiem tego zbiornika co pompa bierze wodę. Ile kosztuje zawór do tego?
    KBM
    Poziom 10  
    partyzancik napisał:
    Panowie. Cieknie mi tutaj woda na przejściówce z gwintu w głowicy 1/4" na ten M22x1,5 . Jak kupiłem to już luźno było wkręcać w głowicę zarówno rurkę od zwijaka jak i ten adapter choć gwint w głowicy zerwany nie był . Nawinięte było do oporu taśmy teflonowej i było spokój choć jak chcę odkręcać wąż z myjki to wykręca sie adapter z głowicy a nie nakrętka węża z adaptera. Zaczyna się pocić/kapać i co kilkanaście sekund bypas puszcza ciśnienie. Można wkleić to bezpiecznie na klej do śrub/połączeń cylindrycznych CX RC38? czy lepiej rozwiercać i przegwintować na jakiś nieco większy gwint i dobierać pod niego adapter na M22x1,5?

W czym ta pompa siedzi? Z samych zdjęć widać, że coś tam jest źle zmontowane.
    partyzancik
    Poziom 18  
    JACU626 napisał:
    Wszystkie połączenia i redukcje zawsze wkręcam na klej do gwintów, nie cieknie i nie odkręca sie.
    to chyba bedzie musiał wyczyścić odtłuścić i pewnie tak samo zrobić. jak ten nie pomoże to pójdzie w garść epoxydowy
    @KBM kranzle 1150 i niby co źle , przy skręcaniu oprócz taśmy teflonowej dałem oring ale rozepchało na boki jak dokręciłem na boki , niby nic nie daje ale nie chciało mi sie go wywalać.
    Tektronik
    Poziom 8  
    partyzancik napisał:
    JACU626 napisał:
    Wszystkie połączenia i redukcje zawsze wkręcam na klej do gwintów, nie cieknie i nie odkręca sie.
    to chyba bedzie musiał wyczyścić odtłuścić i pewnie tak samo zrobić. jak ten nie pomoże to pójdzie w garść epoxydowy
    @KBM kranzle 1150 i niby co źle , przy skręcaniu oprócz taśmy teflonowej dałem oring ale rozepchało na boki jak dokręciłem na boki , niby nic nie daje ale nie chciało mi sie go wywalać.

W większości fabrycznych rozwiązań stosowane są O-ring'i lub podkładki miedziane przy czym O-ring trzeba dokręcić z wyczuciem by uszczelnił ale nie pękł, w specjalnych przypadkach także Loctite. Żadnych taśm, pakuł czy klejów anaerobowych, epoksydowych bo już rozbierałem po takich "naprawach"
    dawidxcom
    Poziom 10  
    Szybkie pytanie czy pompa paliwa do hds 790c jest dostępna? Bo mam taką myjkę na miejscu (dojrzana na posesji) i ile mogę za nią zaoferować. Pompa wody działa. Cieknie jakiś trójnik ale to nie problem.
    KBM
    Poziom 10  
    partyzancik napisał:
    JACU626 napisał:

Właśnie ten oring i przerwa w tym miejscu mnie zaniepokoiły.
    Tak jak napisał JACU626, klej do gwintów wystarczy.
    partyzancik
    Poziom 18  
    Tektronik napisał:
    W większości fabrycznych rozwiązań stosowane są O-ring'i
    tu nawet jakby chciał to nie ma gdzie go wsadzić bo zarówno w głowicy ani w adapterze brak podtoczenia gdzie mógłby sie wpasować i uszczelniać
    Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?