Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 06 Jul 2020 15:18 1221618 3985
Tespol
    mateusznoz
    Level 7  
    Oo dziękuję za odpowiedź w takim razie za pieniądze zaoszczędzone na ufo kupię wąż kanalizacyjny gdyż co jakieś 3 lata zatyka mi kanalizację w domu przyjeżdża firma wkłada węża z myjki i kasują 300 zł za 20 min pracy, Znacie może jakiś sprzedawców którzy udzielaja pomocy po sprzedażowej i zrobią dobry zestaw w dobrej cenie?
  • Tespol
    KBM
    Level 12  
    mateusznoz wrote:
    Oo dziękuję za odpowiedź w takim razie za pieniądze zaoszczędzone na ufo kupię wąż kanalizacyjny gdyż co jakieś 3 lata zatyka mi kanalizację w domu przyjeżdża firma wkłada węża z myjki i kasują 300 zł za 20 min pracy, Znacie może jakiś sprzedawców którzy udzielaja pomocy po sprzedażowej i zrobią dobry zestaw w dobrej cenie?

Generalnie wszyscy autoryzowani sprzedawcy powinni udzielać takiej pomocy, tak samo jak doradzić w doborze urządzenie do potrzeb klienta. Najlepiej podjechać do najbliższego punktu sprzedaży lub chociaż porozmawiać ze sprzedawcą telefonicznie. Czasem ważniejsze od super ceny w internecie jest dobry kontakt i rzetelna informacja :)

Nie wiem kogo masz najbliżej siebie, ale na pewno jest punkt serwisowo-sprzedażowy w Sandomierzu, w Rzeszowie też coś zresztą powinno być. Najlepiej dopytać w centrali kto jest najbliżej Ciebie, podjechać, "po..dotykać", a niektórzy przypadkach pewnie uruchomią maszynę pokazową :)
  • Tespol
    skibus1993
    Level 1  
    Witam,
    Przeczytałem praktycznie cały wątek i zdecydowałem się na Kranzle'a 1050 TS, ale mam parę pytań do osób, które zakupiły ostatnio tą myjkę:
    1) W jakim sklepie dokonywaliście zakupu? Online czy w jakimś stacjonarnym u siebie?
    2) Jakie dodatkowe akcesoria dokupywaliście i gdzie? Mam do czyszczenia kostkę, murek przy płocie oraz auta. Mam zamiar dokupić dodatkowy filtr i dysze rotacyjną. Przydałoby się coś jeszcze?

Bonusowe pytanie do @JACU626 czy zajmujecie się również sprzedażą kranzle czy tylko karcher? Bo jestem ze Stalowej Woli, więc do Sandomierza miałbym rzut beretem :D
    jammmo
    Level 15  
    Mam pytanie do kolegów serwisantów i nie tylko do nich, bo wiem, że na forum jest kilku dobrze obeznanych kolegów w takim temacie. Jestem obecnie zdecydowany na zakup używanej myjki i biorę pod uwagę dwa konkretne modele, Jeden to Karcher HD 6/13 CX , oraz drugi to Kranzle 1150 T, obydwie ze zwijakiem wraz z 15m wężem i takim samym ciśnieniem roboczym czyli 130 Bar. . Karcher HD jest po serwisie z 6 miesięczną gwarancją ( sprzedaje serwis), natomiast Kranzle 1150T podobno również po przeglądzie i wymianie uszczelniaczy gwarancja jeden miesiąc, reszta niestety jak się to mówi wyjdzie najprawdopodobniej w praniu. Wiem, że oba modele są w miarę dobre i polecane, przy czym jeżeli chodzi o cenę, to Kranzle jest trochę tańszy gdzieś około 300zł, ale tu nie cena będzie decydująca. Chciałbym właśnie prosić kolegów o jakieś podpowiedzi, bo niestety samemu trudno mi się zdecydować w który model lepiej zainwestować. Sam co prawda bardziej jestem skłonny do wyboru Karchera HD 6/13 CX, ale chętnie poznałbym opinię kolegów na ten temat. Co do części zamiennych to wiem, że raczej do obydwu modeli nie będzie z tym problemu, ale trudno mi określić, który model jest tańszy w serwisowaniu Karcher czy Kranzle.
    KBM
    Level 12  
    skibus1993 wrote:
    Witam,
    Przeczytałem praktycznie cały wątek i zdecydowałem się na Kranzle'a 1050 TS, ale mam parę pytań do osób, które zakupiły ostatnio tą myjkę:
    1) W jakim sklepie dokonywaliście zakupu? Online czy w jakimś stacjonarnym u siebie?
    2) Jakie dodatkowe akcesoria dokupywaliście i gdzie? Mam do czyszczenia kostkę, murek przy płocie oraz auta. Mam zamiar dokupić dodatkowy filtr i dysze rotacyjną. Przydałoby się coś jeszcze?

Bonusowe pytanie do @JACU626 czy zajmujecie się również sprzedażą kranzle czy tylko karcher? Bo jestem ze Stalowej Woli, więc do Sandomierza miałbym rzut beretem :D

Lancę rotacyjną przy 1050 TS będziesz miał w zestawie. Jeśli nie planujesz dokupienia RoundCleaner light i kostkę będziesz czyścił rotacyjną to proponuje osłonę przeciwbryzgową. Zobaczysz ile syfu zostanie w osłonie zamiast np. na elewacji.
    Filtr wody bezwarunkowo do dokupienia.
    Masz jeszcze szczotkę obrotową, która się przyda tam gdzie nie bardzo można dużym ciśnieniem myć oraz pianownicę. O ile wiem to wszystko w ciągłej sprzedaży, więc zawsze można dokupić jak już się zobaczy co same urządzenie oferuje.
    motyka8
    Level 11  
    Jaki ten dodatkowy filtr? Może jakiś link allegro ktoś podeśle.
    KBM
    Level 12  
    motyka8 wrote:

Nie tyle chodzi o dodatkowy filtr co ewentualną podmianę standartowo dołączonego na coś większego i lepiej filtrującego. Może być on zarówno producenta myjki jak i innej firmy. Ważne żeby robotę robił.
    Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?
    mazawada
    Level 18  
    motyka8 wrote:

Fotografie dobrych, tanich i pojemnych filtrów znajdziesz w moim wpisie numer #3088. W okolicy tego numeru jest kilka wpisów o filtrach. Zaletą leżącego filtra jest to, że nie połamiesz go pociągając za wąż do wody.

Poniżej treść mojego dawnego postu:
    Kup filtr, który położysz obok myjki i połączysz go wężami, np. takie jak w linkach:
    https://allegro.pl/oferta/filtr-do-wody-korpus-1-2-emi-10-ustm-obudowa-9207246293
    https://allegro.pl/oferta/filtr-do-wody-korpus-1-2-emi-10-ustm-obudowa-9207246293

To są filtry tzw. "dziesięciocalowe", o bardzo dużej powierzchni; ceny wkładów np. 3-5 zł. Do zastosowań amatorskich wkłady starczają na lata. Leniwi mogą je "regenerować" puszczając wodę odwrotnie (oczywiście - bez myjki :D ).
    partyzancik
    Level 21  
    mazawada wrote:
    motyka8 wrote:

Fotografie dobrych, tanich i pojemnych filtrów znajdziesz w moim wpisie numer #3088. W okolicy tego numeru jest kilka wpisów o filtrach. Zaletą leżącego filtra jest to, że nie połamiesz go pociągając za wąż do wody.

Kup filtr, który położysz obok myjki i połączysz go wężami, np. takie jak w linkach:

To są filtry tzw. "dziesięciocalowe", o bardzo dużej powierzchni; ceny wkładów np. 3-5 zł. Do zastosowań amatorskich wkłady starczają na lata. Leniwi mogą je "regenerować" puszczając wodę odwrotnie (oczywiście - bez myjki :D ).

ciekawe jak sprawdzałyby się w w pompach /mini dystrybutorach CPN i pracy z ON ? przeźroczysta obudowa pewnie zżółknie i straci klarowność.
    mazawada
    Level 18  
    partyzancik wrote:
    mazawada wrote:
    motyka8 wrote:

ciekawe jak sprawdzałyby się w w pompach /mini dystrybutorach CPN i pracy z ON ? przeźroczysta obudowa pewnie zżółknie i straci klarowność.

Może zżółknie :cry: Ale Ty chcesz w niego patrzeć, czy przez niego filtrować? Stopnia "zapchania" i tak wizualnie nie określisz. W tym celu należy założyć manometr różnicowy, mierzący spadek ciśnienia na filtrze. Albo - dwa manometry - przed- i po filtrze. Masz do wyboru wiele rodzajów wkładów.
    Spytaj producenta o materiał na obudowę i pogoogluj.
    Wojteksw49
    Level 15  
    Zapewne starsi wiekiem pamiętają dystrybutory na stacjach benzynowych, były takie dwie pionowe butle do których było pompowane paliwo.
    kubajawax
    Level 14  
    JACU626 wrote:
    Sprzedajemy myjki kranzle.

Czy warto kupić 1295? Z 93 r za 3500zl? Czy to zabytek I lepiej nowsza 895, S, m ?
    rjl97
    Level 2  
    Po prześledzeniu sporej ilości stron tego tematu mój wybór padł na myjkę K1050P. Myjkę wraz z dyszą rotacyjną w zestawie kupiłem na Allegro u PPUH WERA. Przy drugim użyciu dysza turbo przeciekała na połączeniu z szybkozłączką. Tak się zastanawiam że już przy pierwszym użyciu mogło przeciekać, ale podłączyłem ją tylko dla sprawdzenia na krótki czas i mogło mi to umknąć. Po przedstawieniu problemu sprzedający poprosił o odesłanie celem naprawy w ramach gwarancji.

Z takimi o to śladami dysza wróciła z naprawy. Sprzedający nie widzi najmniejszego problemu problemu i twierdzi cytując jednego z maili: "Reklamacja została rozpatrzona pozytywnie, na korzyść kupującego. Wada wskazana w zgłoszeniu reklamacyjnym została usunięta.
    Dysza jest w pełni sprawna, bez żadnej utraty wartości / użyteczności / sprawności dyszy, a wskazane rzekome usterki nie mają żadnego wpływu na prawidłowe i bezpiecznie użytkowanie zarówno w/w dyszy jak i samej myjki. Każdy Klient może skorzystać z pozasadowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. W tym zakresie możliwe jest skorzystanie przez Klienta z mediacji. Listy stałych mediatorów oraz istniejacych ośrodków mediacyjnych przekazywane sa i udostepniane przez Prezesów właściwych Sadów Okregowych."
    Nie po to odsyłałem na serwis, żeby lanca wróciła z uszkodzeniami. Oczekiwałem profesjonalnej naprawy, która będzie niezauważalna a nie 1-2 milimetrowego wgniecenia oraz licznych obdrapań.
    Widziałem że sporo serwisantów umieszcza w tym temacie posty. Proszę o odniesienie się do argumentacji PPUH WERA.
    Napisałem maila do firmy Kranzle gdzie przesłałem całą konwersację ze sprzedającym. Ciekawy jestem stanowiska firmy dla takiej jakości usług. Jeżeli ktoś ma jakieś inne pomysły co można zrobić proszę o sugestie.
    Wojteksw49
    Level 15  
    Zapakuj całość i odeślij jako towar niezgodny z zawartą umową. Nie zgadzaj się na naprawy w ramach gwarancji.
    JACU626

Level 27  
    rj97 mam dwa pytania:

- Zapodaj zdjęcie całej lańcy?
    - dlaczego nie kupiłeś u lokalnego dealera tylko wysyłkowo?

Tak wygląda lańca oryginalna.
    rjl97
    Level 2  
    Z tego porównania wynika że dają jakiś zamiennik :/ Kupowałem na tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-kranzle-1050-p-130-b-rotacyjna-6764176627. W opisie brak jakiejkolwiek informacji co to za model oraz czy oryginał/zamiennik. Kupowałem myśląc że w zestawie jest oryginał. Także myślę iż można tu skorzystać z niezgodności z umową.
    Kupiłem wysyłkowo ponieważ z tego co patrzyłem w mojej okolicy nie ma dilera. I ten sprzedawca miał całkiem dobre opinie więc nie spodziewałem się problemów.
    JACU626

Level 27  
    Wera to solidna firma ale to nie oryginał jak widzisz, 1050P nie ma w zestawie takiej dyszy, fakt w necie brak spisu dilerów ale wystarczyło zadzwonić do kranzle i byś informację otrzymał.

Zmieniając temat sam kupuję urządzenia u lokalnych firm np kupiłem dwa kompresory "przez płot" właśnie ze względu na gwarancję, było drożej jak na necie ale w jednym padł presostat podszedłem powiedziałem przyszedł człowiek i zmienił.

A robię tak z własnego doświadczenia i wolę nie pisać dlaczego :)
    KBM
    Level 12  
    rjl97 wrote:
    Z tego porównania wynika że dają jakiś zamiennik :/ Kupowałem na tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-kranzle-1050-p-130-b-rotacyjna-6764176627. W opisie brak jakiejkolwiek informacji co to za model oraz czy oryginał/zamiennik. Kupowałem myśląc że w zestawie jest oryginał. Także myślę iż można tu skorzystać z niezgodności z umową.
    Kupiłem wysyłkowo ponieważ z tego co patrzyłem w mojej okolicy nie ma dilera. I ten sprzedawca miał całkiem dobre opinie więc nie spodziewałem się problemów.

Przykre, ale tak niestety wyglądają klikane zakupy przez internet. Szkoda, że nie miałeś okazji obejrzeć zestawu i porozmawiać z lokalnym sprzedawcą, bo wówczas nie było by kłopotu.
    Skoro Wera ma pozytywne opinie, to nie sądzę, żebyś miał problem z dogadaniem się odnośnie wymiany za dopłatą na lancę oryginalną i uważam, że to byłby dobry kompromis.

Maszyna swoje kosztuje i zazwyczaj jak sprzedawca dorzuca coś ekstra to na pewno nie będzie do tego dopłacał. Pewnie gdybyś był w salonie to wszystko to by Ci powiedzieli.
    Jak słusznie napisał JACU626 zawsze możesz skontaktować się z centralą i uzyskać informację o najbliższym dla Ciebie punkcie sprzedaży i serwisie, bo na to również warto zwrócić uwagę.
    jammmo
    Level 15  
    Witam kolegów, niedawno zakupiłem sobie używaną myjkę Karcher HD 6/13 C. Myjka została kupiona w serwisie Karchera, a
    więc z tego co mnie zapewniono jest po kompletnym przeglądzie , wymianie zużytych części i założeniu nowych uszczelniaczy. Na myjkę dostałem 12- miesięczną pisemną gwarancję oraz nowy osprzęt tj. wąż ciśnieniowy oraz pistolet z lancą i dyszą 6-cio punktową. Myjka oczywiście w domu przeszła już generalną próbę i jestem z niej mega zadowolony. Do myjki osobno dokupiłem na allegro nowego T-Racera 15" oraz dyszę obrotową Turbo i 3-stopniową z płynną regulacją. Na osłodę do kompletu wziąłem jeszcze profesjonalną pianownicę z której wychodzi extra gęsta piana, a w porównaniu z tą, którą miałem poprzednio w myjce Nillfisk to jak niebo a ziemia. Niestety jest też i mały minus dotyczący głównie węża ciśnieniowego. Wiadomo, że wąż, już pomijam to iż jest nieco sztywnawy, to dodatkowo w tych myjkach jest przykręcany zarówno do myjki jak i pistoletu poprzez gwinty na sztywno, w efekcie czego trochę utrudnia mi to operowanie lancą. Dzwoniłem już wprawdzie do firmy z Pilzna, która mieści się niedaleko ode mnie i zajmuje się zakuwaniem i sprzedażą węży ciśnieniowych i dowiedziałem się, że mają podobno takie bardzo elastyczne, ale na razie niestety mają brak ich na stanie i czekają dopiero na dostawę. Mam zatem do kolegów takie pytanie. Czy są w ogóle dostępne do takich węży jak np. do Karchera z nakrętkami i gwintem 22x1,5 jakieś takie obrotowe redukcje (czy jakoś może inaczej się to nazywa) które można by zamontować np. pomiędzy wężem a pistoletem, aby powodowała obracanie się węża wokół własnej osi przy nakrętce i zapobiegała jego skręcaniu. Szukałem w internecie, ale, albo nie ma takich, albo po prostu nie trafiłem na taką. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki. Jeszcze jedno pytanie, czy jak będę chciał do tej myjki HD 6/13 (130 Bar robocze) dorobić nowy wąż, to czy można bez uszczerbku na ciśnieniu zwiększyć jego długość z 10mb ( takie długości widziałem zawsze w kompletach z tymi myjkami) np. do 12-15mb, czy jest tu określona przez producenta jakaś konkretna długość takiego węża dla tego modelu. Na fotce moja myjeczka. Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?
    elektryku5
    Level 39  
    Są pistolety z obrotową końcówką w środku, wąż spokojnie można 15m dać.
    elektryku5
    Level 39  

Jest coś takiego, tylko że cały pistolet będzie niewiele droższy a taka końcówka będzie odstawać.
    jammmo
    Level 15  
    Czy mógłby mi kolega wkleić jakiś link do tego pistoletu, bo nie wiem, czy myślimy o takim samym. Pytam dlatego, że widziałem takie pistolety, gdzie jest osobno sama rękojeść do której dopiero jest dokręcana plastikowa część (połowa lancy) a do tego dopiero ta metalowa lanca z dyszą. Ja mam całość tzn pistolet z połową tej plastikowej lancy, która tworzy całość a do tego dokręcam dopiero metalowa lancę z dyszą . Ponadto u mnie nakrętka jest razem z pistoletem a nie tak jak w karcherach, gdzie nakrętka jest na lancy tej metalowe. Moja jest chyba taka jak w modelu Kranzle, gdzie na lancy metalowej zamiast nakrętki mam sam gwint tak jak w tym linku https://allegro.pl/oferta/dysza-rotacyjna-turbodysza-do-myjki-kranzle-m22-6843786388 a nakrętka jest razem z rękojeścią taką jak na tej fotce Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić? ..
    Chyba, że kupiłbym inny pistolet z tą obrotową końcówką, a ten co mam teraz, miałbym dokręcony na stałe do pianownicy.
    elektryku5
    Level 39  
    Jest pistolet firmy MTM Hydro z taką końcówką, gwint na wejściu M22x1.5, na wyjściu 1/4", prawdopodobnie dałoby się wykręcić rurkę z obecnego pistoletu (ta pod osłoną z tworzywa) i wkręcić do nowego.

Ewentualnie zobaczyć czy końcówkę na wejściu obecnego da się wykręcić, gdyby się dało, to możesz dać tam obrotową bezpośrednio i będzie to krótsze, tylko generalnie nie wiem czy nie szkoda zachodu, ja kiedyś miałem obrotowy, teraz normalny i nie przeszkadza to zbytnio, a wąż jest sztywny 15m.
    zainak
    Level 12  
    dawidxcom wrote:
    Jaka dysza paliwa powinna tu być ?
    Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

1.25, 60 stopni

dawidxcom, co do tych stopek co zrzucałeś z tłoków. Nie trzeba nic rozginać, wystarczy młotkiem teflonowym je po prostu zbić i zejdą. Te rozginanie to faktycznie trochę hardkor.