Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 06 Cze 2015 12:15 748665 2075
  • #481 06 Cze 2015 12:15
    JACU626

Poziom 26  

Hmmm akcesoria pasują a czy nie uważasz że wszystko w tym wątku zostało juz powiedziane na temat tych myjek i pora abyś sam podjął decyzję? Ty będziesz mył nie my wady i zalety obu znasz więc w czym problem??

• #482 06 Cze 2015 12:43
    Piorku
    Poziom 9  

NIlfisk P150, czy Karcher k7 Premium? Bliżej mi do serwisu karchera i głównie chyba do niej bym się skłaniał, ale nie wiem czy tą wydajność przepływu wody większą o 10l w Nilfisku da się jakoś odczuć?

• #484 07 Cze 2015 00:18
    karlosw
    Poziom 10  

Jako, że są tu na forum osoby zajmujące się zawodowo tematem "Karcher" to zapytam:
    Karcher FP 303 - dobre to? działa jak należy? jakość wykonania oraz "wytrzymałość na psucie się" należyta?

Opinia z netu:
    "Po około 2 tygodniach użytkowania (bardzo sporadycznego), rozleciała się część napędzająca talerzyki polerskie... Lubię produkty Karchera i parę ich mam. Po rozkręceniu okazało się, iż część napędzająca jest z kiepskiego plastyku i - wg mnie - nie może służyć długo. Przykre doświadczenie...."

Dziękuję za ew odpowiedzi.
    Pozdrawiam

• #485 07 Cze 2015 09:11
    JACU626

Poziom 26  

FP 303 to urządzenie do użytku domowego po 2 tygodniach sporadycznego używania raczej nie padnie chyba że to sporadyczne używanie trwało dziennie 5h a polerowana była powierzchnia kamienna.
    Jak ktoś chce coś profesjonalnego to niech zakupi BDS

• #486 08 Cze 2015 10:38
    Piorku
    Poziom 9  

Pytam tak raczej z ciekawości niż chęci zakupu.
    Orientuje się ktoś kto robi myjki dla hitachi? Jacu miałeś coś takiego na serwisie co tam siedzi w środku? Wiadomo Hitachi narzędzia robi dobre, ciekawe jak z myjkami.

• #488 08 Cze 2015 15:27
    JACU626

Poziom 26  

Nigdy nie trafiła do mnie myjka hitachi więc nie wiem co w nich siedzi, nawet nie widziałem takowych jeszcze.

Już się douczyłem :) mon 2000W a ciśnienie 150 BAR, hmm może tam siedzi jakiś krasnoludek dokłada z 1000W i z tego jest ciśnienie 150 bar :)

Czyli z cyklu....

papier wszystko przyjmie

• #489 10 Cze 2015 19:58
    Piorku
    Poziom 9  

Jak sprawują się myjki karchera wersji eco i w czym są różnice? Są one bardziej awaryjne czy jest to samo?

• #490 11 Cze 2015 13:39
    Wolan89
    Poziom 8  

Witam, widziałem, że już kilka osób wcześniej pytała o myjkę Hamron ze sklepu Jula. Rodzice chcą sobie kupić jakąś myjkę do domku i znaleźli taką. Używać będą raczej zwyczajnie: umyć płot, podjazd, opłukać samochód. Nie znam dokładnie budżetu ale z pewnością wolą wydaj możliwie mniej ale żeby mieli z zakupu jakiś pożytek.

Czy warta jest taka zabawka zachodu? Nie rozpadnie się po kilka dniach albo może ma inne mankamenty?

• #491 14 Cze 2015 00:05
    medivh29
    Poziom 8  

Panowie zakupiłem tą polecaną K5 Premium.
    Chciałbym Was prosić ponownie o poradę i jak dobrze pamiętam to już o tym pisano w tym temacie,
    lecz żeby to znaleźć to od nowa potrzeba czytać wszystkie pod strony.
    Mianowicie: chciałbym spryskać auto aktywną pianą i podobno można to zrobić za pomocą opryskiwacza np.10 litrów,
    czy istnieje taka możliwość czy to jednak nie zda rezultatu?

• #492 14 Cze 2015 01:43
    Piorku
    Poziom 9  

Nie tyle za pomocą opryskiwacza co pianownicy ręcznej np epoca lub gloria. Jeżeli chodzi o małe pianownice 1-2L to jest przy tym trochę pompowania ale przy ręcznych pianownicach dużo mniej zużywa się piany aktywnej niż w pianownicach podłączanych pod karchera. Na yt masz filmiki z porównania wymienionych marek pianownic a także 10l. Jeżeli kryterium dla Ciebie jest oszczędność piany aktywnej to zdecydowanie pianownice ręczne a jeżeli wygoda użytkowania to pianownica podłączana pod karchera, najlepiej sprawdzona PA albo Idrobase.

• #493 14 Cze 2015 07:26
    strucel
    Poziom 27  

Mam pytanie dotyczące jakości akcesoriów -mam starą z 20 albo i 30 letnią myjkę.Myjka działa ok , tyle że któryś z poprzednich właścicieli zmienił pistolet na karcherowski ze złączem bagnetowym.Wszystko działało dobrze dopóki nie pożyczyłem myjki - dostałem ją z powrotem bez lancy która zagineła(miałem tylko jedną, zwykłą), pożyczający zadeklarował że zapłaci za nową więc zakupiłem na allegro rotacyjną zamiennik :

Kiedy ją dostałem stwierdziłem że jakoś tak słabo myje - zwiększyłem więc ciśnienie dostępną regulacją na myjce do 120bar, pomogło - dysza aż furczała i zaczeła myć ok.
    Niestety przy drugim użyciu obudowa dyszy pękła na szwie i zaczęła się tamtędy lać woda.
    Mam dyszę na gwarancji, ale jeżeli słaba jakość jest regułą to szkoda płacić za przesyłkę 10zł aby mieć znów na jedno użycie.Parametrów nie przekroczyłem bo jest wg sprzedającego do 160barów.

• #494 15 Cze 2015 09:59
    Thermano
    Poziom 8  

Witam . Pierwszy raz w klimatach myjek - bo to będzie pierwszy zakup. Prześledziłem wątek , a jakże . Wnioski jednak nie są łatwe do analizy . W skrócie co zauważyłem :
    1. JACU626 to "bóg" ;) ( wnioskuję , że zasłużenie )
    2. Wszystko po za wysokim Karcherem , Kranzle , Ehrle to szajs
    3. Karcher ma najsprawniejszy i rozsądny cenowo serwis .
    4. Serwisy innych istnieją teoretycznie a jeśli nawet są drogie .
    5. Jest drobna niekonsekwencja u JACU626 wobec Nilfiska - raz go traktuje jako badziew , raz mówi , że niezły ( ale to skłądam na karb mojego braku wiedzy )

Brakuje mi w tym bogatym wątku takiego podsumowania dla "zwykłego zjadacza chleba" . Czegoś co podsumuje najważniejsze cechy i wskaże krąg ciekawych urządzeń dla tych , dla których myjka to urządzenie do umycia auta czasem , bramy garażowej , kostki czy tarasu okazjonalnie . Wnioski które sam zebrałem przedstawiam poniżej i poproszę o ew. sprostowanie

1. Nie kupujemy wynalazków marketowych i noname bo nie naprawimy tego później , a na pewno będzie taka potrzeba
    2. Szukamy marki z sensownym serwisem ( czyli : Karcher , ....? )
    3. Ciśnienie w danych technicznych najczęściej "z czapki" - lepiej patrzeć na wydajność w litrach - im więcej tym lepiej
    4. Silnik koniecznie indukcyjny najlepiej chłodzony wodą . Komutatorowe są zazwyczaj spięte z przekłądnią planetarną która lubi się sypać i kaplica wtedy ( dlatego np. Lavory 160 / 165 - nie ! )
    5. Pompa najlepiej mosiądz ( drogo ) , ew. aluminium . Tworzywo dopuszczalne w udanym modelu pompy ( np. Karcher 2.91 )
    6. Najlepiej 3 fazy a jak dwie to gruby kabel 3x2,5 mm2 i 20A bezpiecznik .
    7. Koniecznie filtr wody
    8. Własny wniosek - opisy techniczne producentów są do ...niczego bo tych istotnych cech nie pokazują , a suszą głowy tylko marketingowym bełkotem typu 250 bar ...

Proszę o weryfikację . Czy dobrze to rozumiem ( czyli jak u mnie z czytaniem ze zrozumieniem ) Proszę o dodanie tego co przeoczyłem .

Byłbym również wdzięczny za przedstawienie "rekomendowanych" modeli myjek w przedziałach cenowych do 500 zł ( coś czuję , że lista będzie pusta ... ) 500 - 1000 , 1000 - 1500 zł , 1500 zł - 2000 zł . Myślę , że to górna granica kwot , które są realne do wydania za sprzęt przydomowy .

Mam również pytania o kilka modeli które wytypowałem sam :

Co wybrać z towarzystwa :
    1. Karcher K5 Premium
    2. Nillfisk E140.3-9 X-TRA 5 lat gw.
    3. MYJKA CIŚNIENIOWA LAVOR TORMENTA MOSIĘŻNA POMPA
    4. ???
    i z wyższej półki :
    1. Karcher K7
    2. Myjka ciśnieniowa Nilfisk P160.2-15 X-TRA [Pro] 5 lat gw.
    3. ??

Ostatnie pytanie - jakiś komentarz do tych sprzętów ? :
    1. OLEO-MAC MYJKA WYSOKOCIŚNIENIOWA PW155 2300W / 150BAR ( ponoć mosiądz za 1400 zł ? )
    2. Black&Decker Myjka ciśnieniowa 150bar 2100W 450l/h - PW2100WR
    3. Myjka ciśnieniowa GHP 5-55 Bosch
    4. Bosch Aquatak Click 140
    5. MYJKA WYSOKOCIŚNIENIOWA 2200W 130bar HW 131 MAKITA
    6. MYJKA CIŚNIENIOWA 2400W 150bar GHP 5-14 BOSCH

A zna ktoś ten wynalazek / kombajn ...?
    Myjka ciśnieniowa DIRT DEVIL M3300

Myślę , że moja seria pytań + Wasze ( speców ) odpowiedzi usatysfakcjonują wielu amatorów i wspólnie ułatwimy wybór -a w końcu po to powstał ten wątek

• #495 15 Cze 2015 11:00
    JACU626

Poziom 26  

Thermano napisał:
    1. JACU626 to "bóg" ( wnioskuję , że zasłużenie )

Bez przesady coś wiem ale nie wszystko

Thermano napisał:
    5. Jest drobna niekonsekwencja u JACU626 wobec Nilfiska - raz go traktuje jako badziew , raz mówi , że niezły ( ale to skłądam na karb mojego braku wiedzy )

Nilfisk to dwa światy, i te dobre czyli posejdon, neptun i badziew z marketów - internetu

• #496 15 Cze 2015 11:09
    Thermano
    Poziom 8  

No tak , tylko między tymi Posejdonami i Neptunami a klasą "home&car" jest ogromna przepaść cenowa . Nie ma Nilfisków godnych uwagi między 1000 - 2000 zł ?

Znajdziesz(znajdziecie) chwilę na odpowiedzi z mojego przydługiego wątku czy na darmo się napisałem ...? ;)

• #498 15 Cze 2015 19:32
    JACU626

Poziom 26  

Thermano napisał:
    Znajdziesz(znajdziecie) chwilę na odpowiedzi z mojego przydługiego wątku czy na darmo się napisałem ...?

Spokojnie pracuje sie, a nie tylko pisze!

• #499 15 Cze 2015 21:54
    karlosw
    Poziom 10  

Takie małe pytanie:
    Jeżeli chcę kupić węża do Karchera z serii HD to kupować 1/2 czy 3/4 cala?

• #500 16 Cze 2015 08:02
    Thermano
    Poziom 8  

JACU626 napisał:
    Thermano napisał:
    Znajdziesz(znajdziecie) chwilę na odpowiedzi z mojego przydługiego wątku czy na darmo się napisałem ...?

Spokojnie pracuje sie, a nie tylko pisze!

Stąd pytanie czy znajdziesz czas i mrugnięcie na koniec , więc nie mam napinki . Zdaję sobie sprawę , że doświadczenia zdobyłeś pracując nie pisząc do laików ;)

• #501 16 Cze 2015 10:56
    saskia
    Poziom 38  

Thermano napisał:
    Witam . Pierwszy raz w klimatach myjek - bo to będzie pierwszy zakup. Prześledziłem wątek , a jakże . Wnioski jednak nie są łatwe do analizy . W skrócie co zauważyłem :
    1. JACU626 to "bóg" ;) ( wnioskuję , że zasłużenie )
    2. Wszystko po za wysokim Karcherem , Kranzle , Ehrle to szajs
    3. Karcher ma najsprawniejszy i rozsądny cenowo serwis .
    4. Serwisy innych istnieją teoretycznie a jeśli nawet są drogie .

Brakuje mi w tym bogatym wątku takiego podsumowania dla "zwykłego zjadacza chleba" . Czegoś co podsumuje najważniejsze cechy i wskaże krąg ciekawych urządzeń dla tych , dla których myjka to urządzenie do umycia auta czasem , bramy garażowej , kostki czy tarasu okazjonalnie . Wnioski które sam zebrałem przedstawiam poniżej i poproszę o ew. sprostowanie

1. Nie kupujemy wynalazków marketowych i noname bo nie naprawimy tego później , a na pewno będzie taka potrzeba
    2. Szukamy marki z sensownym serwisem ( czyli : Karcher , ....? )
    3. Ciśnienie w danych technicznych najczęściej "z czapki" - lepiej patrzeć na wydajność w litrach - im więcej tym lepiej
    4. Silnik koniecznie indukcyjny najlepiej chłodzony wodą . Komutatorowe są zazwyczaj spięte z przekłądnią planetarną która lubi się sypać i kaplica wtedy ( dlatego np. Lavory 160 / 165 - nie ! )
    5. Pompa najlepiej mosiądz ( drogo ) , ew. aluminium . Tworzywo dopuszczalne w udanym modelu pompy ( np. Karcher 2.91 )
    6. Najlepiej 3 fazy a jak dwie to gruby kabel 3x2,5 mm2 i 20A bezpiecznik .
    7. Koniecznie filtr wody
    8. Własny wniosek - opisy techniczne producentów są do ...niczego bo tych istotnych cech nie pokazują , a suszą głowy tylko marketingowym bełkotem typu 250 bar ...

Proszę o weryfikację . Czy dobrze to rozumiem ( czyli jak u mnie z czytaniem ze zrozumieniem ) Proszę o dodanie tego co przeoczyłem .

Byłbym również wdzięczny za przedstawienie "rekomendowanych" modeli myjek w przedziałach cenowych do 500 zł ( coś czuję , że lista będzie pusta ... ) 500 - 1000 , 1000 - 1500 zł , 1500 zł - 2000 zł . Myślę , że to górna granica kwot , które są realne do wydania za sprzęt przydomowy .

Mam również pytania o kilka modeli które wytypowałem sam :

Co wybrać z towarzystwa :
    1. Karcher K5 Premium
    2. Nillfisk E140.3-9 X-TRA 5 lat gw.
    3. MYJKA CIŚNIENIOWA LAVOR TORMENTA MOSIĘŻNA POMPA
    4. ???
    i z wyższej półki :
    1. Karcher K7
    2. Myjka ciśnieniowa Nilfisk P160.2-15 X-TRA [Pro] 5 lat gw.
    3. ??

Ostatnie pytanie - jakiś komentarz do tych sprzętów ? :
    1. OLEO-MAC MYJKA WYSOKOCIŚNIENIOWA PW155 2300W / 150BAR ( ponoć mosiądz za 1400 zł ? )

2. Black&Decker Myjka ciśnieniowa 150bar 2100W 450l/h - PW2100WR
    3. Myjka ciśnieniowa GHP 5-55 Bosch
    4. Bosch Aquatak Click 140
    5. MYJKA WYSOKOCIŚNIENIOWA 2200W 130bar HW 131 MAKITA
    6. MYJKA CIŚNIENIOWA 2400W 150bar GHP 5-14 BOSCH

A zna ktoś ten wynalazek / kombajn ...?
    Myjka ciśnieniowa DIRT DEVIL M3300

Myślę , że moja seria pytań + Wasze ( speców ) odpowiedzi usatysfakcjonują wielu amatorów i wspólnie ułatwimy wybór -a w końcu po to powstał ten wątek

Prawie wszystko co wywnioskowałeś jest prawidłowe.
    Trzeba by jedynie dodać że, jak wszędzie o jakości sprzętu decydują księgowi, nie konstruktorzy.
    Z doświadczenia wiem że nawet dobre i solidnie zrobione modele są "ulepszane" przez księgowych i model który miał np. mosiężną pompę w dalszej produkcji po "złapaniu dobrej opinii" ma ją zmienioną na plastikową, lub np. zmieniony silnik na tańszy z Chin. Przykładem jest np. Karcher K4 pierwsze miały alu, obudowę pompy, a późniejsze plastikowe.
    To pomijanie istotnych parametrów maszyny jest celowe, aby klient nie wiedział co faktycznie jest w srodku danego egzemplaża maszyny i nie mógł sam ocenić jej jakość i przydatność.
    Bardzo rzadko podawaany jest typ pracy silnika (co jest podstawą do reklamacji) i nie wiadomo jak długo może pracować non stop, co zwykle kończy się przegrzaniem, lub spaleniem silnika.
    Jeden z kol. wcześniej pytał o nowe końcówki do myjki, otóż końcówka, a raczej jej średnica-przepustowość musi odpowiadać wydajności pompy myjki. Jeśli jest zbyt mała (tzw. oszczędne dysze) to coś nie wytrzyma, albo pompa, albo końcówka, albo silnik.
    Wiele firm produkujących myjki podaje jedynie że myjka jest do amatorskiego sporadycznego mycia, a bardzo często czas jej ciągłej pracy w warunkach "amatorskich" kwalifikuje sie do profesjonalnego użycia, dlatego w takich okolicznościach maszyny te padają. Już kila razy spotkałem sie z takim wyjasnieniem odmowy gwarancji w sklepie. Oczywiście po poinformowaniu sprzedawcy o checi poinformowania o tym rzecznika praw konsumenta wymieniano je niezwłocznie.
    Tak przy okazji, to należy czytać dokładnie warunki gwarancji przed zakupem, zwłaszcza tych "no name" i należy być przygotowanym na jakieś bezprawne warunki wymyślane przez samych sprzedawców.

• #502 16 Cze 2015 13:39
    grabyboy
    Poziom 6  

Witam wszystkich.
    Może JACU626 (jako guru) albo ktoś, kto też zna się na rzeczy, zerknie na dwa modele które znalazłem i się na ich temat wypowie, a przy okazji mi podpowie czy z tego coś będzie, bo charakterystyka pierwszej z myjek wygląda ciekawie:

1. Powermat PM-MC-320
    - silnik indukcyjny
    - pompa aluminiowa
    - wbudowany filtr wody
    - moc: 3200W
    - ciśnienie doprowadzania: 3bary
    - ciśnienie znamionowe: 160bar
    - ciśnienie maksymalne: 210bar
    - wydajność: 450l/h
    - max. temperatura wody: 60 C
    - długość przewodu do wody: 8m
    - chyba brak możliwości dokupienia szczotki obrotowej do płaskich powierzchni
    - i jak na takie parametry to cena w granicach 650 zł wygląda świetnie

2. Bass Polska model 7888
    - nie wiem niestety jaki silnik
    - pompa aluminiowa
    - Ciśnienie robocze: 135bar
    - Ciśnienie dopuszczalne: 20,2MPa (202 bar)
    - Przepływ roboczy: 5,8l/min
    - Maksymalny przeplyw: 7,2l/min
    - możliwość dokupienia szczotki obrotowej do płaskich powierzchni (110 zł)
    - cena myjki około 600 zł

Do tej pory miałem najtańszą myjkę z biedronki. Nie będę raczej mył samochodu, za to będę czyścił podjazd i alejki z kostki i drewniany taras. A myjką z biedronki robiłbym to z miesiąc. Macie może doświadczenie czy dobrze jest wziąć coś ze szczotką obrotową, czy może wystarczy lanca regulowana albo turbo?

• #503 16 Cze 2015 21:03
    JACU626

Poziom 26  

saskia napisał:
    Z doświadczenia wiem że nawet dobre i solidnie zrobione modele są "ulepszane" przez księgowych

To prawda i nie tylko w myjkach ale to oczywiście moje zdanie Kranzle i Ehrle mają tępych księgowych :)

grabyboy napisał:
    Powermat PM-MC-320

Kup te myjkę i przyjedź do mnie po amperomierzu wyliczymy pobieraną moc, manometr pokaże ciśnienie i gwarantuję ci że będziesz w szoku - w negatywnym a później podepniemy osprzęt od niej do myjki która daje 180 bar i wszystko zacznie fruwać - zakładam się litrę że nie będzie inaczej

grabyboy napisał:
    Bass Polska model 7888

Jak wyżej normalnie szacun dla thermano że coś przeczytał zanim zapytał a ty grabyboy jak widzisz auto które ma na liczniku 240 km/h w vw polo z silnikiem 1,1 to uważasz że tyle pojedzie ???

• #504 17 Cze 2015 01:50
    grabyboy
    Poziom 6  

JACU626, właśnie poczytałem i później dodatkowo oparłem się na podsumowaniu Thermano. Wyciągnąłem podobno najważniejsze rzeczy czyli: silnik i pompa. A potem znalazłem tego Powermata, który dodatkowo ma filtr wody. Zadzwoniłem do sprzedawcy, który twierdzi, że mają do niego części i że go w razie czego bez problemu serwisują. A w takim razie nie znając tego sprzętu możesz doczepić się tylko tego, że to "no name". Więc nie wiem o co ci chodzi i czemu na mnie najeżdżasz? Przecież każdy tu szuka optymalnego sprzętu. Jakbym miał na to kilka tysięcy to bym kupił coś porządnego (choć zawsze i tak znajdzie się coś lepszego). A jak na razie to Thermano zrobił tu dla szukających lepszą robotę niż ty, bo przynajmniej podsumował to co najważniejsze. A jeśli nie ufasz temu producentowi, to wystarczyło to powiedzieć, a nie od razu wnioskować, że jestem leń (bo nie czytam) i głupek (bo się nie znam i zadaję niewygodne pytania). Profesjonalizm w zawodzie poznaje się m.in. po rzetelnie udzielanych informacjach.
    Dziękuję wszystkim, którzy tu na forum dyskutują, bo choć jeszcze dużo muszę się nauczyć, to i tak wiem więcej niż wcześniej. A nad myjką będę myślał i w razie czego może dam kiedyś znać co wybrałem i jak się to sprawuje.
    Pozdrawiam.

Moderowany przez Mirek Z.:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.9, p.3.1.10, p.3.1.17. Niech więc kolega "myśli", zamiast obrażać innych, reklamować bez sensu i pisać w temacie zaniżając poziom forum. Co grozi konsekwencjami ujętymi w regulaminie forum.

• #505 17 Cze 2015 08:02
    JACU626

Poziom 26  

Grab nie tak, nikt cie nie obraża a ty widze że tak. Drugi dzień na forum, drugi twój post i już jest ci tu źle.
    Co do myjki to uwierz długo je naprawiam i parametry na papierze ni jak mają się do tego co da się zmierzyć.

grabyboy napisał:
    Thermano zrobił tu dla szukających lepszą robotę niż ty, bo przynajmniej podsumował to co najważniejsze. A jeśli nie ufasz temu producentowi, to wystarczyło to powiedzieć, a nie od razu wnioskować, że jestem leń (bo nie czytam) i głupek (bo się nie znam i zadaję niewygodne pytania).

Którymi swoimi słowami obraziłem cię bo nic takiego jakoś nie widzę.

• #506 17 Cze 2015 10:16
    strucel
    Poziom 27  

saskia napisał:

Jeden z kol. wcześniej pytał o nowe końcówki do myjki, otóż końcówka, a raczej jej średnica-przepustowość musi odpowiadać wydajności pompy myjki. Jeśli jest zbyt mała (tzw. oszczędne dysze) to coś nie wytrzyma, albo pompa, albo końcówka, albo silnik.

To ja pytałem o te końcówki - problem jest z tym że myjka pochodzi z czasów z przed internetowych i żadnej dokumentacji do nich w sieci nie ma , a firma przestała produkować myjki chyba jeszcze przed zjednoczeniem Niemiec - niestety tabliczka znamionowa jest wytarta a firma produkowała kilka podobnie wyglądających modeli.
    Konkretnie jest to hanning hdr Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić?

Czyli co kolego radzisz ? -kupić stałą dyszę? widziałem na allegro że zamienniki stałych są w całości metalowe więc pewnie nie pęknie tyle że o jakiej wydajności?

• #507 17 Cze 2015 11:58
    medivh29
    Poziom 8  

Piorku napisał:
    Nie tyle za pomocą opryskiwacza co pianownicy ręcznej np epoca lub gloria. Jeżeli chodzi o małe pianownice 1-2L to jest przy tym trochę pompowania ale przy ręcznych pianownicach dużo mniej zużywa się piany aktywnej niż w pianownicach podłączanych pod karchera. Na yt masz filmiki z porównania wymienionych marek pianownic a także 10l. Jeżeli kryterium dla Ciebie jest oszczędność piany aktywnej to zdecydowanie pianownice ręczne a jeżeli wygoda użytkowania to pianownica podłączana pod karchera, najlepiej sprawdzona PA albo Idrobase.

Dziękuję za odpowiedź.
    Ten "EPOCA TEC ONE Foamer Pianownica ręczna 10L" wygląda właśnie jak opryskiwacz ale pewnie się do tego nie nadaję gdyż posiada specjalną dyszę do aktywnej piany.
    Nie wiem właśnie co by było lepszym rozwiązaniem czy taka pianownica ręczna czy ta lanca do karchera.
    Jeżeli się do tej lancy wleje tą aktywną pianę to dużo jej idzie na jedno umycie auta?
    Taka najtańsza ta piana to kosztuje z 15zł i jeżeli ta cała butelka 1l idzie na auto to w takim razie to się nie kalkuluje.

• #508 17 Cze 2015 13:33
    grabyboy
    Poziom 6  

JACU626 jeśli nie miałeś na myśli obrażania mnie to Cię przepraszam, że naskoczyłem, ale ja tak odebrałem słowa o tym, że sobie wcześniej nie poczytałem i że myślę, że jak coś ma na liczniku 240 km/h to tyle pojedzie. Trochę mnie to po prostu ubodło, bo ani jedno ani drugie stwierdzenie nie jest prawdziwe. Spędziłem tu kilka ładnych godzin czytania odnośnie myjek (nie tylko na tym forum) i dużo się od was wszystkich dowiedziałem, za co wszystkim wam jeszcze raz dziękuję i za to, że ci bardziej doświadczeni poświęcają swój czas żeby tutaj udzielać porad. Ale myślę, że nie ma sensu się tu kłócić, bo szkoda tu miejsca i czasu wszystkich osób na takie pierdoły. Lepiej zająć się czymś merytorycznym ;). Dlatego przepraszam wszystkich za takie odbiegniecie od tematu myjek :D.
    Pozdrawiam.

• #509 17 Cze 2015 19:49
    Piorku
    Poziom 9  

medivh29 Chyba w każdej pianie aktywnej masz sposób rozcieńczania. W przypadku np Tenzi Tan Car masz 1:1-1:2 w przypadku pianownicy pod karchera i 1:20-1:50 w przypadku pianownicy ręcznej tak, że różnica duża. Jeżeli będziesz myć samochód dość często to sporo zaoszczędzisz stosując pianownicę ręczną. Jeżeli zamierzasz stosować pianownice pod karchera to nie bierz nawet pod uwagę opakowań piany aktywnej mniejszych niż 5L bo sporo drożej Cię to wyniesie.

• #510 17 Cze 2015 20:29
    JACU626

Poziom 26  

grabyboy napisał:
    JACU626 jeśli nie miałeś na myśli obrażania mnie to Cię przepraszam, że naskoczyłem, ale ja tak odebrałem słowa o tym, że sobie wcześniej nie poczytałem i że myślę, że jak coś ma na liczniku 240 km/h to tyle pojedzie

Nie wiem ile masz lat ja 40++++ i wiem jedno papier wszystko przyjmie a życie - i tak inaczej wygląda.

Producent, sprzedawca w markecie zrobi wszystko abyś kupił, jak padnie namówi na drugie. Chcesz myć ok ale to nie ma być przykrym obowiązkiem a przyjemnością, nie męczyć a dawać odpoczynek po pracy. Po latach wiem jakie urządzenia stosować i jaką chemię, nie chce tu robić reklamy ale moje auta zawsze błyszczą i pachną a nikt się nad nimi nie wysila przy myciu.

Nie wiem gdzie mieszkasz bo nie uzupełniłeś profilu ale jak będziesz w okolicach Sandomierza zapraszam, poczujesz jak daje po rękach trzymanie lańcy która daje "skromne" 160 BAR ale REALNE a nie na papierze.

moje 25 letnie auto nie picowane do zdjęcia

Pozdrawiam