Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 27 Lip 2015 10:24 794022 2231
  • Arrow Multisolution Day
  • #573 27 Lip 2015 20:55
    kazmir
    Poziom 15  

"rozbierz i zapodaj zdjęcie pompy jak na korbowodzie to jak HW 131"
    Nie wytrzymałem - rozebrałem. Na początku myślałem, że jest zatarta silnik zablokowany /spalony. Po zdjęciu osłony wiatrak daje się obracać. Odkręciłem puszkę z wyłącznikiem i zobaczyłem jasne ładne uzwojenia (zero smrodu typowej spalenizny) Podejrzany wydał mi się kondensator. Był wręcz rozsadzony/ spuchnięty. Podpiąłem z jakiegoś silnika 1,1KW od hydroforu. Gęba mi się roześmiała bo silnik pracuje cicho. Jest dobrze!!! 30 zeta i tak odzyskam na złomie, ale może co jeszcze ugram :-) Po podłączeniu "sikawki" nawet udało mi się otrzymać ciśnienie - manometr coś tam się przestawił, choć jest uszkodzony. Pompa sucha zero przecieków.

Pytania mam takie:
    1. Silnik się bardzo szybko nagrzał razem z kondensatorem, czy musi kondensator być dopasowany do tego silnika? Jeśli dobrze odczytałem to jest 40uF?
    2. Rozebrać pompę? Co tam można / trzeba wymienić, czy ciśnienie się poprawi? (olej w okienku jest)
    2. Jaką dokupić lancę, bo ta jest od Karchera max 120 Bar i ma zalutowany cyną jeden otwór na dyszy?
    Stan tej lancy jest tragiczny.
    Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić? Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić?

• #574 29 Lip 2015 06:44
    szczypek185
    Poziom 9  

Witam. A ja mam takie pytanie stihl 163 plus czy karcher 5/15 czy karcher k 7?
    Używany ma być w około domu, jakaś kostka brukowa, płytki, elewacja, 5-6 samochodów raz w tygodniu. Chcę żeby wytrzymał parę lat. ;)

• Arrow Multisolution Day
  • #575 29 Lip 2015 22:24
    kazmir
    Poziom 15  

Kupiłem dedykowany kondensator i maszyna odżyła! Potrzymałem w pracy 10min silnik chłodny! Teraz kolej na zakup lancy i manometru. Ciekawe czy można dokupić zestaw naprawczy do tej pompy?
    Jeśli nie ma wyłącznika ciśnieniowego na pompie rozumiem, że rolę redukcji ciśnienia przejmuje "bypass". Nic się nie stanie jak myjka tak pracuje? W Karcher 5.55 jubilee (którego mi ukradli) po zwolnieniu przycisku silnik stawał.
    Re: Jaka myjkę ciśnieniową kupić?

• #577 30 Lip 2015 15:27
    szczypek185
    Poziom 9  

A może mi ktoś odpowie? ;P myślałem na stihlem, ale nie moge znaleźć zbytnio informacji i opinii. A nad stihlem dlatego że mam sporo rzeczy z tej firmy i chwalę sobie oraz miałbym jakiś rabat na ten produkt.

• #578 30 Lip 2015 20:23
    kazmir
    Poziom 15  

Dzięki Jacu26
    Postaram się kupić manometr to zobaczę ile "uciekło" barów z tych deklarowanych:-)

szczypek185
    Nie znam Stihl'a. Wygląda na porządna maszynę i dane też ma spoko. Nie wiem jak dostępność części zamiennych i jak z serwisem. Co do Karcher'a. Zdecydowanie lepsza jest seria HD niż seria K. Z twojego opisu zastosowania tej myjki to wybrałbym serię HD 5/15, jeśli to ma być na długie lata:-)

• #579 02 Sie 2015 10:57
    bobo1805
    Poziom 6  

Nie czytałem całego wątku, więc może się powtarzam: za cholerę nie bierz karchera za 350 zł masz nilfisk z mosiężną pompą. Używam tego sprzętu w pracy(odkurzacz i myjka) nie do zajechania. Ja kupiłem 2 lata temu karchera k2.105 w srodku plastikowe koła zębate... już zdechła. Pzdr

• #580 03 Sie 2015 14:01
    mrbzyq
    Poziom 9  

Pytanie dla obeznanych w temacie - czy zauważę jakąś znaczącą różnicę w wydajności między NILFISK C120.6-6 a C125.3-8 ?

• #581 05 Sie 2015 18:22
    szczypek185
    Poziom 9  

szczypek185 napisał:
    Witam. A ja mam takie pytanie stihl 163 plus czy karcher 5/15 czy karcher k 7?
    Używany ma być w około domu, jakaś kostka brukowa, płytki, elewacja, 5-6 samochodów raz w tygodniu. Chcę żeby wytrzymał parę lat. ;)

A może ktoś zaproponuje jeszcze coś innego?
    Ten karcher k7 spoko pod względem wyposażenia.
    A ile lat gwarancji ma karcher jeśli się bierze na firmę (faktura)

• #582 05 Sie 2015 20:02
    karol5608
    Poziom 28  

Na fakturę gwarancji nie ma, jest 2 lata rękojmi.

• #583 19 Sie 2015 16:10
    infi
    Poziom 10  

Moze ktos pomoze z doborem przedluzacza do karchera hd1090?
    Jaka grubosc przewodow dobrac do przedluzacza o dlugosci 20metrow, czy brac 5x6mm2? 5x4mm2 czy moze starczy 5x2.5mm2? (wiem, ze moze byc 3 zylowy ale chce aby porzedluzacz byl uniwersalny w razie podlaczenia czegos innego niz karcher)

• #584 19 Sie 2015 21:37
    mazawada
    Poziom 15  

infi napisał:
    Moze ktos pomoze z doborem przedluzacza do karchera hd1090?
    Jaka grubosc przewodow dobrac do przedluzacza o dlugosci 20metrow, czy brac 5x6mm2? 5x4mm2 czy moze starczy 5x2.5mm2? (wiem, ze moze byc 3 zylowy ale chce aby porzedluzacz byl uniwersalny w razie podlaczenia czegos innego niz karcher)

Brawo! Nareszcie ktoś, kto chce mieć wysokie ciśnienie, dużą wydajność i niezawodność!
    Też mam HD1090, oraz HDS895. Spójrz na moje posty, także w aspekcie postów Kolegi Jacu26. Tam jest kilka uwag eksploatacyjnych.
    Co do przedłużacza: u mnie czasami jest konieczność przedłużenia o ponad 40-50-60 metrów. Łączę w szereg przedłużacze 5x2,5, a jak nie starcza to dokładam 25 metrów 5X1,5. Ten cieńszy staje się lekko ciepły. Tyle z wieloletniej praktyki, bez uszkodzenia maszyn.
    Ale, żeby nie wywoływać złośliwości wśród innych czytaczy, proponuję, żebyś sięgnął do elektrotechniki i policzył z prostych wzorów, jaki spadek napięcia będzie u Ciebie w zależności od: 1).mocy, 2).odległości, 3).przekroju. Wolno Ci założyć spadek napięcia na kablu około 10-15%.
    Pamiętaj o dobrych wężach i szczelnych pistoletach. Pracuj odpowiednimi dyszami, a także (koniecznie) z wirującym strumieniem. Do hd1090 rozmiar dyszy to 050 lub 055.

Na koniec: spotkałem się już z krytyką, że namawiam do zakupu używanych, ale PROFESJONALNYCH myjek.
    Nie rozumiem użytkowników zadających pytania, czy lepszy jest szmelc za 200-300, czy może 300-400 zł.
    Chętnie spotkam się z krytyką, ale od praktyków/użytkowników, a nie od takich, którzy kupili "coś" przed tygodniem, i na razie są pod wrażeniem, że myjka jeszcze działa. Jak długo?
    Uwaga: nie jestem serwisantem!

• #585 19 Sie 2015 23:05
    infi
    Poziom 10  

Nie no jak kupować to raz a dobrze i na lata. Myjka typowo do domu po pełnym serwisie nowe przewody prądowe i ciśnieniowe.nowa lanca i dysze, pianownica(podwójny oplot). Tak więc brałem bez oszczędzania. Brak mi było wiedzy co do przekroju przedłużacz ale skoro u Ciebie 2.5 mm2 się sprawował to kupię 4mm2 aby był też dobry do innych urządzeń.

• #586 21 Sie 2015 20:25
    jammmo
    Poziom 14  

Użytkuję myjkę Nilfisk E130.2-9 PAD X-TRA , z której jestem bardzo zadowolony ,wszystko jest jak najbardziej ok ,jedyne to co bym zmienił to wąż ciśnieniowy .Jest on troszkę twardawy jako , że jest z plastiku. Może orientuje się ktoś , czy istniała by możliwość wymiany na jakiś miękki np. gumowy z oplotem (chyba te modele wyższe Nilfiska 140 lub 160 takie mają) ale nie jestem pewny. Czy idzie to zamontować do mojego modelu?i jaki jest zbliżony koszt takiego węża około 10 mb.

• #587 21 Sie 2015 22:06
    kazmir
    Poziom 15  

Weź który masz (na wzór) i spróbuj w zakładzie gdzie jest produkcja i zakuwanie węży hydraulicznych. Mnie za 10 m do Karcher'a "zaśpiewali" 200zeta. Cena za 200bar i 400bar taka sama tylko grubszy przewód. Drogo, ale zaleta to widzisz co dostajesz, albo szukaj w sklepach internetowych. Jest tego dużo. Musisz tylko dokładnie "z wymiarować" końcówki przyłączy.

• #588 21 Sie 2015 22:57
    jammmo
    Poziom 14  

Ok rozumiem,ale nie wiem czy w takich zakładach mają takie węże jak do myjek ? Przecież hydrauliczne przewody trochę się różnią ,mnie zależy żeby był giętki.

• #589 22 Sie 2015 22:39
    kazmir
    Poziom 15  

Byłem w takim zakładzie i "macałem" taki wąż :-) Mają z metra właśnie do takich urządzeń.
    Ja mam za giętki, wołałbym mocniejszy :-(

• #590 25 Sie 2015 02:45
    mirek19-67
    Poziom 2  

Witam
    Chciałem kupić swoją pierwszą myjkę więc zacząłem szukać czegoś dla siebie na tym forum, ale im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie. Proszę więc o pomoc (prośbę swą kieruje w szczególności do kolegi JACU626): czy moglibyście mi podać 3 może 4 myjki które warto kupić do użytku domowego (mycie samochodu, ok 150m kostki, brama garażowa itp.). Chodzi mi o to żeby myjka służyła mi jak najdłużej , była możliwie jak najmniej awaryjna a w razie awarii był dostępny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny miała możliwie jak najwyższe ciśnienie (to realne a nie na papierze) no i silnik indukcyjny. Na myjkę mogę wydać 1500zł +/- 200 i fajnie by było gdyby w tej cenie był t-racer pianownica itp. Z góry dziękuję za pomoc.

• #591 25 Sie 2015 14:41
    infi
    Poziom 10  

tracer do 150m kostki? po co wystarczy mocny strumien plaski i wszystko wymyjesz.
    Wejdz na allegro i sobie wyszukac uzywanych myjek Karcher serii HD w tym zakresie cenowym jaki podales.

Ja kupilem tydzien temu myjke uzywana HD1090 - 12m gwarancji, nowy 10metrowy kabel zasilajacy,nowy 15m waz cisnieniowy, nowa pianownica profesjonalna, nowy pistolet i lanca + 3 dysze 0/25/40 stopni. za calosc zaplacilem z wysylka na palecie 2300zl.

Myjka typowo do uzytku przy domu + mycie 2 samochodow. Tez mam kostke przed domem ok 200m i wszystko wyszorowalem sama koncowka plaska 25stopni, kostka wyglada jak nowa, wszystkie mchy, porosty,brud wymylo idealnie.

• #592 26 Sie 2015 22:06
    mazawada
    Poziom 15  

infi napisał:
    tracer do 150m kostki? po co wystarczy mocny strumien plaski i wszystko wymyjesz.
    Wejdz na allegro i sobie wyszukac uzywanych myjek Karcher serii HD w tym zakresie cenowym jaki podales.

Ja kupilem tydzien temu myjke uzywana HD1090 - 12m gwarancji, nowy 10metrowy kabel zasilajacy,nowy 15m waz cisnieniowy, nowa pianownica profesjonalna, nowy pistolet i lanca + 3 dysze 0/25/40 stopni. za calosc zaplacilem z wysylka na palecie 2300zl.

Myjka typowo do uzytku przy domu + mycie 2 samochodow. Tez mam kostke przed domem ok 200m i wszystko wyszorowalem sama koncowka plaska 25stopni, kostka wyglada jak nowa, wszystkie mchy, porosty,brud wymylo idealnie.

Kolego "infi". I tak nikt Ci nie uwierzy. Po co Ci taka maszyna, jeśli chińskie są tańsze?
    Nadal kolejni adepci ciśnienia będą pytali, jaką myjkę kupić. A wymagane parametry, to oczywiście: niska cena, duża niezawodność, wysokie ciśnienie, sprawny serwis, obszerny osprzęt, elastyczne węże i duża moc.
    Nikt nie odpowie, na tak postawione pytanie.
    Doradzanie na tak postawione pytania jest niemożliwe i nieuczciwe.
    Takie cuda tylko w ..............

Jeśli ktoś czytał całą dyskusję, to już wie, że mam HD1090 oraz HDS895. Pierwsza z nich pracowała przez ostatnie dni około 100 godzin. Często beż przerw, bo to dla niej obojętne. Ciśnienie na manometrze , podczas pracy, wynosiło ponad 200 bar (dysza 050).
    Czy ktoś chciałby skomentować?
    Życzę wysokich ciśnień!

• #593 27 Sie 2015 00:18
    infi
    Poziom 10  

no ja wlasnie bawilem sie pierwszy raz moja hd1090 3 dni temu i tez nie moglem uwierzyc ze manometr pokazuje zawsze ponad 200bar:)
    Teraz dopiero widze przepasc w jakosci miedzy moja poprzednia "myjka"z allegro za 500zl bo wstyd teraz to tak nazywac:) Teraz moge z pelna opowiedzialnoscia ze te chinskie polewaczki wodne to sprzet ktory do niczego sie nie nadaje bo ani to nie ma cisnienia ani wydajnosci wodnej, a teraz widze jaka jest roznica przy kazdej pracy z HD1090

• #594 27 Sie 2015 02:59
    mirek19-67
    Poziom 2  

Mazawada zgadzam się z Tobą, ale nie wszystkich stać na wydanie ponad 2000 na myjkę a nie dziw się, że każdy chce wydać swoje ciężko zarobione pieniądze na produkt o jak najlepszych parametrach. Jeśli chodzi o mnie nie myślałem o myjce z marketu za 500zł tylko raczej o nowej k5 lub k7 od Karchera. Jak pisałem nie mam pojęcia o myjkach a z tego co tu się dowiedziałem to seria HD i HDS to myjki profesjonalne a ja szukam myjki do użytku domowego. Mieszkam na stałe za granicą więc będę używał myjki raczej rzadko (kilka razy w roku do umycia auta, raz w roku do kostki bramy) więc rzeczą naturalną jest, że zastanawiam się czy wydatek na ten cel rzędu 2500zł to nie jest trochę tak jakbym chciał kupić ciężarówkę o ładowności 20 ton do przewiezienia tony węgla, ale jeśli przekonam się, że warto dołożyć i kupić używaną hd to dołożę i właśnie w tym celu pytam o radę osób które znają się na temacie i mają doświadczenie w użytkowaniu różnego rodzaju myjek . Dziękuję za każdą pomoc

• #595 27 Sie 2015 08:24
    JACU626

Poziom 26  

Mirek warto wziąść lepszy sprzęt przy tym użytkowaniu co napisałeś to będziesz użytkował go z 20 lat czyli jak wydasz 2500 to wychodzi 100 rocznie. Wydasz 1300 na nową k5 z dodatkami i po 7 latach będzie do wymiany.

• #596 27 Sie 2015 15:08
    mirek19-67
    Poziom 2  

Dzięki JACU626 już jestem prawie przekonany co do tego którą myje kupić. Mam jeszcze dwa pytania: z tego co wiem z internetu to produkcję hd1090 zakończono w 2000 roku (jeśli się mylę to mnie popraw)wiec czy za 5 -10 lat będą jeszcze dostępne części do tej myjki a jeśli tak to czy ceny nie będą kosmiczne (myjka będzie miała minimum 20-25 lat). I drugie pytanie to jak jest z obsługą tych myjek (czy wymienia się w nich olej jeśli tak to co jaki czas i czy jest jeszcze coś innego o czym trzeba pamiętać używając myjki wymiana uszczelek, filtrów itp). Dziękuję

• #597 28 Sie 2015 12:11
    Rapi21
    Poziom 2  

Witam. Szukam myjki ciśnieniowej w okolicach 700-800zł. Najlepiej byłoby żeby była markowa i nie było w przyszłości problemów z serwisem. Miałaby służyć do domowych zastosowań tj. mycie auta, chodnika itp.

EDIT: Chciałbym sie zapytać co myślicie o myjce BOSCH AQT 42-13

• #598 20 Wrz 2015 21:00
    Rapi21
    Poziom 2  

Mógłby ktoś powiedzieć czy ta myjka Bosch AQT 42-13 jest dobra, bo znalazłem tylko jedna opinię na jej temat lub ew. polecić jakąś fajną myjke do 800zł. Znalazłem jeszcze myjke NILFISK C 130 X-TRA tylko nie wiem jak jest z serwisem tej firmy w Polsce w razie czego.

• #599 21 Wrz 2015 18:41
    mrbzyq
    Poziom 9  

Nilfisk daje 2 lata gwarancji Doo-2-door. Czyli zgłaszasz problem w serwisie, przysyłają kuriera i kurier przywozi ją z powrotem. Chyba serwis Nilfisk jest we Wrocławiu. Ja ze swojej C125 jestem zadowolony - C130 jest odrobinę "mocniejsza" no i ma silnik indukcyjny - czyli jest sporo ciszej (ten Bosch niestety jest na silniku komutatorowym). A jak Ci bardzo zależy na dostępności punktów serwisowych - to popatrz jeszcze na Stihl'a - to tez Nilifisk tyle że w innej obudowie.

• #600 21 Wrz 2015 20:01
    Rapi21
    Poziom 2  

A co z tym Boschem lub Makitą HW111, bo Nilfiska 130 znalazłem tylko na allegro, a Boscha mógłbym zamówić na Agito. W tym Boschu to na głośności mi nie zależy ważne żeby była dobra, wydajna i dało się nią auto umyć, taras itp.