Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 08 Mar 2016 17:10 994464 3245
    Mack`
    Poziom 10  
    @JACU626 dzięki za wszystkie rady jakie tu udzielasz. Dzięki temu uchroniłeś mnie przez zakupem szajsu. Ja już wiem na 99,9% wiem, że będzie to Karcher K5 Premium. Tyle, że dziś jak na złość przez samym zakupem wpadł mi w oko ten model Karcher K5 Premium Full Control. Moim zdaniem to to samo tylko tylko pistolet inny no i oh ah bo to nowy model. Warto ładować się w Full Control czyli w te dodatkowe zabawki które posiada myjka czy na spokojnie wziąźć K5 Premium? Z góry dziękuje za odpowiedź.
    Pozdrawiam
  • HelukabelHelukabel
    JACU626

Poziom 27  
    Wynika że poza wyglądem pistoletem a głównie silnikiem zmian w pompie nie ma. Znaczy że robota dalej będzie z głowicą :) zaworami a silnik się okaże.
    Mack`
    Poziom 10  
    Reasumując nie warto brac tego Full Control dla zabawki pistoletu.
    luka80
    Poziom 11  
    witam
    czy za cenę 600zł warto kupić Karcher K4 premium z lancą? (brak pojemnika na chemię)
    oczywiście myjka używana sprawna
  • HelukabelHelukabel
    trenx90
    Poziom 14  
    JACU626 polecasz Karchera K5 z Castoramy za 997zł? Warto?
    badboy610
    Poziom 9  
    Witam, po 2 latach użytkowania karcher hd3/11 dodam myjkę kupiłem używaną od pana co sprowadza z niemiec i regeneruje daje gwarancje zajmuje się tym od wielu lat i wybór ma duży. Bardzo jestem zadowolony, jak na razie zero problemu. Myjka pracuje przynajmniej godzinę w tygodniu(mycie przed polerowaniem w kilku etapach i po różnych samochodów). Tej zimy zamarzła mi 3 razy garaż nieogrzewany, myślałem że już po, rozmroziłem wszystko git. Widać jakoś sprzętu mam jeszcze jakiegoś lavora ale to inna półka. Jedyne co robię to wymieniam albo zakuwam węża zawsze gdzieś ktoś przejedzie.Zapłaciłem już nie pamiętam ale coś 1300-1500 za używkę z dwiema dyszami(zwykła dwustopniowa i turbodysza)wężem 5m i pistoletem karcher oryginalnym. Już 3 razy używałem jej do mycia kostki jakieś 15h pracy przez 2 dni i czyszczenia kamienia na ogrodzeniu 10 h dała radę ale przewód na dłuższą odległość musiałem mieć grubszy na zwykły przedłużasz nie dał rady. Wiem że następną kupił bym taką samą tylko o większym ciśnieniu. Moja myjka jest na 220-230v.
    JACU626

Poziom 27  
    Jak każdą K5 wszystkie takie same są, plastikowo-aluminiowe pompy. Czy kupione na necie czy z castoramy czy od dealera, schody zaczynają się jak padnie na gwarancji.
    mazawada
    Poziom 16  
    badboy610 napisał:
    Witam, po 2 latach użytkowania karcher hd3/11 dodam myjkę kupiłem używaną od pana co sprowadza z niemiec i regeneruje daje gwarancje zajmuje się tym od wielu lat i wybór ma duży. Bardzo jestem zadowolony, jak na razie zero problemu. Myjka pracuje przynajmniej godzinę w tygodniu(mycie przed polerowaniem w kilku etapach i po różnych samochodów). Tej zimy zamarzła mi 3 razy garaż nieogrzewany, myślałem że już po, rozmroziłem wszystko git. Widać jakoś sprzętu mam jeszcze jakiegoś lavora ale to inna półka. Jedyne co robię to wymieniam albo zakuwam węża zawsze gdzieś ktoś przejedzie.Zapłaciłem już nie pamiętam ale coś 1300-1500 za używkę z dwiema dyszami(zwykła dwustopniowa i turbodysza)wężem 5m i pistoletem karcher oryginalnym. Już 3 razy używałem jej do mycia kostki jakieś 15h pracy przez 2 dni i czyszczenia kamienia na ogrodzeniu 10 h dała radę ale przewód na dłuższą odległość musiałem mieć grubszy na zwykły przedłużasz nie dał rady. Wiem że następną kupił bym taką samą tylko o większym ciśnieniu. Moja myjka jest na 220-230v.

Zajrzałem, przeczytałem i popieram. Myjki amatorskie są naprawdę bardzo ładne ........ i tylko tyle.
    Kilkakrotnie już pisałem o moich myjkach (HD1090 i HDS895). Przypomniałem sobie dawne czasy, gdy kupiłem HD1090. Była ona "bardzo zepsuta", ale także bardzo tania. Wyłącznik ciśnieniowy był złączony "na krótko", więc kręciła się non stop. Była szpetnie pomalowana czarną farbą olejną. Pracowała nierówno.
    Oddałem do serwisu. Wymieniono (tylko) zaworki. Wyłącznik ciśnieniowy samodzielnie wyeliminowałem, wstawiając w to miejsce stycznik. A teraz: jest około 220 bar (podczas pracy), a pracować można dowolnie długo, bo silnik jest chłodzony wodą. Niektóre aspekty tych myjek opisałem na swoich wcześniejszych wpisach.
    Życzę wysokich ciśnień!
    JACU626

Poziom 27  
    Odnośnie hd 1090, usterka nie do usunięcia w niej to rysy w głowicy na by-passie. Ostatnio stwierdziłem że ja to sie nie da, i da się. Dotoczyliśmy korek w miejsce by-passu, zamontowany zawór trójdrożny z regulacją ciśnienia i mikro wyłącznikiem. Dołożony stycznik i sam nie mogłem uwierzyć że ta myjka tak chodzi. Na dyszy 055 podkręciłem na 260 bar więcej sie bałem.
    rjuser
    Poziom 9  
    Witam,

Jestem po lekturze większości postów tego wątku. Skutecznie potraficie zniechęcić do kupowania myjek "budżetowych" ;)

Chciałbym kupić myjkę do prac domowych - mycie samochodu, kostki, czy elewacji budynku. Z najtańszych nowych wybrałem Kranzle 1050, ale niestety jest bez bajerów (tylko płaska dysza). Czy to mi wystarczy? Czy może jednak coś używanego z Karchera HD - możecie polecić sprawdzonego sprzedawcę?
    marbla
    Poziom 16  
    rjuser napisał:
    Witam,

Jestem po lekturze większości postów tego wątku. Skutecznie potraficie zniechęcić do kupowania myjek "budżetowych" ;)

Chciałbym kupić myjkę do prac domowych - mycie samochodu, kostki, czy elewacji budynku. Z najtańszych nowych wybrałem Kranzle 1050, ale niestety jest bez bajerów (tylko płaska dysza). Czy to mi wystarczy? Czy może jednak coś używanego z Karchera HD - możecie polecić sprawdzonego sprzedawcę?

To nie chodzi o zniechęcanie, ale raczej o to żeby przyszli użytkownicy uczuli się na błędach innych a nie swoich własnych :D
    Jeśli chodzi o Kranzle 1050 P, to warto dokupić Dirtkillera lub pomyśleć o wersji TS lub TST
    Myjki z wyższej jakościowo półki są dobrą bazą do zaopatrywania się z czasem w inne akcesoria w miarę innych potrzeb.
    mazawada
    Poziom 16  
    JACU626 napisał:
    Odnośnie hd 1090, usterka nie do usunięcia w niej to rysy w głowicy na by-passie. Ostatnio stwierdziłem że ja to sie nie da, i da się. Dotoczyliśmy korek w miejsce by-passu, zamontowany zawór trójdrożny z regulacją ciśnienia i mikro wyłącznikiem. Dołożony stycznik i sam nie mogłem uwierzyć że ta myjka tak chodzi. Na dyszy 055 podkręciłem na 260 bar więcej sie bałem.

Na zaworze trójdrożnym ustawiłeś bardzo wysokie ciśnienie (np. 260 bar), czyli wyłączenie następuje, po puszczeniu pistoletu, przy takim ciśnieniu. To jest jasne.
    Ale wątpię, aby podczas pracy na dyszy 055 było też 260 bar. Sądzę, że wydajność pompy jest zbyt mała, żeby 260 bar uzyskać na dyszy 055 (podczas pracy).
    Gdy u mnie na takiej dyszy jest około 200-220 bar, to fabryczny zawór upustowy jest (prawdopodobnie) zamknięty.
    Zwróć uwagę, że podniesienie ciśnienia o 30% spowodowałoby wzrost wydajności także o 30%, a tak wiele pompa nie potrafi podać. Bo wynika, że u Ciebie pompowała ok. 1300 l/h.
    Sądzę, że podane przez Ciebie parametry są do osiągnięcia przy dyszach 050-045.
    Pamiętajmy także, że manometry są czasem bardzo optymistyczne.
    (to nie napaść, to tylko chęć wymiany poglądów.
    władek115
    Poziom 9  
    JACU626 napisał:
    Jak każdą K5 wszystkie takie same są, plastikowo-aluminiowe pompy. Czy kupione na necie czy z castoramy czy od dealera, schody zaczynają się jak padnie na gwarancji.

Jeśli mógł bym prosić szanownego kolegę o rozwinięcie tematu? Również bardzo mocno zastanawia, się nad modelem karcher K5 i przeczytałem już tyle tematów na rożnych forach, że już zwariowałm:/ Z tego co tu się dowiedziałem, jesteś ekspertem w temacie, więc liczę na pomoc. Może warto jednak dozbierać jeszcze prawie drugie tyle i zainwestować w K7?? Jest on trwalszy?
    SKM 1964
    Poziom 33  
    Nie chcę tego reklamować , ale u mnie to chodzi 12 lat i jestem zadowolony .
    Wcześniej poruszałem temat K 7 . 21 i nie jest zły .

Dodano po 2 [minuty]:

Jak można , niech się wypowie JACU 626 . :|

Dodano po 1 [minuty]:

Głowica mosiężna . :|
    JACU626

Poziom 27  
    K5 - plastik z aluminium
    K7 - mosiądz z aluminium

W obu przypadkach w razie uszkodzenia głowice wymieniane są na
    K5 - pełne aluminium
    K7 - mosiądz
    władek115
    Poziom 9  
    Czyli jednak lepiej zainwestować w K7?
    władek115
    Poziom 9  
    SKM 1964 napisał:
    Nie chcę tego reklamować , ale u mnie to chodzi 12 lat i jestem zadowolony .
    Wcześniej poruszałem temat K 7 . 21 i nie jest zły .

A Ty kolego mówisz o K5 czy K7, że już 12 lat Ci śmiga? Do jakich prac go wykorzystujesz i jak często? Były jakieś awarie w tym okresie?
    Moderowany przez _PREDATOR_:

Poprawiono quote!

adam_b96
    Poziom 11  
    czytałem poprzednie 44 strony i większość odradza marki lavor itd... po to aby na końcu napisać że KUP K5 i K7 i schody zaczynają się jak coś się popsuje.

Ja miałem do tej pory myjkę Karcher K2.400 użytkowana 3 lata. W opiniach na stronach www miała z czasem rozszczelnić się głowica pompy, ale u mnie padło uszczelnienie na jednym z 3 tłoczków przez co wyciekł olej a w następstwie pękły dwa plastikowe koła zębate przy napędzie pompy od silnika elektrycznego (podczas tego samego mycia). Teraz mam dylemat czy kupić K5 za 1100zł i nie wiem czy wytrzyma 10 lat czy lepiej jakiegoś lavora za 450zł i nie będzie go szkoda za 2 lata gdy minie gwarancja tak samo jak w Karcherze. Dodatkowo mam nieogrzewany garaż więc lepiej jak w razie czego rozwali myjkę z 450 niż 1100zł.

Do karchera się sparzyłem i powiem wam tak. Może być i pompa czy tam głowica z tytanu ale jak puści olej to padną te przekładnie planetarne przy kole zębatym napędu od silnika elektrycznego.

Czy w K5 też jest taka przekładnia z plastikowymi kołami zębatymi ? Czy te oringi na 3 tłoczkach wymienia się co jakiś czas? U mnie nie było objawów przepuszczania stopniowego oleju tylko podczas mycia nagle pod myjką był cały olej.

Co w tych myjkach K5 jest słabą stroną którą się wymienia lub trzeba pilnować?

Zastanawiam się jeszcze ewentualnie nad Stihlem RE109 800zł. Silnik indukcyjny + alu pompa. Parametry wydajnościowe podobne do karchera K2 czyli 110 bar max ale waga Stihla 17,7kg względem karchera K2 - 5,9kg :) Mówił ktoś coś o masie myjki.
    trenx90
    Poziom 14  
    A co sądzicie o tej myjce?
    Myjka MALTEC ML–320 Link

Miał ktoś z nią do czynienia? Pompa mosiężna, silnik indukcyjny - 2 lata gwarancji.
    hawk993
    Poziom 9  
    Witam potrzebuje porady jaką myjkę ciśnieniową firmy lavor kupić interesuje mnie ciśnienie 160<... a cena tak do około 1500zł. Jeśli można to prosił bym o porównanie kilku modeli czym się różnią i wgl.
    Wpadły mi też w oko dwa modele:
    http://myjki-lavor.pl/index.php?p633,lavor-my...na-160bar-510l-h-2800w-giant-28-made-in-italy
    http://myjki-lavor.pl/index.php?p191,lavor-my...w-180bar-510l-h-przedplata-15zl-pobranie-22zl
    I zastanawiam się dlaczego ta tańsza ma większe ciśnienie od droższej? Czy ta różnica ceny to przez to że ta droższa ma mosiężną głowicę?
    Jaką to odgrywa role prosił bym o jak największe opisy i porównania z góry dziękuję i pozdrawiam.
    JACU626

Poziom 27  
    195 bar z 2500w i 320 bar z lańcy turbo, zapraszam do siebie zobaczysz realne 165 bar że lańce trudno utrzymać. Zbudowaliśmy myjkę na dwóch korbowodach interpumpa do mycia cystern ciągła praca na 120 barach ale na małej dyszy podkręciliśmy ją do 350 bar, nie byłem w stanie utrzymać lańcy gdy miałem skierowaną na podłogę metr ode mnie.

Kup podepniemy manometr, amperomierz poznamy moc i ciśnienie. Po za tym jak ty czytasz, mosiężne to są tylko korki w aluminiowej głowicy :)

A na poważnie jak to coś osiągnie 120 bar to max.
    trenx90
    Poziom 14  
    Przecież wyraźnie jest napisane że pompa jest aluminiowo mosiężna.
    I Silnik nie szczotkowy tylko indukcyjny.
    W 195 i 320 bar tez nie wierze ale może to lepsza alternatywa niz karcher k2-k5 nilfiski sthile i inne parksidy?
    JACU626

Poziom 27  
    trenx90 napisał:
    Pompa mosiężna

Tak napisałeś, ja bym kupił kranzla 1050 i miał na hmm 15 lat czyli 106 zł rocznie.

Ta wytrzyma max 2 no może 3 lata jak padnie nie ma do niej nic czyli 250 zł rocznie, powiedz mi gdzie widzisz oszczędność???
    adam_b96
    Poziom 11  
    już sam nie wiem co kupić. Rozsądek mówi Karcher K5 jesli chodzi o domowe użytkowanie natomiast już sparzyłem się do tej firmy. Myslałem że tak jak stihl robi piły które używasz po 10 lat (nawet te niższe modele) to i karcher tak ma z myjkami. Kupiłem K2 używanej tylko do mycia samochodu przed domem i posłużyła 2,5 roku. Sąsiad ma jakiegoś Noname i podlewa cały ogród w lato podczas suszy biorąc wodę bezpośrednio z oczka wodnego.

Ciągle myślę o tym lavorze......ludzie w lidlach biorą to na potęgę i na allegro są aukcji gdzie kupionych jest po 100-200 sztuk. Jakoś ta firma jeszcze nie zbankrutowała i ma swoją stronę www. To nie tak jak Black Decker który robi elektronarzędzia i wszystko co tylko można. Lavor z tego co naczytałem specjalizuje się w urządzeniach do czyszczenia od 1975 roku. Nie jest to jakis KraftDele, Geko czy inny Vorel lub B&D.

Biorę jeszcze pod uwagę Stihla 109 RE 800zł 110 bar. Waga 17kg. Pomimo że ma silnik 1,7kW to Jest Cięższy nawet o 3-5kg od polecanego karchera K5. Lavor wagę ma 11kg a wspomniany wcześniej karcher K2 tylko 5kg.

na forach narzekają na Stihla że padają zawory, silnik podczas pracy się wyłącza. Generalnie coś ze sterowaniem. Dodatkowo jeśli się nie uruchamia myjki przy skierowanej w doł dyszy to pada i ta końcówka.

W lavorach natomiast główne uwagi to padający osprzęt który jest produkowany w fanryce w chinach natomiast na gwarancji jest juz wymieniany na ten z mosiężnymi złączkami z fabryki we Włoszech. ja ponieważ mam jeszcze stary osprzęt z zdechłego karchera to mogę węża z karchera przekuć na Złącze lavora i będzie mieć niejako Lavora z osprzętem karchera i pianownicą PA ze złączką lancy karchera . Przekucie 39 zł z wysyłką.