Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 04 Kwi 2016 20:25 917397 2905
    Dobromir pomysłowy
    Poziom 19  
    Mam k5 ,pompa AL, wykonała dobrze robotę . Filtr i czysta woda to podstawa! Jak masz wodę z odzysku( jakiego ), to radziłbym ja dodatkowo przefiltrować.
  • TermoPasty.pl
    adam_b96
    Poziom 11  
    Kolego JACU. Widzę że znasz myjki karchera jak własną kieszeń dlatego proszę o odpowiedź.

1.czy K5 ma pełną aluminiową pompę czy alu z kompozytem. Mówię o nowo sprzedawanych K5.

2.Jak jest przenoszony napęd z silnika na pompę.
    Mój K2 padł po 2,5 roku bo padły 2 koła zebate z kompozytu które napędzane są od wałka silnika. Jak to wygląda w przypadku myjek K5 gdzie silnik jest indukcyjny?

3. Czy K5 Compact jest gorszy od K5 premium??
  • TermoPasty.pl
    JACU626

Poziom 27  
    adam_b96 napisał:
    Kolego JACU. Widzę że znasz myjki karchera jak własną kieszeń dlatego proszę o odpowiedź.

1.czy K5 ma pełną aluminiową pompę czy alu z kompozytem. Mówię o nowo sprzedawanych K5.

2.Jak jest przenoszony napęd z silnika na pompę.
    Mój K2 padł po 2,5 roku bo padły 2 koła zebate z kompozytu które napędzane są od wałka silnika. Jak to wygląda w przypadku myjek K5 gdzie silnik jest indukcyjny?

3. Czy K5 Compact jest gorszy od K5 premium??

Przeczytaj 10 stron do tyłu było kilka razy.

Dodano po 38 [sekundy]:

rjuser napisał:
    Dzięki!!! Szukałem tego i nie znalazłem. A gdzie za 44 zł?

Dane masz w podpisie.
    adam_b96
    Poziom 11  
    No właśnie, czytałem uważnie 10 poprzednich tematów i widzę, że nie ma różnicy pomiędzy myjką za 500zł, a karcherem K5 za 1300 bo "schody się zaczną jak padnie po gwarancji". K5 to dalej kompozytowo-aluminiowa pompa.

Z tego co widzę, to albo myjka za 500zł, albo kranzle 1050, karcher K7, lub używka HD - wszystkie za około 1600zł.

K5 pomimo wydanych 1200zł może i po 3-4 latach odmówić posłuszeństwa.

Ewentualnie rozważam stihla 109RE. Wagę ma ładną 17kg jak na 110 bar max.
    Dobromir pomysłowy
    Poziom 19  
    adam_b96 napisał:
    No właśnie, czytałem uważnie 10 poprzednich tematów i widzę, że nie ma różnicy pomiędzy myjką za 500zł, a karcherem K5 za 1300 .... i
    K5 pomimo wydanych 1200zł może i po 3-4 latach odmówić posłuszeństwa.

Mam K2 i K5 -jest duża różnica. Sprzedam k5 za 800zł ,była serwisowana ,balem się że po 3 latach nieużywania może być coś nie tak. Była w stanie idealnym ,po jednej konkretnej robocie. Jak prawidłowo eksploatujesz Karchera to b.dużo godzin wydoli.Myślę o pompie.Wszystko zależy co chcesz myć ale kup lepiej używkę a w serwisie. I nie kupię innej firmy bo nie wiem jak są zbudowane.
    adam_b96
    Poziom 11  
    Ja czytając te 45 stron doszedłem do jednego wniosku, broń Boże lavor b&D i inne tego typu.

Jedyne warianty które rozpatruję, to minimum alu pompa+silnik indukcyjny.

I tak w grę wchodzi:
    1. Nilfisk C130, lub bliźniaczy Stihl RE109 - niby to to samo, ale Stihl ma większą wagę porównując bez osprzętu o 2 kg, części miedzy Nilfiskiem i Stihlem niby wzajemnie nie zamienne, więc różnica pewna jest pomimo, że niby Nilfisk produkuje dla Sithla. Widać różnicę miedzy Stihlem Re109, a Karcherem K2 (odpowiednio 6kg vs 17kg) bo ciśnienia robocze podobne 110 bar.

2. Mosiądz +ceramika, a więc KRANZLE 1050 lub Karcher K7 - ze wskazaniem na Kranzle. Martwi mnie tylko serwis tej firmy o bardziej chyba będzie się odbywał wysyłkowo, przynajmniej w mojej okolicy 200km.

K5 odpada w ogóle ze względu na ich super pompe alu - ale tylko z zewnątrz z jakimś bi norem czy czymś takim.

Wiem, że jeszcze jest opcja używki HD za około 1300zł, ale po 1- nie wiadomo kto to remontował i czy się na tym znał (większość na allegro i OLX są po generalnym remoncie), a po 2 - jak już bym miał wydać 1300zł, to bym wziął polecanego Kreanzla z dopłatą +200zł!
    mazawada
    Poziom 16  
    infi napisał:
    no ja wlasnie bawilem sie pierwszy raz moja hd1090 3 dni temu i tez nie moglem uwierzyc ze manometr pokazuje zawsze ponad 200bar:)
    Teraz dopiero widze przepasc w jakosci miedzy moja poprzednia "myjka"z allegro za 500zl bo wstyd teraz to tak nazywac:) Teraz moge z pelna opowiedzialnoscia ze te chinskie polewaczki wodne to sprzet ktory do niczego sie nie nadaje bo ani to nie ma cisnienia ani wydajnosci wodnej, a teraz widze jaka jest roznica przy kazdej pracy z HD1090

Dobry wieczór.
    Jeśli ktoś czytał całość dyskusji, to wie, że mam HDS895 oraz HD1090.
    I właśnie HD1090 dwa-trzy dni temu przepracowała ponad 15 godzin. W tym, UWAGA, ponad trzy godziny non-stop, bez wyłączenia dłuższego niż 1 minuta (tyle trzeba aby zmienić lancę). Zależnie od dyszy (050 lub 055) ciśnienie wynosiło 210-230 bar. Głowica jest mosiężna, silnik asynchroniczny około 8-9 kW, silnik jest chłodzony wodą, masa myjki ponad 50 kg. Taką myjkę można znaleźć taniej, niż "siódemkę". A radość ... bezcenna.
    Życzę wysokich ciśnień.
    ()))FPPfan))>
    Poziom 12  
    No przyszedł wczoraj Karcher 520M z Allegro... I jak przyszedł tak go odesłałem z reklamacją :( Obudowa połamana na przodzie, dole i boku, zawory pordzewiałe, wąż ciśnieniowy pęknięty, dysza zacinająca się... Pięknie trafiłem... Sprzedawca niby obiecał że odda pieniądze ale nie uwieże póki ich na koncie nie zobacze...

A mogłem wziąść nowego Nilfiska 120.6... byłby może prosty i słaby ale byłby sprawny...
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda
    ()))FPPfan))> napisał:
    Sprzedawca niby obiecał że odda pieniądze ale nie uwieże póki ich na koncie nie zobacze...

Cudy to tylko komputerowo zrobione w filmach, nie mniej powodzenia..
    marbla
    Poziom 15  
    adam_b96 napisał:
    Ja czytając te 45 stron doszedłem do jednego wniosku, broń Boże lavor b&D i inne tego typu.

Jedyne warianty które rozpatruję, to minimum alu pompa+silnik indukcyjny.

I tak w grę wchodzi:
    1. Nilfisk C130, lub bliźniaczy Stihl RE109 - niby to to samo, ale Stihl ma większą wagę porównując bez osprzętu o 2 kg, części miedzy Nilfiskiem i Stihlem niby wzajemnie nie zamienne, więc różnica pewna jest pomimo, że niby Nilfisk produkuje dla Sithla. Widać różnicę miedzy Stihlem Re109, a Karcherem K2 (odpowiednio 6kg vs 17kg) bo ciśnienia robocze podobne 110 bar.

2. Mosiądz +ceramika, a więc KRANZLE 1050 lub Karcher K7 - ze wskazaniem na Kranzle. Martwi mnie tylko serwis tej firmy o bardziej chyba będzie się odbywał wysyłkowo, przynajmniej w mojej okolicy 200km.

K5 odpada w ogóle ze względu na ich super pompe alu - ale tylko z zewnątrz z jakimś bi norem czy czymś takim.

Wiem, że jeszcze jest opcja używki HD za około 1300zł, ale po 1- nie wiadomo kto to remontował i czy się na tym znał (większość na allegro i OLX są po generalnym remoncie), a po 2 - jak już bym miał wydać 1300zł, to bym wziął polecanego Kreanzla z dopłatą +200zł!

1. W tym przedziale cenowym to dobre wybory :)
    2. Jeśli jesteś z Lublina, to z tego co wiem są tam dwa serwisy Kranzle :D

Dodano po 5 [minuty]:

()))FPPfan))> napisał:
    No przyszedł wczoraj Karcher 520M z Allegro... I jak przyszedł tak go odesłałem z reklamacją :( Obudowa połamana na przodzie, dole i boku, zawory pordzewiałe, wąż ciśnieniowy pęknięty, dysza zacinająca się... Pięknie trafiłem... Sprzedawca niby obiecał że odda pieniądze ale nie uwieże póki ich na koncie nie zobacze...

A mogłem wziąść nowego Nilfiska 120.6... byłby może prosty i słaby ale byłby sprawny...

Tak to jest niestety z używkami, można trafić dobrze lub fatalnie.
    Życzę odzyskania kasy.
    władek115
    Poziom 9  
    Taka ciekawostka. W salonie Karchera dowiedziałem się, że w K7 z tej nowej serii Full Control elementy jak pompa czy głowica to już tylko aluminium, nic z mosiądzu juz nie ma.
    JACU626

Poziom 27  
    władek115 napisał:
    Taka ciekawostka. W salonie Karchera dowiedziałem się, że w K7 z tej nowej serii Full Control elementy jak pompa czy głowica to już tylko aluminium, nic z mosiądzu juz nie ma.

Też to dziś w serwisówce zobaczyłem i jeszcze nie wierze.
    adam_b96
    Poziom 11  
    Dobra koledzy. Widzę żę kranzle promuje tu tylko JACU. Wygląda to jak sprzęt sprzed 100lat ale opinie tylko pozytywne. Zacząłem swoje dywagacje od lavora za 500zł, potem STIHL, karcher K5 1000zł no i........... jestem w stanie wyłożyć 1600 na KRANZLE. W internecie Polskim mało opinii ale jak już są to pozytywne. W niemieckim tak jak by CI co kupili kranzle to smiali się z tych co mają Karchera serii K.

JACU szefie powiedz proszę bo kranzle 1050 to nowość jako segment Hobby - czy tu nie traci nic na jakości? nazywają ją "Profesjonalna jakość w atrakcyjnej cenie, Nowa seria dla domu i ogrodu"

miałeś 1050 P w swoich rękach? bebechy nie są jakieś oszczędnościowe?

wiem że silnik jest 2800 obr/min względem 1400 w innych. Tłoki czy tłoki mają coś wspólnego z ceramiką? podobno kranzle daje nawet te same uszczelniacze od kilkunastu lat pomimo powstania nowych serii myjek (ewolucji modeli)

w instrukcji do 1151 znalazłem informację
    Cytat:
    Pierwsza wymiana oleju po około 50 godzinach eksploatacji
    . Potem przez cały okres żywotności urządzenia wymiana oleju nie jest potrzebna
    . Jeżeli wymiana oleju okazałaby się konieczna, przy naprawie lub w przypadku, kiedy olej ma szary kolor to należy otworzyć śrubę spustową oleju nad zbiornikiem i opróżnić urządzenie. Olej należy zlać do pojemnika, a następnie przepisowo usunąć do odpadów
    .
    Nowy olej: 0,25 l - oleju silnikowego W 15/40

w instrukcji do 1050p nie ma takich informacji
    JACU626

Poziom 27  
    Podejdź do salonu KRANZLA podnieś te najmniejszą a zrozumiesz wszystko, to nie plastik lub tani jak ja to nazywam szajsmetal. Złap za rączkę po poprzeginaj K7 i 1050 tst, porównaj zwijaki na węże, osprzęt.

Co do oleju to w najtańszej 1050 JEST a znajdź go w serii K5!!!
    trenx90
    Poziom 14  
    Ja po długich bojach zdecydowałem się na K7 Premium. Jutro ma być do odbioru. Swoją droga dobrze, że nie zdecydowałem się na tę nowa serię K7 ^^.
    Za jakiś czas odezwę się by podzielić się wrażeniami.
    władek115
    Poziom 9  
    JACU626 napisał:
    władek115 napisał:

Też to dziś w serwisówce zobaczyłem i jeszcze nie wierze.

Spotkałem się nawet z opiniami, że nawet w starszych K7 PREMIUM, kupionych w sklepach technicznych- nie marketach, ludzie znajdywali bebechy w całości z aluminium. Karcher schodzi na masówkę ewidentnie. Polecam wątek dotyczący myjek http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=20&t=14307&start=1215 . Dla tych. którzy mają dylemat między Karcher K7 a Kranzle 1050 ostatnie kilka stron wątku. Są tam moje i innych spostrzeżenia i przemyślenia.
    adam_b96
    Poziom 11  
    JACU626 napisał:
    Podejdź do salonu KRANZLA podnieś te najmniejszą a zrozumiesz wszystko, to nie plastik lub tani jak ja to nazywam szajsmetal.

Porównywałem wagę katalogową i już samo to świadczy o jakości. Pytałem jedynie ciebie jako znawcy czy w tej serii Hobby ""Profesjonalna jakość w atrakcyjnej cenie, Nowa seria dla domu i ogrodu"
    nie ma jakiegoś haczyka? wiesz przecież, że Księgowi w Kranzle nie śpią.

Widać to przecież po nowych K7, gdzie już wogóle go nie biorę pod uwagę i gdyby nie Kranzle to bym brał używkę HD z karchera

nie chcę rozmawiać ze sprzedawcami bo oni są od zachwalania produktu który sprzedają. Podobnie może być gdy sprzedają karchera i kranzle w jednym punkcie. Pomimo podobnej cenie doradzą to gdzie będą mieli większą marżę.
    JACU626

Poziom 27  
    adam_b96 napisał:
    nie ma jakiegoś haczyka? wiesz przecież, że Księgowi w Kranzle nie śpią.

Powiem Ci, że moim zdaniem to w KRANZLU nie ma księgowych od liczenia, a o nowych myjkach decydują inżynierzy.
    tomrom1985
    Poziom 30  
    Tak czytam i czytam...co prawda mam myjkę już od wielu lat, ale chciałbym zapytać o opinie na temat myjki firmy Ryobi. Firma bardzo popularna na zachodzie. Widziałem w Leroy Merlin jakiś model z silnikiem spalinowym i chyba ciśnieniem coś około 170bar. Może ktoś miał styczność?
    trenx90
    Poziom 14  
    Dziś już miałem odbierać z OleOle Karchera K7 Premium ale skutecznie mnie odwiedliście - dziękuje.

Zdecydowałem się na Kranzle 1050TS - proszę o info gdzie najlepiej kupić i najtaniej. Macie coś sprawdzonego?

Ps. Dzwoniłem dziś do Karcher Wrocław zapytać jak to jest z pompami. Niestety nie potwierdzają tego, że w K7 Premium i K7 Full Control są aluminiowe pompy.

Natomiast powiedzili, że nawet Karcher K7 Premium może max pracować 20-25minut i nie nadaje się do ciągłej pracy. To skutecznie mnie odwiodło od firmy Karcher w wersjach Home.

Ps. Czy we Wrocławiu znajdę serwis Kranzle?
    bajdon
    Poziom 11  
    Zamówiłem przez Allegro w ABEXIL - Kranzle 1050 TST bo wcześniej przez telefon mnie namówili na ten model ze względu na długi wąż i wygodny zwijacz. Obiecali szybką wysyłkę a w aukcji było napisane "wysyłamy natychmiast". Jak już kupiłem to się okazuje, że myjek nie mają i będą może za 10 dni a mam elewację do umycia przed wejściem ekipy. Kolejne janusze biznesu sprzedają towar którego nie mają. Lepiej omijać niesolidne firmy.

ps. tłumaczą się, że ich sklep internetowy połączony jest z allegro i sratata a na stronie ciągle "wysyłamy w 24 godziny (w magazynie) "
    marbla
    Poziom 15  
    adam_b96 napisał:
    Dobra koledzy. Widzę żę kranzle promuje tu tylko JACU. Wygląda to jak sprzęt sprzed 100lat ale opinie tylko pozytywne. Zacząłem swoje dywagacje od lavora za 500zł, potem STIHL, karcher K5 1000zł no i........... jestem w stanie wyłożyć 1600 na KRANZLE. W internecie Polskim mało opinii ale jak już są to pozytywne. W niemieckim tak jak by CI co kupili kranzle to smiali się z tych co mają Karchera serii K.

JACU szefie powiedz proszę bo kranzle 1050 to nowość jako segment Hobby - czy tu nie traci nic na jakości? nazywają ją "Profesjonalna jakość w atrakcyjnej cenie, Nowa seria dla domu i ogrodu"

miałeś 1050 P w swoich rękach? bebechy nie są jakieś oszczędnościowe?

wiem że silnik jest 2800 obr/min względem 1400 w innych. Tłoki czy tłoki mają coś wspólnego z ceramiką? podobno kranzle daje nawet te same uszczelniacze od kilkunastu lat pomimo powstania nowych serii myjek (ewolucji modeli)

w instrukcji do 1151 znalazłem informację
    Cytat:
    Pierwsza wymiana oleju po około 50 godzinach eksploatacji
    . Potem przez cały okres żywotności urządzenia wymiana oleju nie jest potrzebna
    . Jeżeli wymiana oleju okazałaby się konieczna, przy naprawie lub w przypadku, kiedy olej ma szary kolor to należy otworzyć śrubę spustową oleju nad zbiornikiem i opróżnić urządzenie. Olej należy zlać do pojemnika, a następnie przepisowo usunąć do odpadów
    .
    Nowy olej: 0,25 l - oleju silnikowego W 15/40

w instrukcji do 1050p nie ma takich informacji

Adam są:

Kranzle 1050

Cytat:

Wymiana oleju
    W przypadku konieczności dokonania wymiany oleju w czasie prowadzenia
    naprawy, to należy przekręcić urządzenie do góry nogami. Następnie należy od-
    kręcić korek olejowy u góry zbiornika. Olej należy zebrać do pojemnika a następ-
    nie utylizować zgodnie z przepisami. Podczas wlewania nowego oleju potrzebny
    jest mały lejek.
    Nowy olej: 0,1 l - olej przekładniowy Kränzle (40.092 2) lub W 15/40.
    adam_b96
    Poziom 11  
    trenx90 napisał:

Natomiast powiedzili, że nawet Karcher K7 Premium może max pracować 20-25minut i nie nadaje się do ciągłej pracy.

To po co mu chłodzenie wodą skoro i tak max to 20 minut,

a ile ciągłej pracy może pracować kranzle serii 1050*?
    Dobromir pomysłowy
    Poziom 19  
    bajdon napisał:
    mam elewację do umycia przed wejściem ekipy
    No właśnie jak to jest teraz czy nie lepiej wypożyczenie czy dalej jest drogo.
    bajdon
    Poziom 11  
    Dobromir pomysłowy napisał:
    bajdon napisał:
    mam elewację do umycia przed wejściem ekipy
    No właśnie jak to jest teraz czy nie lepiej wypożyczenie czy dalej jest drogo.

Generalnie był plan wypożyczyć ale stwierdziłem, że to będzie dobry powód do zakupu bo myjka przyda się w przyszłości nie raz. ABEXIL niestety zniweczy moje plany.
    marbla
    Poziom 15  
    bajdon napisał:
    Zamówiłem przez Allegro w ABEXIL - Kranzle 1050 TST bo wcześniej przez telefon mnie namówili na ten model ze względu na długi wąż i wygodny zwijacz. Obiecali szybką wysyłkę a w aukcji było napisane "wysyłamy natychmiast". Jak już kupiłem to się okazuje, że myjek nie mają i będą może za 10 dni a mam elewację do umycia przed wejściem ekipy. Kolejne janusze biznesu sprzedają towar którego nie mają. Lepiej omijać niesolidne firmy.

ps. tłumaczą się, że ich sklep internetowy połączony jest z allegro i sratata a na stronie ciągle "wysyłamy w 24 godziny (w magazynie) "

Jest w tej chwili mocny sezon, urządzenia sprzedają się czasem na pniu.
    Ale "wysyłka natychmiast" a 10 dni to przegięcie.
    Ja bym odmówił i szukał gdzie indziej maszyny od ręki.

Dodano po 1 [godziny]:

trenx90 napisał:
    Dziś już miałem odbierać z OleOle Karchera K7 Premium ale skutecznie mnie odwiedliście - dziękuje.

Zdecydowałem się na Kranzle 1050TS - proszę o info gdzie najlepiej kupić i najtaniej. Macie coś sprawdzonego?

Ps. Dzwoniłem dziś do Karcher Wrocław zapytać jak to jest z pompami. Niestety nie potwierdzają tego, że w K7 Premium i K7 Full Control są aluminiowe pompy.

Natomiast powiedzili, że nawet Karcher K7 Premium może max pracować 20-25minut i nie nadaje się do ciągłej pracy. To skutecznie mnie odwiodło od firmy Karcher w wersjach Home.

trenx,

20-25 minut pracy to trochę krótko. :D

Ale z drugiej strony maszyny za 2 tys. też nie są sprzętem do pracy ciągłej :)
    Stosunkowo niewielkie pompy mogą się mocno zagrzać.
    Lecz z całą pewnością kąpiel olejowa czy czujnik nadtemperatury chronią w dużym stopniu urządzenie przed przegrzaniem silnika czy uszkodzeniami w pompie.

Serwis znajdziesz pewnie niejeden:

http://mojekranzle.com/kontakt.html
    ()))FPPfan))>
    Poziom 12  
    bajdon napisał:
    Jak już kupiłem to się okazuje, że myjek nie mają i będą może za 10 dni a mam elewację do umycia przed wejściem ekipy. Kolejne janusze biznesu sprzedają towar którego nie mają. Lepiej omijać niesolidne firmy.

Taa ja miałem jeszcze gorzej z opisywanym niedawno Karcherem 520M... okazało się że myjka którą licytowałem i której zdjęcia były w opisie aukcji sprzadała mu się dzień wcześniej na giełdzie (!!!) więc szybko znaleźli "zastępczy" ten sam model (tylko w tragicznym stanie) i mi go wysłali... Sprzedawca sam sie do tego przyznał... Mam nadzieje że mi zwrócą kase :(
    trenx90
    Poziom 14  
    @marbla Gdzie polecasz kupić Kranzla 1050TS? Pisałeś, że też masz model 1050 tylko P.
    marbla
    Poziom 15  
    trenx90 napisał:
    @marbla Gdzie polecasz kupić Kranzla 1050TS? Pisałeś, że też masz model 1050 tylko P.

trenx,

Znam kilku partnerów, ale najlepiej kontaktować się z przedstawicielami Kranzle Marcinem lub Kamilem ( po co odwalać za kogoś robotę :D )

http://mojekranzle.com/kontakt.html

Wybierasz połówkę Polski i dzwonisz.

Chłopaki udzielają nawet bezpośrednio porad, a później przekierowują do lokalnych dystrybutorów.

Czasem można pogadać również o cenie :)

Ps.
    Mam 1050P bo mi na kółkach nie zależy, tylko na małych gabarytach.
    Ja mam skompletowany taki zestaw: myjka, dirtkiller, 10m wąż w oplocie, pianownica, szczotka, przypodłogówka i butler na ścianie w garażu.
    Teraz dokupuję jeszcze UFO do czyszczenia tarasu przed długim weekendem :)