Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Gacol 16 Kwi 2011 22:37 1017393 3339
    sadek626
    Poziom 2  
    No też nie mogę się zgodzić że tylko Karcher jest dobry. Miałem Hidrolavadora wcale nie jakiś oryginał...i chodził długo i dawał usługi. Za w miarę dobrego HD lub HDS-a trzeba wybulic ok. 1000. A na to nie każdego stać.
  • AdexAdex
    adam318ag
    Poziom 9  
    Ja mam k 5.55 kupiłem ją w sklepie Karcher
    i jestem bardzo zadowolony.:D
    Brencik
    Poziom 26  
    Modelu K5.55 nawet nie ma na stronie Karchera...
    pantera2233
    Poziom 13  
    k 5.55 nie ma w katalogu bo zastąpił go k 5.6 i k 5.7, ale k 5.55 można dostać w sklepach i na allegro
    mazawada
    Poziom 17  
    wingerman napisał:
    mazawada napisał:
    Najpopularniejszą marką, do której istnieją części, jest oczywiście Karcher. Dlaczego rozważacie kupno "no-name" lub Karcherów-zabawek typu K, zamiast rozważyć opcję kupna Karchera (używanego, można na ale-drogo) z serii HD (zimna) lub HDS (gorąca). Nawet w wypadku awarii ktoś TO naprawi. Na koniec: nie naprawiam i nie sprzedaję myjek.

Jeżeli firma Lavor, to dla ciebie tzw. No-Name w dziedzinie myjek wysokociśnieniowych, to ja na to No-Questions
    nie pisz bzdur na przyszłość o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia.

Wielce szanowny kolego "wingerman". Po co aż takie emocje? Czy musiałeś użyć zwrotu "bzdury"? Czy nie nazbyt łatwo zarzuciłeś mi całkowity brak kompetencji? Jeżeli dobór myjki jest taki prosty, to czemu to Ty oczekujesz pomocy?
    Podsumuję Twój wybór. Włoska firma LAVOR produkuje myjki. Zwróć uwagę na złączki bagnetowe i słabe węże PCV. Wymienione przez Ciebie modele tu niższa lub średnia pólka, czyli myjki dobre dla amatorów, wymagające przerw dla ostudzenia. Kiedyś na pewno ulegną uszkodzeniu. W Polsce nie ma serwisu.

A teraz, jak byłeś uprzejmy podsumować, kilka słów o moim "braku zielonego pojęcia".
    Używam HDS895 (3-fazy, moc 6,8 kW, ceramika, 185 bar, 900 l/godz, do 130 st. C., dozowanie detergentów, masa ok. 155 kg).
    A także HD1090 (3-fazy, moc ok. 9 kW, ceramika, 225 bar, 1200 l/godz, dozowanie detergentów, masa ok. 60 kg).
    Do tego niebieskie węże gumowe Semperit w podwójnym stalowym oplocie (czyli 2RS, robocze 400 bar). Dysze wirujące, rotacyjne, "szerszenie", punktowe, parowe. Złączki obrotowe. Trzy rodzaje pistoletów.
    Czy nadal sądzisz, że o myjkach "nie mam zielonego pojęcia"?

Ważne, że KAŻDĄ usterkę da się szybko naprawić w naszym pięknym kraju.

Oczywiście, nie każdy musi posiadać profesjonalne urządzenia.
    Często wystarczą bagnetówki i węże PCV, oraz aluminiowe pompy.
    Ale najważniejsze - przed zakupem należy spytać w sklepie o adres serwisu. A potem, już w samym serwisie, spytajmy, czy dany typ NAPRAWDĘ można naprawiać (spytać przed zakupem!).
    Pozdowienia dla wielbicieli mycia ciśnieniowego.
    ixs
    Poziom 16  
    Czekalem na lavora z lidla ale sie nie doczekalem
    Zakupilem Lavor STM 160 - cena dokladnie 599zl - (wczesniej nie sprzedawany model w Polsce - znalazlem zna zagranicznych stronach w cenie 199 - 320 euro)
    parametry:
    silnik 2,5 kw
    cisnienie max 160 atm (270 lanca vario)
    wydatek wody 510l/h

pierwsze wrazenia:
    Myjka wyglada dosc solidnie, od lavora z lidla rozni sie zlaczkami na lancach w lidlu byly metalowe tutaj niestety plastik.
    pompa wedlug informacji sprzedawcy aluminiowa glowica i cos tam z komponentow... Skala urzytecznosci wg. firmy lavor od 1-6 -..... 6
    W zestawie sa lanca vario, lanca plaska, szczotka zwykla, szczotka obrotowa, przystawka do czyszcenia posadzek ( tzw surfer) i pianownica - nakladana na lance - ta ostatnia niestety jedzie chinska tandeta - chyba najgorzej wygladajacy element w komplecie... - zobaczymy jaka piane bedzie tworzyla.....
    Ogólnie mysle ze dosc kompletne wyposazenie jak za te ieniadze
    Ogolnie mam nadzieje ze troche mi posluzy ta myjka... wolalbym LAVORA superwasch 160 z lidla, ale ta parametry ma w sumie podobne, jakosc moze minimalnie nizsza - cena w lidlu pewnie bylaby podobna w tym roku -zwlaszcza ze parkside w tym roku nieco podrozal... ( gdyby sie ukazal w lidlu lavor)
    Dla zainteresowanych jesli ktos chcialby tez kupic mocnego Lavora link do gazetki sklepu ( nie jest to reklama - nie jestem sprzedawca - ale tez dlugo szukalem i mysle ze Lavor to rozsadny wybór)
    http://mrowka.com.pl/skle...=mrowka-brzozow
    z lewej strony pod zdjeciem budynku jest gazetka - myjka na pierwszej stronie.
    ixs
    Poziom 16  
    Ja wziolem takiego lavora - czytalem wiele dobrych opini na temat tej firmy- mam nadziejez e sie nie zawiode...
    Lavor STM 160 - cena dokladnie 599zl - (wczesniej nie sprzedawany model w Polsce - znalazlem zna zagranicznych stronach w cenie 199 - 320 euro)
    parametry:
    silnik 2,5 kw
    cisnienie max 160 atm (270 lanca vario)
    wydatek wody 510l/h

pierwsze wrazenia:
    Myjka wyglada dosc solidnie, od lavora z lidla rozni sie zlaczkami na lancach w lidlu byly metalowe tutaj niestety plastik.
    pompa wedlug informacji sprzedawcy aluminiowa glowica i cos tam z kompozytow... Skala urzytecznosci wg. firmy lavor od 1-6 -..... 6
    W zestawie sa lanca vario, lanca plaska, szczotka zwykla, szczotka obrotowa, przystawka do czyszcenia posadzek ( tzw surfer) i pianownica - nakladana na lance - ta ostatnia niestety jedzie chinską tandetą - chyba najgorzej wygladajacy element w komplecie... - zobaczymy jaka piane bedzie tworzyla.....
    Ogólnie mysle ze dosc kompletne wyposazenie jak za te pieniadze
    mam nadzieje ze troche mi posluzy ta myjka... wolalbym LAVORA superwasch 160 z lidla, ale ta parametry ma w sumie podobne, jakosc moze minimalnie nizsza - cena w lidlu pewnie bylaby podobna w tym roku -zwlaszcza ze parkside w tym roku nieco podrozal...
    Dla zainteresowanych jesli ktos chcialby tez kupic mocnego Lavora link do gazetki sklepu ( nie jest to reklama - nie jestem sprzedawca - ale tez dlugo szukalem i mysle ze Lavor to rozsadny wybór)
    http://mrowka.com.pl/skle...=mrowka-brzozow
    z lewej strony pod zdjeciem budynku jest gazetka - myjka na pierwszej stronie.
  • AdexAdex
    kamilwojcik33
    Poziom 9  
    Witam mam myjke Karcher K5.20 Dokupiłem do niej profesjonalna pianownice (200zł) oraz filtr wody(polecam) i jestem zadowolony. Myjeczka jest mała, nie zajmuje dużo miejsca w garażu a swoje robi. Nie można porównać mycia karcherem z wężem ogrodowym :)
    Myjke mam dwa lat i jestem jak narazie zadowolony.
    Mam jedno pytanie. Na wiosne myłem samochód i zauważyłem że pistolet przepuszcza wode tzn jak myjka jest pod ciśnieniem-włączona to troszke sie leje woda z lancy i co za tym idzie myjka sie załancza co jakiś czas
    Czy da się ten pistolet rozebrac i naprawić (chodzi mi o to czy nie jest on złożony na jakieś uszczelki i jak go rozkręce to się będzie całkiem lał) czy trzeba kupić nowy????
    KacperJ
    Poziom 12  
    W PL ciągle panuje Karcheromania ale prawda jest taka że Karchery z serii K czyli najpopularniejsze w niczym nie są lepsze ani trwalsze od ich odpowiedników u konkurencji -choćby B&D czy Lavor.
    Jedyny plus że są serwisy u nas karcherów tyle że najcześniej i tak nie opłaca się robić większych usterek albo wymiany pompy.
    I całe to parcie na metalowe pompy... jak kiedyś kasety vhs z plastikowymi i metalowymi rolkami -śmieszne to bo trwałość identyczna :)
    Jak ktoś będzie mył połtorej godziny bez przerwy to nawet nowiutkiego karchera z serii k wykonczy w tydzień.
    Sąsiad tez bawił się nową zabawką przez pare dni, mył nawet ulicę publiczną przed domem z nudów... ale już nie myje bo karcher wylądował w reklamacji :)
    boqdann
    Poziom 10  
    Dołączę pytanie odnośnie zakupu myjki jednak, takiej która dałaby radę udrożnić zapchaną kanalizację (do 110mm).i w cenie do 2 tyś.
    Oraz jakie lepiej się sprawdzają (wytrzymałość)-spalinowe czy elektryczne
    :?:
    finalcell
    Poziom 12  
    Chciałem sie zapytać jakie faktycznie ciśnienie panuje w wężu od myjki mowa o lavoro junior na opakowaniu jest niby 140bar -ciśnienie pracy. Myślałem nad zastosowainem węża PU z ciśnieniem do 40bar myślicie że wytrzyma
    dezynfektor
    Poziom 1  
    Posiadam myjkę karcher HD 5/15 z dodatkowym wyposażeniem tj. lancą do piany- przydatna do mycia z dezynfekcją w budynkach inwentarskich.
    Myjkę kupilem w salonie firmowym w listopadzie, od tamtej pory nie byla używana.
    Okazała się jak dla mnie zbyteczna. Chcę ją sprzedac, cena do uzgodnienia.
    Maf00
    Poziom 11  
    Witam.

Zastanawiam się nad kupnem nowej myjki Mam upatrzone 2 firmy Black&Decker i Karcher

Black&Decker PW1700

Karcher K 2.425

Którą z tych myjek mi doradzacie? Lub czy ma może ktoś którąś z tych myjek i może coś o niej powiedzieć ??

pozdrawiam
    DanielC
    Poziom 2  
    Witam,
    Chciałbym prosić o radę w sprawie zakupu myjki ciśnieniowej. Wstępnie chciałem wydac ok 1-1,2k zl ale cos tam zawsze moge dorzucic.

Waham sie pomiędzy:

1. Karcher K 5.70 MD + Tracer T200 za ok 1080zl
    2. Karcher K. 7.91 za ok 1500zl
    3. Karcher HD 5/11 C za ok 1800zl to juz niby profesjonalna, ale czy warto

chyba ze polecicie mi cos innego. Nie wiem czy warto wydac te 1.5 czy 1.8k zl. Bedzie ona uzywana mniej wiecej 2razy/tydzien. do mycia jednego czy tam 2 samochodów. Możliwe ze potem dokupie pianownice.
    Maf00
    Poziom 11  
    DanielC napisał:
    Bedzie ona uzywana mniej wiecej 2razy/tydzien. do mycia jednego czy tam 2 samochodów. Możliwe ze potem dokupie pianownice.

do takich użytków to nie trzeba myjki za 1K zł.. zobacz mój post wyżej i wybierz coś z nich. myjki bardzo dobre do domowego użytku. te myjki o których piszesz to są profesjonalne sprzęty stosowane w myjni non stop a nie 2 razy w tyg..

polecam black& decker PW1700

aluminiowa pompa funkcja auto-stop filtr wody dużo akcesoriów jednym słowem ma wszystko to co inne myjki a rożni się tylko cena i firma.. włoska produkcja.
    Brencik
    Poziom 26  
    sebek1983 napisał:
    Tak na prawdę według litery prawa nie wolno ci używać żadnego środka chemicznego jeżeli nie masz odstojnika i nie ważne czy to piana aktywna czy płyn do mycia naczyń.

Możesz przytoczyć konkretny paragraf? A jak użyje płynu biodegradowalnego?
    boqdann
    Poziom 10  
    Wziąłem Karcher HD 1090 i pracuje aż wióry lecą od miesiąca i nie martwie się ze może się zagrzać,a wczesniej kupilem jakiś-tam wynalazek na Allegro i po dwóch myciach sam. PADŁO:cry:
    Karcer używka ale super
    Antare
    Poziom 10  
    podepnę się. Czy warto dopłacać do myjki z silnikiem indukcyjnym? Jakie są zalety?
    mazawada
    Poziom 17  
    Masz chyba na myśli silniki asynchroniczne prądu przemiennego?
    Takie silniki nie maja szczotek i komutatora (na szczęście), więc nie posiadają elementów, które się zużywają. Więc wybór jest oczywisty.
    Nawet nie podejrzewałem, że mogą istnieć myjki, które mają silniki ze szczotkami. Czy takie zabaweczki jeszcze istnieją?
    Antare
    Poziom 10  
    podobnież tak. Mam taki wybór z myjek nilfiska c120.3-5 a c120.5-6 i z tego co się dowiedziałem mają inne silniki(ta druga jest dużo cieższa), mają praktycznie te same parametry poza wydajnością wody., i różnica w cenie. Wie że te tańsze karchery mają różne silniki i podobno niektóre mają szczotkowe.
    Grika
    Poziom 10  
    Aja dwa razy zastanowiłbym się nad karcherem gdyż wcześniej miałem Toyę i działała 6 lat i sprzedałem ją bo zachciało mi się karchera 2.36 który po rocznej niskiej eksplatacji ( co dwa tygodnie umyłem Renault Thalia) padła a sławetny serwis karchera w Rybniku stwierdził "ZAJECHANIE" więc przynajmniej ja będę trzymał się od tej firmy z daleka!Ale wg słów serwisu wyższe modele to może i 5.55 mają być lepsze-chyba
    pantera2233
    Poziom 13  
    Grika napisał:
    stwierdził "ZAJECHANIE" więc przynajmniej ja będę trzymał się od tej firmy z daleka!Ale wg słów serwisu wyższe modele to może i 5.55 mają być lepsze-chyba

Tak tylko że seria 2 to szajs sprzedawany w 99% w marketach za 200zł. Seria 2 to plastikowa pompa i kiepski silnik, więc psuje się albo to pierwsze albo to drugie:D
    Nie wiem czy zauważyłeś ale seria 2 kosztuje 5 razy mniej od serii 5...i chyba więcej nie muszę wyjaśniać, o serii 5 pisałem we wcześniejszych postach.
    Spheremaster
    Poziom 10  
    Karcher K7 450 kupilem niedawno i jestem zadowolony.
    lukaszek_socho
    Poziom 18  
    Myjki Black&Decker mają gwarancję door to door? Cześć sprzedawców na alledrogo zapewnia że maja a część nic o tym nie wspomina więc jak to w końcu jest? Jak mam się później bawić w odsyłanie, czekanie i dyskutowanie ze sprzedawcą to wolę odżałować i kupić w sklepie blisko domu.
    senator11111
    Poziom 12  
    lukaszek nie masz racji door to door to super sprawa dzwonisz po kuriera i zabiera od cb towar na koszt producenta/serwisu :)...
    chyba że chcesz przepłacić i kupić tak jak pisałeś blisko domu xDD
    lukaszek_socho
    Poziom 18  
    Pytam bo właśnie chciałbym żeby producent zabrał produkt. Pisząc, że nie mam zamiaru się bawić ze sprzedawcą miałem na mysli, że nie chcę odsyłać tego na swój koszt do człowieka z allegro. Jak jest door to door to kupuję na alegro jak nie ma to wole blisko domu.
    marianmiki
    Poziom 2  
    co z tego że ma się super myjkę jak do kitu jest chemia.
    przyszła kontrol zrobili badania i stwierdzili że mam mocno przekroczone normy w ściekach po myciu auta i mandat 4 tys.od stanowiska razem 12 tys. poszło.
    i to chemię miałem od renomowanej firmy .
    zaczołem szukać innego producenta chemi i okazało się że tylko jeden producent w Polsce ma chemie która nie przekracza norm i dostali nagrodę na targach w Warszawie , co ciekawe płacę mniej niż przedtem i jest bardziej wydajna , kłopot mam zgłowy ale co straciłem to nie moje.
    jak kogoś by interesowało to niech sobie poszuka WEMIR tylko nie wiem jak daleko wożą swoją chemie.

Proszę poprawić post - regulamin pkt.3.1.13 [dzimi]
    Tobianiu
    Poziom 9  
    Bardzo powaznie zastanawiam sie nad Karcherem K5.700 lub K7.400
    Wykorzystanie bardzo uniwersalne, jednak zdecydownie okazjonalne. Od mycia osobowki/ busa kilka razy w miesiacu do drobnych prac w domu ogrodzie oraz jako, ze mam mala firme budowlana czasami przyspieszenie porzadkow po remoncie jednak w dalszym ciagu uzycie raz moze dwa razy w miesiacu. Absolutnie myjka nie bedzie zarabiala na siebie w firmie ;)
    Roznica w cenie to ~ 1200 vs. 1700PLN.
    Roznice parametrow:
    max cisnienie: 14 - 16bar
    max tloczenie: 460 - 600l/h
    max temp: 40 - 60
    moc: 2.1 - 3kW
    dł. wężą: 9 - 12m
    ciezar: 14,5 - 21,8kg
    Pierwsze pytanie to czy zauwaze roznice i czy warto doplacac 500PLN do odrobine wiekszego cisnienia i wydajnosci?
    Drugie to czy zamiast kupowac najdrozsze z urzadzen amatorskich nie warto wydac tych 1500PLN na uzywana myjke HD?
    Jak wypada konfrontacja NOWEGO amatorskiego sprzetu renomowanej firmy z uzywanym profesjonalnym. Chodzi mi o trwalosc.
    Jest cala masa ofert na uzywki za wlasnie takie pieniadze, sa warte uwagi? Posluza kilka lat?
    Nowa myjka HD kosztuje ponad 3000PLN, a takiej kasy dla wygodniejszego umycia samochodu nie wydam 8-)
    marianmiki
    Poziom 2  
    ja myśl że w twoim przypadku lepiej kupić nową maszynę na gwarancji niż używkę ,
    widziałem używki jak nowe na końcówce gwarancji ale pracowały po 16 godz.dziennie.
    czyli ile wytrzymie jeszcze do remontu.
    masz małą firmę budowlaną - to zobacz czy jest u ciebie zapotrzebowanie na czyszczenie elewacji domków jednorodzinnych , zobaczać jakie są ceny czy jest konkurencja zawze możesz rozszżyć swoją działalność .
    i wtedy zobaczysz czy warto kupić coś za 1700 czy lepiej dopłacić a może służyć też firmie.
    kuba1961
    Poziom 12  
    Ja kupiłem K6.75 jubile bogate wyposażenie ale ciśnienie to ma duże wali po wszystkim :) Polecam, w komplecie jest szczotka -super sprawa i 2 pojemniki na chemię. Bywają jeszcze te modele w Castoramie. Tobianiu w zupełności do takiego zastosowania wystarczy K5.700. Ale polecam K6.75 ona ma wszystko nawet za dużo.