Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6610i, rozładowuje baterie

04 Kwi 2008 12:36 1308 8
  • Poziom 24  
    Witam. Telefon Nokia 6610i, problem jest taki, że jak naładuje baterie jest wszystko ok dzwonie itd. po 6 godz. sygnalizuje, że bateria jest rozładowana tak jakby była stara bateria wymiana na nową nic nie daje to samo, baterie wkładam do innego telefonu i działa cały tydzień.
    Problem tkwi w aparacie coś przywiera, choć nie zajmuje się tym profesjonalnie szkoda mi aparatu może któryś z szacownych kolegów miał taki przypadek i podpowie, co może być przyczyną takiego faktu.
  • Poziom 21  
    Sprawdź czy telefon nie jest zalany i czy sie nie grzeje przypadkiem.
  • Poziom 24  
    Nie był zalany i się nie grzeje rok temu odłożyłem go na półkę z takim efektem, brak czasu a dziś by się przydał.
  • Poziom 25  
    najczęśćiej to zwiera PA, wyciągnij PA albo odłącz cewke która go zasila i zobaczy czy też tel będzie po 1,2 dniach rozładowany, nie włanczaj go zostaw wyłączony (na wyszukiwaniu sieci by zżerał dużo prądu)
  • Poziom 24  
    PA czyli Power Amplifier Deflection (N700) RF9219E2.4 a cewka to (L703) 42R/100MHz jak tak to sprawdzę i dam znać; a jeżeli to PA,to pytanie czy jest to warte naprawy i gdzie to kupić ?.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Zobacz też, czy nie zwiera Ci bateryjka od podtrzymywania baterii... Może jest do wymiany... Rzadko się zdarza, ale możliwe...

KierownikGSM napisał:
    PA w 6610i jest taka sama jak w np: 3300, 5100, 6100, 7210, 7250....

Ojjj z 6100 to raczej nie podejdzie...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Telefon sam się naprawił, baterie od podtrzymania wyrzuciłem rok temu, bo fakt wylała po przemyciu i wyczyszczeniu i wysuszeniu dalej rozładowywał telefon baterie. Wygląda na to, że czas zrobił swoje teraz wszystko jest prawidłowo.
    Dziękuje wszystkim za zainteresowanie.