Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CTD 105 - kod serwisowy?

Volkir 05 Kwi 2008 11:59 5154 5
  • #1 05 Kwi 2008 11:59
    Volkir
    Poziom 17  

Witam, mam taką pralkę i problem. Maszyna staje w połowie prania (gdzieś przed wirowaniem) i wyświetla chyba błąd serwisowy. Objawia się to brakiem jakielkolwiek pracy i miganiem 2 diod na panelu. Te diody to "pranie wstępne" (pierwsza od góry w trybach prania, prawa strona panelu) i pierwsza od lewej strony w funkcjach dodatkowych (nie pamiętam co to za funkcja, lewa strona panelu) migają jednosześnie w odstępach 15 sekund (2 mignięcia). Czy ktoś mi podpowie co to może oznaczać? Pralka jest co prawda na gwarancji ale chcę wiedzieć czy serwis nie będzie mnie zbywał jakimiś "bajeczkami".
    Pozdrawiam.
    Andrzej.

P.S. Serwisówka mile widziana :) mogę się wymienić za dokumentację do kserokopiarek/drukarek/faksów, mogę też przelać dużo punktów....

0 5
  • Fibaro
  • #2 05 Kwi 2008 12:58
    vankej
    Poziom 15  

jeżeli nie wylewa wody to problem będzie z pompką

pozdrawiam

0
  • Fibaro
  • Fibaro
  • #4 08 Kwi 2008 18:00
    colcolcol
    Poziom 25  

To może być problem z grzałką lub z czujnikiem temperatury, ostatnie to pięta achillesowa candy a to pierwsze to nadzieja mechaników na jeszcze 10 lat pracy w zawodzie..

0
  • #5 14 Kwi 2008 21:26
    agd_dymarek
    Poziom 12  

Witam jak kolega pisał wcześniej warto sprawdzić te dwie żeczy a dodatkowo sprawdź czy wirnik silnika pompy ma lyzy inaczej mówiąc czy łożyskowanie pompy nie jest wybite jeśli tak to proponuję ją wymienić bo może się ZAWIESZAĆ

0
  • #6 08 Mar 2010 18:57
    morsik60
    Poziom 9  

Po kilku latach poprawnej pracy mam taką samą awarię jak w pierwszym wpisie. Korzystając z porad na tym forum wymieniłem wszystkie 4 elektrolity i na kilka prań pralka się uspokoiła, niestety problem wrócił. Myślę, że trzeba jeszcze wymienić rezystory o dużej mocy, bo mogą być przegrzane. Jak to zrobię - poinformuję.

Jest jeszcze jedna obserwacja - pralka "ma problem" z ułożeniem wsadu, berdzo długo "pierdzi" przed płukaniem powoli obracając bębnem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo