Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prawie podwóje drukowanie jednej literki.HP PSC 1200 SERIES

05 Kwi 2008 14:50 6835 26
  • Poziom 13  
    Witam!
    Zgłaszam się do was speców o pomoc w sprawie mojego problemu ,który brzmi następująco.:
    Pacjent: HP psc 1200 series.
    Objawy: Jaką bym nie wydrukował literke czy cyferke itd to pod wydrukowaną właśnie literką ,cyferką drukarka drukuje mi jeszcze połowę tej literki czy cyferki cyferki ,przez co wydruk jest słabo czytelny i brzydko wygląda.
    Jak można temu zaradzić ,czy można jakoś samemU to naprawić czy do naprawy oddać.
    3 miechy temu uzupełniłem Czarny tusz w kartidżu który stał nieużywany przez prawie 1.5 roku.Kartidż zalany płynem do głowić ,później jeszcze stał w wodze .zalałem tuszem i zaczęło drukować ,lecz od samego początku miałem problem z tym drukowaniem,robiło mi tak od początku.Pamiętam jeszcze jak kupiłem to urządzenie to po paru miesiącach użytkowania wystąpił ten problem ale wtedy już po gwarancji było.
    Dysze były czyszczone kilka razy i kalibracja była robiona .Parę razy było tak ,że na początku drukowania drukował każdą literę podwójnie a zaraz drukowało normalnie i było można już drukować normalnie sobie,do czasu .Lecz ostatnio już wogóle nie chce normalnie drukować tylko drukuje mi podwójnie..Mam nadzieje ,że mi coś doradzicie
    Pzdr
  • Osprzęt kablowy
  • Spec od drukarek
    A robiłeś kalibracje drukarki? Jeżeli to nie pomoże to trzeba rozebrać drukarke i wyczyścić czujniki optyczne.
  • Poziom 13  
    Kalibracja według programu od drukarki polegała na tym ,że wydrukowało mi stronę testową i musiałem wsadzić to do skanera i wcisnąć guzik skanu,takie były polecenia programu i tak robiłem też parę razy i nic to nie dało.
    No chyba ,że jakaś inna jeszcze kalibracja jest
  • Spec od drukarek
    Ok to ta kalibracja, ale powina wyjść cała strona. No teraz torx 10 i rozbierz drukarke, wyczyść przezroczysty pasek z kreskami przy karetce i czujnik na karetce, który odczytuje pozyje z tego paska.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 13  
    Karetka to jest ta ruchoma część co trzyma kartridże??
    To jest twoim zdaniem przyczyną moich problemów??
    Ten pasek i czujnik to zazwyczaj są usyfione tuszem ??

• Poziom 31  
    A podmieniałeś inny kardridz?
  • Poziom 13  
    Nie nie podmieniałem bo nie mam skąd wziąć innego.Kolorowego tuszu nie mam i drukuje tylko na czarnym
  • Poziom 19  
    No to kalibracja zda sie tu na nic - nie zakończy sie powodzeniem i już.
    Drukujesz tylko czarnym - tzn kolor jest suchy/pusty czy go nie ma wogóle w drukarce
  • Poziom 13  
    No drukuje czarnym bo nie zakupiłem jeszcze kolorowego tuszu.
    Kolorowy kardridż stoi parę miesięcy pusty a co za tym idzie pewnie jest zaschnięty.
    To co mam wziąć wyczyścić te paski przy karetce??
    Czy coś innego zrobić??
  • Poziom 19  
    czyszczenie nigdy nie jest złe - WYCZYŚĆ
    drukowanie tylko czarnym pojemnikiem bez kolorowego w środku nie powinno dawać żadnych "cieni" chyba że czarny już swoje przeszedł i teraz sieje na boki.
  • Poziom 13  
    Oki spróbuje jakoś to wyczyścić a ten pasek to jest w miarę widoczny??
    Teraz co do samego czyszczenia czyścić to normalnie jakąś szmateczką czy jakieś są specyfiki do tego??
    Mam w domu preparat do czyszczenia klawiatur i monitorów czy mogę tam w niego prysnąć ??
    Drukarka od czasu napełnienia miała takie dni kiedy drukowała normalnie bez żadnych cienie pod spodem ale to tylko czasem się zdarzało.
  • Poziom 19  
    widoczność - dla oka w miare dobra
    dostęp bez rozkrecania - bardzo utrudniony - łatwo za to go urwać
    rozkręcanie - łatwe - 4 długie śruby po rogach od góry. potem uwaga na stronę z panelem sterowania - ostrożnie unosząc odchylić na stronę panelu - tam jest taśma od pokrywy do płyty gł. można wypiąć i potem wpiąć ją bez problemu pasek masz na wierzchu.
    pryskanie - niczym - flanela + woda żadnej chemii - mnie kiedys podkusiło
    jak juz odemkniesz to oczysc 2-gi encoder tez - plastikowe foliowe kolko duze na koncu walka z rolkami co papier ciagną - ponad płytą główna - czasami jest ukryte pod dodatkowym elementem plasikowym-"osłona" prócz osłony jeśli jest nic więcej nie trzeba demontować.
  • Poziom 13  
    Nigdy tego nie robiłem i trochę ,że tak powiem się boję to robić ale i tak drukarka już dawno straciła gwarancję.
    Więc spróbuje to zrobić samemu tak jak opisałeś .
  • Poziom 19  
    no to powodzenia - tylko ostrożnie bez nerwowych ruchów.
  • Poziom 13  
    Jeszcze mam jedno pytanie zanim rozbiorę drukarkę.
    Jak kupowałem zestaw do napełnienia czarnym tuszem to w sklepie mi doradzono aby płyn do głowic zalać przez otwór do napełniania tuszem.
    Czy to mogło zaszkodzić jakoś???Oczywiście zrobiłem tak jak mi poradzono
    Zanim rozbiorę chciałbym się dowiedzieć czy to może nie przez to .
    Pzdr
  • Poziom 19  
    na 100% nie jest to wina tego zabiegu !!!
    ps. Zanim rozkręcisz - zrób skanowanie takiego wydruku i podeślij mi go mailem - looknę i coś więcej może da się powiedzieć
  • Poziom 23  
    jak chcesz, żeby ci ktoś pomógł to nie pobieraj od niego jeszcze za to zapłaty !!!
    Poza tym te twoje obrazki są zajewielkie, jak na skany w skali szarości. A tak wracając do tematu to jak dla mnie (na podstawie scan0002 )jest uszk. tusz lub; co bardziej prawdopodobne, taśma zasilająca karetkę. Przy zabrudzeniu encodera będzie efekt schodkowania pionowych linii.
    Tak czy inaczej jak nie jest to wina tuszu - sprzęt do utylizacji. Brak części zamiennych, chyba, że jakiś lokalny serwis, który lubi grzebać w "kupie" i ma inne podpbne maszynki na dawców narządów.
    Musisz podmienić kartridż. Jak będzie to samo raczej nic nie zrobisz. Sorry za szczerość :|
  • Poziom 13  
    Dobra dobra ale nie musi kolega krzyczeć od razu.
    Dzięki za info ,mam już jedną opinię ,czekam na inne i wtedy będe miał pełną jasność.
    Szkoda tylko bo kupiłem ostatnio tusz kolorowy do niej za 30zł
    a tu masz taki cios ,że jest do wyrzucenia.
    Czekam na opinię kolegi Gabrycha
  • Poziom 19  
    podeślij mi to mailem - nie zamierzam "płacić" punktami (20pkt) za obglądanie tych skanów - albo wklej te obrazki jako fotki lub linki do webowych galerii obrazków a nie załączniki.
    - czekam na widoczki BEZPŁATNE
  • Poziom 19  
    linki są superowe - brawo
    a efekty wizualne przechodzą moje najsmielsze oczekiwania. Są zaje....iste. Jeszcze "takiego cusia zem nie widzioł"!!!!.
    co to może być nie wiem !!!!! nie wiem i już!!!!
    zaczołbym od testów bez KOMPUTERA!
    1. jak wychodzi zrobienie kopii Cz.B. z gazety powiedzmy
    2. jak wychodzi wydruk strony DEMO i SelfTest (trzymasz czerwony guzior ANULUJ i dodajesz KOLOR Copy i puszczasz wszystko - dostajesz SelfTest Page, DEMO zaś ANULUJ plus ILE KOPII lub JAKOSC)

Jeśli te wydruki wyjdą poprawne to wina jest po stronie KOMPUTERA - sterownika. Zainstaluj wtedy małpę na innym kompie u kumpla i zrób u niego wydruki sprawdzające.

Jeśli te wydruki są też złe to szukamy dalej w drukarce :
    1: wymiana atramentów na inne drukujące (pożyczone) może twoje są OGŁUPIAJĄCE.
    2. grzebiemy we flakach - czyszczenie ENCODERÓW X i Y (krokomierze)
    ENC X to widoczny gołym okiem pasek foliowy wzdłuż drogi wózka z tuszami oraz jego czytnik optyczny na tylnej częsci owego wózka.
    ENC Y to foliowe KOŁO na osi głównej rolek posuwu papieru po LEWEJ stronie drukarki zaraz przy samej obudowie zasłonięte czarnym plastikiem plus optoczytnik zawieszony na blasze szkieletu drukarki.

Bez rozbiórki się nic nie uda.
    cztery długie wkręty od góry przez obudowę skannera. i jeden przewód TAŚMA po LEWEJ stronie pod panelem z guziorami (nie zerwij go).
    Jak się rozłoży to można gore obudowy ze skanerem postawić na boku i podpiąć tę taśmę i testować maszynkę - tylko trza uważać żeby sie nie wywróciła i nie zerwała.
  • Poziom 13  
    Ojciec ma laptopa z vistą pożyczę od niego i zainstaluje drukarke na laptopie zobaczymy czy dalej to samo bedzie,ale pierwsze zrobie teste z gazeta.
    Tak swoją drogą co masz do tych linków???
    Bo wyczuwam w twojej wypowiedzi jakąś ironię??
    No chyba ,że się mylę .
  • Poziom 19  
    Testy - ok czekam na wyniki
    Ironia i Linki - no troszeczkę masz rację. Sorka ale tak mi się wyrwało w kontekście poprzednich załączników "płatnych"
  • Poziom 13  
    No i testy wyszły negatywnie.
    Dalej to samo
    Wklejam linki
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/30ebceff7d0c31e1.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f212ff340f333d0c.html
    Wziąłem jeszcze odinstalowałem program hp i na nowo zainstalowałem i też nic.
    Czyli zostaje chyba "flaki" rozebrać poczyścić??
    Czyli miękka szmatka i woda i jazda
    Nie mam skąd kurde nawet podmienić kartridża czarnego
  • Poziom 23  
    Panowie, te wszystkie porady są w porządku, ale trzeba zacząć od włożenia sprawnych i pełnych kartrdży - przeprowadzić kalibrację - i będzie dobrze.
    To tak wygląda jakby próbować jeździć samochodem mieszając wodę z paliwem i dziwić się że samochód przerywa.
  • Poziom 13  
    Znaczy się wiem o tym,ale myślałem ,że to jakaś pierdółka tutaj będzie.Na kolorowym jest raczej dobrze tylko czarny psuje wydruk .Jakoś postaram się załatwić ten kartridż .

Jeśli chodzi o ten kartridż to jest sporo tego na allegro.
    Mój jest hp 27 i na allegro są takie regenerowane w cenach od 13 zł wzwyż.
    Niby goście piszą ,że jakość jest tak jak nowy.
    Czy to się opłaca w razie czego kupować.
    Mam jeszcze pytanie czy jak te encodery są zasyfione to drukarka obojętnie na jakim tuszu się drukuje może robić takie jaja.
    ostatnio zakupiłem zestaw kolorowy i również musiałem odetkać głowice zalałem nowy tusz i wszystko jest w porządku bo drukuje beż żadnych jaj.
    A ten czarny tylko mi szwankuje.