Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Thomson DTH 270E - firmware

batim18 05 Kwi 2008 18:06 8237 23
  • #1 05 Kwi 2008 18:06
    batim18
    Poziom 14  

Witam
    Prosze mi podac gdzie znalezć do tego modelu aktualne oprogramowanie? Czy mozna uzyskac w ten sposob polskie menu i polskie napisy TXT?
    DZIEKUJE.

• #3 08 Lis 2008 18:44
    grinder696
    Poziom 9  

Gdzie mogę się dowiedzieć czy to jest najnowszy soft?

• #4 10 Lis 2008 15:25
    bastiir
    Poziom 9  

Witam to napewno jest soft do tego modelu? bo wydaje mi się że do modelu dth255e lub dth252e przynajmnie ja znalazłe soft do tych modeli o takiej nazwie.Niewiem może jestem w błędzie jeśli tak to poprawcie mnie pzdr.

• #5 15 Lis 2008 11:19
    grinder696
    Poziom 9  

Nie sprawdzałem tego jeszcze. Wiesz plik może się tak samo nazywać bo możliwe, że odtwarzacz tylko plik o takiej nazwie rozpoznaje jako aktualizacje softu.
    Dobrze by było jakby ktoś napisał jak można sprawdzić wersje firmware'u jaką posiada odtwarzacz.

• #6 01 Gru 2008 21:04
    janitor
    Poziom 11  

Trzeba przejść do: Setup --> General Options --> wcisnąć 1,3,7,9 Wyskakuje ekran z informacjami, m.in. wersja firmware i region.

• #7 10 Sty 2009 22:41
    mukaso1
    Poziom 10  

To jest firmware do 270e. Własnie poprawiłem w nim nieco napisy i wgrałem do dvd. Wszystko działa. Dziwnie się aktualizuje, bo po wysunięciu tacki i wgraniu firmware wyłącza się obraz i nic się nie dzieje - jest martwy, ale po wyjęciu i włożeniu wtyczki zasilania wszystko jest dobrze.

• #8 17 Sty 2009 17:26
    grinder696
    Poziom 9  

W końcu zrobiłem tą aktualizacje. Wszystko przebiegło tak samo jak napisał kolega wyżej.
    Może jest już nowa wersja?

• #9 01 Lut 2009 23:45
    gutosie
    Poziom 9  

witam wszystkich:)
    JESTEM TU NOWY
    dzis z nudów postanowiłem wgrac nowy soft do Dth270e
    A że mieszkam w Atenach to se pomyslałem że dobrze mieć soft do tego DVD po polsku Więc znalazłem gdzies w necie soft MTT1389 i wgrałem za pomoca Nero ma CD a potem włozyłem do Thomson na tacke i Play , pojawił sie na wiswetlaczu LOAD wiec czekałem jakies pół godziny i nic
    a że nie mam orginalnego softu bo nie moge go wyszukać wyłaczyłem dvd z sieci i od tej pory DVD jest martwe czyli czeka mnnie teraz ożywieni za pomocą kabelka I tu jest problem Nigdzeie nie moge znależdz do mojego DVD instrukcji wgrywania po kabelku oprogramowania
    prosze o pomoc ....jaki soft i gdzie i jaki program i kabel i krok po kroku co trzeba zrobić by ożywić THOMPSONA DHT270E ????
    CZY ten temat juz umarł??

• #10 02 Lut 2009 21:01
    Black231
    Poziom 9  

Musisz znalezc w necie tryb serwisowy tego DVD a jak nie to wtedy pamiec wgrac nowa

• #11 02 Lut 2009 22:03
    mukaso1
    Poziom 10  

Soft oryginalny jest na początku tego wątku. Na płytce procesora są wolne 4 piny, które jak myślę służą do podłączenia kabelka. Sam jeszcze nie próbowałem programować DTH270 z kabelka. Jak poszukasz znajdziesz w necie opisy kabelka i jego podłączenia do programowania MTK-ów. Ja kiedyś wgrywałem do innych DVD programem MTKTool.

• #12 02 Lut 2009 22:32
    gutosie
    Poziom 9  

mukaso1 napisał:
    Soft oryginalny jest na początku tego wątku. Na płytce procesora są wolne 4 piny, które jak myślę służą do podłączenia kabelka. Sam jeszcze nie próbowałem programować DTH270 z kabelka. Jak poszukasz znajdziesz w necie opisy kabelka i jego podłączenia do programowania MTK-ów. Ja kiedyś wgrywałem do innych DVD programem MTKTool.

OK panowie ja już szukam od chyba trzech dni i czytam i czytam
    w moim dvd na procku jest napisane: MT1389DXE
    znalazłem gniazdo w dvd z 4pinami i dorobiłem kabelek tylko sam nie wiem czy dobrze, i czy do wszystkich 4pinów mają byc podłaczone kabelki ?
    zrobiłem sam kabelek ale dalej nic ,próbuje wgrać firmware i pojawia się bład Mam kilka programów MTK-ÓW do wgrywania i rzadnym nie idzie
    czy do wgrania wystarczy sam kabel czy też musi być MAX3232 lub MAX232?
    ja zrobiłem sam kabelek i nic więcej i podłaczyłem do wejcia COM1
    w DB9(rs232) u mnie pin kolejno to: pin2RxD , pin3TxD, pin4DTR,pin5GnD
    i też mam pytanie jesli mam podłaczony kabelek do COM w komputerze to czy wszyskie 4piny mają byc podłaczone do płyty w DVD
    Pobrałem orginalny soft i dalej nie moge wgrac oprogramowania , chyba jednak musi byc kabel z ptką na której jest max3232 a nie tylko sam przewód ?na samym kabelku chyba nie wprowadze nowego oprogramowania - czy dobrze mysle?
    Prosze o dalsze instrukcje i pomocne linki :)
    sereczne dzieki za zinteresowanie i pomoc :) pozdrawiam

• #13 03 Lut 2009 13:33
    mukaso1
    Poziom 10  

Tak to musi być kabel na MAX, znalazłem też Taki. Ja przerabiałem stary kabel do programowania telefonu chyba Siemensa. Trzeba sprawdzić czy kabel dostarcza napięcia 3,3 v jeśli nie to trzeba podać z zewnętrznego źródła.

• #14 03 Lut 2009 17:52
    gutosie
    Poziom 9  

mukaso1 napisał:
    Tak to musi być kabel na MAX, znalazłem też Taki. Ja przerabiałem stary kabel do programowania telefonu chyba Siemensa. Trzeba sprawdzić czy kabel dostarcza napięcia 3,3 v jeśli nie to trzeba podać z zewnętrznego źródła.

czyli jednak wina kabla ,tak też myslałem, a z tymi kablami od telefonów to jak mam rozumieć ,że jak je trzeba przerobić? też trzeba dolutowac MAX3232 do tego kabla?

• #15 03 Lut 2009 18:14
    mukaso1
    Poziom 10  

Tutaj jest schemat kabla od sony ericssona. Znając wyjścia pinów z kabla na telefon masz gotowy kabel do programowania DVD.

• #16 03 Lut 2009 20:38
    gutosie
    Poziom 9  

mukaso1 napisał:
    Tutaj jest schemat kabla od sony ericssona. Znając wyjścia pinów z kabla na telefon masz gotowy kabel do programowania DVD.

taki kabel mam od SE DCU-60 tylko czy on sie nadaje ? ale nie bardzo rozumiem Czyli mając taki kabel wystarczy odciąc koncówkę odpowiednio dopasować kabelki do pin Rx Tx Gnd na płycie dvd i drugą stroną podłaczyc do usb w kompie i to ma działać??? Jeśli TAK to jakim programem wgrać FIRMWARE i jak ustawić com i który com w MTK ?
    obciąłem koncówkę kabla DCU60
    w tym przewodzie są 4kable o kolorach:czarny,biały,czerwony i zielony i tu mam pytanie który kolor to Rx ,Tx i GND ? Kto wie? znalazłem w necie schemat kabla DCU-60 i odpowiednio kolory kabli to :
    BLACK - GND ==> PIN # 10 (GND)
    GREEN - TxD ==> PIN # 6 (RxD)
    YELLOW- RxD ==> PIN # 7 (TxD) czy może ktoś to potwierdzić?
    Dodam że mam też przejsćówke rs232-USB i na niej coś sie dziej tzn program MTK 1389 ja wykrywa ale pojawia się błąd:
    LOG: Init Rs232 ...
    LOG: Flash Type - Unknown Flash Type
    LOG: Erasing ...
    LOG: Updating...
    LOG: Begin : Wed Feb 04 11:31:41 2009
    tak mi wyswietla w okienku ale pasek postępu stoi na zero

• #17 04 Lut 2009 10:47
    mukaso1
    Poziom 10  

DCU-60 jest chyba kablem na USB. Do programowania jest potrzebny kabel RS na MAX 232 na przykład taki jak w linku powyżej SE DSS-25 lub inny. Wybór takich kabli jest duży, jednak są one na ogół do starszych modeli telefonów. Na stronie http://pinouts.ru są schematy i wyprowadzenia różnych kabli. Wystarczy odciąć końcówkę od telefonu i kabel odpowiednio połączyć z DVD. Wszystko masz dokładnie opisane łącznie z typami kabli od komórek i ich wyprowadzeniami w pierwszym linku który podałem na pioneerfaq.info.

• #18 04 Lut 2009 12:30
    gutosie
    Poziom 9  

ok poczytam i zobacze co da się zrobić - czy do przerobionego kabla USB potrzebne będą strowniki ?
    nic z tego !!!! nic nie chce ruszyć :/ juz nie mam sił prosze o porade -niech ktoś dobry napisze mi po kolei co trzeba zrobioć KROK po KROKU - proszę bardzo
    sam nie wiem co jest !!! czy kabel winien ,czy dvd na płycie ma usrerkę , czy zły soft mam lub program ,czy nie mam odpowiednich sterowników itd...
    takie mam mysli ....
    moje GG to :5111900
    wgrywam MTKTool_1-31 i mam taki komunikat:
    LOG: Start to upgrade -
    i nic sie nie dzieje więc klikam na Cancel daje OK i wtedy mam w okienku o to:
    LOG: Flash Type - AMD(AM29F010)/NEX(NX29F010)
    LOG:Check & Backup...
    LOG: Erasing....
    ERR: terminate upgrade/backup flash!

znowu innym razem w okienku mam tak :

LOG: Start to upgrade
    LOG: Begin : Wed Feb 04 18:06:07 2009
    i czekam dość długo i nic sie nie dzieje , co mam robić?

dziś znalazłem 3 kabelki od różnych tele. na com1 potestuje z nimi i napisze jaki efekt:)
    niestety okazało sie że mam w komputerze uwalony port com1, co za pech :P
    próbowałem wgrać oprogramowanie do satelity ferguson i nie idzie
    czeka mnie chyba naprawa płyty głównej, jak coś zdziałam to też napisze:)

• #19 10 Lut 2009 16:24
    gutosie
    Poziom 9  

gutosie napisał:
    ok poczytam i zobacze co da się zrobić - czy do przerobionego kabla USB potrzebne będą strowniki ?
    nic z tego !!!! nic nie chce ruszyć :/ juz nie mam sił prosze o porade -niech ktoś dobry napisze mi po kolei co trzeba zrobioć KROK po KROKU - proszę bardzo
    sam nie wiem co jest !!! czy kabel winien ,czy dvd na płycie ma usrerkę , czy zły soft mam lub program ,czy nie mam odpowiednich sterowników itd...
    takie mam mysli ....
    moje GG to :5111900
    wgrywam MTKTool_1-31 i mam taki komunikat:
    LOG: Start to upgrade -
    i nic sie nie dzieje więc klikam na Cancel daje OK i wtedy mam w okienku o to:
    LOG: Flash Type - AMD(AM29F010)/NEX(NX29F010)
    LOG:Check & Backup...
    ERR: terminate upgrade/backup flash!

znowu innym razem w okienku mam tak :

LOG: Start to upgrade
    LOG: Begin : Wed Feb 04 18:06:07 2009
    i czekam dość długo i nic sie nie dzieje , co mam robić?

dziś znalazłem 3 kabelki od różnych tele. na com1 potestuje z nimi i napisze jaki efekt:)
    niestety okazało sie że mam w komputerze uwalony port com1, co za pech :P
    próbowałem wgrać oprogramowanie do satelity ferguson i nie idzie
    czeka mnie chyba naprawa płyty głównej, jak coś zdziałam to też napisze:)

Panowie stwierdzam że do mojego dvd chyba jednak nie da sie za pomocą kabelka wgrać firmware .REZYGNUJE
    Próbowałem na róznych kabelkach ,nawet kupiłen gotowy kabel i dalej dvd martwe !!! na płycie głownej jest gotowe wejscie _ 3.3v GND TX RX i mimo to nie było komunikacji zadnym programem ruszyć , nawet kabelkie od tel simensa nie dał rady DVD czasami reaguje np. samo zamyka tacke i mimo to nie ma połaczenia , moze trzeba jakiś specjalny kabelek .
    Na płycie głownej znalazłem też wejscie J1
    J1 ma oznaczenia kolejno takie : cont +9v GND +5V -
    jesli ktos uważa że mozna jednak wgraś soft to prosze niech mi napisze co mogłem robić zle
    dzięki

• #20 11 Lut 2009 20:56
    Jakubek123
    Poziom 20  

Witam wszystkich,generalnie w modelu DTH 270E aktualizacje można przeprowadzić za pomocą samego usb - używając pendrive'a. A co do złej aktualizacji,najlepszym sposobem jest wylutowanie pamieci,i zaprogramowanie jej od nowa w programatorze - willem + programator epsilon.

Soft z początku postu praktycznie nic nie zmienia.

• #21 12 Lut 2009 18:36
    gutosie
    Poziom 9  

Jakubek123 napisał:
    Witam wszystkich,generalnie w modelu DTH 270E aktualizacje można przeprowadzić za pomocą samego usb - używając pendrive'a. A co do złej aktualizacji,najlepszym sposobem jest wylutowanie pamieci,i zaprogramowanie jej od nowa w programatorze - willem + programator epsilon.

Soft z początku postu praktycznie nic nie zmienia.

w moim przypadku ,dekoder jest martwy i mam pytanie czy da się go ożywić przez usb pendrive'a jeśli tak to co trzeba wcisnąć po kolei na odtwarzaczu lub pilocie ??????

• #22 15 Mar 2009 21:36
    pawlos97
    Poziom 2  

witam
    pomocy mam nagrane na cd firmware MTT1389.bin, wkładam płytkę a odtwarzacz niewidzi plku!! co jest
    chce wgrac soft ponieważ zacina mi sie przy odtwarzaniu z płyty i z portu usb!!
    co robić??????
    pozdrawiam
    proszę o pomoc!!

• #23 17 Mar 2009 21:58
    gutosie
    Poziom 9  

lepiej zostaw , bo mozesz skonczyc tak jak ja, miałem tak samo i uwaliłem odtwarzacz

• #24 18 Mar 2009 08:05
    pawlos97
    Poziom 2  

ale jak mogę go uszkodzić bardziej jak już jest nieużyteczny! Po 5 min. odtw. zawiesza się lub zacina.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME