Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aficio 220, problem z deweloperem

copyart 05 Kwi 2008 18:19 1131 7
  • #1 05 Kwi 2008 18:19
    copyart
    Poziom 9  

serwisuje te kopiarki już jakis czas i wydawało mi sie ze nic nie może mnie zaskoczyć... aż trafiła mi się taka kopiarka która ma niecodzienny defekt. wymieniałem zespół bębna bo stary już świecił wymianą i wszystko na starym bebnie było ok. jak założyłem nowy oyginalny zespół to okazało sie że kopiarka wyciąga z niego deweloper na kopie. kopia jest popruszona deweloperem. myślałem że trafiłem na wadliwy zespół i założyłem kolejny nowy ale jest to samo!! co najdziwniejsze że jak założę spowrotem stary zespół to deweloper nie wyłazi ale na spodniej stronie kartki mam czarny pasek na całą szerokość kartki. wygląda to tak jakby bęben niepotrzebnie wczesniej naładowywał się i pokrywał cały tonerem brudząc przy okazji wałek transferu i stąd mam ten czarny pas na początku kartki na jej spodniej części. co to może być za przyczyna?? sprawdziłem ustawienia, wymieniłem blok wysokiego napięcia, sekcję napędu bębna z silnikiem, sekcje transferu razem z drzwiczkami a nawet płyte główną i nie pomogło. proszę o jakąś rade, może miał ktoś z Was takie coś w 220-tce. pozdrawiam.

Dodano po 5 [minuty]:

aha, jeszcze jedno.sprawdziłem mase na bębnie, masa jest. mierzyłem omomierzem, dotknąłem jedną końcówką miernika do bębna przy jego brzegu i dotknąłem do szkieletu kopiarki drugą końcówke miernika i przejście było. nawet zrobiłem dodatkowe umasowanie trzpienia który wchodzi w bęben ( przenosi on mase) i go napędza ale i tak nie pomogło na moja usterke. jak wyciągało deweloper tak wyciaga. zastanawiam sie czy może mam jakieś zwarcie w kopiarce na mase i ta moja masa nie jest tak w 100 procentach czysta?? prosze jeszcze o jakieś sugestie kolegów serwisantów.

0 7
  • #2 05 Kwi 2008 19:00
    Calculus
    Poziom 25  

Sprawdź, czy maszyna zresetowała licznik bębna, sprawdź również, czy są prawidłowo ustawione napięcia biasu, ładowania itp. Jeżeli licznik bębna nie zresetował się, sprawdź aktuator czujnika inicjacji w module bębna - widocznie nie aktywował czujnika (nie należy obracać zębatkami w nowym module przed włożeniem, bo się przestawi)

0
  • #4 05 Kwi 2008 21:25
    tomek2010
    Poziom 13  

Witam, tak jak pisze kolega Calculus sprawdź czy napięcie ładowania ma domyślą wartość w kodzie 2-001-1. Wyciąganie nośnika przez bęben jest typowym objawem za wysokiego napięcia ładowania które maszyna sobie podciągnęła na starym bębnie.
    Cytat z SM "... the carrier will be attracted to the drum because the charge roller voltage will be too high"

Pozdrawiam Tomek

0
  • Pomocny post
    #5 06 Kwi 2008 23:38
    clip7
    Poziom 23  

Gdyby bęben niepotrzebnie się naładowywał (mając na myśli napięcie wałka ładującego) kopia byłaby blada lub biała. Gdyby nie było masy na bębnie kopia też byłaby biała. Ale to tak edukacyjnie.
    Możesz mieć uszkodzoną lampę neutralizującą ładunek na powierzchni bębna, tzw. quenching. Patrząc od frontu na PCU, jest to ta płytka z diodami led smd na godzinie 10 w maszynie, przy PCU. Czasem przy odkurzaniu, gdy diody smd są słabo wlutowane, uderzajac końcówką odkurzacza można oderwać jedną z diod lub przerwać obwód tej lampy.
    Jeśli wszystko już podstawiałeś, postawi i to.
    pozdrawiam

0
  • #6 07 Kwi 2008 12:21
    cefram
    Poziom 29  

Witam

Czy na nowym module kiepska jakość kopii była od razu czy po zrobieniu kilku kopii ? Czy toner masz oryginalny ?

Pozdrawiam

0
  • #7 07 Kwi 2008 19:10
    copyart
    Poziom 9  

kopia jest bardzo dobra, tylko ze cała pokryta tam gdzie czarne dewelopertem. jutro podmienie te lampki rozładowujace "qenching lamp" i coś czuje że to bedzie to.

0
  • #8 06 Maj 2008 22:04
    copyart
    Poziom 9  

koniec tematu. to były lampki rozładowcze bębna, quenching lamp.

0