Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniczki przenośne, znowu

michal.rogaczewski 05 Apr 2008 19:06 4770 24
  • Głośniczki przenośne, znowu

Witam

W natłoku podobnych konstrukcji pomyślałem ze wystawię też swoją :P Zrobiona +/- 2 miechy temu, głośniczki to pospolite głośniki szerokopasmowe (takie za 3zł tyle że z ekranowaniem) z głośniczków komputerowych kupione kiedyś na allegro, obudowa niestety plastikowa ale składa się z 2 częsci i nie ma tych wyjmowanych "frontów" które są luźne i by hałasowały. Wzmacniacz to TDA2822 zrobiony z aplikacji, zasilanie akku li-ion z siemensa A-50, opcjonalnie z zasilacza. Miałem z wzmacniaczem małe problemy (jest na płytce uniwersalnej i na jakimś połączeniu zachodziła detekcja i odbierał mi jakieś ruskie radio :P ) po dodaniu 2 rezystorów 10kohm do masy radio ucichło. Gra głośno jak na 2x1W RMS (200W PMPO wg. puszaka :) )

Głośniczki przenośne, znowu

Uff... zdążyłem dodać zdjecie na początku ;p

Cool! Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    michal.rogaczewski
    Level 28  
    michal.rogaczewski wrote 1395 posts with rating 63, helped 94 times. Live in city Słupca. Been with us since 2006 year.
    pitersan15
    Level 11  
    Udana konstrukcja, daj jescze zdjęcie frontu urządzenia.
    ginio77
    Level 17  
    Witam
    No i właśnie oto wielu chodzi mają być przenośne.
    Dość konstrukcji które mijają się z celem.
    Różnych PSEUDO a raczej ALA przenośnych.
    W twojej konstrukcji jest wszystko.
    Od mobilności do wykonania.
    10/10
    Pozdrawiam

PS Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to włącznik ani użyteczny ani ładny poprostu nie z tej bajki :)
    michal.rogaczewski
    Level 28  
    pitersan15 wrote:
    Udana konstrukcja, daj jescze zdjęcie frontu urządzenia.

To jest front ;p

Tylko nie widać otworów (nad głośnikami jest zrobiona jakby siatka otworów 1mm)
    quinty
    Level 28  
    oj, coś mi się wydaje, że te otwory u góry, to bardzo zły pomysł :(.
    Ja bym wyciął 2 duże otwory i dał siateczkę metalowa albo plastikową przyklejoną od wewnątrz, to by dało o wiele lepszą jakość i oczywiście głośność (siateczka obowiązkowa, żeby nie uszkodzić membran) ;)
    michal.rogaczewski
    Level 28  
    Znaczy się otwory są przed membraną (tak jak na przykład w telefonie) nie robi to zbytniej różnicy w głośności i jakości (nie słyszę żadnej)
    Bezelwiusz
    Level 11  
    ile jesze glosniczków bedzie?? może ktos zrobi kolumne estradową noszoną na plecach i podłączoną do mp3?? i by grał na pół miasta.hehe

Moderated By tomaszo:

Tutaj przyznajemy kolejne ostrzeżenie - recydywa w pisaniu nic nie wnoszących postów, jeszcze w dodatku chamskich.

User removed account
    User removed account  
    michal.rogaczewski
    Level 28  
    James to nie jest oryginalny siemens (mam 3 padniete oryginały ten zyje już dwa razy dłużej niż tamte)
    Kostek7
    Level 27  
    Przepraszam za taki wpis ale nie mogę się powstrzymać od myślę trafnego podsumowania tematu:

Potrzeba jest matką wynalazków
    Endriu64
    Level 19  
    sorki za małe OT ale gdzie trzeba podłączyć te rezystory żeby przestało odbierac radio ? do których przewodów ?
    User removed account
    User removed account  
    michal.rogaczewski
    Level 28  
    u mnie z tym radiem wystarczyło dać na wejściu rezystor 10kohm do masy i ucichło,

Pawello... ale żeś się nagadał......
    vertim
    Level 23  
    No wielkiej mocy to to nie ma.3 watty na 4ohm na 8 pewnie bylby jeden W.Według mnie konstrukcja nieudana i niepotrzebna.
    User removed account
    User removed account  
    michal.rogaczewski
    Level 28  
    Vertim... powiem cie jedno, jak się siedzi w domu i ciagle wypisuje głupie posty od tak sla zabawy to może i to nie jest potrzebne... co do mocy to t jesteś pewnie z tych co cieszy jak powiem że to ma 200W (PMPO) :P

Ciekawe, nikt inny nie narzeka :D

Vehraaz, to wygląda tak, kuzyn bierze lapka na wyjazdy a to kończy się tym że słuchać muszę pierdów na maxa rozkręconych głośniczków wielkości połowy pudełka od zapałek (czyli pierdy i trzaski), na dodatek głośniczki te czesto nawalają więc to sie przydaje,albo gdy w pokoju nie ma radia ani niczego innego to sie nadaje
    User removed account
    User removed account  
    ferdu
    Level 13  
    Wg mnie konstrukcja udana w 100%. Jak ktoś idzie środkiem miasta i słucha muzyki tak żeby inni słyszeli to szpan czy może nie wiem jak to nazwać?! Jesteś z warszawy albo wrocławia to sie nie dziwie, że to nieprzydatne jest ale np. jak ja mieszkam w raczej małej miejscowości i idzie się ze znajomymi na jakaś 'libacje' do parku to na bank lepiej zagra takie coś niż jak ktoś by miał jakąś kakofonią z telefonu grać.
    Bastek206p
    Level 11  
    Podłącz te dwa głośniczki jako 8ohm będzie lepiej grało a tak poza tym wszystko ok.
    joy_pl
    VIP Meritorious for electroda.pl
    No wygląda to już dużo lepiej niż wspomniana wcześniej konstrukcja…

A mam takie pytanko ile czasu ci na tej baterii wytrzymuje?
    vertim
    Level 23  
    michal.rogaczewski wrote:
    Vertim... powiem cie jedno, jak się siedzi w domu i ciagle wypisuje głupie posty od tak sla zabawy to może i to nie jest potrzebne... co do mocy to t jesteś pewnie z tych co cieszy jak powiem że to ma 200W (PMPO) :P

Ciekawe, nikt inny nie narzeka :D

Vehraaz, to wygląda tak, kuzyn bierze lapka na wyjazdy a to kończy się tym że słuchać muszę pierdów na maxa rozkręconych głośniczków wielkości połowy pudełka od zapałek (czyli pierdy i trzaski), na dodatek głośniczki te czesto nawalają więc to sie przydaje,albo gdy w pokoju nie ma radia ani niczego innego to sie nadaje

Michał , śmiałeś się ze mnie kiedy zrobiłem muze w motorze mocy 12 W
    a teraz sam wyskakujesz z 3W i myślisz , że ci każdy powie ''ale piękne''
    michal.rogaczewski
    Level 28  
    Sory ale dla mnie muza nawet 100000000W w motorze to krótko mówiąc wieś....
    User removed account
    User removed account  
    vertim
    Level 23  
    michal.rogaczewski wrote:
    Sory ale dla mnie muza nawet 100000000W w motorze to krótko mówiąc wieś....

Włąśnie tu to zrobiłeś a jak chcesz tak zaśmiecać to najlepsze forum to radze ci pisać na priva a wiadomość zgłaszam do moderacji.
    tomaszo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zamykam temat aż niektórzy nieco ochłoną.