Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniczki przenośne, znowu

michal.rogaczewski 05 Kwi 2008 19:06 4632 24
  • Głośniczki przenośne, znowu

Witam

W natłoku podobnych konstrukcji pomyślałem ze wystawię też swoją :P Zrobiona +/- 2 miechy temu, głośniczki to pospolite głośniki szerokopasmowe (takie za 3zł tyle że z ekranowaniem) z głośniczków komputerowych kupione kiedyś na allegro, obudowa niestety plastikowa ale składa się z 2 częsci i nie ma tych wyjmowanych "frontów" które są luźne i by hałasowały. Wzmacniacz to TDA2822 zrobiony z aplikacji, zasilanie akku li-ion z siemensa A-50, opcjonalnie z zasilacza. Miałem z wzmacniaczem małe problemy (jest na płytce uniwersalnej i na jakimś połączeniu zachodziła detekcja i odbierał mi jakieś ruskie radio :P ) po dodaniu 2 rezystorów 10kohm do masy radio ucichło. Gra głośno jak na 2x1W RMS (200W PMPO wg. puszaka :) )

Głośniczki przenośne, znowu

Uff... zdążyłem dodać zdjecie na początku ;p

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  
    michal.rogaczewski napisał 1441 postów o ocenie 54, pomógł 94 razy. Mieszka w mieście Słupca. Jest z nami od 2006 roku.
    pitersan15
    Poziom 11  
    Udana konstrukcja, daj jescze zdjęcie frontu urządzenia.
    ginio77
    Poziom 17  
    Witam
    No i właśnie oto wielu chodzi mają być przenośne.
    Dość konstrukcji które mijają się z celem.
    Różnych PSEUDO a raczej ALA przenośnych.
    W twojej konstrukcji jest wszystko.
    Od mobilności do wykonania.
    10/10
    Pozdrawiam

PS Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to włącznik ani użyteczny ani ładny poprostu nie z tej bajki :)
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  
    pitersan15 napisał:
    Udana konstrukcja, daj jescze zdjęcie frontu urządzenia.

To jest front ;p

Tylko nie widać otworów (nad głośnikami jest zrobiona jakby siatka otworów 1mm)
    quinty
    Poziom 28  
    oj, coś mi się wydaje, że te otwory u góry, to bardzo zły pomysł :(.
    Ja bym wyciął 2 duże otwory i dał siateczkę metalowa albo plastikową przyklejoną od wewnątrz, to by dało o wiele lepszą jakość i oczywiście głośność (siateczka obowiązkowa, żeby nie uszkodzić membran) ;)
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  
    Znaczy się otwory są przed membraną (tak jak na przykład w telefonie) nie robi to zbytniej różnicy w głośności i jakości (nie słyszę żadnej)
    Bezelwiusz
    Poziom 10  
    ile jesze glosniczków bedzie?? może ktos zrobi kolumne estradową noszoną na plecach i podłączoną do mp3?? i by grał na pół miasta.hehe

Moderowany przez tomaszo:

Tutaj przyznajemy kolejne ostrzeżenie - recydywa w pisaniu nic nie wnoszących postów, jeszcze w dodatku chamskich.

Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  
    James to nie jest oryginalny siemens (mam 3 padniete oryginały ten zyje już dwa razy dłużej niż tamte)
    Kostek7
    Poziom 27  
    Przepraszam za taki wpis ale nie mogę się powstrzymać od myślę trafnego podsumowania tematu:

Potrzeba jest matką wynalazków
    Endriu64
    Poziom 19  
    sorki za małe OT ale gdzie trzeba podłączyć te rezystory żeby przestało odbierac radio ? do których przewodów ?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  
    u mnie z tym radiem wystarczyło dać na wejściu rezystor 10kohm do masy i ucichło,

Pawello... ale żeś się nagadał......
    vertim
    Poziom 23  
    No wielkiej mocy to to nie ma.3 watty na 4ohm na 8 pewnie bylby jeden W.Według mnie konstrukcja nieudana i niepotrzebna.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  
    Vertim... powiem cie jedno, jak się siedzi w domu i ciagle wypisuje głupie posty od tak sla zabawy to może i to nie jest potrzebne... co do mocy to t jesteś pewnie z tych co cieszy jak powiem że to ma 200W (PMPO) :P

Ciekawe, nikt inny nie narzeka :D

Vehraaz, to wygląda tak, kuzyn bierze lapka na wyjazdy a to kończy się tym że słuchać muszę pierdów na maxa rozkręconych głośniczków wielkości połowy pudełka od zapałek (czyli pierdy i trzaski), na dodatek głośniczki te czesto nawalają więc to sie przydaje,albo gdy w pokoju nie ma radia ani niczego innego to sie nadaje
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    ferdu
    Poziom 13  
    Wg mnie konstrukcja udana w 100%. Jak ktoś idzie środkiem miasta i słucha muzyki tak żeby inni słyszeli to szpan czy może nie wiem jak to nazwać?! Jesteś z warszawy albo wrocławia to sie nie dziwie, że to nieprzydatne jest ale np. jak ja mieszkam w raczej małej miejscowości i idzie się ze znajomymi na jakaś 'libacje' do parku to na bank lepiej zagra takie coś niż jak ktoś by miał jakąś kakofonią z telefonu grać.
    Bastek206p
    Poziom 11  
    Podłącz te dwa głośniczki jako 8ohm będzie lepiej grało a tak poza tym wszystko ok.
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda
    No wygląda to już dużo lepiej niż wspomniana wcześniej konstrukcja…

A mam takie pytanko ile czasu ci na tej baterii wytrzymuje?
    vertim
    Poziom 23  
    michal.rogaczewski napisał:
    Vertim... powiem cie jedno, jak się siedzi w domu i ciagle wypisuje głupie posty od tak sla zabawy to może i to nie jest potrzebne... co do mocy to t jesteś pewnie z tych co cieszy jak powiem że to ma 200W (PMPO) :P

Ciekawe, nikt inny nie narzeka :D

Vehraaz, to wygląda tak, kuzyn bierze lapka na wyjazdy a to kończy się tym że słuchać muszę pierdów na maxa rozkręconych głośniczków wielkości połowy pudełka od zapałek (czyli pierdy i trzaski), na dodatek głośniczki te czesto nawalają więc to sie przydaje,albo gdy w pokoju nie ma radia ani niczego innego to sie nadaje

Michał , śmiałeś się ze mnie kiedy zrobiłem muze w motorze mocy 12 W
    a teraz sam wyskakujesz z 3W i myślisz , że ci każdy powie ''ale piękne''
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  
    Sory ale dla mnie muza nawet 100000000W w motorze to krótko mówiąc wieś....
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    vertim
    Poziom 23  
    michal.rogaczewski napisał:
    Sory ale dla mnie muza nawet 100000000W w motorze to krótko mówiąc wieś....

Włąśnie tu to zrobiłeś a jak chcesz tak zaśmiecać to najlepsze forum to radze ci pisać na priva a wiadomość zgłaszam do moderacji.
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Zamykam temat aż niektórzy nieco ochłoną.