Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AL-700 A-Mon Regulacja Megane 1.4

zbyszkoma 05 Apr 2008 20:50 2778 1
 • #1
  zbyszkoma
  Level 10  
  Witam

  Posiadam Renault Megane 1.4 z jednopunktowym wtryskiem , instalacją LPG na reduktorze Stefanelli i sterowniku Autronic AL-700.

  Postanowiłem poregulować trochę moją instalację bo samochód zaczął znacznie więcej palić niż kiedyś.

  Przeczytałem chyba wszystkie posty na temat regulacji AL-700 łącznie z poematem na gazu temat lecz nie wszystko jest dla mnie jasne.

  1. Posiadam reduktor Stefanelli na którym są dwie śruby do regulacji , jedna mniej więcej po środku na bocznej ściance ze sprężynką , druga na dole też na bocznej ściance lecz bez sprężynki.
  Nie do końca wiem do czego one służą , kręciłem tą ze sprężynką i ma ona wpływ na stabilność wolnych obrotów , to zauważyłem. Drugiej nie ruszałem.

  2. Przeprowadziłem kalibrację sterownika i zawsze ustawiał się tak że na wolnych obrotach było w miarę dobrze Lambda oscylowała od Ubogiej do Bogatej a skład mieszanki oscylował w granicy optymalnej z niewielkimi wahaniami , lecz podczas jazdy mieszanka była częściej uboga niż bogata . Nie bardzo wiem jakimi parametrami wzbogacić skład mieszanki.

  Powróciłem do ustawień które mi ustawili w punkcie LPG i regulowałem tylko tą śrubką ze sprężynką na reduktorze, ale dalej częściej jest na mieszance ubogiej niż bogatej podczas jazdy.  Niżej zamieszczam kilka skrenów zanim regulowałem śrubką , teraz mieszanka na wolnych obrotach oscyluje w granicach czarnego paska


  AL-700 A-Mon Regulacja Megane 1.4

  AL-700 A-Mon Regulacja Megane 1.4

  AL-700 A-Mon Regulacja Megane 1.4

  AL-700 A-Mon Regulacja Megane 1.4


  Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

  Pozdrawiam
  zbyszkoma


  Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

  Pozdrawiam
  zbyszkoma
 • #2
  MakroSerwis
  Moderator of Cars
  Po pierwsze - to nie jest tuning! Po drugie - sprawy regulacji były wałkowane sto razy, więc użyj wyszukiwarki, oraz przeczytaj sobie ze zrozumieniem "Krótki poemat na gazu temat", który jest na forum - sam zamieszczałem kopię. Temat warunkowo zostawiam i przenoszę do "Usterki Samochody", ale warunkiem jest nie pytanie więcej o takie rzeczy, jak "do czego służą śrubki na reduktorze".