Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie do fachowca z łączności

06 Kwi 2008 11:42 905 3
  • Poziom 31  
    Witam

Pytanie moje jest tu, ponieważ chyba najbardziej pasuje do tego działu.

Przejdę od razu do sedna;
    Włożyłem do komputera kartę TV (taka zwyczajna) podłączyłem antenę zwyczjną szerokopasmową poustawiałem sobie kanały i obejżałem pare programów i to by było na tyle. Cuda sie zaczęły jak zachciało mi sie dostroic do fal radiowych. W okolicy kanału 435 - 450 MHz (wiem ,że radio nadaje do 108 ale mniejsza z tym) pojawiły mi sie charakterystyczne dzwieki modemu - czyli jakaś cyfrowa transmisja - ok myśle sobie pokrece jeszcze - poprawilo sie troszke- no to przesunolem tuning troszke dalej i niespodzianka - jakies głosy - tuning jeszcze dalej jakies inne głosy itd. - okazało sie ,że to rozmowa telefoniczna.
    Tu moje pytanie , jak to możliwe, że bez żadnego specjalnego sprzetu jest możliwe , dlaczego to nie jest jakoś zaszyfrowane ? Wniosek z tego że zwykłym telewizorem tez sie to uda , kwestia recznego dostrojenia kanału.
    Co to za sieć, czyżby Tpsa ? A może jakiś inny operator ? ktoś potrafi to wytłumaczyć ?
  • Pomocny post
    Moderator
    Cześć.

Wszystko jak najbardziej normalne.
    Odebrałeś analogowe transmisje resztek systemu Centertel.
    Było już o tym wielokrotnie pisane.
  • Poziom 27  
    I tu właśnie widzimy, jak dla jednych jest to niesamowite i ekscytujące odkrycie, a dla innych codzienność, ot błahostka,zwykłe pozostałości telefonii analogowej NMT.
    Pozdrawiam i życzę ciekawych podsłuchów :D
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Trafiłeś w dziesiątke.To TPSA na tym paśmie przyłącza nowych abonentów tam gdzie brakuje sieci kablowej.Wykorzystuję do tego stare łącza centertela.Oprócz tego możesz odbierać np. radiotelefony z zakresu pmr.Życzę miłej zabawy.

Jeżeli ci pomogłem kliknij pomógł to nic nie kosztuje.