Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo SAT/TV/RF RJ11/45 prosze o informacje.

06 Kwi 2008 13:59 6569 20
  • Poziom 14  
    witam
    chciałbym w mieszkaniu rozprowadzić mini kablowkę ale zródłem sygnałów bedzie sygnał satelitarny.
    kładąc kable zostawiłem w jednej puszce kabel biegnący od anteny SAT i kabel sieciowy. teraz muszę wybrać wersje puszki. znalazłem takie coś: http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/20/2011.dat niestety nie widzę jak podłącza sie kabel SAT " od tyłu" tego gniazdka.
    czy z tyłu takiego gniazdka jest tylko miejsce na jeden kabel i potem poprzez jakis system dławienia z tego jednego sygnalu satelitarnego można wyprowadzić 3 kable na zewnątrz? (sat, tv, rf) czy mozna z tyłu tego gniazdka podłączyć dwa kable jeden od sat a drugi np z kablówki? nie chciałbym niczego tumić wiec może lepiej takie gniazdko: http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/20/2007.dat a sieciowy kabel dać na tym http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/76/7663.dat wtedy w pierwszym gnieździe bede miał dwa czyste sygnaly jeden od anteny sat a drugi powrotny od tunera.

robiąc mini kablówke satelitarną będę "oddawał" sygnał sat korzystajac z gniazda zwrotnego sat wbudowanego w tunery np relook czyli: wchodzi kabel od anteny do podwojnego gniazda. teraz wychodzi z gniazda pierwszą skrętką krotki kabel do tunera SAT a potem z tunera SAT jego dolnym gniazdem zwrotnym kabel wraca do podwojego gniazda w drugą skrętkę i idzie do nastepnego tunera sat.

prosze o porade czy tekie rozwiazanie jest lepsze czy stosując gnaizdo zintegrowane sat/tv rj11/45 nie bedę wlaśnie tracił sygnału sat ze względu na tłumienie.

dzieki i pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Znasz się na tym ?

Sygnał sat łączy się w architekturze gwiazdy.
    Do każdego gniazda sygnał jest podawany oddzielnym kablem od konwertera albo multiswicha.

Piszesz że masz od anteny jeden kabel ? To znaczy ze możesz podłączyć jeden dekoder. Drugi dekoder podłączony do pierwszego nie otrzyma pełnego sygnału tylko to co sobie wysterował na konwerterze pierwszy dekoder.
  • Poziom 14  
    to nie jest tak że dekoder jest "przeźroczysty" na dolnym gnieździe?
    przykład: na pierwszym dekoderze ogladam np kanal tvn z pakietu C+ a na drugim chcę mieć inny kanał ale też z pakietu C+ i nie bedzie sygnału? a może bedzie tylko warunek że może byc to inny kanał ale z "paczki" danego operatora ?
  • Poziom 35  
    Dekoder nie jest do końca przezroczysty.Drugi tuner będzie normalnie odbierać pod warunkiem wyłączenia pierwszego.Było o tym ze sto razy pisane.
  • Poziom 34  
    Dekoder steruje konwerterem aby otrzymać jeden z 4 "sygnałów" :
    VL - Vertical Low Band czyli polaryzacja pionowa pasmo dolne
    VH - Vertical High Band czyli polaryzacja pionowa pasmo górne
    HL - Horizontal Low Band czyli polaryzacja pozioma pasmo dolne
    HH - Horizontal High Band czyli polaryzacja pozioma pasmo górne

Jeżeli pierwszy dekoder ustawi sobie VL to drugi też otrzyma "sygnał" VL i pędzie mógł odbierać tylko kanały znajdujące się na VL.

Ile chcesz dekoderów podłączyć ?
  • Poziom 14  
    w sumie bedą 3sztuki. 1 ma polaczenie z 2 konwerterami poprzez dsp-210(diseqC) czyli moze ogladac co chce jednak w zasadzie "ogląda" kanaly C+ od tego dekodera idzie kabel do nastepnego ktory tez "oglada" paczke C+ lub polasat i trzeci ktory rowniez polsat lub C+. mysle ze jezeli pierwszy dekoder bedzie wlaczony na jakimkolwiek kanale C+ to pozostale bada mogly ogladac dowolne kanaly C+

Dodano po 46 [minuty]:

koledzy wracając do mojego pytania o gniazdka. juz wiadomo co chcialbym mieć więc czy montować gniazda zintegrowane(sat/tv/ef rj11/45) ale stratne czy poprostu GIS-f2 (podwojne gniazdo sat) a moze jezeli uzyję gniazda zintegrowanego ale podłącze tylko kabel od anteny sat lub z dolnego gniazda tunera sat to poprzez to gniazdo zintegrowane nic nie wyjdzie bo musze wczesniej uzywac multiswich'a ?

prosze o porade, poprostu najogólniej czy moge podlączyć kabel od konwertera do gniazda tekiego: http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/20/2011.dat czy musze podłączyć poprzez multiswitch (nie zalezy mi na tv naz) czy nie ma to sensu bo jest strata i lepiej użyć http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/20/2007.dat skoro nie chce TV naz?
  • Poziom 34  
    Jednak polecił bym dokupienie konwertera poczwórnego i przeciągnięcie jeszcze dwóch kabli (do pozostałych tunerów).
    Jeśli chcesz mieć astrę na innych tunerach to dwa poczwórne konwertery i diseqC.
  • Poziom 14  
    a opinia na temat gniazd ?
  • Poziom 35  
    Możesz podłączyć kabel z konwertera do tego gniazda (RTV-SAT)bez użycia multi... ,strata sygnału będzie około 2-3 db więc nie zauważalna.Jeżeli to dla Ciebie za dużo to załóż gniazda z drugiego linku.
  • Poziom 14  
    ok,dzieki mam juz jasnosc.

mam jeszcze prosbe czy jest taki konwerter ktory ma:
    dwa konwertery ustawione od razu jako "zez" ale montaz jego do anteny jest w jeden uchwyt + konwerter ma od razu wbudowane 2x diseqC tak aby mozna bylo od takiego konwertera wyprowadzic dwa kable ale każdy z kabli to juz jest sygnal od DiseqC obslugujacy HB i Astra?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    psg napisał:
    ok,dzieki mam juz jasnosc.

mam jeszcze prosbe czy jest taki konwerter ktory ma:
    dwa konwertery ustawione od razu jako "zez" ale montaz jego do anteny jest w jeden uchwyt + konwerter ma od razu wbudowane 2x diseqC tak aby mozna bylo od takiego konwertera wyprowadzic dwa kable ale każdy z kabli to juz jest sygnal od DiseqC obslugujacy HB i Astra?

Monoblock Twin.
  • Poziom 14  
    bardzo dziekuje za pomoc.
    szkoda ze nie poprowadzilem 3 kabli od anteny do każdego z pokoi, miałbym sprawę z głowy. no ale mając dwa kable doprowadze sygnal HB/Astra do dwóch pokoi a trzeci bedzie musial korzystać z dolnego gniazda poprzedniego dekodera.
  • Poziom 34  
    psg napisał:
    bardzo dziekuje za pomoc.
    szkoda ze nie poprowadzilem 3 kabli od anteny do każdego z pokoi, miałbym sprawę z głowy. no ale mając dwa kable doprowadze sygnal HB/Astra do dwóch pokoi a trzeci bedzie musial korzystać z dolnego gniazda poprzedniego dekodera.

Są też monobloki na 4 dekodery koszt jakieś 210 zł
  • Poziom 14  
    panowie a jeszcze pozwolę sobie zapytać czy jest jakaś możliwość zainstalowania jakiegoś "trójnika"/rozgałęziacza na sygnał z konwertera? np drugi kabel biegnący od drugiego splitera z konwertera monoblock twin(czyli gotowy sygnal HB/AST dla diseqC) dochodzi do trojnika z tego trojnika idzie do jednego dekodera i do drugiego dekodera tyle ze w tym drugim wylaczone jest np zasilanie LNB zeby ni uwalić konwertera. czy jest takie cos ?
    ale pewinie nie da rady bo jak na pierwszym zmienie kanal z HB na ASTRE to na drugim zniknie obraz, ale moze jezeli oba "oglądają" HB? albo moze do monoblocka quad podlaczyc na np 3 i 4 wyjscie dodatkowy diseqC :) i puscic jeden kabel a na koncu trojnik ... :)
  • Poziom 35  
    Jest rozgałęźnik sat ale na obu tunerach będziesz mógł oglądać programy z jednej polaryzacji i pasma.w dodatku z tego samego satelity. Za bardzo kombinujesz,pewnych rzeczy nie przeskoczysz.Do każdego tunera musi iśc osobny kabel od konwertera.
  • Poziom 14  
    1) czy do multiswitch'a w gniazdo tv naziemnej moge podlaczyc kabel od kablowki (uprzednio przez rozdzielacz bo mam internet z kablowki) aby w gniazdach koncowych miec SAT/TV itd gdybym kiedys zechcial miec jeszcze tv kablową

2) czy rozdzielacz działa tak samo jak dolne gniazdo relook'a 200s (dolne gniazdo to przelotka sygnalu sat) pytam bo jezeli tak to moge pominąć jego zakup skoro efekt będzie taki sam czyli różne kanaly TV na dwoch dekoderach podłączonych do tego samego konwertera ale z tej samej polaryzacji wybranej przez jeden z tunerów.

3) ktory tuner wybera polaryzację?
    a) jezeli jest rozgałęziacz to oba sterują konwerterem
    b) jezeli drugi tuner działa na przelotce pierwszego to nie moze może sterować konwerterem?
  • Poziom 35  
    1)teoretycznie tak
    2)tak
    3)
    a)steruje ten który podaje wyższe napięcie(18V)czyli odbiera programy z polaryzacji poziomej.
    b)nie może sterować

ps jezeli masz zamiar montować multiswitch to potrzebujesz konwerterów quattro.
  • Poziom 14  
    ok, wszystko juz jasne, bardzo dziekuje za pomoc i cenne porady. pozdrawiam