Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OPEL OMEGA A 1.8i brak iskry

gary1111 06 Apr 2008 17:27 3414 24
Bosch
    gary1111
    Conditionally unlocked
    Witam po długim czasie wróciłem do tematu Opla omegi był silnik 2.0i a teraz jest 1.8i ale też od omegi.Jedynym problemem jest brak iskry ,wymieniona cewka w/n ,czyjnik położenia wału,sprawdzone okablowanie ,wymieniony tranzystor w ECU Bosch 0 261 200 368 90 351 650 GG wszystko działa czyli słychać prace wtryskiwaczy ,prace przekażnika głównego a iskry brak.Podczas kręcenia rozrusznikiem napięcie 12V na cewce w/n jest brak jest impulsów na cewke z ECU kabel z ECU do cewki ok.Czy któryś z szanownych kolegów przerabiał juz taki problem
  • Bosch
    Michu10
    Level 32  
    jęsli nie ma sygnału na cewke wn a okablowanie ok to ECU
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie ma sygnału na cewkę czy na moduł?
    gary1111
    Conditionally unlocked
    Koledzy sygnału nie ma na cewke W/N ECU podstawiłem drugie i tez brak iskry Wszystkie zasilania i masy do ECU sprawdziłem zgodnie z opisem AUTODATY i dla mnie to jest szok przecież jest wysterowanie wtrysków słychac przekażnik od pompy paliwa a iskry niema .kolego GOLDWINGER on impuls na cewke dostaje bezpośrednio z ECU
  • Bosch
  • Helpful post
    goldwinger
    To jaki kod silnika?
    gary1111
    Conditionally unlocked
    kodu teraz nie pamiętam ale to omega z 1990r silnik 1.8i 8V
    adam7009

Level 40  
    Nie może byc ,że wszystko dobrze a samochód nie pali ,musiałeś coś przeoczyc ,może ma jakies zabezpieczenia czy coś w tym rodzaju ,zimne luty po gazownikach i zanika napięcie ,czy sygnał do cewki ,zwarcie do masy cudów nie ma.
    gary1111
    Conditionally unlocked
    no właśnie auto ma oryginalna instalacje gazową holenderską a czy do aparatu zapłonowego powinien być podłączony jakiś przewód?
    User removed account
    User removed account  
    gary1111
    Conditionally unlocked
    kolego ja robie nie takie fury i nie ma problemu a z tym nie moge dojść do ładu ja dostałem te autko po wymianie silnika ten kolega którego jest te autko twierdzi że na silniku 2.0i autko chodziło tylko mu sie zatarł i dał go do warsztatu na wymiane silnika ale aytko już nie odpaliło brak iskry przecież z pinu 1 z ECu idzie impuls bezpośrednio na cewke W/N a 12V + dostaje po włączeniu stacyjki czujnik obrotów wału czyta bo słychać prace wtrysków a iskry brak przeciez z tego co wiem to w aparacie zapłonowym jest tylko palec rozdzielacza i to wszystko nie mam schematu konkretnego gdzie powinny być masy sugieruje sie schematem AUTODATY i na pinach na których ma być masa w ECU i zasilanie tak samo jest to jestem już zrezygnowany dochodzeniem co jest nie tak gdybym wyciągał sam silnik to może bym prędzej doszedł co może być nie tak
    User removed account
    User removed account  
    gary1111
    Conditionally unlocked
    tak ECU jest od 2.0 a silnik jest 1.8 ale też z omegi i według autodaty są te same sterowniki
    goldwinger
    Z jakiego schematu korzystasz?
    jak dla mnie to tutaj mowa o 18seh a tam jest moduł a nie sterowanie cewki bezpośrednio
    User removed account
    User removed account  
    gary1111
    Conditionally unlocked
    Koledzy ale te silniki mają tak samo zamontowany czyjnik położenia wału czyli w bloku z tego co mówi właściciel to ten silnik 1.8 był wyciągany też z omegi ja juz się pogubiłem
    User removed account
    User removed account  
    gary1111
    Conditionally unlocked
    mam CDIFa ale nie wiem czy nim coś zrobie przy tym ECU
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    triomax
    Level 14  
    koledzy 1,8 a 2,0 to przecież dwa różne systemy jak to ma chodzić?
    gary1111
    Conditionally unlocked
    tylko dziwi mnie to że jest taki sam czujnik obrotów zamontowany w tym samym miejscu czyli w bloku silnika,podłonczenie wtrysków taka sama kostka,przecież w tym silniku nic wiecej z elektryki majacą wpływ na iskre niema
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    gary1111
    Conditionally unlocked
    ale kiedy wyciągne czujnik położenia wału i przesuwam koło niego kawałek magnesu to słychac prace wtrysków i przekażnika głównego to przecież powinna być także iskra
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    gary1111
    Conditionally unlocked
    Czyli zostaje szukanie silnika 2.0i
    gary1111
    Conditionally unlocked
    Szanowni koledzy zamontowałem silnik 2.0 i autko chodzi super to wychodzi na to że jedyna różnica tych silników pod względem elektryki to inne zębatki na wale dające sygnał dla czujnika wału.Dziękuje wszystkim za cenne podpowiedzi a w szczególności dla kolegi LElectricfil.