Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka KYOCERA źle drukuje.

Tomasz 21 Sty 2004 13:39 19833 51
  • #31 21 Sty 2004 13:39
    ramzees
    Poziom 11  

Miałem ten sam problem, więc najpierw dosypałem tonera ręcznie potem zamontowałem górny pojemnik i kilka razy pokręciłem ręcznie zębatkami, za trzecim podejściem drukarka zaskoczyła i teraz drukuje normalnie. Wiem że to jest partyzantka, ale dobry każdy sposób.
    Powodzenia.

• Metal Work Pneumatic
  • #32 21 Sty 2004 16:36
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam!

Przepraszam....ale albo ja niewyraznie napisalem...albo Panowie zle czytacie....czy aby na pewno ciagle jest mowa o drukarce KYOCERA FS-1000 ?...bo jesli tak....to jestescie Panowie w bledzie....nie bylo i jak dotad nie ma (w calej rodzinie tych drukarek tj. 1000, 1000+, 1010)...problemu z brakiem developera....poniewaz developer jest RAZEM z tonerem!....i jedyny sposob na dosypanie developera to zalozenie nowego pojemnika z tonerem..( i jesli juz bylyby jakies slabe wydruki, to problem lezy po stronie zlego ladowania modulu bebna)....problem braku developera dotyczy drukarek z rodziny FS-6xx....gdzie faktycznie w razie stwierdzenia takiego faktu....PU automatycznie wymienialismy na nowe....oczywiscie jesli te drukarki sa jeszcze na gwarancji!

Pozdrawiam

• #33 24 Sty 2004 23:41
    Tomasz
    Poziom 18  

Witam.

Dla ścisłości, sprawa dotyczy drukarki...FS-680.... :?

• #34 25 Sty 2004 00:17
    alcapone
    Poziom 12  

jeżeli jest to drukarka nośnikowa należy zwrócić uwagę na zacięci papieru i wyeliminować przyczyne a związek jest taki że przy zacieciac "wyjeżdża" deweloper z wywoływaczki i to często jest przyczyną bladego wydruku.Pozdrawiam

• #35 02 Maj 2004 01:53
    jagi-bu
    Poziom 2  

mam identyczny problem z K. 600 i
    szkoda, że nie trafilem tu wcześniej bo zaoszczędziłbym sporo czasu -
    słowa uznania dla DariuszaM za fachowe i logiczne podejście do problemu !.
    1. moja drukarka też drukowała blado, dodam, że tekst - bo najlepiej widać problem dobiero na wydruku ciemnej fotki albo lepiej specjalnym wydruku testowym tak aby objąć całe pole zadruku i dać kilka poziomów szarości / zaczernienia / - na takim wydruku mozna wiele zobaczyć: skazy , głebia czerni, równomierność pokrycia na całym obszarze ...
    u mnie od razu widać było cyklicznie powtarzajace się odbarwienia /co jeden obrót bębna - na A4 kilka razy bo mała średnica bębna/ - gdybym poczytał forum to od razu kupiłbym developer a tak ...
    2. czyszczenie optyki lasera - owszem szybki zakurzone /jak tu ktoś mówił nie wystarczy czyszczenie z zewnątrz, wewnętrzna strona tez brudna , a poza tym jest jeszcze druga szybka odbijajaca i zwierciadło kierujące no i soczewka samego lasera do czyszczenia/ - ale to tylko kosmetyka - nie usuwa problemu - to nie CDROM ;)
    3. toner - tez pomyslałem może nie dobry /nie oryginalny, zły zamiennik, albo wilgotny czy zbrylony - tak tak wstrząsałem oczywiście bez skutku/ dostalem go razem z drukarką z allegro - więc nie wiadomo ;) - wywaliłem
    cały proszek - wsypałem pewny, nowy /o developerze jeszcze nie wiedziałem ;( sądziłem że jest dwuskładnikowy/ - i dalej to samo
    4. czyszczenie bebna /może tłuste paluchy ktoś miał?/, czyszczenie rolki transferowej /zawsze troche czarna;)/ - i nic - dalej to samo
    5. ok - koniec ze szmata - czas to zrozumieć ;)

Część DRUGA opowiadania w kolejnym poście ... długi to nudny ;)

• Metal Work Pneumatic
  • #36 02 Maj 2004 03:04
    jagi-bu
    Poziom 2  

Część DRUGA

6. za mało toneru daje ? /rzeczywiscie po recznym zasypaniu w szczelinę do modułu drukujacego PU18 zaczernienie wzrasta - ale to nie dla mnie ;)/
    blokuje bialy switch z prawej po zdjęciu kasety z tonerem i go - nie kręci się rolka - ściślej obie na oko ... jedna duza z prawj i druga przy szczelinie "wsypu" - ale nie ze mna te numery - zaznaczam mazakiem zęby na trybach i - jedna się jednak kręci - ta z prawej - teraz wiem czemu to drukarka ECOSYS i taka wydajna ! a jak się przyjrzycie pojemnikowi to może zrozumiecie -
    jak sie mała zębatka nie kręci to toner się nie sypie przez szczelinę bo w wylocie kasety jest wałek zamykający - kręci się = sypie, nie kreci się = nie sypie
    7. czemu ta zębatka się nie kreci? ( zle docisnięta kaseta?, zalepiona tonerem zębatka? - silnik?) -sprawdzone , wyczyszczone, silnik test OK (zasilony 24V, minus z tranzystora na płycie sterowania) minus na mase silnik kreci /w sumie mozna tak zrobic proste obejscie zamiast dosypywać recznie toner ;) /
    - jakiś czujnik? - no jest i fakt że indukcyjny - tyle że HITACHI z elektroniką wewnątrz i teoretycznie scalaczek mógł paść - ale mój działa -
    wywalilem go na kabelkach za kasetę i cos tam nie działalo wtedy / już nie pamiętam nie drukowało czy komunikaty lampek kontrolnych/ w kazdym razie stwierdzilem czujnik reaguje - to juz coś
    - może regulacja czułości czujnika? - kabelki z czujnika do płytki a na płytce potencjometr wiec krecimy - kilka polozen, sprawdzamy i ... bez zmian - to nie to - z czujnika sygnały trafiaja do procka, procek steruje praca tranzystora zalączjącego silnik od dosypywania tonera .... smut - albo sygnaly nie dolatuja do procka, procek dziala bo drukuje cos, albo tranzystor sterujacy spalony.. a montaz powierzchniowy .. albo tez czujnik to nie jest taki prosty
    - czujnik indukcyjny /pola magnetycznego/ - jak juz tu napisano mierzy ilosc tonera w developerze - i jak trzeba puszcza sygnal /poziom regulowany potencjometrem już znanym ;)/ dla procka : : TY ! PROCEK!
    POKREC SILNIKIEM ! NIECH DOSYPIE TONERU ;)

prawdopodobnie kontroluje tez obroty mieszacza bo na walku mieszacza na wysokości czujnika jest przyczepiona taśma, ktora obracając się może generować impulsy ... ale tego nie sprawdzalem bo po co
    8. może ten wałek magnetyczny? - fajna szczotka jak na jeżu - jak to wyczyścić? .... i wyczyściłem proszek developera ;) ;) ;)

cześć TRZECIA ... może innym razem opowiem

• #37 02 Maj 2004 09:46
    krzysiup
    Poziom 12  

Co do drukarek Kyocera FS-600 i FS-680 to problem jest zdiagnozowany na 100%. Drukarka ma wadę konstukcyjną i źle poukładane napięcia w procesie tworzenia obrazu. W związku z tym podczas drukowania wyciągała developer i przesypywała go do pojemnika ze zużytym tonerem. Brak developera powodowała blade wydruku. :(

Sytuacja ta powodowała, że pomimo iż producent dawał gwarancję na bęben na 100.000 wydruków to drukarki te żadko dożywały 30.000. Kto o tym wiedział to nie wyrzucał starych tonerów, gdzie w zbiorniku na zużyty toner znajdował się developer. Mażna go było z powrotem przesypać do PU. Oczywiście ma to ujemne skutki, brudy które tam się już dostały nie pozostają bez znaczenia na jakość wydruku. :?

Probelm w tym, że do tych drukarek nie można dastać (ja przynajmniej o tym nie wiem) osobno developera, a próby z innymi spełzły na niczym. Zresztą jeśli napięcia są powalone, to jaki nie wsypiemy to drukarka i tak go wyciągnie. 8)

Zatem nie polecam kupować tych drukarek używanych, gdyż szanse, że trafimi ta taki felerny model są baaaaardzooo duuuużee :!:

• #38 03 Maj 2004 00:49
    kowal510
    Poziom 15  

Robiłem parę tych drukarek FS600 wada faktycznie fabryczna można dosypać developer ale nieorginalny,bo orginalnego nie ma.Developer od cyfrówki najlepiej wsypać lyżeczką bezposrednio do zespołu ok.10łyżeczek(z praktyki) i będzie ok, na jakiś czas oczywiście(jeszcze żadna nie wróciła).Bo lepiej mieć drukarkę laserową i dosypywać niż nie mieć żadnej.(Zespół bębena faktycznie na 100.000 ale żaden tyle nie zrobi ,miałem taką po 14.000 z bladymi kopiami)Pozdrawiam.

• #39 03 Maj 2004 16:54
    adremserwis
    Poziom 11  

Zgadzam się z mirosławem. Sprubuj dodozować ją ręcznie :?: . Od lasera możemy się odszczypać, efekt zabrudzonego lasera przejawia się rozjaśnieniem lewej strony wydruko. Jest to związane z tym, że brudzi się skraj lustra poligonu od strony natarcia (kierunek obrotu poligonu). Narazie.

• #40 03 Maj 2004 20:51
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam

Panowie....gwoli bicia rekordow "kopii" mam kilkanascie po ok 80 tys. :) .....fakt drukarki nie sa najlepszej konstrukcji....i wlasnie dlatego je wycofano ;) ....ale przy wlasciwej eksploatacji, moga dluuugo pracowac :)

Pozdrawiam

• #41 28 Cze 2004 21:20
    Tomasz
    Poziom 18  

Witam. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem.
    Co do wspomnianej drukarki , to problem został usunięty poprzez dosypanie dewelopera z zużytego bębna takiej samej drukarki.
    Drukuje całkiem przyzwoicie .

Pozdrawiam

Tomasz

• #42 29 Cze 2004 12:55
    Przemek26
    Poziom 15  

Przeczytałem od deski do deski pare razy :D .. ale nadal nie wiem czy udało się komuś z Was zmusić tę drukarę do dozowania tego nieszczęsnego toneru ... mam kilka tych drukarek (FS-600/680/800) ... i pomimo uzupełnienia developerem ... silnik dozowania nie rusza z miejsca ... kombinowałem na 1000 sposobów .. ale rozwiązania nie znam ... komu się udało rozruszać niech sie wpisze ... i opowie o tym .. :)

pozdr.

Przemek

• #43 29 Cze 2004 20:48
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam

Wiec...prosze tez przeczytac i inne tematy na ten temat....pisalem...i inni koledzy tez pisali....wszystko zostalo juz napisane :)

No ale moze powtorze...ostatni raz...kilka glownych rzeczy ;) :

1. developer
    2. czujnik obecnosci tonera
    3. silnik transportu tonera
    4. pojemnik z tonerem
    5. waste toner conveyer....czyli transport zuzytego toneru.

To kilka glownych rzeczy odpowiedzialnych za tego typu awarie :)
    Jesli wszystko dziala....to widac palec Bozy...w tym maczano ;)

Pozdrawiam

• #44 19 Gru 2004 18:02
    pictionary
    Poziom 2  

Witam,

nie wszystko zostało powiedziane. Sam jestem ofiarem gó**a które nazywa się Kyocera FS600. Kiedyś kupiłem do domu Hewlett Packard 4L i działa już 12 lat bez problemu.

Natomiast to badziewie rozsypało się przy którymś tam wydruku. Wymieniałem już 2 razy PU (raz na gwarancji, raz płatnie) i problem powraca. Dowiedziałem się w firmie Arcus (dawny serwis Kyocera) że nie trzeba wcale PU wymieniać. Wystarczy dosypać dewelopera. To fakt że nie ma oryginalnego i nie można tego za bardzo zrobić "zgodnie z instrukcją".

Po prostu złodzieje we firmie Kyocera zapomnieli napisać że drukarka ma "ograniczoną żywotność" bo deweloper się kiedyś kończy i trzepią pieniądze z kolejnego PU który ma po prostu w sobie deweloper.

Wystarczy bowiem kupić deweloper i sobie go dosypać. I tu niestety pojawiają się dwa problemy:
    1. Jaki jest kompatybilny
    2. Gdzie się to k***a dosypuje.

Co do kompatybilności to podano mi symbol SHARP 157 albo 153 bodajże (muszę odszukać symbol) ale tego za bardzo nie można dostać. Natomiast nie powiedzieli mi gdzie jest ten pojemnik żeby uzupełnić.

Stąd mam pytanie do wszystkich, czy ktoś miał przyjemność kupić jakiś deweloper który pasuje i działa i czy ktoś wie gdzie to się dosypuje (i nie chodzi tu o szpare ale o pojemnik gdzie powinien się on znaleźć fabrycznie!!!).

Z poważaniem,

Joe

• #45 19 Gru 2004 21:26
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam

No coz....sporo mocnych slow uzyles...nie watpie, ze po dlugich przemysleniach.....tylko powiem....szczerze, ze mam jakis taki niesmak...po twojej wypowiedzi :( ....nie wiem...oczywiscie kim jestes z zawodu....czy serwisantem sprzetu biurowego....czy jego uzytkownikiem....ale moim zdaniem zasada numer jeden brzmi....NIE MA IDEALNEGO SPRZETU TYLKO JEST KIEPSKI SERWIS I UZYTKOWNIK.....a, ze ja serwisem zajmuje sie juz prawie cwierc wieku, wiec mysle, ze wiem co mowie :) .....nie ma idealnej firmy z drukarkami :!: ....na kazda sie cos znajdzie.....nie podam marki....o nie :!: .... ale podam przyklady.... np. jedna, ktorej jest najwiecej na rynku ma tragiczna polityke czesciami zamiennymi....a inna jest droga w eksploatacji....a inna jest droga w zakupie.....i co z tego ?? ....rynek sam decyduje co chce posiadac :!: .....a tak na marginesie....chlopie drukarek FS-6xx....juz daaaawno sie nie sprzedaje...wiec nie krytykuj czegos....czego sa juz niedobitki :) .....a skoro twoja FS-6xx jest ci niewygodna sprobuj cos z tym zrobic....a nie uzalaj sie....w niezbyt kulturalny sposob ;) .....Kyocera juz daaawno sie przyznala, ze pomysl z odddzielnym developerem w modelach FS-6xx nie byl trafiony....i to byl powod do ich wycofania z produkcji :!: ...i nastepne modele sa juz w innej technolgii :) ....mam "pod swoja opieka" sporo FS-6xx.....i wierz mi niektore juz dobiegaja ;) do swoje zywotnosci....tak maja zywotnosc na 100 tys. kartek.....po tym okresie albo szybciej....zalezy co kto wybierze.....polecam swoim klientom jakis zamiennik.....w zamian za stara FS-6xx....na tym polega dbalosc o wlasnego klienta :) ......i wierz mi jak sie dobrze serwisuje drukarki....to klient jest bardzo zadowolony :) ....serwisuje wiele modeli i typow drukarek.....zarowno Kyocera, HP, Oki, Mannesman itp....i nigdy....ale to nigdy nie wypowiedzialem ja...ani moi pracownicy zlego slowa o zadnej z nich :!: ....skoro jest jakas wada....to probuje ja rozwiazac.....i tyle :!:

Pozdrawiam

PS.
    skoro juz sie wypowiadasz na jakis temat....to sprawdzaj jakie posiadasz informacje :) ....firma ARCUS jest caly czas dystrybutorem drukarek Kyocera....i z tego co widze po firmach....nawet niezlym :)

• #46 20 Gru 2004 21:39
    pictionary
    Poziom 2  

Witam,

dzieki za wyczerpujacy komentarz. Może mnie emocje trochę poniosły. Jednak nie zgodze się ze stwierdzeniem że nie ma kiepskich drukarek ale są kiepskie serwisy i użytkownicy.

Pracuje we firmie w której używa sie drukarek bardzo intensywnie (codziennie kilkadziesiąt-kilkaset wydruków). Moje przygody zacząłem z drukarkami takimi jak Panasonic KX6500 (RIP - NIGDY WIĘCEJ) i właśnie Kyocera FS600. Ze dwa razy już by wyleciały przez okno ale skończyły z litości w zakurzonym magazynie.

Ja też mam niesmak bo wymiany wałków, processing unitów (PU) itp kosztowały w sumie więcej niż oryginalne tonery do HPy (które są nawiasem mówiąc skandalicznie drogie).

Tak że mając kilkanaście drukarek pod sobą i armie ludzi którzy non stop je molestują moge oprzeć moją wiedzę drukarkową o doświadczenie. Dlatego nie dam sobie powiedzieć bo są drukarki i drukarki (podobnie jak są samochody i samochody, maluch też może jest sentymentalny ale daleko się nim nie zajedzie).

Ale cel mojego postu nie był kalać Kyocery i wywyższać HP co się przypadkiem stało. Mam na tyle cierpliwości dla mojej Kyocery że po raz kolejny chcę zainwestować w DEWELOPER. Tylko nie znam na razie odpowiedzi na pytanie GDZIE się go wsypuje. Z postów na FORUM tym zawartym czytam o jakimś łyżeczkowaniu co chyba jest semi-experymentalną metodą regenracji problemu.

Tak że reasumując dodam ze 2 zdania. Arcus mi odmówił kiedyś naprawy tej drukarki bo może i są dystrybutorem ale już nie serwisują tych drukarek (być może właśnie z tej przyczyny). A na otarcie łez dodam że moja macierzysta niemiecka firma baaardzo sobie chwali Kyocere i kombajny biurowe produkowane przez tą firmę. POdobnie niemcy sobie chwalą FIATa ale w nas polakach chyba jakiś uraz został i ciężko zmienić myślenie bazując na doświadczeniach własnych.

Pozdrawiam serdecznie,

Joe

Ps. a co do kiepskich serwisów i dystrybutorów mógłbym długo pisać bo miałem też różne przygody i doświadczenia

• #47 31 Gru 2004 15:57
    nemox
    Poziom 11  

Witam kolegów. Mam jedno pytanie czy można zastosować toner z drukarki Kyocera FS-600 lub 680 do drukarki Kyocera FS-400, obecnie można kupić taki toner luzem ( w butelkach ) sęk w tym że orginalnego tonera do 400 jest 45g i kosztuje on około 60zł a tonera do 600 i 680 jest w 150g i kosztuje około 85zł, więc gdyby można zastosować dałoby to dużą oszczędność.

• #49 12 Lut 2006 03:45
    Drzeń Rafał
    Poziom 22  

Witam

Dołącze się do tematu. Też mam FS-600. Strasznie zabrudzony developer i chcę go wymienić. Znalazłem na allegro. Czy ktoś już eksperymentował z całkowitą wymianą a nie dosypywaniem? Powyżej pisano też o developerze od Sharpa, a może ktoś ma pozytywne wyniki z nośnikiem od innej maszyny. I jeszce jaki nieoryginalny toner jest do niej najlepszy. Zależy mi na dobrej czerni a nie szarości. pozdrawiam

• #50 13 Lut 2006 00:25
    PO.
    Poziom 20  

Drzeń Rafał napisał:
    Witam

Dołącze się do tematu. Też mam FS-600. Strasznie zabrudzony developer i chcę go wymienić. Znalazłem na allegro. Czy ktoś już eksperymentował z całkowitą wymianą a nie dosypywaniem? Powyżej pisano też o developerze od Sharpa, a może ktoś ma pozytywne wyniki z nośnikiem od innej maszyny. I jeszce jaki nieoryginalny toner jest do niej najlepszy. Zależy mi na dobrej czerni a nie szarości. pozdrawiam

Omijaj firmę Bewa Casa, brudzi na potęgę.

• #51 13 Lut 2006 15:54
    astan
    Poziom 12  

Witam
    Powracając do tematu głównego:
    1. FS 600/680 wymień deweloper najlepiej kup na allegro - gościu sprzedaje dużo części ale nie Bewa - nie próbowałem tego dostawcy w tym temacie. Nie kupuj Sharpa nośnika bo nie wiesz ile wsypać. Kup gotowy chyba 38 zł kosztuje - działa!!!
    Wymiana jest prosta rozpołowić zespół wywalić stary nośnik zasypać nowy.
    Ważne w tych drukarkach jest pobieranie papieru - przy zacięciach częstych deweloper jest pod bębnem.
    2. FS 1000 blady wydruk ,jeśli całą szerokością to toner kiepski nieoryginalny, jeśli po bokach jaśniejszy - laser!!!

FORTECA - dzieki za dobre słowo nt. Arcusa i serwisu.

• #52 25 Sty 2007 20:20
    D_Mrozu
    Poziom 21  

Witam
    Trochę odświerzę temat dozowania tonera w Kyocera FS-680
    Drukarka nieużywana leżała na boku i na boku była przenoszona - wysypał się developr (nie cały). Zakupiłem na allegro i wymieniłem. Jednak wydruki nadal były blade - w szczególności prawa strona wydruku. Początkowo myślałem, że może za mało developera - dosypałem tego z wymiany. Wydruki nadal były blade. W drukarce NOWY ORYGINALNY toner TK-16H.
    Włączyłem wydruk kilku stron A-4 w całości zabarwionych na czarno. Co strona wydruk był bledszy - nieprawidowe dozowanie tonera do developera. Gdy dosypałem ręcznie - kilkanaście stron wyszło dobrze zaczernionych.
    Czujnik znalazłem - ale nie wiem jak go sprawdzić.
    Po wyjęciu czujnika drukarka drukuje, a nawet zakręciła silnikiem od dozowana tonera.
    W jaki sposób można sprawdzić ten czujnik i wyregulować poziom tonera w developerze? Kręcenie PR pod naklejką przy złączu nie pomaga.
    Pozdrawiam.