Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer się wyłącza lub zawiesza podczas grania

06 Kwi 2008 18:42 5121 40
  • Poziom 17  
    Witam ma pewien problem otoz posiadam komputer o nastepujacej konfiguracji:
    AMD Athlon64 4000+
    1GB RAM 333Mhz
    MSI Radeon 9800pro
    i jesli włacze gre typu Oblivion albo Wiedzmin to owszem uruchomie gre ale jak przyjdzie grac to pogram 5 minut bo albo gra sie zawiesza albo znika obraz wylącza sie monitor przez jakis czas jest dzwiek i potem restart kompa dodam ze karta graficzna jest zasilana dodatkowo z wtyczki takiej jak do stacji dyskietek.Czy to moze byc wina niedoboru mocy z zasilacza ktory posiadam to Mustang 400W.Prosze o porady przepraszam ze troche sie rozpisalem no ale tego problemu nie da sie krotko opisac.
  • Poziom 32  
    Może być, sprawdź napięcia w idle i w stresie, tak samo temperatury
  • Spec od komputerów
    Ten zasilacz mustangiem nie jest, jak masz możliwość podstaw prawdziwy. Poza tym jaka temperatura GPU ? Próbowałeś innych sterowników do Radeona ?
  • Poziom 17  
    A sprawdzic napiecia zarowno na linii 5V jak i 12V??

Dodano po 1 [minuty]:

Ps wszystkie temperatury graja nie sa za wysokie dodam ze gre Half Life 2 przeszedłem bez powyzszych problemow
  • Poziom 32  
    Szczególnie na linii 12V na 5V i 3,3V też możesz

Nie za wysoki czyli?
  • Poziom 17  
    Ok niedługo biore sie za pomiar niebawem podam wyniki.

Dodano po 24 [minuty]:

oto wyniki pomiarow:
    gdy komputer chodzi luzem:
    linia 5V- 4,74V
    linia 12V- 11,85V
    gdy uruchomiona jest Oblivion lub Wiedzmin w stresie;
    lina 5V- 4,70V
    linia 12V- 11,70V
    a co do temperatur to grafika ma ok 50-60st czesto pomiedzy tymi wartosciami
  • Poziom 32  
    Mierzyłeś może z linii co idzie zasilanie do grafy?

A temp chipsetu? procka
  • Poziom 17  
    tak te napiecia byly mierzone na tej samej linii do idzie zasilanie do grafy a temperatura CPU 40-45C nie wiecej
  • Poziom 32  
    Jak organoleptycznie temp są ok to spróbuj na innym zasilaczu potestować, najlepiej jakimś firmowym
  • Poziom 17  
    czy np Modecom 400W bedzie dobry?
  • Poziom 32  
    Na początek może starczy, sprawdź
  • Użytkownik obserwowany
    Napięcia są na 100% za niskie, plus tętnienia i mamy problem.
  • Poziom 17  
    Czyli jesli jest roznica o 0,3V od napiecia znamionowego to napiecie to jest za niske??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dopuszczalne zmiany napięcia wynoszą +- 5%.
    PS. Rozumiem, że napięcia były mierzone miernikiem.
  • Poziom 17  
    Oczywiscie tak napiecia byly mierzone miernikiem cyfrowym
  • Poziom 12  
    wymiana zasilacza wydaje mi sie jedyna dobra radą
  • Poziom 16  
    Spróbuj podłączyć też jakiś mocniejszy zasilacz, np 450w, ewentualnie załóż chłodzenie na chipset... :)
  • Poziom 17  
    Zdarzenie z przed chwili właczyłem Obliviona grałem 5 minut i gdy zaczałem walczyc z 2 postaciami nagle czarny obraz i monitor zgasł po krotkiej chwili restart kopma
  • Poziom 24  
    Zwróć uwagę na temperaturę głównego mostka, w lato miałem problem zbyt mocno się nagrzewał i komputer się resetował. Wymieniłem cooler na miedziany i mam z głowy.Często producenci płyt głównych i kart graficznych montują zbyt małe coolery lub wiatraczki z kawałkiem blaszki aluminiowej i jest problem.
  • Poziom 17  
    Zrobilem cos takiego wyjałem zasilacz z obudowy i podłaczyłem go ponownie ale go rozebrałem i właczyłem Wiedzmina i czujnikiem temperatury mierzyłem temperature głownego radiatora do ktorego przymocowane sa tranzystory mocy i podczas gry radiator osiagnał temperature 95C a same tranzystory mocy miały ok 115C i wtedy zniknal obraz ale gra byla dalej przetwarzana bo lecial normalnie dzwiek i czy to generalnie oznacza ze zasilacz nie wytrzymuje i konieczna jest wymiana na nowy??
  • Poziom 39  
    Przy tym modelu zasilacza oraz napięciach i temperaturach które podajesz konieczna jest NATYCHMIASTOWA wymiana tego zasilacza, włos się jeży na głowie że jeszcze go używasz. Jak Ci zabierze pół komputera to dopiero będzie problem. Masz dobry komputer, zasil go dobrym zasilaczem.
    Wyprzedzając pytanie: Chieftec, Antec, Tagan, Amacrox to niektóre spośród dobrych firm.
    Megabajt, Mustang, Tracer, Take.me, Colorsit i wiele innych to wyroby zasilaczopodobne.
  • Poziom 17  
    Postanowilem go zmienic na Chieftec 400W

Dodano po 5 [minuty]:

A skad takie wysokie temperatury wewnatrz zasilacza ze az mozna sie oparzyc o radiator??
  • Poziom 17  
    W normalnej pracy nic sie nie dzieje ale gdy tylko wlaczyc Wiedzmina to juz koniec poza tym nie moglem robic oc procka bo sie nie wlaczal obraz gdy podkrecilem chocby do 2,6GHz mam nadzieje ze ten Chieftec 400W bedzie o niebo lepszy i mocniejszy.
  • Poziom 39  
    Tak jak Ci już powiedziano, ten "mustang" jest wyjątkowo kiepski, i z pewnością 400W ma tylko na tabliczce - stąd obciążenie go chociaż częścią tej mocy powoduje przeciążenie i rozjeżdżanie się napięć. Chieftec to dobry wybór i nie powinieneś mieć z nim takich problemów.
  • Poziom 17  
    Bede musiał sie pozbyc tego shita.W jakich cenach stoja Chiefteci 400W miło widziane linki do tanich ofert.
  • Poziom 17  
    Mam nadzieje ze przy tym Chieftecu bede tez mogł podkrecic mojego Athlona.
  • Poziom 17  
    Posiadam juz tego Chiefteca 400W jak ujrzaem przez kratke jakie cewki,tranzystory i wszelkie elementy sa tam umieszczone to naprawde wilkoscia powalaja te jakie sa w Mustangu poza tym ten wentylator,jest bardziej cicho niz sie spodziewalem.