Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS FR-563 Dziwny dźwięk

06 Kwi 2008 20:02 1661 3
  • Poziom 11  
    Witam.
    Przy włączaniu amplitunera słychać dziwny dźwięk, coś jakby krótkotrwałe buczenie. Trwa ok 1 sek, spowodowane jest pewnie ładowaniem sie kondensatorów. Dałoby się to wytrzymać, ale coś takiego pojawia sie co jakiś czas w czasie normalnej pracy amplitunera. Nie ma znaczenia czy używam dźwięku z tunera czy innego źródła, np komputera. Takie buczenie pojawia się także bez względu na to jaka jest głośność. Czym coś takiego może być spowodowane?
  • Poziom 19  
    Ja bym zmierzył (wymienił) główne kondensatory w zasilaczu. Ten stan nieustalony przy właczaniu też powinien się wytłumic trochę po takim zabiegu.
  • Poziom 11  
    Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, a mianowicie jak włączam w domu jakiekolwiek urządzenie pobierające znaczną ilość energii elektrycznej pojawia się to specyficzne zabuczenie w głośnikach. Np. przy włączaniu czajnika elektrycznego, albo podgrzewacza wody. Widocznie spowodowane jest to spadkiem napięcia w sieci elektrycznej. Pozostaje jednak pytanie jak temu zaradzić:?:
  • Poziom 19  
    Nie jestem pewny ale chyba właśnie przez słaby zasilacz-napięcie spada a kondensatory nie są w stanie skompensować tego chwilowego spadku i ładują się od nowa.Spróbuj jeszcze podłączyć wzmacniacz gdzie indziej np. w drugim pokoju i sprawdź czy będzie to samo To już byłaby wina słabej filtracji zakłóceń z sieci-ja u siebie robiłem taki filterek żeby np. pracujący w kuchni robot kuchenny nie robił mi zakłóceń