Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon cyfrowy VEKTOR

06 Kwi 2008 20:16 3255 3
 • Poziom 12  
  Witam.Mam pytanie do doświadczonych instalatorów domofonów cyfrowych .
  Mamy domofon cyfrowy VEKTOR . Jest klakta 4 poziomy w sumie 24 mieszkania.Wszędzie adresy mieszkań są dobrze ustawione .Instalacja jest tak zrobiona , że na każdym poziomie schodzą się kable w jedno miejsce 6 mieszkań i dalej jednym kablem magistralnym do kasety .Problem jest taki.Każdy poziom oddzielnie działa natomiast gdy podłączymy drugi poziom do kasety nie ma wywołań w mieszkaniach (we wszystkich) a w kasecie jest normalny sygnał że dzwoni . Wszystkie aparaty gdy połączymy poziomy oddzielnie działają poprawnie .Nie ma żadnych zwarć ,na wyjściach liniowych mamy napięcie 6,42 V . Spróbowaliśmy dać inną kasetę i bez powodzenia . Czy pojemność kabla może mieć znaczenie ? A może jakieś zakłócenia . Kabel najdłuższy odcinek 60m zyły średnica 0,8 mm.Może ktoś miał podobnym przypadek i wspomoże radą
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 24  
  TOPAZ VD 03 - F-my Vector, bo chyba o taki system tobie chodzi .Połącz magistrale w kasecie na 1 wej. Spróbuj wejść w funkcje serwisowe wyświetli (Err) uszkodzony moduł pamięci, jesli da radę uruchom F-300, następnie F-400 i ma działać. / 60m nie powinno powodować żadnych w/w skutków , zakładając że przewód /teletechniczny/ ma min 0,5i jest właściwie położony.Pojemność wprowadzana przez przewód może mieć wpływ na szybkość transmisji i ewentualne jej zakłócenia/. A jeśli system dalej nie będzie działał, to gdzieś popełniasz podstawowy błąd np żle ustawiona numeracja w unifonach , przesunięcie zakresu numeracji itd. I jeszcze jedno pytanie czy jak wszystko podłączysz wyświetlany jest (Err)i działa zamek szyfrowy i jakim przewodem /typ-oznaczenie/wykonana jest instalacja?
 • Poziom 12  
  Numeracja jest ustawiona dobrze gdyż po podłączeniu pojedynczych poziomów wszystko jest ok . Wszysktie dzwonki działaj poprawnie kabel 3x3x0,8. Nie ma żadnego błędu.Mam dwie kasety fabrycznie nowe i ten sam objaw . Nie ma wpływu czy to jest na jednym wyjściu czy na oddzielnych .
 • Poziom 24  
  No to mamy "bajkę". Puść luzem cztery przewody do miejsc gdzie schodzą się kable od unifonów połącz i zobacz co będzie się działo.I rozwiążemy problem poprawności okablowania a konkretnie ewentualnych "zakłóceń" ,może faktycznie tworzy się jakiś układzik rezonansowy który skutecznie zniekształca transmisję. A może w pobliżu jest jakiś nadajniczek ??? Przewód 3x3x0,8 a jakie jest jego oznaczenie "literowe"?????
  Nowa to nie znaczy że sprawna chodzi oczywiście o kasetę. A po podłączeniu nowej działającej ,bez programowania system powinien funkcjonować .A co na to producent?